Susan Morrow (Amy Adams) má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní prázdnotu zaplňovat vystavováním šokujících exponátů a po nocích bdí v prázdné zlaté kleci v luxusním domě v L. A., ze kterého asi i před ní nápadně často utíká její partner. Rukopis románu Noční zvířata, který napsal její bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal) by mohl být dokonalým lékem na nespavost. Kdyby nebyl jeho příběh tak zneklidňující... Jeho hlavním hrdinou je Tony (také Jake Gyllenhaal). Spokojený chlap ve středním věku vezme ženu a dospívající dceru na rodinnou dovolenou do Nového Mexika, kterou však přetne náhodné noční setkání s trojicí násilníků na opuštěné texaské dálnici. Tony nemá proti přesile sebemenší šanci a nedokáže tak zabránit únosu svých blízkých. Další den se s pomocí cynického detektiva (Michael Shannon) vydává po stopách zločinců, ale šance na záchranu ženy a dcery je, zdá se, mizivá. Daleko od tohoto dramatu, ve spícím L. A., si čím dál vyděšenější Susan při jeho čtení uvědomuje, že krutý text je paralelou k jejímu vztahu s bývalým mužem. Že je neobvyklou pomstou za to, jak strašně mu kdysi ublížila. (CinemArt)

PROCESOR

Bál sem se dalšího http://www.csfd.cz/film/321409-nepritel/ , ale světe div se, na tohle můj chabej úsudek stačil, aspoň teda myslím. Tak co tu máme? Cynickou zrzečku a romantického pisálka. Že je rozchod nabíledni je zřejmé, ale aby toho nebylo málo, tak je tam z její strany (zatajený) i potrat. V romantickým pisálkovi, tedy obě ženy zemřely a proto, že se s tím, jako správnej citlivka nedokáže srovnat, tak se pomstí. Jak? Napíše o tom knížku, kde se zrzečka velmi rychle pozná. No a světe div se již podruhý s kurátorkou co si hoví ve společenský smetánce to zamává, tak dokonale, že je víc než rozhozená. Přece jen první láska je ...Až do ted za mě jasnej průměr, ale za závěr pálím další hvězdičku..., sem totiž také romantik a nám se ubližovat nesmí! ()

epicek

Naprosto skvělý thriller, který funguje ve všech směrech. Po první půlhodince jsem byl naprosto přikován a čekal na to, jak se to v samotném závěru vyvrbí. Gyllenhaal je prostě naprostá špica a filmy s ním mě dokážou vždy uchvátit a Amy Adams jako vždy bezchybná. Co ale musím vážně vyzdvihnout je styl vypravování, jelikož si s vám film hraje jako s loutkou a časové přechody jsou vážně skvěle udělané a nesmím ani zapomenout na hodně povedený soundtrack, který mě dost zaujal. Škoda jen, že jsem se k tomuto filmu dostal až teď a moc mu nevěřil, když se promítal v kině. Hodně silný zážitek. When someone loves you, you have to be careful with it! ()

Wormboy

Uz autorsky debut Toma Forda daval tusenie, ze v tomto chlapikovi sa skryva nemaly talent. Ak niekto pochyboval, Nocturnal Animals mu musel vytriet zrak. Ide o presne film z tej kategorie, pri ktorom sledovani divak dufa, ze nikdy neskonci, no pritom nevie vydrzat na zaver. Velmi jednoducha (no zasadna!!!) myslienka ukryta v lahko komplikovanom klbku, ktore divak s pribudajucimi minutami rozpleta, az sa dostane na zaver, kde dostava facku, ktora spravodlivo musela prist. LAHODKA! ()

Pajky3

Všechno je to asi tak nějak fajn, jen to prostě není film, který si chcete pouštět v každé náladě. Vlastně to asi ani není film, který si chcete pouštět znova. Nicméně to nic ubírá na tom, že trojice Adams, Gylenhaal a Shannon podávají své postavy skvěle a dokazují, kam patří v herecké lize. ()

spygirl

DOKONALOST. Nenacházím slov. Hluboké. Těžké. K přemýšlení. Zajímavé myšlenky. Tom Ford je moje láska. Navždy. (Kniha nic moc, díky za ty změny, Tome. ) ()

Juto

,, Nočné zvieratá" sú pôsobivo ambiciózne, jedna časť je texaský thriller, druhá časť je melodráma stredného veku a prináša meta-textovú hádanku, nad ktorou sa dá uvažovať takmer rovnako príjemne, ako v skutočnosti. 6,5/10 ()

campix

Tom Ford je opravdu zajímavým tvůrcem. Scénáristicky jsou jeho filmy na výborné úrovni a Norcturnal Animals nejsou výjimkou. Pro mě osobně docela překvapení, jak obě dějové linie fungují dohromady a jejich přesah dokáže zamrazit. Začátek knižní linie je hodně vydařený s perfektní thrillerovou atmosférou. Samozřejmostí jsou kvalitní herecké výkony všech zúčastněných. No ještě aby ne, když ve filmu můžeme vidět takové váhy jako Amy Adams, Jake Gyllenhaal nebo Michael Shannon doplněné a značnou řádku dalších zajímavých jmen. Hodně povedený atmosferický thriller se slušným nápadem. ()

WolfR

Zdrcující příběh naděje a beznaděje, zrady a pomsty. Noční zvířata mají obrovskou sílu a hlavně neskutečné napětí držící se celý film. Aaron Taylor-Johnson byl neskutečný! 5 hvězd. ()

angel74

Tuhle psychologickou laskominu zdobí výtečné herecké výkony Amy Adams a Jakea Gyllenhaala, jimž vždy ve správnou chvíli důsledně šlape na paty Michael Shannon svým fascinujícím ztvárněním cynického detektiva prolezlého rakovinou. Atmosféru dramatu Noční zvířata vynikajícně dotváří zneklidňující hudba, o kterou se postaral polský skladatel Abel Korzeniowski. Hodně zajímavý způsob vyprávění založený na prolínání několika časových a dějových rovin mě nenechal ani na okamžik vydechnout a nutil mě zapojovat mozkové závity až do poslední vteřiny příběhu, který detailním záběrem na citově zraněnou tvář hlavní hrdinky Susan rozhodně neskončil. Budu totiž určitě ještě dlouho dumat, jestli jsem správně pochopila, co se mi tím vším Tom Ford vlastně snažil sdělit. (85%) ()

aniabo

Přestylizované prostředí, kterému ne každý porozumí a uvěří. Kdo uvěří, ten si užije férový příběh pomsty. ()

majo0007

Jedno vám udrie do očí hneď - z Amy Adams sa pomaly ale iste stáva tlstá rozkysnutá prasnica, ktorá bude čoskoro vyzerať ako dvojča Adele. A film v pohode. ()

Deyw

Skvely pribeh, ktery ma krasnou pointu, ktera cloveka prekvapi, mozna ne hned, ale kdyz si to da pekne dohromady tak je to neco nadherneho..aneb jaky si to udelas takovy to mas a kdyz je nekdo blbec a muze si za to sam tak at si to pekne vyzere a zustane si vtom svete, kterej chtel mit a prisel mu dokonalej a pritom mu nic nechybelo a mel by se daleko lepe..bravo..Jake zase herecka skola, je to proste pan herec! amy taky skvela, a ostatni super vykony..film jak ma bejt! ()

URBAN

Od tohoto filmu jsem čekal hodně, ale bohůžel moje očekávání nebylo naplněno. Po technické nebo vizuální stráncetento film působí velice dobře, jenomže je to film, který mi nic neříká. ( 18.2.17/PC ) ()

dr.fish

Borec jede s rodinkou na dovolenou a uprostřed noci ho vyblokuje parta chlapíků ze silnice a unesou mu ženu a dceru. Tolik ta akční část. Nastane pátrání a to je všechno ještě jenom v knize, kterou čte vyhořelá zbohatlice trpící nespavostí. To už jinde jsme. Její reálný život zas až tak pestrý není, v podstatě je celý život na pokraji propasti. Myšleno psychicky. Ta novela přišlá poštou od bývalého manžela jí ovšem ve zlepšení psychické kondice zrovna nepomáhá. Film samotný nedrží pohromadě taky, lze sice laborovat nad tím, že tím jako tvůrci chtěli něco sdělit, ale nikdo vlastně netuší co. Ideální produkt pro nějakou uměleckou cenu. Jinak hluboký průměr. 55% ()

charge

Nudná dějová linka s Adamsovou propojená s tou už dost ohranou - burani americkýho venkova otravující slušný Američany kdesi v Texasu na silnici uprostřed buše - zkrze čtenou knihu, struktura podobná Nekonečnýmu příběhu jen s tim rozdílem, že nezazní byť jediný slovo z knižního textu, čtenářka jen civí do knihy, střih a hned jedou její fantazie nepřímo parafrázující s jejím prázdným bytím. Jako moc nechápu, proč tohle dneska někdo točí a ještě pro kina, u konce jsem čekal alespoň nějakej zvrat, něco nevídanýho, ale v podstatě vás to překvapí akorát tím, že vás to ničím nepřekvapí. 30% ()

Radiq

Amy Adams je podle mě nevýrazná herečka a Kirk Douglas taky nic moc (tím myslím Gyllenhaala a jeho podobnost). Když jsme u té podobnosti, tak jsem ze začátku ani moc nezaregistroval rozdíl mezi Amy Adams a Islou Fisher, protože mi přišly taky nějak podobné. Až jsem se pak zorientoval v dějových liniích, které se prolínaly bez předchozího upozornění, zjistil jsem, že to jsou různé herečky/postavy. Celkově mě to spíš nudilo a ten konec mě nasral - ten oslepl a co bylo dál? Ten nepřišel a co to mělo znamenat? Nevim, prostě nevim... ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz