Susan Morrow (Amy Adams) má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní prázdnotu zaplňovat vystavováním šokujících exponátů a po nocích bdí v prázdné zlaté kleci v luxusním domě v L. A., ze kterého asi i před ní nápadně často utíká její partner. Rukopis románu Noční zvířata, který napsal její bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal) by mohl být dokonalým lékem na nespavost. Kdyby nebyl jeho příběh tak zneklidňující... Jeho hlavním hrdinou je Tony (také Jake Gyllenhaal). Spokojený chlap ve středním věku vezme ženu a dospívající dceru na rodinnou dovolenou do Nového Mexika, kterou však přetne náhodné noční setkání s trojicí násilníků na opuštěné texaské dálnici. Tony nemá proti přesile sebemenší šanci a nedokáže tak zabránit únosu svých blízkých. Další den se s pomocí cynického detektiva (Michael Shannon) vydává po stopách zločinců, ale šance na záchranu ženy a dcery je, zdá se, mizivá. Daleko od tohoto dramatu, ve spícím L. A., si čím dál vyděšenější Susan při jeho čtení uvědomuje, že krutý text je paralelou k jejímu vztahu s bývalým mužem. Že je neobvyklou pomstou za to, jak strašně mu kdysi ublížila. (CinemArt)

adam9

Amy Adams v roce 2016 zabodovala. Oproti Arrival se snad jedná z její strany ještě o lepší výkon, no hlavní hvězdou je především Michael Shannon. Každopádně skvěle vypointovaný a pro mě zcela uspokojující konec jednoho příběhu šikovně poskládaného do dvou. A jedna otázka z toho vyčnívá nade všechny: Kdo je zde opravdu slabý? ()

666Carnage

Silný film, který nutí hodně nad tím přemýšlet a lámat si hlavu s tím jak to vlastně je. Ale, jak to vlastně je? To asi nikdo neví. Představivosti se meze nekladou. Jake Gyllenhaal a Michael Shannon Výborný. 80% ()

SpaceOdyseus

Mohl bych to sfouknout jako sebestrednou samoucelnou artovku, ale to by byla skoda. Nocturnal animals zaslouzi pozornost uz jen za netradicni formu, ktera se az do konce nerozsype, nebo za prudce osobni a nakonec i emotivni pribeh (ale zde tedy vyhrava Manchester by the Sea na plne care). ()

Hanys_

Ta úvodní 40 minutovka byla fyzicky dost nepříjemná, ale možná by se mi víc líbilo, kdyby v tom film pokračoval dál. Takhle to přepínání děje z fikce do skutečnosti dost rušilo, s příchodem Shannona to začlo být všechno strašně předvídatelné a (což je o dost horší) ten film se rázem stal nekonečným. Slabé 3. ()

Belatris

Naprosto o ničem. Postavy, jejich příběhy - nic nebylo podáno tak, aby se mě to alespoň minimálně dotklo, aby mě to zajímalo. Totálně vyplýtvané prostředky. Po Single manovi, kterého miluju, neskutečné zklamání nad prázdnotou zpracování, nikoliv postav nebo jejich životů. ()

Ilhan

Slabších pět hvězd. Počítal jsem se čtyřmi, ale film mě i po několika hodinách nutí k zamyšlení a pořád ho mám v hlavě, takže si to zaslouží. ()

Giggs

Ďalšie hovno v krásnom pozlátku, ktoré ako vidím všetci zožrali. Tak ale pokrytectvo a pretvárka je dnes v móde, tak nečudo. Absolútne prázdna, trápna, znásilnená hra na pseudoumenie. Konanie postáv odtrhnuté od reality, tak ale v zlom filme to nevadí. Ťažký prúser. ()

F.W.Colqhoun

You're fucking weak. Možná jsem něco přehlédl, ale Noční zvířata jsou víc než cokoliv jiného ukázkou přestřelených ambicí. Amy Adams je ve svých třiačtyřiceti nejkrásnější tváří současného Hollywoodu, Jake Gyllenhall se očividně snaží neutápět kariéru angažováním se v bezvýznamných projektech, smyčce Abela Korzeniowskiho nechávají vzpomenout na to nejmelancholičtější z LOTRa a Tom Ford se Seamusem McGarveym se mohou přetrhnout, aby film ani na okamžik nezapřel záměr stát se velkým uměním. Ani to, ani vypravěčský trik prolínajících se příběhů nedokáže posvětit skutečnost, že překombinovaná historka o báječné ztracené lásce, pomstě, a lítosti vlastně docela banální. Čestnou výjimkou opravdovosti budiž podání dvou protilehlých vedlejších rolí. Michael Shannon je opravdový jako Mona Lisa na zdi Louvru a Aaron Taylor-Johnson, k nepoznání, příslovečně kick(s)-ass. Možná to chtělo se kýče nebát. Jak jinak a lépe to mohlo dopadnout, kdyby točil Pedro! Navíc nesnáším filmy situované do texaské pouště. Enjoy the absurdity of the world. ()

kery-

Thrillerová část ze začátku vypadala dost slibně, ale po prvních skvělých minutách je její celý příběh kompletně uzemněný a stane se dlouhou, přímočarou nudou. Čím blíž to bylo do finále, tím víc mi unikal jakýkoliv smysl splynutí obou příběhů; stejně tak pak "otevřený" konec, který je příliš na sílu a s vývojem neměl absolutně nic společného. O co v tom prolnutí vlastně sakra šlo? ()

kolemjdouc

námět teda byl psycho.Myšlenka něčeho výjimečného co tu ještě nebylo??Detailní záběry na zdrcené obličeje,uslzené oči,zdlouhavé pohledy někam....Nasazení známých jmen mě teda vůbec nepřitáhlo.Amy byla jako zpomalený film.A neustále zvracející šerif mě dosti znechutil.Tyhle a podobné detaily mohli tvůrci řádně osekat ()

Lefty86

V jeden večer jsme se utrhli, našli hlídání pro pidilidi a dali dva filmy po sobě v kině. Po Hacksaw ridge jsme dali mého oblíbeného Jaka Gyllenhaala. Noční scéna na silnici je deprimující, strhující, děsivá a zoufalá. Cítíte tu atmosféru. Nemohl jsem si nevzpomenout na Únos s Russelem. Ale další vývoj je uplně jiný. Oba filmy se ve mě zakořenili. Byl to super filmový večer. ()

DannyBoy80

Kino Bohumín, 11.12.2016: No nevím teda. Jako rozumím tomu co chtěl režisér říci. Nicméně mnoho toho nebylo. Provázanost obou příběhů je fajn. Nicméně ono se toho ve filmu mnoho neděje a když se něco děje, tak dopředu víte jak to dopadne. Bohužel ani Ačkoví herci to nezachránili. Za mě cca 55%. Ono by to asi chtělo více pracovat se scénářem než se zaměřovat na vizuálno. ()

dormouse

Film je bez jakékoli invence. Kdyby aspoň v jedné myšlenkové linii trochu překvapil, ale to ne. Velké ambice a žádné naplnění. ()

kri.tino

Príbeh ako celok je jednoduchý, ničím neprekvapujúci. Na druhú stranu s vami miestami až zalomcuje podmanivá atmosféra, sila dramatickej situácie. Ušiam lahodia aj dialógy, azda len okrem scény prvého rande Amy a Edwarda, ktorá je nudná a presiaknutá pátosom. Celkovo niekde medzi 3-4, pre zatiaľ pozitívnejšie, ale nechám to ešte doznieť a možno sa vrátim. ()

Mitin

Film, na který jsem se těšil po traileru, který doslova lákal svojí záhadností. Začátek se dokonce slušně rozjede, divák se zamýšlí nad spoustou věcí a dává si je do sebe, ale zhruba v půlce děj naprosto ochabne. Samotný konec mě dodělal úplně a naprosto mě zklamal. Čekal jsem od takového filmu trošku větší myšlenku. ()

Prochy38

Když čtu ta jména v prvním řádku herců, film už u mě prostě propadnout nemohl... ale že to bude až taková hloubka... Jsme naprosto uzemněný. Schopnost tvůrců šokovat, šokovat šokovaného, .... neskutečná síla. V dialogu, ve výrazu v tvářích, ve všem... neskutečné, už dlouho jsme se takto "divně" u žádného filmu necítil... malinko mě rozhodil začátek a bál jsem se že budu muset koukat na obnažené prasnice celý film, naštěstí ne. A. Adams jako vždy neskutečná, doteď bych nevěřil, že A. Taylor-Johnson zahraje zápornou postavu a ty vole, dával si to na jedničku... .... pro mě teda hoooodně silných 5*! ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz