Laťka byla nastavená příliš vysoko.....tvůrci zjevně měli ambice reflektovat dobu raného kapitalismu v českých zemích, což se docela povedlo, horší už je to s humorem, protože hlášky a frky už nejsou, co bývaly, až na výjimky. "Budete platit šekem, nebo kešem?" "....Spíš penězma..." Možná by to bylo i na čtyři hvězdy, kdyby tam nebyla nesympatická Tereza Brodská. Kam se poděl Štěpánův vkus?(5.6.2014)

• igi B.

Zoufalé, pan Klein a všichni kumpáni to samozřejmě měli zapotřebí, milý Golfisto, protože prachy, prachy, prachy... Jinak prd a kulový. Hloupé, nudné i blbě hrané, technicky ledabylé (sledujte místy postsynchrony, jak se čudláčtí lůzři ani sami sobě netrefí do huby) a upocené až běda. Zbytečný film. Takhle se kurvila ta naše kultura česká svobodná. Ale dobře pochopili, postsoudruzi. Dnes jsou tihle debilové bohatí, ze všech těch sraček, co na nás za těch 15 let vyblili...(22.2.2006)

Nechápu, jak se tady všichni přední intelektuálové tváří, že po předchozích dílech tohle byla "neskutečná píčovina, která neměla vzniknout". Sic trochu slabší, ale i tak mi to přišlo celkem v pohodě, zase se mi nejvíc líbila scéna, jak se Kříž přichomýtne k natáčení reklamy a Kendy mu pak vnutí ty prachy =). (65%)(2.3.2012)

Zbytečná vylomenina a rovná cesta ke komerčnímu úspěchu se tentokrát nevyplatila. Producentští pánové s nových poměrů si možná mnuly ruce, protože film se stal naprostým hitem a až Kolja ho sesadil z českého trůnu, ale diváci v mnoha případech zoufali. Co je problém? Jako problém se ukázalo mylné tvrzení, že snímek potáhne změna společenských poměrů po sametové revoluci. Ono by tomu tak možná bylo, kdyby nebyl scénář tak nudný a (narozdíl od předchozích dílů) neosobní. Dušan Klein ždíme s tématu, ale ejhle, ono to nejde. Vidím to skoro pietně - ten třetí zářez je nezasloužený, jen ze soucitu.(25.8.2005)

• Oxymoron

Nejslabší díl celé (aspoň prozatím) pentalogie. Spíš než osudy a lásky Štěpána a Kendyho ukazuje porevoluční přerod rodného města a jeho obyvatel. Všichni se stávají velkými podnikateli, všem jde najednou jen o peníze,... to už tu bylo mockrát. Není to prostě ono. A ani ta Tereza Brodská zrovna nezapadá do Štěpánova dosavadního vkusu...(1.7.2007)

• - Režisér Dušan Klein chcel do filmu obsadiť aj Štepánovu (Pavel Kříž) prvú lásku Borůvku (Miroslava Šafránková), ktorá mala mať už dve deti, ale herečka ponuku odmietla. (Raccoon.city)

• - Film videlo v kinách 5,5 miliónov divákov. (Raccoon.city)

• - Pan Písařík (Pavel Zedníček) opakuje v léčitelském transu formuli "Noli tangere circulos meos," což znamená "Nedotýkej se mých kruhů". (rakovnik)