Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PetrPan
  ***

  Básníci a porevoluční fantasmagorie... ach jo, i Dušan Klein se nechal zlákat k hloupé, laciné tzv. satiře tzv. pseudokapitalismu u nás, trapné filmy točené na toto téma, za všechny např. Trhala fialky dynamitem, Hotýlek v srdci Evropy či Playgirls velmi rychle zapadly do archivu a odsud je vytáhne jedině tak Nova na Vánoce, Konec básníků je přece jen o stupínek lepší než tyto stupidity a sem tam i vtipný a tak a nakonec i z lásky k Básníkům za ***(8.9.2004)

 • Autogram
  ***

  Nie je to určite také zlé, humor nechýba, akurát je trochu iný, ako v predchádzajúcich dieloch. Porevolučná doba bola rýchla, kto sa nechytil, všetko zmeškal a ani Básnici nechceli zaostať. Dobu vystihli, trochu predrevolučnej atmosféry tak stratili, ale pobavili. –––– Jediné auto, které vám nezestárne, je to, které si nekoupíte. –––– Kde se objeví peníze, tam se objevím já. –––– Tohle kdyby věděla maminka...(18.5.2014)

 • rakovnik
  ***

  No, konec povedené série Dušana Kleina. Takhle ne. Dvě hvězdičky jen z nostalgie, pro Evu Vejmělkovou a jedna za několik povedených scén. Barevná podnikatelská saka, červené kalhoty, reklama v počátcích, nové obory lékařství a ztracený glosující básník. Ute je ale hrozná, kam se hrabe na Borůvku či Píšťalku. Bohužel, série pokračuje...(31.10.2010)

 • Aven
  ***

  Z tohoto dílu básníků mi bylo dost smutno. Ani ne tak kvůli bezradnosti Štěpána v porevoluční době, ale spíše kvůli jeho předchozím láskám, které se filmu mihnou. Obě dvě si místo romantika vybrali idiota, který má peníze a teď by si se Štěpánem chtěli vrznout, protože jim, logicky, ve vztahu chybí láska. Ovšem, aspoň se dostaly na dovolenou k moři, což by se jim přece s romantikem nestalo. Smutné, ale takhle to žel funguje i dnes.(6.9.2010)

 • Aleee89
  ***

  Čtvrtý díl básníků není nejhorší, na pětku nic v tomto nemá, ale nejlepší dvojce a skvělé jedničce a trojce se už nic prostě nevyrovná. Ač stále dobří herci a snaha o vtip vládnou filmem, dojem jako takový už to nenavodí. Je to docela dobré, ale ve srovnání s předchozími díly tento film dost zaostává a na ně prostě nemá...(4.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace