• Subjektiv

Ne, nemám pocit, že by týmu kolem Kleina došel dech. To jen ten nápad reflektovat kapitalismus, ten film sráží. Všude tam, kde se film společenských změn nedotýkal, šlo skorem o staré dobré básníky, jen trochu cyničtější. Bohužel takových chvilek však je ke spatření příliš málo na dobrý film. Oněm "reflexím" se může smát jen ten, kdo má pocit, že mu to nové zřízení zle ublížilo.(26.2.2009)

Na jednu stranu musím ocenit alespoň trochu dobré vyobrazení bizarní raně porevoluční české společnosti, na tu druhou ale musím říct, že nevím jak to souvisí s básnickou sérií či čímkoliv jiným. Pavel Kříž dotahuje "mrtvolnost" svého Štěpánka ještě dále než dříve a humor se vytrácí. Ale snést se to dá...(11.1.2009)

• Sfinkter

Je to přísné hodnocení, ale vzhledem k tomu, že se neužívají přímo procenta, ale hvězdy, a 3 dávám většinou vcelku kvalitním snímkům, musím tady sáhnout níž. Kapitalistická atmosféra a vydřenost z porevoluční doby, i kdyby byla myšlena z recese, mne neupoutala, a Štěpánovy básně už také nejsou co bývaly.(23.11.2007)

Já nevím, tři, nebo dvě hvězdy? Tuto otázku jsem si pokládal několikrát. Nakonec zvítězil rozum a dávám slabší tři. Ale proč? Zaslouží si to tento film? Myslím, že ano. Některé situace v ději působí trapně, až se za ně divák stydí, ale vždycky skončí nějakým vtipnějším dialogem, který celou situaci zachraní. Vybraní herci, i někteří "neherci" podali solidní výkon. Komedie o básnících jsou prostě klasikou v našich televizích. Mají příznivce i hrstku odpůrců, ale podívají se na ně všichni. Básníci se nemůžou nelíbit. No nic, mějte se tu pěkně a já se jdu pokusit složit nějaký verše. Budou pro Jeskyňku, Borůvku, nebo Píšťalku?(8.1.2012)

• Tommassi3

"Štěpáne, že se nestydíš !! Takhle se ožrat v sokolským kroji !!" - "Maminko, kdybych to věděl, tak sem se svlíknul.." ;) To spíš Dušan Klein, který je pro mě nyní už jen takhle klein, totiž co se jen vejde na dva centimetry mezi palec a ukazováček, by se měl stydět !! Štěpán ztratil péro, Klein veškerou soudnost a Ladislav Pecháček nejspíš asi rozum, protože tahle uplakaná reflexe polistopadového Česka irituje snad ještě víc než ohyzda Tereza Brodská, která nakonec mezi ty výborně obsazené Štěpánovy lásky-krásky vůbec nepasuje, či místy naprosto diletantsky odvedené řemeslo, s postrodukcí v čele..(18.5.2015)

• - Chyba ve filmu: Když vedou dva synové svou maminku od léčitele Písaříka (Pavel Zedníček) ke svému autu, celou dobu je v okně auta dobře vidět odraz mikrofonu zvukaře. (rakovnik)

• - Ve scéně, kdy se příslušníci obce sokolské sejdou v hospodě, můžeme zaslechnout skladbu „Lví silou“. (majky19)

• - Natáčení probíhalo v nemocnici na Kladně. (Cucina_Rc)