Zlý časy v El Royale

• USA Bad Times at the El Royale (více)

Hotel El Royale leží nedaleko jezera Tahoe a prochází skrz něj hranice dvou amerických států, Nevady a Kalifornie. Hosté si tak můžou vybrat pokoj v různých státech unie a porušovat či dodržovat zákony jednoho nebo druhého. Teď už je tento hollywoodskými celebritami kdysi oblíbený hotel za zenitem. Jeho slávu připomínají jen černobílé fotky slavných hostů na zdech, chátrající luxusní interiér, velký jukebox se starými šlágry a neurotický zaměstnanec, který sám vše udržuje v chodu. Když se v jednom dni v hotelu sejde pět hostů, je to podezřelé. Kněz, soulová zpěvačka, dvě dívky a někdo, kdo na první pohled vypadá jako obchodní cestující. Podezřelý je i hotel El Royale, který nejen ve svých stěnách a pod podlahou skrývá mnohá tajemství. S příchodem noci a dalších nezvaných hostů bude mít každý z přítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastní vykoupení. Než se vše odebere do horoucích pekel. (CinemArt)

Renfield

Proč ne, sice jsou to spíše Zlý časy v Osmi Pokojích s Jackie Brown, ale především co se postav týče velmi slušně napsané. Ne všechny ovšem více zaujmou, na čemž má zásadní podíl z mého pohledu slabší herecké obsazení, někteří herci své "vzpomínkové pasáže" prostě neutáhnou, ty potom i přes opravdu slušný scénář nejsou tolik zajímavé, jako by být mohly. Mohly, nebo jsou, to v případě otce Daniela Flynna, či Docka O'Kellyho, prostě dle očekávání výborného Jeffa Bridgese. Dění v hotelu už je na tom o poznání lépe, líbilo se mi, jak od jisté scény všichni to zásadní vidí, přitom nikdo neví nic, každý má své zvláštní tajemství, čeká se na příchod Billyho Lee. Zásadní scéna, která sice vzhledem k dění smysl dává, přesto mi původně přišla k příběhu lehce na sílu přidaná. To se ovšem díky dokonale gradující atmosféře a solidnímu Chrisu Hemsworthovi brzy poddá. Noc, déšť a v pravou chvíli vypadávající elektřina, k tomu ruleta a solidně poskládaný soundtrack. Hra, ve které může a nemusí přežít každý z hostů, či nočních návštěvníků, může začít. Finále je téměř výborné, ale zbytečně dramatické vzpomínkové pasáže na dětství a tak dále, si při umíracích scénách mohl Drew Goddard odpustit, zbytečně děj změkčují, odvádí pozornost. Naopak takový interiér hotelu je úchvatný, což samozřejmě platí pro celý film, ale čím blíže k finále, tím více se hlavní hala prezentuje. Kamera potom využívá všemožná barevné odlesky a proplouvá ji, postavy sleduje, stejně jako oni... 70% ()

Klajnik

Nějakej kiddo tady napsal, že je to Hateful Eight v nedračkoidním vydání, ale nemohl se více plést. Tohle je tarantinovka, ale spíš vyšťavená než šťavnatá. Tarantino by to udělal líp. Minimálně si umí vybrat černochy do filmu. Ta Cynthia Erivo je herečka napiču. Dialogově a dějově to strádá a člověku přijde, že z toho mohli vytěžit víc. ()

Kejf.

Bohuzel s prichodem Chrise na scenu pro me film prekvapive ztratil to skvely tempo, ale prvni pulka naprosto skvela! ()

Nolanofil

Velmi kvalitnà žánrovka ktora je miestami až moc zahladena do seba s vybornými postavami, zvratmi a akciou. Škoda len, že strihač prostrednú čast neurobil viac dynamickejšiu a celý film o 20. minút kratší. Niekomu to ale bude presne takto vyhovovat a to je v poriadku. ()

majec4

Toto bola skoro velka pecka. Na uvod vysvetlim preco skoro. Hlavna pointa pribehu bola menej zaujimava ako ktorakolvek vedlajsia. Silne klise to bolo. Radsej by som privital nieco neuveritelnejsie ako plnu tasku. Inak to bol fakt zazitok. Mam rad Tarantina a toto bolo velmi podobne. Mozno bolo menej krvi a menej absurdnych scen, no kazdy kto videl aspon jednu tarantinovku to tam musel citit. Postavy boli skvelo napisane, kazdy mal za sebou zaujimavy zivotny pribeh. Aj vdaka tomu ma riedenie postav nejako netrapilo, kedze takmer kazdy si zasluzil tuto noc v El Royale. Len som sa nechal unasat dejom a cakal som kto bude dalsi a akym sposobom sa mu to prihodi. Od polky som citil, ze kto to zvladne, takze ten zaver bol trochu predvidatelny bez vacsej scenaristickej snahy. Ale bavil som sa. ()

nonick1

Po shlédnutí tohoto režijně, scénáristicky i vizuálně zajímavého opusu člověku dojde, že hotel El Royale, stojící "na obou stranách" je vlastně filmovým podobenstvím současného stavu světa, včetně bipolárního systému Východ/Západ, ve kterém každý člověk hraje nějakou roli, při které je - či může být - sledován, odposloucháván, nahráván, ať už jsou jeho aktivity soukromé nebo veřejné, virtuální, či reálné - vždyť svět kolem nás je dnes štěnicemi, malwarem a kamerami prošpikován úplně stejně jako hotýlek El Royale. Trochu z toho mrazí, zvláště, když si člověk uvědomí, že ty zlé časy (včetně téměř apokalyptického závěru) jsou neklamnou připomínkou toho, že dobře už bylo a že spásu člověk nenajde u falešného kněze ani u nepravého mesiáše, ale pouze a jenom na dně své vlastní duše. Mimochodem, skvělý výsledek je jednou ze světlých výjimek, kdy autor scénáře filmu je zároveň jeho režisérem. ()

arcticsky

Otázka pro komentující machry. Víte proč v tomto filmu nejsou tarantinovské frky a dialogy jeho úrovně? Vidíte snad vedle nápisu režie nápis Tarantino? Ne? A víte proč? Protože tam žádný takový nápis není. Je tam Goddard, takže nějaké srovnávání a protažené ksichty ze zklamání rozhodně nejsou na místě. Já při sledování filmu nesrovnával dva různé autory a byl jsem maximálně spokojen. Tarantino je ultračerný humorista, tohle byl poměrně drsný thriller. ()

husokachna

Už podruhé dnes použiju slovo Onanie, tentokrát ale s velkým O. Po parádní Chatě v horách, měl Drew velký ambice a tak jednoduchej příběh z jednoho divnýho hotelu pořádně "poartoval" (po vzoru pocukroval), takže snad 20 minut z celkové stopáže musíme poslouchat černošku zpívat. Kdyby všechno ostatní bylo super, tak by mi dlouhý záběry a trocha té audiovizuální onanie nevadila, protože Zlý časy moc pěkně vypadají, ale ono v podstatě v tom filmu nic super není. Jen čistý průměr. Průměrná historka z podsvětí, průměrní herci (kromě Jeffa a Jona samozřejmě), průměrný napětí, průměrný všechno. A když jsem přestál úplně zbytečné vyprávění situací znovu a znovu z pohledů jednotlivých postav, aniž by to k čemukoliv bylo, přešel velkoryse pár logických lapsů, které poháněly děj kupředu, Drew mě dorazil, protože opravdu vytasil Deus ex machina. Nakonec to pro mě nezachránilo ani zasazení do mnou oblíbené doby, přelomu šedesátých a sedmdesátých let, se vší tou paranoiou, sektami, rasismem a ztracenými dětmi. I když mi ty "citace doby" (terminus technicus) udělaly radost, v celkovým součtu je ten film v podstatě úplně na hovno. Byl jsem přesvědčenej o třech, ale dám dvě, protože ten film machruje a machruje, až si prostě nezaslouží moje sympatie. Dva otrávený hotelový pokoje. ()

kamil.i

Naratívne cvičenie v Goddardovom tajuplnom štýle, ktorý natrénoval ešte v Lost, či Alias a filmovo vycibril v Chate v horách. Dokonca to celé šmrncol Tarantinovkou. Mám rád filmy, kde od začiatku do konca nevieme čo sa deje, ani čo bude nasledovať a zbožňujem, keď sú invenčne natočené a výborne zahrané. Toto je ten prípad. Motivácie postáv sa postupne vyjasňujú, no samotné postavy nie sú úplne dotiahnuté. To by ale so scenárom musel pomáhať sám majster Tarantino a film by sa natiahol minimálne o polhodinu, no dosiahol by absolutórium. ()

godycz

tu hroznou pomalost umi jen tarantino a leone. nicmene velmi povedene. uvodni scena....velmi fajn a lewis pullman velmi mile prekvapil. ()

Fifer

Je to příjemná, atmosferická jízda, ale... Ale postavy a motivy se vrší jedna na druhou, až z toho vznikne trochu přeplácaný guláš v jednom hotelu. ()

Derny

První třetina filmu, ač byla z větší části intrem, odsýpala poměrně rychle, diváka vtáhla a bavila. Ve chvíli, kdy se věci daly do pohybu, jak zde spousta komentátorů píše, až v tarantinovském stylu, záhy nastal útlum. Přes velmi dobré, napínavé a originální momenty se film začal kvůli zdlouhavým scénám táhnout a místo připoutání usazeného diváka mu dal spíše prostor se nudit. A tento prostor měl po více než půlku filmu. K tomu je třeba ještě zmínit spoustu nezvládnutých, zbytečných a nesmyslných scén především v závěru. ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách

03.04.2024

Bylo to takřka nevyhnutelné. Velké filmové značky jen tak nekončí a s Matrixem tomu u Warner Bros. nebude jinak. Hollywoodské studio totiž nově oznámilo, že v přípravách je aktuálně pátý díl. Zatím… (více)

Týmovka X-Force nikam nespěchá

Týmovka X-Force nikam nespěchá

30.06.2018

Deadpool 2 už si v kinech řekl své, nyní se tak oči upírají k chystané týmovce X-Force od režiséra Drew Goddarda (Chata v horách). Ten momentálně dokončuje svůj teprve druhý režijní pokus Zlý časy v… (více)

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)