Zlý časy v El Royale

• USA Bad Times at the El Royale (více)

Hotel El Royale leží nedaleko jezera Tahoe a prochází skrz něj hranice dvou amerických států, Nevady a Kalifornie. Hosté si tak můžou vybrat pokoj v různých státech unie a porušovat či dodržovat zákony jednoho nebo druhého. Teď už je tento hollywoodskými celebritami kdysi oblíbený hotel za zenitem. Jeho slávu připomínají jen černobílé fotky slavných hostů na zdech, chátrající luxusní interiér, velký jukebox se starými šlágry a neurotický zaměstnanec, který sám vše udržuje v chodu. Když se v jednom dni v hotelu sejde pět hostů, je to podezřelé. Kněz, soulová zpěvačka, dvě dívky a někdo, kdo na první pohled vypadá jako obchodní cestující. Podezřelý je i hotel El Royale, který nejen ve svých stěnách a pod podlahou skrývá mnohá tajemství. S příchodem noci a dalších nezvaných hostů bude mít každý z přítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastní vykoupení. Než se vše odebere do horoucích pekel. (CinemArt)

tranquill

"Viděl jsem všechny druhy zla..." Setkání psanců? Tak nějak. Ale především parádní mysteriózní thriller. Drew Goddard si v ničem nezadá s mistrem tohoto černého žánru, Tarantinem, a nebojím se nazvat tento snímek kultovním. Skvělá kamera podporuje navýsost povedenou režii, která mne svým střihovým vyprávěním a pohledy docela uhranula. Jen tak dál! "Jesus fucking Christ!" ()

TheSompeque

LIDL pokus o Tarantina. Jsou tu retro songy, snahy o propracované dialogy, ale ve finále se ukázalo jedině to, že Tarantina napodobit zkrátka nejde. ()

NorseSword24

Zaujímavé prostredie, zaujímavé postavy, zaujímavý scenár. Film, ktorý sa najviac podobá k štýlu Tarantina. Ale niekedy ide až do extrému. Napr. scéna ktorá mi utkvela v hlave a to scéna, keď jedna z postáv spieva. V skutočnosti to trvalo len pár minút ale mal som pocit akoby to bolo 10min. To je scéna, ktorá síce bola dobrá ale extrémne dlhá. A takých tam je viac. To je hlavný problém filmu-dĺžka. Ale inak to bolo fakt super. Hotel, ktorý stojí na hraniciach dvoch štátov a v každej polke platia iné zákony je fakt zaujímavý nápad. A aj keď sú scény, ktoré sa odohrávajú aj mimo hotela tak celý film pôsobí klaustrofobickým dojmom. Každá postava má svoj charakter a minulosť a dynamika medzi obyvateľmi hotela je skvelá. Retro nádych celého filmu je niečo čo som si fakt užíval a nebyť tej dĺžky a naťahovaných scén, bolo by to na plný počet. ()

Tomo

Tarantinovka bez Tarantina. Chtělo to víc stříhat, chybí tomu tempo. Přesto se jedná o povedený kousek, být to kratší, dostalo by to o hvězdičku víc. ()

Sala1

Pre mňa určite jeden z najlepších filmov tohto roku. Hneď pre začiatok napíšem, že mi príde bezpredmetné porovnávať Goddardov film s Tarantinom, či hocijakým iným podobným režisérom, pretože sú to výrazne odlišné poetiky a napriek rovnakej esencii ide o iné smerovanie. Film sa dá pomyselne rozdeliť na dve časti. Prvá je poctivá kriminálna noirová zápletka, v ktorej hlavnú úlohu zohráva predovšetkým dôsledné predstavenie postáv, prostredia a náznak mnohých konfliktov. V druhej časti sa ale dostávame do akejsi alegórie, kedy opraty preberá hlavná myšlienka filmu a od tohto bodu je vhodné brať isté momenty s nadsádzkou. Táto snímka totižto prezentuje obyvateľov hotela ako reprezentantov ľudstva. Sú to existencie na pokraji vyhorenia s temnou minulosťou, ktoré hľadajú posledný náznak nádeje. Ocitnú sa v búrke súčasných a aktuálnych problémov ako je sledovacia ulička, hranica rozdeľujúca krajiny, presahy cirkvi a náboženstva ako takého, atď... Keď sa táto erupcia názorov a pozorovaní stretáva vo finále, dostávame v tom najlepšom slova zmysle bordel, ktorý je všade okolo nás a v ktorom sa snažíme prežiť. Film ponúka po dlhom čase dôstojnú rolu pre Jeffa Bridgesa. Herecké výkony sú na vysokej úrovni s výnimkou Dakoty Johnson, ktorá zabudla hrať. Ďalšiu hlavnú postavu v tomto filme dostala hudba, s ktorou sme neustále v kontakte a ktorá tvorí absolútne perfektný soundtrack. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=jA7gQCcffLk ()

Hashirama

Krásná krásná krásná pocta ranému Tarantinovi, která třeba postrádá jeho dialogovou virtuozitu a příběhovou promyšlenost, timing a tempo některých scén by si třeba zasloužily důkladnější ošetření, ale člověk to nemůže Goddardovi zazlívat, když vidí v každém záběru, že do toho dává celé srdíčko. Design kulis, nasvícení a nasnímání jednotlivých scén, jisté vedení příběhu, ze všech aspektů čiší zápal a nadšení pro věc. Kdyby měl Ed Wood talent, dělal by filmy přesně jako Goddard. Líbí se mi, jak si sedí s Hemsworthem a dal mu možnost předvést hereckou polohu, kterou jsme od něj ještě nikdy neviděli. Zajímal by mě názor Tarantina na tenhle film a bylo by cool, kdyby dal Hemsworthovi alespoň malinkatý štěk ve Once Upon A Time In Hollywood. Všichni si zaslouží jenom pochvalu, protože tenhle film evidentně vznikal se záměrem vytvořit něco osobitého, proto ho po právu potkal stejný osud jako stejně peckovního Artuše. ()

Raijin

Paradne akčne, komedialne a detektivne vyvazeny film. Sympaticke postavy s pozadim a vlastnymi motivmi.Super kreativne vyuzitie jednej lokacie a dodaniu drivu k celemu filmu. Škoda iba otravnych sestier, ale vďaka nim sme mohli vidieť pozadie Hemswortha. Slabší a trochu zmätený rozbeh a potom prirýchle odlinkovanie niektorých postáv. Skvelý klimax a finále. ()

mazic

nejzajímavější na tomto filmu je, že chris kvůli takové debilní roli zhubnul 13 kilo svalů. to bude asi větší blbec než jsme mysleli..... ()

Maximilianus

Tak toto bolo celkom prekvapenie. Dobre (postupne) rozvinuté postavy a ich príbehy, veľa zvratov a nečakaných momentov a napätia. Film pôsobí komorne a v určitom zmysle taký aj je po celú dobu, no krásne pozvolne uvoľňuje svoje siete a pomaly vás namotáva a pustí až na samom konci. Pekná práca. 7,65/10. ()

Franc1s

Ano pravda, hned při sledování jsem si vzpomněl na Tarantina a Osmičku hrozivých. I když tohle má svoje kvality, Tarantino je jen jeden. V hotelu se nechá ubytovat 5 lidí, každý má to svoje tajemství a minulost. Jak příběh plyne, vyplouvá vše na povrch. Někdy jsem byl překvapen, jindy to tak nějak čekal.. Pak se to přehouplo do druhé hodiny a začal jsem se občas nudit i u dialogů..Zkrátit to o pul hoďky, bude to pecka pro mě. Takhle max 7/10 ()

LordMysti

Od tohoto filmu jsem absolutně nic nečekal, spíše nudu a zase jen nudu ve formátu který mi dvakrát nesedí. A překvapivě jsem dostal zajímavý příběh hezky odehraný a napínavý. Za mě rozhodně velice příjemné překvapení. ()

rublik05

Takový nový pokus o navázání na úspěch tarantinových filmů, který nad míru předčil mé očekávání. Celkem hodně povedený snímek plný akce, zvratů, napětí a místy i vtipů. Sice se film rozjíždí tak nějak rozpačitě a nudně, ale pak se celý film rozjede a nenechá vás odpočinout až do samého konce. Velká spokojenost. 7/10 ()

vikino1

Soft verze Tarantina. Místy se ještě dalo přitlačit na pilu, ale poctivé 4 si film určitě zaslouží... Tyhle filmy mě baví... Škoda jen nevyužitého nápadu s hranicí mezi Nevadou a Californií.. Tak se mi to uleželo a zvedám na 5. Fakt jsem si to užil. Edit: podstatně lepší jak Kdysi dávno v Hollywoodu. ()

bearmeedek

Inspirace Tarantinem se nedá popřít a k tomu pěkné retro. Mě se to líbilo, včetně Bridgese. Jediný útlum nastal kus před koncem, kdy se na scénu vetřela Chrisova sekta. Ale ať to přetřesu jakkoliv, ty 4 hvězdy tam prostě patří. ()

Klajondr

Napřed jsem tomu chtěl dát 4 hvězdy. Vždyť přeci všechno, co byť jen z dálky vypadá jako Tarantinovka musí být zaručeně úžasný, ne? No jo, to by to ale musel natáčet Quentin sám. Tady jsem totiž nenašel nějakou "duši" filmu. Samozřejmě to není tím, že to režíroval někdo jinej, než QT. Nápad je totiž skvělej, jen ta realizace je už horší. Jo a ještě jedna věc. Mohli by filmaři přestat všude rvát Hemswortha? Fakt mu to hraní nejde. ()

gemi

Jako Tarantino, ale ne tak úchylné. Film dokáže vybalancovat mystérium, takže člověka udržuje v napětí a touze zjistit "co za tím stojí", ale zároveň neprozradí víc než musí. Po zhlédnutí ale člověk nekroutí nechápavě hlavou. Jo, vcelku povedená parafráze na Tarantina. ()

Armin82

Docela slušnej úlet. Po pravdě jsem ani na konci filmu nepobral, o co tam vlastně šlo. Dakota unesla vlastní sestru, aby se dál nepoddávala orgiím s Thorem(mimochodem výkon Chrise asi jedinej za něco stál). Dále tu máme soulovou zpěvačku, nevim proč, kněz nevim proč, kluka s mlíkem na bradě, kterej měl za sebou už vietnamskou válku...no já nevim...já vlastně nevim nic. Ptákovina! 30% za výkon Chrise ()

Inozuka

Jedinou výhradou, kterou může divák k filmu mít, je jasná inspirace Quentinem Tarantinem ... Když se dokáže člověk nad tohle povznést, a mně se to podařilo celkem rychle, bude se náramně bavit. Šikovně a rafinovaně vyprávěný příběh několika hostů zašlého hotelu, kteří mají všichni své důvody, proč jsou ubytovaní tuhle noc zrovna tady. Cool vystavěné, vtipné a překvapivé s mnoha pop kulturními odkazy na šedesátky se vším, co k nim patří: hippies, tajné služby, Vietnam, Manson, práva menšin atd. Člověk by až řekl, že žák předčil mistra ... ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách

03.04.2024

Bylo to takřka nevyhnutelné. Velké filmové značky jen tak nekončí a s Matrixem tomu u Warner Bros. nebude jinak. Hollywoodské studio totiž nově oznámilo, že v přípravách je aktuálně pátý díl. Zatím… (více)

Týmovka X-Force nikam nespěchá

Týmovka X-Force nikam nespěchá

30.06.2018

Deadpool 2 už si v kinech řekl své, nyní se tak oči upírají k chystané týmovce X-Force od režiséra Drew Goddarda (Chata v horách). Ten momentálně dokončuje svůj teprve druhý režijní pokus Zlý časy v… (více)

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)