Zlý časy v El Royale

• USA Bad Times at the El Royale (více)

Hotel El Royale leží nedaleko jezera Tahoe a prochází skrz něj hranice dvou amerických států, Nevady a Kalifornie. Hosté si tak můžou vybrat pokoj v různých státech unie a porušovat či dodržovat zákony jednoho nebo druhého. Teď už je tento hollywoodskými celebritami kdysi oblíbený hotel za zenitem. Jeho slávu připomínají jen černobílé fotky slavných hostů na zdech, chátrající luxusní interiér, velký jukebox se starými šlágry a neurotický zaměstnanec, který sám vše udržuje v chodu. Když se v jednom dni v hotelu sejde pět hostů, je to podezřelé. Kněz, soulová zpěvačka, dvě dívky a někdo, kdo na první pohled vypadá jako obchodní cestující. Podezřelý je i hotel El Royale, který nejen ve svých stěnách a pod podlahou skrývá mnohá tajemství. S příchodem noci a dalších nezvaných hostů bude mít každý z přítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastní vykoupení. Než se vše odebere do horoucích pekel. (CinemArt)

samkko

Fajn relaxační film u kterého vám stačí vychutnávat si úžasné barvy, nádherné záběry a pohodové písničky kterými je snímek obohacen. Po dějové stránce je to taková ta thrillerová klasika a celková flow  po většinu času film odsýpá jak má, ale má samozřejmě i pár nudnějších pasáží. Film je rozdělen do jednotlivých kapitol které nám postupně odkrývají příběh. Na filmu mi vadily dvě věci: jedna extrémně nesympatická ženská postava která mi ale začala vadit až po polovině filmu (nevím proč). A za druhé mohli film zkrátit o takových dvacet minut. Možná bych ještě podotkl, že by se ve snímku mohlo objevit více krve. Přece jen, je to vyvažovačka ve které by toho mohlo být o pár litrů víc :-) ()

mira.l odpad!

Coto?? 72%?? Toto?? To je tak neskutečně nablblý, že v tom snad musí mít prsty Tarantino, to není jinak možný. Jako kdyby to netrvalo skoro dvě a půl hodiny, tak snad jednu hvězdičku bych dal, ale ta stopáž to zabila úplně. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po dlhej dobe. Za mňa veľmi dobrý mysteriózny thriller, ktorý je síce o málo dlhší ale mne to neprekáža. Pri dĺžke 142 min režisér stihol pekne vyrozprávať príbeh každej z hlavných postáv. Atmosféra filmu je tiež pekne napínavá. Nápad na tento film je za mňa celkom originálny a aj dobre spracovaný. Postaviť hotel na hranici dvoch štátov pričom v každom z nich platia iné zákony je vážne dobrý nápad. Príbeh sa odohráva 27.7.1969. Herecké výkony sú nadpriemerne. Kamera je na niekoľkých miestach vážne dobrá. Hudba je tiež skvelá dodáva filmu príjemnú atmosféru. Je tu pár scén, ktoré mohli skrátiť a film by sa dostal na 130 min a pravdepodobne by to vylepšilo skóre u niektorých ľudí ale ako som už povedal mne to neprekáža. Charaktery postáv sú napísané veľmi dobre. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. Film môžem odporučiť. ()

Likan7

Nuda v El Royale. Od začátku do konce. Nuda k uzoufání. Nesedlo mi to vůbec a celý film jsem prakticky protrpěl. Rádoby nudný thriller, možná s pár překvapeními, ale jinak 140 minut totální nudy o ničem. ()

haWranka

Velká jízda od začátku do konce. Můžete si vytvářet různé teorie a názory na postavy, ale velmi pravděpodobně vás tvůrcu ve většině případů stejně převezou. Asi to není na plný počet, ale já prostě musím i díky tomu perfektnímu výběru hudby. ()

RAFT

Zlý časy v El Royale ,tak tenhle snímek se vážně povedl.Sice ze začátku sem si říkal co to je ,ale pak se film rozjel a byla to velmi zábavná jízda.Je tam jeden zvrat za druhým ,tak trochu mi to připomínalo Tarantinovku .Drew Goddard si natočil svoji tarantinovku podle svého.A snímek šlape.Dobrý film .Za mě 80% ()

Shanen29

Ano,tak trochu něco jiného a příjemně překvapivého.Kvalitní a velmi dobře zrežírovaný film,který má pevný základ a herní děj.Fajn se na to koukalo. ()

rosninka

Bylo to super rozjeté, než přijel Chris a celý to šlo do kopru. Tipla bych si, že to je film s nejvíc nedořešenýma otázkama a scénama, velká škoda, rozjezd byl fakt dobrej ()

Brooks

Nablýskaná retro gangsterka cool strihu, ktorá prefíkanosťou scenára odkazuje na Tarantina a Ritchieho a v prvej, lepšej polovici sa im aj vyrovná. Je dokonca inteligentnejšia a zábavnejšia než posledná tarantikovka The Hateful Eight. Výborný casting oživuje postavy, ktoré vás zaujímajú a dostávajú sa do zlomových situácií, v ktorých zareagujú vždy úplne inak ako čakáte. A to mám rád. V druhej polovici, konkrétne od nástupu Hemsworthovej postavy, ktorá mala paradoxne upadajúce tempo oživiť, ale film stratí dych a už ho nenájde. Jednak z toho viním v nevhodné momenty zakomponované flashbacky a potom samotný scenár, ktorý po rozdaní kariet už nemá čím zaujať. Druhú polku by som skrátil o 15-20 minút a možno by som išiel na 4*. ()

Mkartaylas56

Vůbec jsem to nečekal, ale tohle je pro mě asi největší překvapení tohoto roku. Počítal jsem s tím, že to bude jen další solidní thriller, který velmi rychle zapadne mezi ostatní, ale nakonec mě Zlý časy v El Royale totálně odpálily a ještě při závěrečných titulcích jsem měl otevřenou pusu údivem, co jsem to ksakru právě viděl. Režisér se zde inspiroval tvorbou Quentina Tarantina a samotné provedení tomu opravdu odpovídá. Hodně se zde kombinuje děj, kdy se nám dostává možnost vnímat ho hned z několika pohledů prostřednictvím postav, které jsou zde nejen skvěle zahrané, ale hlavně výborně napsané. SPOILER Asi nejlépe je to využité u scény s prostřeleným zrcadlem, do které se hezky za sebou zapojí všechny postavy a v tu chvíli to působí hrozně chytře a já osobně mám tuto část hodně rád.SPOILER KONEC Kdo mě každopádně bavil opravdu ve velkém a na koho jen tak nezapomenu byl určitě "božský" Chris Hemsworth, který tu oplývá velkým charismatem a od chvíle, kdy přichází do příběhu si dle mého krade film pro sebe a nebýt jednoho závěrečného zvratu (který tu nechci zmiňovat, jelikož už jsem jednou v tomto komentu spoileroval), tak by byl mým suverénně nejoblíbenějším charakterem. Časové zařazení filmu do cirka 60. let mu taky neskutečně prospívá a získává díky tomu jedinečnou atmosféru a navrh ještě takový ten retro feeling, který snad nikdy neuškodí. Určitě jsem ještě na nějaký plus zapomněl, ale to je celkem fuk, hlavní je, že mohu úplně na rovinu prohlásit, že Zlý časy v El Royale jsou pro mě s největší pravděpodobností nejlepším thrillerem roku a zároveň je mohu označit jako jeden z nejlepších filmů roku 2018. 90% ()

misar3

Spusta skvělých nápadů, velmi pěkně zpracované pozadí postav. Možná jen ta stopáž je přeci jen tak o 15 minut přepálená... ()

Cooller

nuda, stejně blbě jak to začina to i končí... diváka u toho udrži jen naděje že děj něco postupně prozradi... mužu řict hned že ne, neprozradi... jediny čeho se dočkate dal je tančici sixpack Chrise Hemswortha v každý sceně kde je přitomen ()

Clark_Kent

Tak tady se mi strefili do vkusu. Výtečná dobová hudba a perfektní Jeff Bridges, já tyhle tajemný hotelovky miluju. Ta chemie mezi odhodlaným knězem /Jeff Bridges/ , černošskou zpěvačkou /Cynthia Ervino/, prodavače vysavačů /Jon Hamm/ a pěkně vypadajcí hipísačka /Dakota Johnsonová/ to slušně vřelo. Jěště když se k tomu všemu v hotelu, přidá trochu divnější vůdce hipíků /Chris Hemsworth/ to funguje docela mysteriózně. Největší překvápko bylo, to co se vyklubalo k toho nevinného pozorovatele za zdí uvnitř hotelu- sebevědomější ostřelovač. /Lewis Pullman/. ()

liberita

Ak by som mala hodnotiť film ako taký, prisúdila by som mu tri hviezdičky. Budovanie atmosféry je presvedčujúce, od zhromaždenia postáv v hoteli sa dostávajú na povrch nové otázky a záhady, postupne sa však film vyvíjal trochu iným smerom, než by som čakala a záver tak už veľmi nemal čím prekvapiť na rozdiel od iného diela tohto režiséra, Cabin in the Woods. Pozdvihnem však o hviezdičku, keď vezmem do úvahy, že El Royale sa značne inšpiroval legendárnym hotelom Cal - Neva ležiacim presne na hranici Kalifornie a Nevady. Po niekoľko rokov bol jeho vlastníkom Frank Sinatra a s obľubou ho navštevovala nielen Marilyn Monroe a poprední politici, ale vraj aj mafiáni a preto bol terčom sledovania zo strany FBI. Odporúčam preto najprv si niečo prečítať o hoteli Cal - Neva a až potom si pozrieť El Royale, váš zážitok z tohto filmu bude hneď intenzívnejší. ()

Lavinia

Pěkné, místy napínavé, šokující, obehrané, sakra dlouhé, styl opsaný, ... ale podívaná to byla a absurdno také dost zastoupeno. ()

vetsinezobri

Pár nápadů dobrých ale dobrý film se z nich udělat nepovedlo. Vyznělo to v jakousi nezajímavou slátaninu. A prosím s Tarantinem nesrovnávat, není to tomu hodno. ()

boo-boo

Toto som považoval za čierneho koňa sezóny. Veľmi to chce byť žánrovka tarantinovského strihu a rozbeh má nato viac než slušný. Len bohužiaľ keď dvaja ľudia robia to isté, nikdy to nie je to isté a tak namiesto ráznych dialógov, čierneho humoru a pointy s pridanou hodnotou El Royale ponúka rozpadávajúcu sa vratkú dejovú kostru s nezmyselným množstvom dialógovej vaty. Jeden Bridges dobrý film nerobí, aj keď treba uznať, že sa urputne snažil. Hemsworth neoslnil. ()

GameboyNES

škoda že je to tak utahaný, hromada zbytečných scén. Trošku mi to připomínalo 4. Pokoje, ale prostě tomuhle chybělo svižnější tempo a trošku Tarantinovi šťávy. Navíc mě tam neskutečně iritoval ten vřískající australopithecus. 57% ()

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách

03.04.2024

Bylo to takřka nevyhnutelné. Velké filmové značky jen tak nekončí a s Matrixem tomu u Warner Bros. nebude jinak. Hollywoodské studio totiž nově oznámilo, že v přípravách je aktuálně pátý díl. Zatím… (více)

Týmovka X-Force nikam nespěchá

Týmovka X-Force nikam nespěchá

30.06.2018

Deadpool 2 už si v kinech řekl své, nyní se tak oči upírají k chystané týmovce X-Force od režiséra Drew Goddarda (Chata v horách). Ten momentálně dokončuje svůj teprve druhý režijní pokus Zlý časy v… (více)

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)