Hvězdná brána: Třetí říše

• USA Stargate Origins

Hvězdná brána se otevírá, aby jí poprvé prošel člověk. Když profesor Langford se svou dcerou Catherine po několikaletém bádání stále nemohou přijít na to, jakou funkci brána má. Vstupuje na scénu šílený nacista Brücke, který profesorovi ukáže, jak bránu zprovoznit a jako znalce starých jazyků ho donutí cestovat na druhou stranu, do říše boha Raa. Jeho dcera Catherine, kterou s sebou nevezmou se ale vypraví otce zachránit na vlastní pěst. Brücke na druhé straně přesvědčí vládkyni Aset, aby si podrobila poslušný národ a udělala z něj vystrašené otroky, které použije v boji o moc. Brücke má ale velké oči, jeho šílené představy o tom, že je bůh brzy narazí a nakonec se profesoru Langfordovi podaří Brückeho odstranit. Ještě ale nemá vyhráno. I když se s Catherine najdou a podaří se bránu znovu otevřít, pronásledují je bojovníci věrní bohu Raa... (TV Prima)

Packal13

Už v momentě, co jsem zjistil, že Origins bude mít webovej formát o 10x10 minutách mi bylo jasný, že je konec. Takový formát přiklepnete jenom tomu, čemu nepřejete úspěch. Miniaturní budget je vidět všude, od efektů, přes herecké výkony až po dialogy, to by se dalo přejít, ale šlapání na fundamentální "lore" prvky celýho universa, a jejich všemožný upravování a přetáčení, to už se přejít nedá. Série, která mohla znova rozvířit vody kolem stargate, ať už by to bylo dokončení příběhu stargate atlantis nebo nový film byli tímto opět pohřbeny minimálně na 5-10 let. ()

iXtr3m3

Z úcty k celému Stargate Univerzu nedám rovno odpad, ale je to taký brak a hovadina, že to nielen bolí, ale doslova nasiera, že niekto dokáže pôvodnú myšlienku takto posrať. V podstate je rovné tak maximálne niektorej z najslabších častí akejkoľvek série. Triky sú pod úrovňou Stargate SG1 a Stargate Universe v porovnaní s týmto vyzerá ako akýkoľvek "originálny" film versus "asylum-ácka" napodobenina, niečo neskutočné. To sú svetelné roky rozdielov (Ok, viem, že svetelné roky určujú rýchlosť a vzdialenosť, nie klasický čas, ale aj tak). Hanba každému, kto takto pokazil krásnu myšlienku a svet. :( ()

Mikino00

Zbytečnost a zrůdnost. Série dějově předchází filmu, ale půjčuje si aspekty ze seriálu. Nemá smysl stěžovat na to, jak lacině a uboze to vypadá. Spíše bych zdůraznil odfláknutý děj, popírající a dehonestující film. Celá dějová linka byla silně naivní, prostoduchá a nezajímavá. Tohle si Stargate nezasloužila. Musím říct, že zakončení tomu nasadilo korunu společně s "hodnou" Aset. ()

Sygauras

Všechno je špatně. Formát 10 minut x 10 dílů je nepochopitelný, herci jsou prkna a nemají co hrát, němec je afektovaný magor a ten zbytek ansámblu včetně goauldů, jakoby vypadly z ochotnického představení z nějaké vesnice. KDYBY to mělo nálepku fanfilm - KDYBY to bylo jako celý film (nechápu proč to vzniklo v tomto formátu) a KDYBY se někdo alespoň trochu snažil u dialogů a scénáře, mohla bych dát i víc jak jednu hvězdu. Takhle ale nemůžu jinak než to skopnout ze schodů, protože je to utahaný nudný pokus přilepit další část skládačky do světa hvězdné brány. Nefunguje to. Efekty jsou mizerné, kulisy jsou mizerné, herci jsou špatní, naroubovaný konec ve stylu "ztráta paměti" (aby jak film, tak seriál nebyl nijak ovlivněn) je už vyloženým kopancem do zadku. ()

Jayem odpad!

Niečo strašne sa nato pozerať. Aj rozpočet na nedeľný obed je väčší než mala táto miniséria. ()

Monisek

Tak tenhle "seriál" byl faakt špatný! Příšerné herecké výkony, ještě horší kulisy, celkově dost o ničem... Grrr. ()

svadlenaX

Ty tři hvězdy dávám jen pouze díky tomu, že jsem oddaný fanoušek Stargate a moc si přeji její pokračování. Toto pokračování je bohužel průšvihem roku. Lowcost je v tom opravdu hodně cítit, na druhou stranu ale věřím, že by to šlo udělat lépe. Kostýmy jak z karnevalu, v místnostech kde se děj odehrává bych dostal pomalu klaustrofobii a herci naprostá katastrofa. Humoru tam bylo zbytečně moc, plno rozhovorů o ničem a nechápu proč používali původní bránu, když stejně tak tvůrci čerpali informace z televizního seriálu (Harsesis, DHD v Berlíně...). A to že je Aset nechala jít je divné stejně tak jako to že ozbrojenou rukou někomu vymazala paměť. O tom, že byla hodná a ještě brečela, když musela ublížit svým poddaným raději nemluvím. Pochopil bych, kdyby to byla královna Egeria. ()

filipP321

Keď sa dvaja chlapi začali vášnivo bozkávať, tak sa mi z toho zodvihol žalúdok. Skoro som sa pozvracal. Môj žalúdok asi nie je dosť moderný. Túto novú sériu by mali premenovať na STARGAY aby ľudia hneď vedeli o čo ide. ()

dalziel odpad!

Takto ošukať môj najoblubenejši scifi serial je skratka do neba voľajúca nehoraznosť. Kurvi!!!! 🌞🐟🖕🖕🖕👎👎👎 ()

helraiser

Tak tohle se mi asi jenom zdálo. Opravdu příšernost, která se nemůže rovnat ani s tím nejhorším dílem seriálu. Obrovský zklamání. ()

LordMysti

Po třech dílech tomu stále dávám šanci, ale na filmu je vidět že připomíná první díly SG-1 ale bez rozpočtu a charismatických postav. Stále je tu šance na zajímavý příběh, ale tak trochu tomu nevěřím. Osobně si myslím, že by SG mělo jít buď cestou nového jiného Atlantis nebo formou animovaných příběhů stylu Animatrix nebo Clone Wars. No uvidíme... ()

MasterD odpad!

No jo, zarytý fanda Hvězdné brány u tohoto seriálu pláče. Zkousnout efekty, které vypadají hůře než z originálního filmu, který šel do kin před více než dvaceti lety, by samozřejmě ještě šlo. Zkousnout, že se jakýmsi prazvláštním způsobem narušuje původní dějová a časová linka, která se ve StarGate ustanovila díky seriálu SG-1, to by se ještě dalo vysvětlit nějakou alternativní realitou. Ale zkousnout to, že se postavy vůbec nechovají logicky, a občas jsou doslova stupidní, to v univerzu Hvězdné Brány skutečně nejde. Mercedes Bryce Morgan tak seriál a univerzum Star Gate ponížila na naprosté dno (hodné těch horších telenovel neúspěšně se snažících o komedii), ve kterém série ještě nebyla. Tohle reboot rozhodně není a dalšími episodami nebudu ztrácet čas. 0% ()