Stargate Origins (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2018, 10x10 min

Nico Aguilar

Scénografie:

Candi Guterres
  • Knifovich

Dejme tomu, že je to fanmade minisérie s nízkým rozpočtem, ale formát 10x10 minut mi přijde naprosto k ničemu. Nesmyslně dlouho čekáte na něco, co vám ve výsledku ani nic neřekne. Tvůrci se snaží nacpat poměrně rozsáhlý začátek celého světa StarGate do kuličky, hodit ji do alternativního vesmíru a čekají, že to bude mít dobré ohlasy, tudy cesta opravdu nevede. Jsem zastánce toho, že celý tento projekt měl vzniknout jako jeden kratší film, než to co z toho vzniklo nakonec. Možná na mé kritické hodnocení má vliv 8 let čekání na další dílo ze světa StarGate, na konci kterého jsem si představoval důstojné pokračování, reboot, cokoliv. Ale teď už k samotnému obsahu a seriálu celkově. Příběh je naprosto předvídatelný i pro člověka co o StarGate slyšel jen z vlaku už po prvním "dílu". Efekty špatné určitě nejsou ba naopak by mi vůbec nevadilo, kdyby rozpočet pro ně snížili a peníze radši nacpali ať už do formátu a nebo do úplně čehokoli jiného, protože vizuální stránka samotná sic je na průměru, je ten nejlepší zážitek, který si ze seriálu odnesete. Je to i trochu smutné. Závěrem bych chtěl tvůrce politovat, protože kdyby se na začátku rozhodli, investovat do tématu s nižším prahem očekávání od fanoušků a nebo dokonce do svého originálního tématu, ohlasy by určitě byli minimálně o půlku lepší než jsou teď.(25.2.2018)

• Sygauras

Všechno je špatně. Formát 10 minut x 10 dílů je nepochopitelný, herci jsou prkna a nemají co hrát, němec je afektovaný magor a ten zbytek ansámblu včetně goauldů, jakoby vypadly z ochotnického představení z nějaké vesnice. KDYBY to mělo nálepku fanfilm - KDYBY to bylo jako celý film (nechápu proč to vzniklo v tomto formátu) a KDYBY se někdo alespoň trochu snažil u dialogů a scénáře, mohla bych dát i víc jak jednu hvězdu. Takhle ale nemůžu jinak než to skopnout ze schodů, protože je to utahaný nudný pokus přilepit další část skládačky do světa hvězdné brány. Nefunguje to. Efekty jsou mizerné, kulisy jsou mizerné, herci jsou špatní, naroubovaný konec ve stylu "ztráta paměti" (aby jak film, tak seriál nebyl nijak ovlivněn) je už vyloženým kopancem do zadku.(21.7.2018)

Je to děsně levné a říkám si, že i přes ten mega nízký budget mohli alespoň vlejt prachy do brány a efektů okolo. Co jiného taky oddaného fandu zahřeje u šulínka víc, než bublající a vlnící se seksi hranice horizontu událostí červí díry, že ano. Všechno od CGI po zvuky je ale nepochopitelně příšerné. To ostatní, tedy herecké výkony, děj a obrazová stránka se mi ale zdá prozatím o něco lepší, než napovídaly naprosto ohavně amatérské trailery. Tvůrci se dušují, že se jedná o canon, ale zatím v něm akorát dělají solidní díry a uvidíme, jestli nakonec všechny ty logické lapsy nějak obstojně vysvětlí či nikoli. Prozatím na začátek nadsazené fanouškovské 3*, ale moc nepočítám, že to vydrží. Pokud z toho ovšem po stránce scénáře vybruslí se ctí, ve finále snižovat nebudu. Ale je to Stargate sakra! Edit: Ty kráso! Ono se jim to fakt povedlo vcelku uspokojivě vysvětlit. Sic jednoduše a předvídatelně, ale stačilo to a co víc, ve finálních dílech jsem z toho začínal cítit tu starou Stargate. Pravdou je, že se s každým dílem mírně zlepšovala režie i herecké výkony a i přes celkovou levnost a amatérské zpracování to za to nakonec i stálo. A teď je řada na nás. Ať už budou ohlasy jakékoli, hlavně musíme co nejvíc řvát a možná dostaneme víc a doufejme i v lepším provedení.(19.2.2018)

• iXtr3m3

Z úcty k celému Stargate Univerzu nedám rovno odpad, ale je to taký brak a hovadina, že to nielen bolí, ale doslova nasiera, že niekto dokáže pôvodnú myšlienku takto posrať. V podstate je rovné tak maximálne niektorej z najslabších častí akejkoľvek série. Triky sú pod úrovňou Stargate SG1 a Stargate Universe v porovnaní s týmto vyzerá ako akýkoľvek "originálny" film versus "asylum-ácka" napodobenina, niečo neskutočné. To sú svetelné roky rozdielov (Ok, viem, že svetelné roky určujú rýchlosť a vzdialenosť, nie klasický čas, ale aj tak). Hanba každému, kto takto pokazil krásnu myšlienku a svet. :((9.3.2018)

• Mikino00

Zbytečnost a zrůdnost. Série dějově předchází filmu, ale půjčuje si aspekty ze seriálu. Nemá smysl stěžovat na to, jak lacině a uboze to vypadá. Spíše bych zdůraznil odfláknutý děj, popírající a dehonestující film. Celá dějová linka byla silně naivní, prostoduchá a nezajímavá. Tohle si Stargate nezasloužila. Musím říct, že zakončení tomu nasadilo korunu společně s "hodnou" Aset.(12.3.2018)