Stargate Origins (TV seriál)

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2018, 10x10 min

Nico Aguilar

Scénografie:

Candi Guterres
  • ACDCKL

EDIT po poslední epizodě: Z určitého hlediska jsem rád, že se Stargate vratilo. Byl bych však raději, kdyby to bylo něco s normálním vysílačím čase. Je to hodně nízkorozpočtové, i fan filmy o Zaklínačovi jsou na super úrovni. Sice nová postava Goaulda Sekret je zajímavá, i když na jejich rasu až docela moc mírumilovná. Jsem i rád za návrat Rea, ale je to jen takový štěk. Příběh nakonec byl vcelku zajímavý, ale ty herecké výkony herců byly strašidelné, vyloženě mi to připomínalo představení na divadelním kroužku. Z nostalgického hlediska dávám 2*, ale bojím se, že projekt Stargate tímto nadobro a nebo na delší dobu bude zase zakopán, zasloužilo si to něco mnohem lépe finančně zajištěného a herecky profesionálně zvládnutého.(19.2.2018)

• Mikino00

Zbytečnost a zrůdnost. Série dějově předchází filmu, ale půjčuje si aspekty ze seriálu. Nemá smysl stěžovat na to, jak lacině a uboze to vypadá. Spíše bych zdůraznil odfláknutý děj, popírající a dehonestující film. Celá dějová linka byla silně naivní, prostoduchá a nezajímavá. Tohle si Stargate nezasloužila. Musím říct, že zakončení tomu nasadilo korunu společně s "hodnou" Aset.(12.3.2018)

• Lacike

Tiez som velky fanynak alebo fandak? :) No proste SG vesmir zeriem. Origins po dejovej stranke predstavuje prequel k uplne prvemu celovecernemu filmu. Zo zaciatku pôsobi ako alternativna verzia, ale nakoniec to dejovo do znameho Stargate sveta pekne zapadne. Stylom to pôsobi ako variacia Indiana Jonesa s komickymi nacistami odohravajuci sa v SG svete. Bohuzial dej by vystacil maximalne na jednu 45 minutovu epizodu, ale tu je natiahnuty na 100 minut, takze sa dockame mnozstva hluchych miest. Este horsie je ale spracovanie. Vyzera to ako amaterska, ked si odmyslim tych par exterierovych CGI scen, tak skoro az divadelna produkcia s partou mladych nadsenych ale absolutne netalentovanych ochotnikov, ktory prehravaju tak intenzivne, ze boli vsetky postavy extremne nesympaticke. Jediny profesional v obsadeni Connor Trinneer pre zmenu pôsobi cely cas znudene. Vysledkom je nudny a miestami trapny fanfilm, ktory sa oplati vidiet len pre hardcore fanusikov SG sveta, ktory maju z absencie svojho milovaneho serialu velky abstak. 4/10.(11.3.2018)

• iXtr3m3

Z úcty k celému Stargate Univerzu nedám rovno odpad, ale je to taký brak a hovadina, že to nielen bolí, ale doslova nasiera, že niekto dokáže pôvodnú myšlienku takto posrať. V podstate je rovné tak maximálne niektorej z najslabších častí akejkoľvek série. Triky sú pod úrovňou Stargate SG1 a Stargate Universe v porovnaní s týmto vyzerá ako akýkoľvek "originálny" film versus "asylum-ácka" napodobenina, niečo neskutočné. To sú svetelné roky rozdielov (Ok, viem, že svetelné roky určujú rýchlosť a vzdialenosť, nie klasický čas, ale aj tak). Hanba každému, kto takto pokazil krásnu myšlienku a svet. :((9.3.2018)

Jsem velkou fanynkou SG a na tohle jsem byla hodně zvědavá. Ale už trailer působil lacině a seriál se v tom veze dál. Jak mám ráda ostatní série SG a viděla jsem je mnohokrát, tak na tohle se znovu asi nepodívám. Nesympatický postavy bez charisma, ještě horší jejich chování, souboje k smích, mizerný CGI - např. zobrazení vesmírné lodi a útok na planetu, brána vypadá jako kus plastu. Když na to neměli peníze, měli se vyvarovat aspoň záběrům zblízka, protože to působí fakt směšně. Po pár dílech se děj ubíral směrem, že mi to celé nedávalo smysl, ale nakonec z toho scénáristé vybruslili tak, že to smysl dává, aby na to film a ostatní série mohly navázat, nicméně to je jen jedna věc, která mi na tom vadila a odpadla. Zbytek bohužel zůstal, takže to zůstává jen hodně slabým odvarem svých předchůdců.(1.3.2018)