Valerian a město tisíce planet

• Francie

Valérian et la Cité des mille planètes

Valerian a mesto tisícich planét

• Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Francie, 2017, 137 min

Veľmi sľubný rozjazd, následovaný hravými dobrodružstvami, ktoré niekedy nemajú pre dejovú linku žiadny význam (celá vsuvka "product placementu" Hawke/Rihanna/Bubble pre amerických divákov), a všetko zakončené tak, ako predpokladáte v polovici filmu bez snahy aspoň trochu osviežiť žánrové klišé. Akoby Besson všetku svoju fantáziu použil iba na príšerky, príšery, výpravu a jednotlivosti, na ktoré sa dobre pozerá, a bolo mu jedno, či si divák jeho spektákel pre niečo zapamätá. Ja si z neho zapamätám iba Caru Delevingne, čo je zásluhou iba jej a jej kostymérky. A fakt je treba režisérovi Bessonovho formátu vysvetlovať, že Clive Owen sa do role takéhoto záporáka vôbec nehodí, a že by filmu parádne prospelo už len to, keby si postavu vymenil so Samom Spruellom?(18.7.2017)

Není to tak, že by film neměl co ukázat. Ale nedokáže překvapit. Je třeba ocenit, že z toho je konečně zase cítit TEN Besson, který nějakým způsobem posouval hranice evropského filmu. Ale bohužel je tentokrát až příliš amerikazovaný (stačí porovnat zdejší hudební výstup s tím z Pátého elementu). Celek ale nenudí, tempo tomu nechybí, hlášky jsou pravidelně dávkované a vizuál je pětihvězdičovký. Absence prvku překvapení, silného záporáka a zajímavého hlavního hrdiny (Dane DeHaan bohužel profiluje svou postavu jako pouhého namyšleného spratka) to táhne dolů, ale ve výsledku jde o jeden z těch chutnějších blockbusterů, jaké letošní rok zatím nabídl. Velký palec nahoru za Caru Delevigne, která si hodně scén krade pro sebe.(19.7.2017)

Čekal jsem velkou comicsovou blbinu, dostal jsem velkou comicsovou blbinu. Hned zkraje bych upozornil na to, že je Pátý element zhruba o dva levely jinde, Valerian ale do smetí rozhodně nepatří. Už kvůli rozmáchlé stylizaci, nečekaně sexy Caře a volnějšímu tempu, v němž si Besson dovoluje zábavné odbočky. Vlastně mě zase tolik netrápilo, že je hlavní zápletka tak obyčejná a ve finále se moc nevyhrotí. Kouzlo Valeriana totiž spočívá v pasážích, kdy jeden hlavní hrdina zachraňuje druhého a je u toho kupa roztodivných mimozemšťanů. Besson prostě neutáhnul šrouby a nehraje na těžkotonážní první signální. Kdekdo tak asi bude zklamaný, mě ale tohle dětinské retro bavilo a unesl jsem i trochu podtaktovaného DeHaana. (7/10)(18.7.2017)

Jednoho až zahřeje u srdce, když vidí, jak je pro Bessona Valerian pravým Prvním elementem. Komiks sice neznám, ale ta úcta k látce a až dětinské opečovávání všeho, co s jejím světem souvisí, mi přivodilo nejeden úsměv. Bohužel se ale opečovává něco, co ani nejde nazvat staromilským, ale jen zastaralým. Vzhledem k roku vzniku předlohy je nefér vyčítat, že něco podobného jsme už viděli nesčetněkrát, ale na Alfě se bohužel žádné dějové překvapení nekoná. To je mi zároveň hrozně líto, protože zvěsti o nejlepší vizuální stránce poslední dekády nelhaly. Každý průlet, skok nebo vodní výlet bere dech každým dalším pixelem a smazává tak další pomyslnou hranici digitálních efektů. Že se tomu tak děje v několika ledabyle poslepovaných epizodkách, kterými se neuměle táhne ústřední tuctová linka, je bohužel jen k jednomu velkému povzdechu. Na úkor obrazové stránky navíc trpí vývoj charakterů, protože právě ústřední Valerian má očividně za úkol jenom protivné hlášky a občasnou akční eskapádu. DeHaanův specifický výraz k antihrdinům přímo svádí, ale v tomto případě krutě nevyšel. Královnou se tak bez větší snahy stává Cara, která by snad právě díky přirozené Laureline mohla vykročit k hvězdným rolím psaným na tělo.(21.7.2017)

• Psema

Valerian and the city of no plot. Po půl hodině už je i to sexy pozlátko ubíjející.(19.7.2017)

Nejvíce filmu škodí jeho délka, jinak je to příjemná omalovánková sci-fárnána, která hraje miliony barvičkami. Další Pátý element se nekoná. Cara je hot jak sviň:) [Cinestar Anděl](21.7.2017)

• Psychor

Nepočítám-li vlaštovku jménem Lucy, tak se Luc Besson za uplynulých 20 let nemůže pochlubit jediným vydařeným filmem. A prostřednictvím Valérian et la Cité des mille planètes si svou bídnou reputaci rozhodně nevylepší, jelikož snímek pravděpodobně posbírá několik Zlatých malin. Hned v úvodu si divák jistě povšimne herecké bezradnosti dua DeHaan - Delevingne. Vzhledem ke štědrému rozpočtu bych čekal, že castingové oddělení sáhne po někom schopnějším a esteticky atraktivnějším. Caru Delevingne bych si spíše dokázal představit jako ježibabu v nějakém hororu. Jenže ani božská Anya Taylor-Joy by svou krásou a mistrným výkonem nedokázala vykompenzovat totální absenci scénáře, který Bessonovi při průletu galaxií pravděpodobně zapadl někam do černé díry. Snímek zcela postrádá jakoukoliv smysluplnou zápletku a dokonce i po vizuální stránce, která by mohla uspokojit alespoň nenáročné publikum upřednostňující barvičky před příběhem, je neskutečně přeplácaný. Intergalaktický odpad.(19.7.2017)

Nahuštěný barevný kolos, kterému by bylo nejlépe tak před dvanácti lety. Škoda je, že se nějaký ten lepší humor (na kterém bychom to celé odcválali) objeví jen zřídka (viz super začátek). Není to prohra, jen fakt, že dnešnímu divákovi pestré (dvě a půl hodiny dlouhé) fantazijní panoptikum nestačí.(19.7.2017)

Valerian je velká barevná bublina, do které když začnete šťourat, tak v sekundě praskne a nemáte nic. Celý film se dá přirovnat ke scéně na tržišti, kde abyste mohli vidět tu krásu a nakupovat, potřebujete speciální helmu, ale jinak je to pustopustá nekonečná poušť ničeho. Valerian a Laureline jedno velké cliché za clichém. Ale tak hej, hezky se na to kouká.(20.7.2017)

Neklasická sci-fi podiváná která moc dobře neví čím chce být. Na komedii alá Strážci vesmíru to není moc vtipné, na vážnější notu zase málo vážné. Holt se druhý Pátý element nekoná(18.7.2017)

Obdivuji Bessona, že se do toho projektu vůbec pustil ale po skvělém začátku přichází hned několik chyb. Například absence nějakého pořádného záporáka, Cliwe Owen absolutně se nehodící do své role a také délka vzhledem k né takové atraktivitě příběhu. Naopak ústřední dvojice sympatická a celkově mdlý příběh často naruší nějaká zábavná nebo oživovací pasáž (Rihanna) tudíž film ve výsledku neurazí.(21.7.2017)

V okamžiku, kdy hlavní dvojice netahala děj, to byl natřikrát zalévaný čaj a bylo mi úplně jedno, která z vedlejších postav zemře ošklivou smrtí. Mluvím dohromady o patnácti až dvaceti minutách, tak k uzoufání klišoidních, že bych za ně nedal ani dvě hvězdičky. Hlavní dvojice Cara Delevingne (24) a Dane DeHaan (31 - což je mimochodem podstatná informace pro všechny, kteří o tomto mluví jako o teenagerském filmu) je ale perfektní a když hýbala dějem, bylo mi jedno nakolik nelogicky a skokově se objevují nové postavy a nová prostředí. Říkal jsem si: "Ok, ten chlapík s divným okem je cool, chtěli ho mít vedle hlavní hrdinky a s potvorama s velkou hubou, beru." Vzájemná chemie hlavní dvojice je fajn a na rozdíl od Františka Fuky, jehož recenzi jsem si přečetl až po vidění filmu, jsem nedumal nad její historií (ta je zřejmě tak obsáhlá, že se do filmu dala vložit pouze esence). Zamrzelo, že některé prvky z traileru se objevily právě jen na tak dlouhou dobu, jako v traileru, na druhou stranu, úvodní představování historie bylo značně sympatické a hravé. Těmhle částem bych dal možná čtyři hvězdy. V souhrnu, s odřenýma ušima a bonusem za vizuál a kreativitu, to dělá stravitelných 61%. ■ 2D a angličtina s titulky. ■ František Fuka: http://www.fffilm.name/2017/07/valerian-mesto-tisice-planet-valerian.html ■ P.S. Rihannu jsem neřešil, protože ji neznám. ■ P.P.S. Chci vidět Director's Cut.(20.7.2017)

Vizuálne krásne listovanie pulpovou sériou, z ktorej niekto škodoradostne vytrhal niektoré strany a náhodne poprehadzoval diely.(20.7.2017)

Pátý element potkává druhé Avatara a prožijí spolu noc plnou vášně a neřesti a narodí se jim, tady Valerian. Vizuálně naprosto úchvatné a těžko to bude hledat v tomhle ohledu konkurenci. A těch věcí co je ve filmu, třeba ty originální zbraně, těžítko a lepidlo, naprosto parádní, vedle nich vypadá rotační kulomet, jako hračka pro děti. Film je místy lehce vtipný a chemie mezi Valerianem a Laurelin funguje na sto procent, navíc ve vedlejších rolí, sou super herci, nejvíc mně bavil Ethan Hawke a Rihanna se svým naprosto sexy tanečkem. Tohle všechno je hrozně super a filmu lze odpustit, jednoduší příběh, ale co nelze odpustit, je to že film postrádá napětí a kulantnějšího záporáka. Co se týče napětí, akce je tu dost, je dobře rozmístěna, ale vy podvědomě víte, že hrdinům vlastně nic nehrozí a to je prostě chyba. Co se týče záporáka, né že by nebyl fajn, ale přeci jenom, je to záporák, má být zlý, nebezpečný a má hrdinům způsobit problém, jenže nic z toho nedělá, buď spí a ve výsledku nic moc nepředvede. Je to hezké, je to barevné, hezky se na to kouká, ale brzo se na to zapomene. PS :Nicméně, za úvodní song, velké díky https://www.youtube.com/watch?v=cYMCLz5PQVw(21.7.2017)

Vizuálně opojná onanie Bessona, který ale zamrzl v devadesátkách a nepřináší vůbec nic nového. Příběh prohlédnutý už asi v první třetině, kdy vás to ale ještě nezačne trápit, protože se budete kochat tunami barevností rozlehlého světa Alphy. Když ale začnete přemýšlet o tom, co konkrétně které postavy mají na starosti, zjistíte, že nemají na starosti vůbec nic. Ani chemie mezi ústřední dvojicí netiká, i když Cara je kunda je, ale DeHaan je nudný. Rejha i Ethan Hawke tak trošku násilně vložení, i když zrovna Rihanna se svým smyslným a zběsilým převlékáním, celkem potěšila oko. Jinak klasické pobíhání z bodu A do bodu B a konec. Nicméně od Avataru tu asi nebyl lepší virtuální svět. 60% Pátý element nepřekonán....(21.7.2017)

Besson vypustil uzdu fantazie a je to dobře. Po delší době je tu odvážné scifi, které se nebojí nejít "na jistotu". Bohužel největším problémem je příběh, který je opravdu slabý. Na druhou stranu, film si po celou dobu drží celkem slušné tempo a hezky to odsýpá. Škoda, že se tvůrci rozhodli pro variantu "divák celou dobu zná záporáka". Na konci filmu je klasické vysvětlování, proč je záporák záporákem. Jenže divákovi je to dávno jasné. Například ve filmu jsou scény z minulosti, v těch scénách schválně není vidět do tváře záporákovi. Na konci, když se vysvětluje, je stejná scéna, kdy už mu do tváře vidět je a to má být asi šok. Nechápu to, protože film schválně dávno prozradí, kdo to je. Škoda, být ve filmu nějaký dějový zvrat a trošku lepší soundtrack, šel bych s hodnocením určitě výš, protože film vypadá opravdu hezky, tempo udrží a postavy nejsou špatné.(19.7.2017)

• Micro41CZ

Takovej ten typ filmu, kdy si prvních pár minut říkám, že honění nad vizuálem, kterej je navíc dost svázanej vizí "vesmír je to co my a všichni máme dvě ruce a dvě nohy", snad přejde v chytrý scifi. A ne, každá další minuta jakoby posouvala hranici trapnosti, nesmyslnosti, neoriginality a hroznejch hereckejch vystoupení podle scénáře, kterej jakoby jel stylem "pojďme, povzvedněme divákovo obočí ještě vejš, at si sám sobě radši vypíchne oci". Ve svý době sem na Pátým elementu ujížděl, tohle je jen nabubřelý stvrzení filmařský vyčpělosti. Ach jo. (nejlepší scéna filmu díky Rihanně to nezachrání, ta jediná scéna, ač umělá ve svý pointě, je nejvíc živá, uvěřitelná a nesoucí emoce)(22.7.2017)

Jedná velká promarněná příležitost.(19.7.2017)

suprova vizualni podivana se spoustou rozlicnych emzaku spojena do nudneho naprosto previdatelneho deje (misty lehce vtipneho), kterym nas provazi typek, co vypada jak sednactiletej dicaprio s neprijemnym pridusenym hlasem a co se snazi zasnoubit se s holkou, ktera zrovna ma celej film kramy... a mimochodem zachrani par avataru...(20.7.2017)

• Trenslation

Valerian a město tisíce💩 = Dvouhodinový Wannabe Avatar + Muži v černém + Star Wars + Reklama na Victoria ´s Secret + scénář psaný na LSD + budget 197 milionů € 👉👉👉pusťte si radši znovu Pátý element!(18.7.2017)

<< předchozí 1 2 3 4