Rozčarování

• USA Disenchantment
USA, (2018–2023), 22 h 59 min (Minutáž: 19–45 min)

Série(5) / Epizody(50)

Recenze uživatele chrispe k tomuto seriálu (22)

Rozčarování (2018)

Moje začátky s Disenchantment (šílený slovo! nejsem schopná si ho zapamatovat, natož vyslovit) byly velmi rozpačité, protože jsem tam hledala něco, co tam není (nebo mi to prostě má být skryto). A jakmile jsem si to připustila, začala jsem se bavit. Není to žádná pecka, ale po pár dílech jsem se vážně začala těšit, až děti usnou a my si s manželem zase pustíme dva tři díly. Je to oddechové, čekala bych to víc vtipné, ale to je věc vkusu - tím nechci říct, že bych se nebavila a občas nevyprskla smíchy. Vychází mi tu v hodnocení tři hvězdičky, tak je tam nechám. I když přiznávám, že v těch začátcích jsem byla fakt přísná a dvouhvězdičkové hodnocení jen lítali. Možná bych to teď hodnotila kapku jinak. 3,5* ()

Série 1 (2018) (S01)

Hádají se princezna, elf a démon (2018) (S01E01)

Z prvního dílu jsem byla kapku na rozpacích. Tvůrci jsou jací jsou a jejich styl je vážně nezaměnitelný. A mě strašně rušilo, že jsem chvílemi rozklíčovávala, kolik toho mají jednotlivé postavy z postav Simpsonů a z Futuramy. Příběh první epizody se celkem táhl a trochu mě vyděsilo, že mě pobavilo snad jen těch pár sprostých vtipů. Možná špatný čas na to, s tímto seriálem začít? Těžko říct. 2,5* ()

Komu chrochtá pašík (2018) (S01E02)

Nuda nuda nuda vtip nuda nuda nuda vti... ne vlastně ne.... nuda nuda vtip nuda nuda... spánek... hele to asi nedokoukám. ()

Temná princezna (2018) (S01E03)

U mě pořád spíš nic než moc. Vypadá to, že manžel se u toho baví víc jak já. Ale hodlám vydržet! Třeba tomu ještě přijdu na chuť. ()

Hradní masakr vikingskou sekerou (2018) (S01E04)

Zatím díl, u které ho jsem se nejvíc bavila. Vikingové, lázně a nadrženej Elfo to zkrátka trochu posunuli. 3,5* ()

Rychleji, princezno, jednu hlavu za druhou! (2018) (S01E05)

Člověk by řekl, že tak ohraný témata a díly s průhlednou zápletkou začnou lepit až pozdější řady, nebo nejlépe žádné. Za mě fakt slabota, místy nechutná. ()

Okázalá bažina (2018) (S01E06)

Další epizoda, u které jsem usla. Za mě to prostě není moc zábavný a tak mě nic nenutí mít oči otevřené. Ale já se nedám, já tu řadu prostě dokoukám. ()

Něžné běsnění lásky (2018) (S01E07)

Oukej... zhruba u tohoto dílu jsem se na to přestala dívat jako na něco, co by mělo mít nějaký přesah a začala se bavit víc. Takže asi tak. Navíc se mi to zdá jako povedený díl. ()

Hranice nesmrtelnosti (2018) (S01E08)

Vykrádá to vše možné. Někdy je to vtipné více, jindy méně. A u tohohle dílu bych byla pro tu druhou možnost. ()

Sám sobě věrný (2018) (S01E09)

Seriál začíná mít jasně viditelný příběh. Tento díl pokládá otázky, které nezodpovídá (což se dosud dělo). A to já nemám rád. ()

Pád říše (2018) (S01E10)

Tvůrci si s nějakou průhledností hlavu nelámou a prostě to tam sází, jak jim to padne. Což je škoda. Je to pak kapku nuda. ()

Rozčarodějka (2019) (S02E01)

Dostáváme se do druhé části první série a já nevím no. Celkem se těším na to peklo. Doufám, že to přinese něco zábavného. Země Marú mě totiž celkem zklamala. ()

Schody do pekla (2019) (S02E02)

V pekle bylo celkem fajn. Škoda že je vše tak průhledné. Nic nepřekvapí. ()

Ta věc (2019) (S02E03)

Země Snů je fajn a je fajn, že se sem děj vrátil. Tak uvidíme, co nám tvůrci vymyslí dál. Snad aby se moc neopakovali, tak nám do města nastěhovali elfy. ()

Srdce je osamělý lovec (2019) (S02E04)

Je pravda, že se Zogem je nejspíš větší legrace než s jeho dcerkou a jejími kumpány. Děj dílu, který jsme už někde v různých podobách viděli, opět nepřekvapí, ale pobaví. ()

Práce snů (2019) (S02E06)

Já vím, že se furt opakuju, ale je fakt děsná škoda, že jsou ty zápletky tak průhledný a tak seriál ničím nepřekvapuje. ()

Slizké objetí lásky (2019) (S02E07)

Nejsem si jistá, zda jsem Zogovou linkou byla spíše pobavená, či znechucená. ()

Ve vlastním psaní (2019) (S02E08)

Tak můžou ty ženský do divadla nebo ne? ()