Rozčarování

(seriál)
  • USA Disenchantment
Trailer 2
USA, (2018–2023), 22 h 59 min (Minutáž: 19–45 min)

VOD (1)

Série(5) / Epizody(50)

Povinnosti volají, ale princezna radši popíjí. Volnomyšlenkářská Bean rozčílí krále, když spolu se svými démonskými a elfími kumpány napáchá nenapravitelnou spoušť. (Netflix)

Trailer 2

Matixed

Tvůrci zřeli díru na trhu v podobě animovaného seriálu ze světa fantasy pro starší diváky a určitě se to vyplatilo. Žádná postava nepůsobí otravně a vtipů je tu habaděj (mnoho i kterých si nevšimne každý divák). Důraz na kontinuitu a příběh, který se povedl, značně posouvá seriál také o něco dopředu. Uvidíme jak bude seriál pokračovat, ale po první sérii je dílo na vysoké úrovni Futuramy, Ricka a Mortyho. Co se týče pouze 10 epizod ročně, tak jsem spokojen. Lepší jsou kvalitně promyšlené díly než uspěchaná kvantita. ()

Greg25

Jiný typ humoru než jste od tvůrců Springfieldu zvyklí, ale mně ten humor sedí. Je to hodně jiné, často jen sarkastické a ne tak přímočaré, ale epizody jsou dobře propracovány (spousta parodií na pohádkové, ale i fantasy příběhy). Celý ten svět mě baví a Bean, Elfo a Luci jsou skvělí (obzvlášť interakce mezi Elfem a Lucim). Přiznávám ale, že seriálu opravdu dost pomáhá sledovat ho vcelku. Čím delší pauzy mezi jednotlivými díly, tím v tomto případě opravdu o dost hůř. Je to svět a styl humoru, který si nejvíc užijete nalepený na sobě (což je možná oproti předchozím projektům tvůrců rozdíl nejzásadnější). Na shlédnutí typu "jen tak si pustím jednu epizodu", tenhle seriál moc není (protože do svého světa vás tak lehce nepouští a je víc zaměřený na detaily, takže na sledování na jedno oko jako u rodiny ze Springfieldu to úplně nejde). 75% ()

manonfire

Na jednu stranu to avizuje černý humor jakože pro dospělé, na druhou skrze hlavní hrdinku cílí zejména na divačky teenagerky, pochopitelně ty složité a okolím nepochopené. A to jde dost proti sobě. Jedno - dvě zasmání na díl je prostě málo. Pohádkový motiv přitom přináší hafó možností k parodování. Roli Bendera přebral malý démon, ale upřímně, chybí tu vypínací hlášky a důležitějšího parametru pro mě není. 60% ()

Tom_Lachtan

Geniální. Je to komedie? Ano, neskutečně vtipná, dokonce zábavnější, než Futurama, která oproti téhle čarovnosti příliš spoléhá na humor založený na popkulturních odkazech. Ale tohle je pod závojem vtipu perfektně funkční fantasy, které je podle mě krom Hry o trůny to jediné, co za posledních deset let v tomhle žánru vzniklo v tv a hrozně tomu pomáhá to, že čím dál se postupuje dějem, tím méně jsou jednotlivé díly epizodické a upřednostňuje se celkový děj. Zkrátka je to takový Pratchett na speedu. Jaké lepší doporučení by sakra kdo chtěl. ()

Gogo333

Na Disenchantment jsem se hodně těšil. Doufal jsem ve Futuramu ve fantasy světě, bohužel to zůstalo někde na půl cesty. Kresba a postavy tam podobné jako ve Futuramě (sem tam i něco ze Simpsonů) jsou, ale bohužel chybí humor. Překvapilo mě, že celá série má ucelený příběh a není to epizodní jako jsou Futurama Simpsoni. Bohužel seriál nevyužil možností a zůstává na půl cesty. Otevřený konec mě hodně naštval, tak určitě budou koukat i na druhou sérii, abych věděl jak to dopadne. 65% ()

• Zlá Bean je zde nazvána Xenou, což odkazuje na stejnojmenný seriál. (Duoscop)
  • Název „Misadventure“ nebo-li název lodi „Mis adventura“, jak jí říká Elfo, je vidět už plakátu první série „Misadenture Awaits“. (GejmronCZ)
  • Celé jméno princezny Beanie (ústřední postavy seriálu) je Tiabeanie Mariabeanie de la Rochambeaux Grunkwitz. Celé svoje jméno představila v epizodě Okázalá bažina (2018), nicméně byla v podnapilém stavu a svoje příjmení zkomolila na Drunkowitz. (Simons_cz)