S dalším projektem Matta Groeninga se člověk samozřejmě neubrání srovnání s těmi předchozími. Disenchantment je nejvymakanější, což ale není všechno. Vtip tomu nechybí, spousta jich je podobně filozofických, jako hlavně ve Futuramě. Ale že by seriál člověk pohltil podobně jako ona a Simpsonovi, to úplně ne.(11.6.2019)

Groeningovi došli v Simpsonovcoch nápady už veľmi dávno, a u Disenchantment to nie je inak. Na seriáli vidieť prachy, v čom sa odráža najmä nádherné vizuálne spracovanie a skvelý medieval soundtrack, no to sú, žiaľ, jeho najväčšie klady. Ústredné trio postáv je fajn, no príbehovo je to veľmi slabé a neoriginálne (občas to celé pôsobí ako vykrádačka Shreka v simpsonovskej grafike), tých pár dobrých gagov až tak nepobaví, a divák nie je dostatočne nakopnutý, aby sa nevedel dočkať ďalších epizód. Má to však len 10 častí, ktoré vedia vyplniť voľný čas, a v závere sa to celkom pekne začalo rozbiehať. Možno tomu dám ešte šancu a uvidíme, čo prinesie druhá sezóna. Slabšie 3*.(3.4.2019)

Geniální. Je to komedie? Ano, neskutečně vtipná, dokonce zábavnější, než Futurama, která oproti téhle čarovnosti příliš spoléhá na humor založený na popkulturních odkazech. Ale tohle je pod závojem vtipu perfektně funkční fantasy, které je podle mě krom Hry o trůny to jediné, co za posledních deset let v tomhle žánru vzniklo v tv a hrozně tomu pomáhá to, že čím dál se postupuje dějem, tím méně jsou jednotlivé díly epizodické a upřednostňuje se celkový děj. Zkrátka je to takový Pratchett na speedu. Jaké lepší doporučení by sakra kdo chtěl.(5.4.2021)

Podle Netflixu je Disenchantment určený pro děti starší 13 let. Tomu nevěřte. Mrtvých je tu víc než ve Hře o trůny, narážek na sex, drogy a alkohol tolik, jako v celém seriálu Simpsonů (všechny řady dohromady). Pokud tohle překonáte, a budete čekat mix Zeměplochy a (polo)amatérského dílka JourneyQuest a zároveň se neleknete občas i vážnějšího ladění samotného seriálu, tak možná budete spokojeni. Já jsem byl. A opravdu hodně. Hlavní hrdinka princezna Bean, která chlastá jako duha, je nezodpovědná, občas někoho omylem zabije (v sebeobraně) a jejím největším snem je navštívit drogové doupě, je božská; i přes ty králičí zuby (které jsou stejně vlastně roztomilé).(25.8.2018)

Plnohodnotná náhrada za předčasně ukončený seriál "Futurama" a za již vyčpělé "The Simpsons"? No, ano i ne. Disenchantment Vás v první řadě především zaujme skvělou animací, která je již od prvního políčka nesmírně vtahující, což v kombinaci s originálním soundtrackem vytváří podívanou, která téměř ihned vyčnívá nad ostatní animované seriály. Co se scénáře a pověstného břitkého humoru a narážek Matta Groeninga týče, občas jsem měl dojem, že se z jakéhosi neznámého důvodu drží při zemi. Některé vtipy a hry se slovy tedy vyzní zbytečně naprázdno, a to je něco, na co od něj vážně nejsme zvyklí. Doufám, že v další sérii to Matt Groening a jeho tým napraví, jelikož sympatické hlavní trio hrdinů si mne zcela získalo! (Netflix) „Our minds are blank, but our hearts are free!“(5.9.2018)

• - „Farnsworth Boulevard“, na kterou míří ve Steamlandu Bean, může být odkaz na amerického vynálezce Phila Farnswortha, ale také na profesora Huberta J. Farnsworthe ze seriálu Futurama (od r. 1999), jehož autorem je též Mat Groening. (NiWi)

• - Podle Luciho má Bean modré oči. (Simons_cz)

• - Celé jméno princezny Beanie (ústřední postavy seriálu) je Tiabeanie Mariabeanie de la Rochambeaux Grunkwitz. Celé svoje jméno představila v epizodě Okázalá bažina (2018), nicméně byla v podnapilém stavu a svoje příjmení zkomolila na Drunkowitz. (Simons_cz)