Rozčarování

• USA Disenchantment
USA, (2018–2023), 22 h 59 min (Minutáž: 19–45 min)

Série(5) / Epizody(50)

Recenze uživatele Trevor k tomuto seriálu (24)

Série 1 (2018) (S01)

Prvá polovica série na Netflixe uverejnená ako samostatná séria bola lepšie zvládnutá s množstvom humorných scén. Od 11 epizódy začal Netflix ponúkať aj český dabing, čo bolo potešujúce, keďže človek si mal lepšiu možnosť všímať detaily, ako napríklad spútané kone ležiace na chrbte a iné vtipné detaily, ale celkovo bola druhá polovica podstatne slabšia a až v posledných troch epizódach sa vrátil nielen s dobrým humorom ale aj podstatne zaujímavejším dejom, ktorému dominovala najmä steampunková epizóda, ktorá vôbec nepôsobila rušivo, skôr naopak. S prvou sériou prevláda z mojej strany spokojnosť aj napriek pomerne vysokému počtu sotva priemerných epizód, najmä od 12 po 17tu. ()

Hádají se princezna, elf a démon (2018) (S01E01)

Princezná Tiabeanie sa má vydať za princa Guysberta, aby ich rody uzavreli mocné spojenectvo.Ale ako to už býba, princezná si svoj svadobný deň aj svojho ženícha predstavovala trochu inak...Celkom slušný rozbeh seriálu. Najmä množstvo detailov (morový vozík, chobotnica ktorá vtiahla do mora loď, antilopa - rasistka) bolo veľmi vtipných a jednako tak vystihovali vtedajšiu dobu respektíve naše predstavy o nej. Samotný príbeh zaujal trochu menej, dúfam že sa to zlepší ale animácia a hudobný doprovod plus spomínané detaily sú prísľubom do ďalších častí, že sa bude načo pozerať... ()

Komu chrochtá pašík (2018) (S01E02)

Bean, Elfo a Luci sa rozhodnú za každú cenu zabrániť svadbe princeznej s Merkimerom a tak mu navrhnú, aby ako rozlúčku so slobodou absolvoval plavbu na ostrov, kde by mali žiť morské panny a Bean dúfa, že ich spev zláka jej budúceho manžela do mora, odkiaľ sa už nevráti...ale Merkimer na ostrove narazí na Sirény, respektíve sirény z čeľade lamantovitých. Práve tieto zvieratá pravdepodobne stoja za vznikom báji a povestí o sirénach a morských pannách. Trochu menej humoru v porovnaní z pilotným dielom, zaujala najmä návšteva Bean u bylinkára. ()

Temná princezna (2018) (S01E03)

Bean sa spolu s Elfom a Lucim nechá presvedčiť, aby vykradla rodinnú hrobku. Potom ako ich chytia a predvedú kráľovi, jeho poradca ho presvedčí, že za jej konanie môže to, že je posadnutá démonom a tak kráľ povolá exorcistu Josefa a pre Luciho to neveští nič dobré...vydarila sa najmä pasáž pri obrade exorcizmu, inak priemer. ()

Hradní masakr vikingskou sekerou (2018) (S01E04)

Potom ako má kráľ Zog zdravotné problémy a odchádza do kúpeľov usporiada Bean na hrade párty, ktorá sa však pochopiteľne zvrtne...opäť vtipné s dobrými narážkami, najmä tajný Odvalov spolok a príchod Vikingov stáli zato. ()

Rychleji, princezno, jednu hlavu za druhou! (2018) (S01E05)

Potom, ako sa nepodarí prevychovať princeznú Bean ani v kláštore kráľ Zog ju vyženie z hradu pretože chce, aby si začala vážiť to čo má...Pravdupovediac v úvode ma trochu sklamalo, že Bean poslali z kláštora preč tak skoro, pretože som presvedčený že tam by sa dala natočiť celá epizóda, ale svojský príbeh o Janíčkovi a Marienke bol nakoniec viac ako vydarený. ()

Okázalá bažina (2018) (S01E06)

Bean presvedčí svojho otca že jej správanie je také preto, že sa cíti nedocenená a nepotrebná a tak sa kráľ Yog rozhodne menovať ju za veľvyslankyňu v Mokroblatoch. Ako to už býva, Bean spolu s Lucim a Elfom túto príležitosť premárnia...sotva priemerný diel s minimom humoru, doteraz najtrápnejšia a najnudnejšia časť. ()

Něžné běsnění lásky (2018) (S01E07)

Elfo klame, aby zakryl svoje city k Bean a tak si vymyslí imaginárnu priateľku. Bean sa rozhodne vyslať jazdcov, aby ju našli a priniesli na zámok. Na prekvapenie všetkých, no najmä Elfa sa im to podarí...Tentokrát si animák na seba vzal aj výchovný charakter o tom, ako sa nemá klamať a prinieslo to celkom solídny príbeh. ()

Hranice nesmrtelnosti (2018) (S01E08)

Počas jarmoku unesú Elfa a tak sa Bean, Luci, mág Sorcerio a rytieri vyberú nielen po jeho stope, ale aj za hľadaním medailónu, ktorý má konečne pomôcť v príprave elixíru mladosti pre kráľa Zoga...škoda narážky Gryfa na to, že je poslednou samicou, svoje liberálne chápadlá zadrel Netflix ešte aj sem. Na druhej strane epizódu som na 5 minút zastavil a smial sa pri pohľade na spútaných koňov, na ktorých rytieri spolu s Bean prenasledovali exorcistu Josefa. Takto z chuti som sa naposledy zasmial pri F is for family. ()

Sám sobě věrný (2018) (S01E09)

Nakoľko krv Elfa neprinesie vytužený efekt a elixír života sa nedarí vyrobiť, kráľ Zog povolá zo žalára odborníka ktorý zistí príčinu, prečo je tomu tak. Elfo nie je čistokrvný elf a tak ho kráľ vyženie z kráľovstva a on sa rozhodne odhaliť pravdu o svojom pôvode v elfskom lese...a zase ten rasizmus a narážky naňho, už je to všade a ľuďom to prekáža, nielen na Netflixe. ()

Pád říše (2018) (S01E10)

Kráľovná Dagmar je späť, čo s nevôľou príjme druhá Zogova manželka Oona. Dagmar sa rozhodne vystrojiť Elfovi kráľovský pohreb, aby sa s ním Bean mohla dôstojne rozlúčiť.Lucimu sa podarí objaviť krutú pravdu o udalostiach na hrade spred 15 rokov...Tentokrát menej humora a epizóda sa viac zamerala na dej, ale ani ten nebol príliš oslnivý. ()

Rozčarodějka (2019) (S02E01)

Od príchodu do krajiny Marú seriál bohužiaľ stratil svoje čaro, ubudlo humorných scén a ani samotný príbeh to príliš nevylepšil a tak dojem nie je bohvieaký. Pravdou ale je, ako v komentári k celému seriálu spomínal najlepší filmový znalec, že tvorcovia evidentne počítali s tým, že prvá séria bude mať 10 epizód a toto bude prvá epizóda druhej série, pretože rekapitulácia v úvode aj koniec predchádzajúcej epizódy sú toho jasným dôkazom. Dúfajmo, že sa v ďalšej epizóde tvorcom podarí návrat do zabehnutých koľají z úvodu seriálu, pretože boli tam ozaj vydarené pasáže, pri ktorých som sa od smiechu doslova chytal za brucho. ()

Schody do pekla (2019) (S02E02)

Napriek pridaniu českého dabingu trošku trápne, vyobrazenie pekla síce s peknou animáciou ale inak podpriemerná epizóda. Slabší výkon som dnes už ale videl, futbalisti zo susedného mesta ho podali proti Podbrezovej a rovnako ako tento seriál by mali prísť nato, že takýmito výkonmi ako predviedli oni či seriál v teto epizóde sa o priazeň fanúšikov nebojuje... ()

Ta věc (2019) (S02E03)

Návrat deja do Krajiny snov seriálu prospel, dúfajme že sa v nasledujúcich epizódach dej vráti do zabehnutých koľají z úvodu prvej série, kde sa to vtipnými scénami len tak hemžilo. ()

Srdce je osamělý lovec (2019) (S02E04)

Ešte viac priestoru dostane kráľ Zog a jeho nová priateľka Uršula. Návrat k prvej polovici respektíve prvej sérii, ako ju uviedol Netflix, podstatne viac humoru a český dabing je tiež od druhej série/polovice série na veľmi dobrej úrovni. ()

Naše těla, naši elfové (2019) (S02E05)

V štvrti elfov je zavedená karanténa a Elfo má obavy o zdravie svojho otca a tak sa rozhodne spolu s Bean vybrať na nebezpečnú výpravy za starodávnym liekom, ktorý by ho mohol vyliečiť do krajiny zlobrov...epizóda venovaná predovšetkým Elfovi bola sklamaním, sami tvorcovia z nej spravili najkratšiu časť v doterajšom priebehu, pretože nebolo príliš o čom. Akoby sa studnica nápadov vyčerpala. ()

Práce snů (2019) (S02E06)

Keď sa Bean dozvie, že elfovia kvôli daniam, ktoré zaviedol jej otec kráľ Zog hladujú rozhodne sa za pomoci kočovných elfov získať ich peniaze naspäť...paródia na pomery v stredoveku čo sa týka zdierania poddaných a na lúpeže v štýle Dannyho dvanástka, ale humoru je bohužiaľ čím ďalej tým menej. ()

Slizké objetí lásky (2019) (S02E07)

Derek sa cíti osamelý, keďže sa jeho mama pridala k pirátom a ani Bean sa k nemu nespráva ako k bratovi a tak sa spriatelí s morskou chobotnicou. Kráľ Zog sa po stretnutí s veľvyslancom z Bleskozvodov rozhodne, že ochorie chorobou kráľou - dnou...Konečne návrat k viacerým výborným vtipným poznámkam, asi najlepšou bola keď slúžka spomína Bean revolúciu a to, ako ich popravia či veľvyslanec Bleskozvodov a jeho poznámka o anastéze. ()

Ve vlastním psaní (2019) (S02E08)

Kráľ Zog sa depresiou spôsobenou odchodom Oony a zradou Dagmar vyrovnáva po svojom a nočné mory trápia aj Bean a tak sa rozhodne svoje pocity vyjadriť tak, že napíše divadelnú hru. Avšak preraziť v divadle, kde majú ženy zakázaný vstup nebude jednoduché...Po slabších epizódach sa tvorcom opäť podarilo zapracovať viacero vtipných detailov a seriálu sa vrátila šťava, ktorá ho zdobila - satirické zobrazenie vtedajšej doby. ()

Elektrická princezna (2019) (S02E09)

Dreamland napadne drak a snaží sa vypáliť elfskú štvrť. Bean sa podarí draka zostreliť, avšak zistí že drak nebol až tak celkom drak ale vedec zo Steamlandu na svojej vzducholodi. Bean mu pomôže utiecť zo žalára a spolu sa vyberú do jeho domova...Steampunková epizóda seriál osviežila, Steamland bol vyobrazený naozaj výborne a záver bol naozaj vynikajúci. Bonusom Luci a Elfo ako spolubývajúci, aj to je prísľubom skvelej zábavy. ()