"To tedy byl porod!" vzdychnete si, když se vám něco nepodaří lehce, ale stojí vás to hodně úsilí. "To tedy byl porod!" je přesná definice nejen vstupu naší hrdinky Olgy na svět (vzácnou polohou čelní), ale tato věta vystihuje výstižně i její touhu najít pravou lásku. Není to vůbec jednoduché, možná proto, že ani Olga není jednoduchá. Má se svým milostným životem velké plány a má přebujelou fantazii. Městečko, kde se narodila, jí pro realizace milostných záměrů nestačí. A tak se přemístí do velkoměsta. Nejprve prodává v dámském prádle, kde obslouží přes 3 tisíce žen, než se stane zázrak a přijde ON! Ten první a pravý! To si aspoň Olga myslí do okamžiku, než ho přistihne při nevěře. Olga studuje psychologii, a tak má svou situaci teoreticky zvládnutou. Praxe je ovšem jiná. Zvlášť, když se potká s vyhlášeným děvkařem a ten ji odveze do karpatských hor. Anebo, když se málem utopí v kanoi před očima toho mladíčka ...anebo, když zjistí, že ten kluk, který ji poprvé viděl nahou, není zas takový kretén ...anebo, když pochopí, že její syn už není dítě ...anebo... těch "anebo" je na cestě, kde Olga hledá báječný vztah, hodně. Určitě ale platí, že film Zoufalé ženy dělají zoufalé věci je komedie, ze které vyplývá, že co se týče lásky, tak... i když je vám hrozně, i když jste k smíchu, tak to prostě nesmíte vzdát! (Bioscop)

gramofonix

Bola to síce "vtákovina", ale miestami som sa pobavil. Zase na druhej strane tie psycho-halucinogénne scény by mi tam nechýbali.. ()

igirogi05

Hodnotil som 4 *. Nemôžem si pomôcť, ale som zaťažený na české filmy. Podľa mňa si tento film zaslúži rozhodne viac, ako 24 %. Neviem, ale mne sa to páčilo. Neviem, čo majú ľudia proti Renčovej réžii. Je to o.k. a je to INÉ !! Celkom mi tam pasovali tí mexičania. Bolo to niečo také divné, ale pasovalo mi to tam. A hudba bola perfektná, sme si ju pohmkávali pri filme. Takže mal ten film niečo do seba. A český film, v ktorom je voda nemôže byť predsa zlý. O.K, hlavná hrdinka - Issová - to hrá viac než dobre ale akosi mi pripadala slabá. (oproti Rumlovy rozhodne - ten je skvelý herec len neviem, či si vyberá - dostáva - dobré role) Ale tak dalo sa tam aj zasmiať. Pre mňa skvelý film. ()

monia

Komédia v štýle Bridget Jones. Ale domáci fanúšik obvykle tvorcom domáce komédie neodpúšťa a preto ani táto nemá v hodnotení šancu. Naviac sa jedná o "ženskú" komédiu, a to je hneď o ďaľší mínus naviac. Z mojho pohľadu sú postavy menej uveriteľné, jednajú občas prehnane a nepravdepodobne, ale napriek tomu sa jedná o príjemnú oddychovku, neriešiacu žiadne filozofické ani politické otázky. Za mňa 3 hviezdičky a príjemný pocit. ()

skorapky odpad!

To byla uchýlarna roku 2018. Nikdy nehodnotím film , který jsem neviděla do konce. A toto bylo sebebičování dutkama hodinu a dvacet minut. Ale bylo to poučné, romantický film o ženách a pro ženy si dlooouho nepustím. Režisér i scénáristka mají nějaký velký problém s opačným pohlavím, nebo aspoň jeden z nich určitě a druhý a Klára Issová to dělali pro prachy. ()

SNCIS odpad!

Všechny scény s Pavlem Křížem - trapárna. Renč chtěl asi vytvořit zábavnou komedii, o svobodné matce. No, ale nepovedlo se... Nejlepší na tom je část, kde Issová ukáže bradavky. - odpad! ()

kyzi

Ano Pavel Kříž šílenost! I další herecké výkony neuspokojivé... dějově slabé a průhledné, ale já se celkem zasmála a o to myslím šlo! Navíc roztomilý závěr s miminkem mě jako matku rozsekal😍 ()

farinelli77 odpad!

Ty voe, co to bylo za bizár?! Po půl hodině jsem se konečně vzpamatoval a stiskl stop. Zřejmě o dost větší než malé množství trávy, co rejžo?! Jak na něco takového může vůbec ČR přispět byť jen jedinou korunou??!! Plýtvání peněz i materiálu! ()

EllieRay97 odpad!

Na některé herce se po tomhle filmu už nikdy nedokážu dívat tak jako dřív. Pokud mě někdo svým účinkováním v tomto paskvilu obzvlášť zklamal, byl to Dvořák. Přiznám se, že nebýt toho, že se tahle tragédie objevila na Netflixu, ani bych si ji vzhledem k hodnocení nepustila. Bohužel nespavost dělá s člověkem divy a já podlehla pokušení zkusit, zda se skutečně jedná o takový odpad, jak tady v mnoha komentářích zaznělo. Minuty strávené sledováním považuji za jedny z těch nejhůře strávených v mém životě a pociťuji hlubokou lítost vůči nešťastníkům, kteří na tuhle podivnost šli do kina a utratili za to peníze. ()

Rumbambule

Já vlastně ani nevím, za co dávám tu jednu hvězdu... Ale tak asi předpokládám, že nic není tak špatné, aby to nemohlo být horší. Snad poprvé se mi stalo, že jsem se po úvodní scéně filmu musela nutit nevypnout to, dát tomu ještě šanci. A dokoukat to do konce bylo jen věcí cti. Nemůžu říct o něčem, že je to totální pí*ovina, když jsem to neviděla celé... No, tak o tomhle to říct můžu. Btw, to je Alice Bendová tak zoufalá, že kývla na roli matky své o 6 let mladší kolegyně? Nejhorší role pánů Kříže, Rumla a Dvořáka ever... ()

Jirkacek

Snímek Zoufalé ženy dělají zoufalé věci jsme si doma vybrali z nabídky společnosti NETFLIX tak nějak ze zoufalství, jelikož jsme chtěli nechat odpočinout naše mozky, lehce je vypláchnout a nad ničím moc nepřemýšlet, což se povedlo pouze částečně. Zároveň jsme se chtěli zasmát a pobavit se u nějakého českého filmu a to se nám bohužel nepodařilo z této komedie vůbec vytáhnout. Přiznám se, že jsem se předem vůbec nedíval na hodnocení tohoto filmového počinu ze života a teprve při psaní komentáře jsem vlastně zjistil, jak špatné zde na ČSFD vlastně je. Bohužel musím s většinou hodnotících diváků souhlasit, neboť film nesplnil vůbec svůj účel, navíc komedie Filipa Renče zrovna moc nemusím. Tato trapná komedie začala narozením smolařky Olgy Halíkové (Klára Issová), která prodělala bez následků unikátní čelní porod, u něhož malý Michal Benda, syn gynekoložky Bendlové. (Václav Vašák). Měla svéráznou rodinu v městečku Pecka, přičemž pro ni v dětském věku měly význam jediní dva kluci - Benda a chlapec, kterému říkali Borůvka. Ale ti měli zájem jen o starší děvčata. Olga měla matku (Alice Bendová), která měla radši trpaslíky a sestru Romanu (Sarah Aratóová), které se bála. Babička (Zdenka Procházková) se vyžívala ve čtení o živelných katastrofách a otec (Jiří Dvořák) se bál stáří. Nejlepší kamarádka Milada byla asi jediná, se kterou si rozuměla. Když šli spolu na zábavu, Olga se tam opila, byla poté odtažena domů, kde Milada přišla na to, že Olga opilost simulovala. Měla totiž potíže se spodním prádlem, a než aby to přiznala, raději se dělala opilá. Záhy po maturitě unikla s kamarádkou Miladou (Aneta Krejčíková) do Prahy, kde se obě živily jako prodavačky v oddělení dámského spodního prádla v obchodním centru. Právě tady se setkala Olga s Ondřejem Kalendou (Matouš Ruml). Vzali se a měli spolu syna Martina (Jindřich Žampa). Manžel ji pak vzal s sebou na podnikovou oslavu, kde se Olga představila jako psycholožka, i když byla devět let doma na mateřské. Potom tedy vystudovala psychologii, ale během studií se s ní manžel rozvedl, když si našel milenku Veroniku (Marie Renčová). Zoufale toužila nalézt dalšího muže a marně hledala mezi náhodnými známostmi. Pak Olga náhodou potkala Bendu a v taxíku, jako řidiče, Borůvku (Martin Kraus). Ten se stal režisérem, ale občas si musel přivydělat jako taxikář. Olga si s ním užila velmi divokou noc. Oba si spolu začali užívat, ale na jedno další „užití“ se Borůvka nedostaví. Přišel až o hodně později, kdy si Olga pozvala kolegu psychologa PhDr. Daniela ( Petr Vacek), ale Borůvka ji přemluvila na natáčení filmu – dokumentu o Huculech. A tak se Olinka ocitla až kdesi na Ukrajině, kde si užila s hlavním představitelem role Orestem (Marián Mitaš). Následovalo dobrodružství se synem na vodě a pak domácí oslava, na které došlo k pádu z kola. A tak se Olga ocitla v nemocnici. Aby toho všeho nebylo málo, následovaly další zážitky, během nichž došlo na další setkání s Michalem Bendou, nyní již doktorem. Tou dobou Olga zjistila, že její syn je již dospělý a musí se ženit. Jen jí drobet vadilo, s kým, neboť to byla Veronika, bývalá milenka jejího bývalého manžela. Když se Olga uzdravila, dala se dohromady s Bendou a následoval další porod, tentokrát synovy manželky Veroniky. A byl konec pro mne docela špatné komedie, kterou bych nazval spíše smutnou, jelikož popisovala příběhy smolařky Olgy. Její životní strasti opravdu nebyly příliš k smíchu a navíc mám raději příběhy více vymyšlené a bezstarostné. Tady těch strastí bylo až příliš. Dalším problémem pro mne byla celá plejáda vyloženě nesympatických herců, mezi něž bych zařadil tyto jména : Klára Issová (prodavačka, později psycholožka Olga Halíková), Matouš Ruml (Ondra Kalenda, Olžin manžel), Lenka Vlasáková (doktorka Bendlová, Michalova matka), Alice Bendová (Olžina maminka), Pavel Kříž (farář/démon/svatý Petr), Petr Vacek (psycholog PhDr. Daniel), Gabriela Ježková (pacientka Ševčíková), Petr Koza ( PhDr. Stoklásek, malý muž na přednášce), Halina Pawlowská (ruská zákaznice). Takový výčet negativ prostě nemohl v mém případě přinést dobré hodnocení. Suma sumárum, hořká komedie Zoufalé ženy dělají zoufalé věci ode mne získala jednu zoufalou hvězdu *. Kaňkou na kráse pro mne byla řada nesympatických herců v čele s Klárou Issovu () (méně) (více)