Manžel na zkoušku

• Austrálie

• Belgie

Komedie / Romantický

USA, 2018, 112 min

Nenechte se zmást: Pod zavádějícím českým distribučním názvem se schovává předělávka komedie Přes palubu z roku 1987, ve které tehdy zářili Kurt Russell a Goldie Hawn. V té chudý tesař Rusell využije ztráty paměti bohaté pipky v podání Goldie Hawn aby se mu starala o domácnost. Hollywoodu ale asi definitivně došli nápady a tak je tu po 32 letech nová verze ve kterých se pohlaví prohodí. Žijeme v roce 2018 plné Girl Power a silných žen takže na co bude žena dělat služku? To radši využije ztráty paměti boháče a udělá z něho pracovitého otce. Z trailerů to dost možná mohlo vypadat na sebevraždu, ve skutečnosti ale o takové peklo nejde. Kurt Russell a Goldie Hawn jsou definitivně pryč (ve filmu jsem si postřehl jednoho odkazu k originálnímu filmu) avšak Anna Farris a Eugenio Derbez jsou naštěstí fajn náhrady. Originál poté točil Garry Marshall (nechť je mu země lehká, Pretty Woman je pořád pecka) a teď točí filmoví debutanti Bob Fisher a Rob Greenberg, kteří mají zkušenosti jenom ze seriálů. To ale nevadí. Manžel na zkoušku sice možná nebude nová komediální klasika, rozhodně ale působí jako oukey podívaná na vypnutí mozku. Leonardo, který přijde o paměť je navíc mexického původu, takže se občas dočkáme scén kdy se vymytý Leonardo baví s mexickou komunitou a o tom jak je Amerika tvrdá země a rozhodně ne prvoplánovou zemí snů. Taková zápletka do komedie v době kdy Trump pálí do všech stran je rozhodně zajímavá volba. Problém je možná tak jenom s gagy. Je tam několik povedených gagů u kterých se divák zasměje, zároveň se ale objeví i spoustu takových u kterých se objeví buďto pouze úšklebek a nebo rovnou vůbec nic. Nejzajímavější je tak na filmu to jak se Leonardo postupně mění v dokonalého rodinného muže. Jakmile ale dojde k tomu, že je z Leonarda opravdu vážený otec rodiny, jaksi se ztratí tempo a přijde trošku pomalejší závěr, který se táhne až moc. Na druhou stranu mohlo být po trailerech hůř a tak jsme dostali alespoň oukey komediální blbinu, která jednou v televizi za čas neurazí. Avšak takový vztah k předělávce mám, protože ani původní film příliš často nevyhledávám takže...(7.7.2018)

Manžel na zkoušku je veskrze průměrná rodiná podívaná, která nepřináší absolutně nic nového a děj je naprosto učebnicovou snůškou klišé romantických komedií. Ústřední chemie dle mého názoru příliš nefunguje, ale to je dáno asi tím, že ani Anna Faris ani Eugenio Derbez nejsou prototypem hlavních hrdinů romantických komedií. Na druhou stranu se nestihnete nudit, sem tam se tvůrcům podaří vykouzlit nějakou hodně úsměvnou scénu a suma sumárum jde o hodně pohodový film. Všechno, co od žánru čekáte Manžel na zkoušku plní měrou vrchovatou a pokud nebudete od tohoto filmu chtít něco, čím není, tak se i slušně pobavíte.(28.9.2018)

Eugenio Derbez v podobné roli jako nedávný Latin Lover a celkem mi tenhle mexický chlapík sedí, jen Anna Faris mi příjde jako nudnější ženská herečka. Film má celkem fajn námět o milionáři, který si užívá života na jachtě s modelkami, který náhle ztratí paměť při pádu z lodě a to využije Anna Faris, která předstírá, že je jeho manželkou. Líbil se mi bod zlomu, kdy s namyšleného milionáře, který nikdy nic nedělal se musí stát člověk, který musí chodit do práce, vařit, uklízet a postarat se o rodinu a nevím proč, ale emocionálně mě to vzalo neskutečně. Víc pláče než smíchu jsem nečekal, že zde dostanu, takže 4* samozřejmostí. Pěkný film. 75%(18.7.2018)

• MultiHunter

Čekal jsem od toho mnohem víc, herecký výkon Anny Faris byl velmi nepřesvědčivý a tato role ji patrně nesedla. Eugenio Derbez držel film nad vodou. V traileru byla zachycena drtivá většina zábavných momentů a film už téměř ničím dalším nepřekvapil. Příběh byl slátanina a ten happyend trošku utopie. Film bych nazval pohádkou pro chudé. Za mě 50%(13.7.2018)

V podstate jednoduchý obyčajný film, ktorý by mal spadať do nejakej kategórie romantických komédii. Romantika tam ako tak bola a komédia, ako sa to vezme. Je tam pár príjemnejších momentov, ale nič na zasmiatie sa. Anna Faris mi nevadila, ale ani by mi nevadilo, keby postavu Kate hral niekto iný. Eva Longoria už nie je tá, čo bývala v Zúfalých manželkách (skoro so ju ani nespoznal). Pár postáv je sympatickejších, pár iba do počtu. Eugenio Derbez je sympaťák a na svoj vek vyzerá výborne, takže by som mu aj uveril, že môže mať okolo šyridsiatky. Oproti Milovníkovi v prechode je toto menej originálny počin, nie je tam žiaden výrazný vtipný moment, ale film pôsobí počas celej stopáže vyrovnanejšie a menej násilne. 5,5/10.(22.7.2018)

• - John Hannah je Skot i ve filmu, když hraje sluhu Leonarda Montenegra. (applause)

• - Natáčelo se v Kanadě. (Varan)

• - Celosvětová premiéra proběhla 30. dubna 2018 ve Westwoodu v Kalifornii. (Stoka)