Paní Dulská, ctihodná manželka vyššího úředníka a majitelka velkého činžáku, vládne despoticky celé rodině – od manžela až po služku. Jedině syn Zbyšek uniká její tyranii do pochybných nočních podniků. Aby jej připoutala více k domovu, najde si paní Dulská hezkou služebnou Hanku. S tajným uspokojením pak sleduje, jak pan syn chodí v noci místo na flámy za Hankou do kuchyně. Jenže Zbyškův a Hančin poměr nezůstane bez následků. Přísná paní matka chce proto dát Hance výpověď za nemravný život. Zbyškovi se celá tato pokrytecká komedie znechutí a navzdory matce se rozhodne oženit se s Hankou. Jeho pokus je však předem odsouzen k nezdaru... (Česká televize)

Haller

Velice si vážím moudrých režisérů, kteří neváhají obsadit staré, ostřílené profíky na vrcholu jejich uměleckých sil a dát jim ještě příležitost. Zde volba pana Krejčíka na paní Baldovou je typickým příkladem. Výsledek úchvatný, "Baldinka" odešla do hereckého nebe skutečně s grácií. ()

IvonaK

Poslední a asi i nejlepší role neodolatelné Zdeňky Baldové. Ta se s Hankou opravdu nemazala a šla si tvrdě za svým cílem který se ji podařil. Škoda že jsem ten konec nevěděla dopředu, jinak bych si vychutnávala to její zhroucení když zjistila že se mladí lidé chtějí vzít. Opravdu se mi tedy moc líbil ten závěr kdy peníze zvítězily nad láskou. A upřímně řečeno, ten chlap se moc nechoval tak, že by ji z celého srdce miloval. Ona tam skoro pořád bulela a on místo aby její citlivou duši podržel, tak on ji slušnou formou vždycky poslal do háje. A ještě šel na flám. To byla opravdu komedie. ()

Rattlehead

Naprosto úžasný film. Baldinka si zde zopakovala svoji divadelní roli a dost možná se jedná o její nejlepší výstup před kamerou vůbec. Ovšem ani ostatní se nenechávají zahanbit a skvělé herecké výkony jsou velkou předností snímku, který patří k ozdobám naší kinematografie padesátých let. Nesmíme opomenout ani kameramana Novotného a samozřejmě pana Krejčíka, který podobně výborných filmů natočil hned několik. Zajímavé je, že paní Baldová byla v soukromém životě velmi milá a oblíbená, o to více musíme smeknout před tím, s jakou přesvědčivostí zahrála dost zápornou postavu. ()

Pitryx

Tohle není moje parketa, ale herci byli dobří, dějově to také ušlo, takže těch 20 % si toto dílko zaslouží. Protože nic zvláštního na něm nevidím. 201110218941/9015 ()

ostravak30

Morálka paní Dulské je čistokrevné drama, které bohužel jasně deklaruje, jak se v popisované době přistupovalo k dětem a dospívajícím ze sirotčinců, a v tomto případě tedy dívky z kláštera. Služby byly ny úrovni hadru. Svým pánům a paním vlastně tak trochu patřily. Bez budoucnosti. Bez náznaku naděje, že by se jednou mohly vdát, bydlet samy nebo žít po svém. Druha strana mince je Zbyšek, který si může dělat co chce, si žije doslova jako pán a rozhodně ne za své. Hanka měla štěstí. Její příběh měl minimálně úspěšný konec, když ne úplně doslovně šťastný. Zdeňka Baldová byla výborná, leč...tohle byl její definitivně poslední film. ()

PTuranyi

Silná sociálna dráma kritizujúca malomeštiactvo a pretvárku v rodine pani domácej. Spočiatku je pani Dulská vykreslená komicky ako stará matróna, držiaca všetkých pod papučou nie len doma ale aj v celom dome, ktorý vlastní a prenajíma. Jedine najstarší syn Zbyšek si môže vyhadzovať z kopýtka koľko len chce. A užíva si až pokiaľ nenarazí kosa na kameň privedúc peknú slúžku Hanu do iného stavu. Škandál, ktorý tak hrozí odkrýva faloš nie len pani Dulskej ale aj celej rodiny. Postupne sa tak atmosféra mení na drámu hodnú "Očí topičových". S ohľadom na dobu vzniku si trúfam povedať, že ide o faloš celej buržoáznej triedy, ktorú táto rodina reprezentuje. Teda s výnimkou Mely, ktorá jediná vo svojej nevinnosti má s Hankou súcit. Hanka zasa exemplárnym prípadom zneužívanej chudobnej robotníckej triedy. Produkcia je síce staromilská a pripomína skôr predvojnovú éru, ale bezchybná. Bez veľkých efektov tu hlavne herci ukázali svoje charakterové umenie. Či už ide o starú harcovníčku Zdeňku Baldovú v hlavnej úlohe, alebo začiatočníčky Alenu Martinovskú a Janu Brejchovú ako dcéry Hesu a Melu, ktoré tvoria pár protikladov ako čert s anjelom. 80% ()

Dr.dogous

Nějaká pani Dulská měla 2 dcery, hodnou, ale naivní Melu a zfanfrnělou a kamenosrdcatou Hašu. Nejvíce pani Dulské však dělal starosti nejstarší, zhýralý synek Zbyšek. Zbyšek byl flamendr, který vymetal po nocích všechny šantány v Praze. Pani Dulská vládla rodině pevnou rukou a přemýšlela, jak by Zbyška přiměla držet se doma a vymyslela ďábelskou lest. Dobře věděla, že Zbyšek nenechal jedinou sukni na pokoji. Když pani Dulská zaměstnala mladou, hodnou a počestnou služku, past zaklapla. Flamendr Zbyšek se vskutku začal zdržovat doma. Děvečka bránila svou počestnost, ale neubránila a přišla o věnec a záhy i do jiného stavu. Zbyška sic již omrzela, bodejť o chytré ženské je nouze, ale přece jen zbytečky svědomí se v něm pohnuly. Pani Dulska, která vše zpunktovala, však nehodlala dát Zbyškovi s děvečkou požehnání. Za nevěstu si představovala "něco lepšího". Aby zabránila skandálu, děvečce zalepila ústa nejednou tisícovkou. Vyplacená, obtěžkána, zahanbená a ponížená děvečka odchází od "počestné" rodinky Dulské. 78% ()

Madla123

Krásný ale smutný film. Zdeňka Baldová v jiném podání než obvykle, krásná Marie Tomášová, o Janě Brejchové ani nemluvím. Tak neuvěřitelně jsem se cítila ukřivděná a nepochopená spolu s "Hančí". Opravdu silný zážitek :) ()