Koukatelný film, který když jsem ho viděl poprvé, mě velmi mile překvapil. Ondra Vetchý podává velmi sympatický výkon. Zaujme pěknou výpravou, hezkým prostředím a sympatickými herci. Jo a výstřihem Aničky Veselé. Ona to vlastně žánrem ani není pohádka, ale něco jako pověst či historický film. Každopádně, jak to dopadne, se určitě podívejte :-)(16.7.2010)

• parabellum

Pohádka, která mě totálně nic nedala a jedině na co jsem se těšil byl na konec. Přidám se k ostatním uživatelům, že tak s dobrým hereckým obsazením se teda dalo mnohem víc vytěžit, než jen 50 minut nudy. Jedině co na této pohádce ujde jsou exteriéry a docela povedený konec s loupežníkama. Jednou a dost.(12.8.2010)

• kingik

Hodně nenápadný a nevýrazný film s pohádkovými motivy. Nebýt dobře hrající ústřední dvojky Vetchý a Rajchert určitě by to nebyl ani průměr. Ti dva to na něj dotáhnou, ačkoliv čistě televizní režie, chudobná výprava a slabá kamera za nimi zřetelně zaostávají. Chtělo to přidat i v jiných oblastech, ne jen se spoléhat na kvalitní herecké obsazení. I tak je to nuda, ale naštěstí se to moc často nereprízuje. Kdo to vidí poprvé, by nemusel až tak moc namítat. Mě to podruhé moc nebavilo. 40%(3.1.2012)

Tenhle snímek v době svého vzniku prošuměl distribucí bez velkého ohlasu a příznačné je, že z bezmála dvou set hodnotících k dnešnímu dni nikomu nestál za několikařádkový komentář. Základním problémem je tuctovost a nenápadnost snímku. A ta zase vyplývá z průměrného nedotaženého scénáře. Není to vyloženě špatný film, Vetchému ani v tomto filmu nechybí charisma, ale je to prostě záležitost na jedno koukání, ze které si už druhý den nic nevybavíte. Celkový dojem: 50 % - především díky dobře zkomponované hudbě s barokními motivy.(2.2.2007)

Mám dojem, že tuto pohádku dávala ČT v roce svého vzniku jako tu hlavní vánoční. Myslím, že i tenkrát se mi líbila. Teď ji ČT opakovala a záplavě současných pohádek, kde většinou účinkují trapně infantilní pseudostrašidla, zženštilí čerti a vodníci a charakterově rozplácnuté osobnosti, byla tato pohádka příjemným osvěžením a závanem jasné vyraznosti všech postav. Dávám čtyři, protože jsem spokojen.(5.1.2012)

• - Pohádka byla natočena bez jediného trikového záběru. (M.B)

• - V témže roce se ve skanzenu v Rožnově natáčela pohádka Čerte, drž se svého kopyta (1998). Ze stejného okna jako zde Ančička (Anna Veselá) je v pohádce Čerte, drž se svého kopyta (1998) nakloněna čarodějnice Běta (Radka Coufalová). (M.B)

• - Natáčelo se na zámcích Bruntál, Náměšť nad Oslavou, Dobroslavice a zřícenině hradu Cornštejn, točilo se také ve skanzenu Rožnov pod Radhoštěm. (M.B)