Nastala chyba při přehrávání videa.
 • parabellum
  **

  Pohádka, která mě totálně nic nedala a jedině na co jsem se těšil byl na konec. Přidám se k ostatním uživatelům, že tak s dobrým hereckým obsazením se teda dalo mnohem víc vytěžit, než jen 50 minut nudy. Jedině co na této pohádce ujde jsou exteriéry a docela povedený konec s loupežníkama. Jednou a dost.(12.8.2010)

 • Adam Bernau
  ***

  A mně se to líbilo. Podíval jsem se na to i podruhé. Ve svém jádru velmi pěkné monostorické ztvárnění jistého typu lidových legend, bohužel film jako celek je značně neopracovaný. Celkové zpracování je dosti ploché a v některých segmentech přiblble nasládlé (hlavně ten "hodný ras"), taky lidový kolorit je příliš chtěný, o směšných loupežnících (kteří však pobaví jen nejsoucí vůdcovou maminkou) nemluvě. Ale Vetchý jako mladý dobrý císař z lidových legend nemá chybu, přátelství s tamborem je tak krásné, císařovna tak důstojná, závěr tak státnicky velkolepý. Aniž by vyprávění postrádalo "tématický" humor, disponuje přesně vyváženou okázalostí klasických aristokratických ctností. (Ilustruji to jedním z momentů, v nichž se humor a okázalost spojují: "Ten který nesl velký pečetní korunní prsten".) Nějak mě to celé okouzlilo. Částečně i díky odvážným pohledům do záňadří krásné rasovy dcery. Věru nevím, co bych zde více postrádal: zda její bezelstné předklony nebo profesionální vzpřímenost bezkonkurenčního komorníka Skopečka.(14.5.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Jsem velkým zastáncem toho, aby panovník čas od času vstal od žrádlem přeplněného stolu a zašel mezi prostý lid inkognito si vyslechnout pochvaly za svou nekonečnou práci pro blaho lidu. V tomto ohledu má císař u mne velké plus, ale na druhou stranu jsem lehce znepokojen z toho, že lidé poznávají císaře pouze podle oděvu a nikoli podle základních biometrických údajů. A přestože tahle pohádka evidentně žádnou díru do pekla neudělá, tak já se k večeru zamknu v komnatě, sním klíč a klidně si ji pustím ještě jednou.(1.1.2013)

 • Jaromír
  **

  Nic moc, znovu tuto pohádku už vidět nemusím. Film měl rozhodně na víc. Na to, že měl film hodinu a čtvrt se v něm skoro nic nestalo. Neseděla mi ani amatérská kamera a mluvený projev. Nevím, jestli to namlouvali až dodatečně, či to není chyba jen mé kopie, ale kvalitou post-synchronů mi to připomělo porevoluční porno filmy, někdy jsem až vyprskl smíchy :). S takovými herci jako je Vetchý atd. se dalo udělat víc, pro mě velké zklamání. Vetchý, Skopeček a Goldflam dělali co mohli ale sami to neutáhli(22.7.2010)

 • rakovnik
  ****

  Koukatelný film, který když jsem ho viděl poprvé, mě velmi mile překvapil. Ondra Vetchý podává velmi sympatický výkon. Zaujme pěknou výpravou, hezkým prostředím a sympatickými herci. Jo a výstřihem Aničky Veselé. Ona to vlastně žánrem ani není pohádka, ale něco jako pověst či historický film. Každopádně, jak to dopadne, se určitě podívejte :-)(16.7.2010)

 • - Pohádka byla natočena bez jediného trikového záběru. (M.B)

 • - V témže roce se ve skanzenu v Rožnově natáčela pohádka Čerte, drž se svého kopyta (1998). Ze stejného okna jako zde Ančička (Anna Veselá) je v pohádce Čerte, drž se svého kopyta (1998) nakloněna čarodějnice Běta (Radka Coufalová). (M.B)

 • - Natáčelo se na zámcích Bruntál, Náměšť nad Oslavou, Dobroslavice a zřícenině hradu Cornštejn, točilo se také ve skanzenu Rožnov pod Radhoštěm. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace