Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Filmová pohádka na motivy pověstí o císaři Josefovi II. Stejně jako on i filmový císař Maxmilián (O. Vetchý) často mizí v přestrojení ze zámku, aby poznal život svých poddaných. Na jednom ze svých „výletů“ potká císařského tambora (P. Rajchert) vracejícího se z vojny. Spolu s ním prožívá četná dobrodružství. Setkají se nejen s loupežníky, ale i s lidskou hloupostí a proradností, která je málem přivede až na popraviště. Ani v této pohádce samozřejmě vedle napětí, přátelství a humoru nechybí láska, která i ty nejchmurnější vyhlídky nakonec promění v dobro. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (109)

dakarin 

všechny recenze uživatele

Vetchý velmi dobrý, charismatický, hudba zdařilá, rasova dcerka milá, kostými a výprava slušná.... na druhou stranu režie zmatená, kamera statická, scény nevěrohodné, nelogické. Pěkný lidský rozměr, zdařilý konec. Stejně u mě nakonec převážily mínusy - právě ten nevěrohodný rukopis dílka - po zhlédnutí jsem se dočetl, že Křístek dělá hlavně TV produkci (toto je taky) možná proto některé scény připomínaly až jevišťní představení. Já lehce sejmul, ale manželka by dala 3 a spřízněné duše daly taky převážně po 3 ;-) tak odrazuji jen velmi jemně... ()

Alden_Larson 

všechny recenze uživatele

Je to chaos, ale ne v úplně špatném slova smyslu. Asi by mi nevadilo, kdyby byl film o pár scén delší, protože se jeho děj pohybuje moc rychle a několik důležitých informací mě kvůli tomu uniklo, film se prostě na začátku rozeběhne jako Zátopek a do konce si nedá přestávku na oddych. Tím ale nechci říct, že se mi děj nelíbil, právě naopak, docela mě pobavil, některé jeho části ale prostě byly zvláštní. Třeba pes Kopretina, v něketrých scénách mi přišel trochu jako deus ex machina tím jak přesně ví kde a kdy má být a co dělat. Zbytek filmu je všechen fajn, prezentace, hudba i herecké výkony nejsou ničím výrazné, ale jsou fajn. 5/10 ()

Reklama

Jaromír 

všechny recenze uživatele

Nic moc, znovu tuto pohádku už vidět nemusím. Film měl rozhodně na víc. Na to, že měl film hodinu a čtvrt se v něm skoro nic nestalo. Neseděla mi ani amatérská kamera a mluvený projev. Nevím, jestli to namlouvali až dodatečně, či to není chyba jen mé kopie, ale kvalitou post-synchronů mi to připomělo porevoluční porno filmy, někdy jsem až vyprskl smíchy :). S takovými herci jako je Vetchý atd. se dalo udělat víc, pro mě velké zklamání. Vetchý, Skopeček a Goldflam dělali co mohli ale sami to neutáhli ()

+sfinx+ 

všechny recenze uživatele

Opět jedna z lepších "současných" pohádek. Rychlá, stručná, jasná, krásná. Postavy jsou výborné - sice nemají zase tolik prostoru více se projevit, ale i tak se mi do paměti zapsaly všechny čtyři hlavní postavy (Císař, císařovna, tambor, Anička). Ani nevím proč se mi do paměti zapsala nejvíce právě císařovna - obzvlášť když má z těch čtyř hrdinů toho prostoru nejméně, i tak šlo o půvabnou, osamělou panovnici. Ze zbytku se dost možná inspirovala Nejkrásnější hádanka, ale tamní princ se s tamborem nemůže srovnávat.. Čtyři hvězdy jsou moc vedle pohádek jako Tři oříšky.., Šíleně smutná.., S čerty.., ale málo pokud vezmu v úvahu některé (zvláště zahraniční) kousky. ()

Adam Bernau 

všechny recenze uživatele

A mně se to líbilo. Podíval jsem se na to i podruhé. Ve svém jádru velmi pěkné monostorické ztvárnění jistého typu lidových legend, bohužel film jako celek je značně neopracovaný. Celkové zpracování je dosti ploché a v některých segmentech přiblble nasládlé (hlavně ten "hodný ras"), taky lidový kolorit je příliš chtěný, o směšných loupežnících (kteří však pobaví jen nejsoucí vůdcovou maminkou) nemluvě. Ale Vetchý jako mladý dobrý císař z lidových legend nemá chybu, přátelství s tamborem je tak krásné, císařovna tak důstojná, závěr tak státnicky velkolepý. Aniž by vyprávění postrádalo "tématický" humor, disponuje přesně vyváženou okázalostí klasických aristokratických ctností. (Ilustruji to jedním z momentů, v nichž se humor a okázalost spojují: "Ten který nesl velký pečetní korunní prsten".) Nějak mě to celé okouzlilo. Částečně i díky odvážným pohledům do záňadří krásné rasovy dcery. Věru nevím, co bych zde více postrádal: zda její bezelstné předklony nebo profesionální vzpřímenost bezkonkurenčního komorníka Skopečka. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (4)

  • Pohádka je natočená na motivy příběhů o císaři Josefu II., který se stejně jako císař v pohádce údajně vydával v převleku mezi prostý lid. (Matej.Krajci)
  • Natáčelo se na zámcích Bruntál, Náměšť nad Oslavou, Dobroslavice a zřícenině hradu Cornštejn, točilo se také ve skanzenu Rožnov pod Radhoštěm. (M.B)

Reklama

Reklama