Tenhle snímek v době svého vzniku prošuměl distribucí bez velkého ohlasu a příznačné je, že z bezmála dvou set hodnotících k dnešnímu dni nikomu nestál za několikařádkový komentář. Základním problémem je tuctovost a nenápadnost snímku. A ta zase vyplývá z průměrného nedotaženého scénáře. Není to vyloženě špatný film, Vetchému ani v tomto filmu nechybí charisma, ale je to prostě záležitost na jedno koukání, ze které si už druhý den nic nevybavíte. Celkový dojem: 50 % - především díky dobře zkomponované hudbě s barokními motivy.(2.2.2007)

• dakarin

Vetchý velmi dobrý, charismatický, hudba zdařilá, rasova dcerka milá, kostými a výprava slušná.... na druhou stranu režie zmatená, kamera statická, scény nevěrohodné, nelogické. Pěkný lidský rozměr, zdařilý konec. Stejně u mě nakonec převážily mínusy - právě ten nevěrohodný rukopis dílka - po zhlédnutí jsem se dočetl, že Křístek dělá hlavně TV produkci (toto je taky) možná proto některé scény připomínaly až jevišťní představení. Já lehce sejmul, ale manželka by dala 3 a spřízněné duše daly taky převážně po 3 ;-) tak odrazuji jen velmi jemně...(3.1.2012)

• kingik

Hodně nenápadný a nevýrazný film s pohádkovými motivy. Nebýt dobře hrající ústřední dvojky Vetchý a Rajchert určitě by to nebyl ani průměr. Ti dva to na něj dotáhnou, ačkoliv čistě televizní režie, chudobná výprava a slabá kamera za nimi zřetelně zaostávají. Chtělo to přidat i v jiných oblastech, ne jen se spoléhat na kvalitní herecké obsazení. I tak je to nuda, ale naštěstí se to moc často nereprízuje. Kdo to vidí poprvé, by nemusel až tak moc namítat. Mě to podruhé moc nebavilo. 40%(3.1.2012)

Opět jedna z lepších "současných" pohádek. Rychlá, stručná, jasná, krásná. Postavy jsou výborné - sice nemají zase tolik prostoru více se projevit, ale i tak se mi do paměti zapsaly všechny čtyři hlavní postavy (Císař, císařovna, tambor, Anička). Ani nevím proč se mi do paměti zapsala nejvíce právě císařovna - obzvlášť když má z těch čtyř hrdinů toho prostoru nejméně, i tak šlo o půvabnou, osamělou panovnici. Ze zbytku se dost možná inspirovala Nejkrásnější hádanka, ale tamní princ se s tamborem nemůže srovnávat.. Čtyři hvězdy jsou moc vedle pohádek jako Tři oříšky.., Šíleně smutná.., S čerty.., ale málo pokud vezmu v úvahu některé (zvláště zahraniční) kousky.(3.1.2015)

• Jaromír

Nic moc, znovu tuto pohádku už vidět nemusím. Film měl rozhodně na víc. Na to, že měl film hodinu a čtvrt se v něm skoro nic nestalo. Neseděla mi ani amatérská kamera a mluvený projev. Nevím, jestli to namlouvali až dodatečně, či to není chyba jen mé kopie, ale kvalitou post-synchronů mi to připomělo porevoluční porno filmy, někdy jsem až vyprskl smíchy :). S takovými herci jako je Vetchý atd. se dalo udělat víc, pro mě velké zklamání. Vetchý, Skopeček a Goldflam dělali co mohli ale sami to neutáhli(22.7.2010)

• - V témže roce se ve skanzenu v Rožnově natáčela pohádka Čerte, drž se svého kopyta (1998). Ze stejného okna jako zde Ančička (Anna Veselá) je v pohádce Čerte, drž se svého kopyta (1998) nakloněna čarodějnice Běta (Radka Coufalová). (M.B)

• - Natáčelo se na zámcích Bruntál, Náměšť nad Oslavou, Dobroslavice a zřícenině hradu Cornštejn, točilo se také ve skanzenu Rožnov pod Radhoštěm. (M.B)

• - Pohádka byla natočena bez jediného trikového záběru. (M.B)