Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

blazenka

Jedna z nejzdařilejších Woodyho komedií. První půle filmu je víc nabitá vtipem než ta druhá - čili snobská, nicméně to mu nic neubírá na jeho kvalitě. A humoru. Zábavné a praštěné. Pro mě 95%. ()

troxor

Další Woodyho skvělá komedie. Zlodějina se sice nepovede, peníze ale přijdou odjinud... CO s nimi ale dělat? ()

Jaa(c)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů od Woodyho. Jak jinak vykrást banku, než se tunelem prokopat do trezoru? Stokrát viděný příběh, ale přesto člověka nenudí. První hodina filmu je naprosto geniální, těžko najít minutu, ve které bych se nesmál. Konec filmu se vyvine trochu jinak, než by se dalo očekávat, a také je trochu slabší, než první dvě třetiny. Ale ani to nepokazí dojem ze skvělé komedie. Šest hvězdiček za začátek, čtyři za konec - nezbývá mi nic jiného než dát pět! ()

fisikk

Rozhodně zajímavá cesta jak se dostat k milionům.  To, že zkrachovali, se už v tomto světě stává, ale optimistický konec už nebývá tak často. Všichni hlavní hrdinové byli tak neskutečně hloupoučcí, že jim štěstí prostě muselo přát, ale nakonec je i opustit. Moc se mi také líbil Ray, tím myslím jeho občasné chování, které k jeho věku působilo velice cholericky, ale přesto humorně. A také jeho vztah se ženou. „Právě jsem poznala úžasného muže. Připomínám mu nebožku ženu. Asi když byla živá.“ ()

BOURQUE

Prvá polhodina absolútne super – skvelé scény s ešte kvalitnejšími dialógmi a so skvelou dvojicou W. Allen a T. Ullman. Potom sa však tých lepších scén je stále menej a menej. Tým pádom je to len silnejší priemer od W.A., ale stále má čo nám povedať. PS: „Podľa Vás, aký je rozdiel medzi týmto a týmto obrazom?“ „Tento má väčší rámec.“ „Že má väčší rámec? Ty si ale idiot!“ Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Filmárik odpad!

Teda ja skutočne nechápem prečo sú všetci z toho Woodyho Allena tak na vetvy. Pri tejto komédii som sa snáď nezasmial ani raz. Absolútne triviálna zápletka s ešte triviálnejším scenárom. Pán Allen sa vždy s obľubou obsadzuje do hlavných úloh svojich filmov, zrejme v domnienke, že iba on vie zahrať jeho prvotriedne vymyslené postavy a pritom si zrejme ešte stále za tie roky neuvedomil , že vlastne paroduje sám seba. ()

JimiH

Opravdu překvápko. Asi nejpřístupnější Allen i pro lidi, kteří jeho humor nemusí. Pusťte to někdy někomu, kdo o Allenovi neslyšel a uvidíte, co on na to ;-) ()

bernajk

Prvni Woody Allen co jsem videl. A musim uznat, ze vynikajici. Originalni namet, ktery jsem podle zacatku filmu vebec necekal. Skvely inteligentni film, ktery se nemusi se libit kazdemu, ale me se libil. ()

Bird_house

Nějak nemůžu přijít na chuť filmům Woodyho Allena.. Pár vtipných okamžiků se našlo, nicméně dialogy stojí za nic.. Na druhou stranu je hezky ukázáno, co mohou udělat peníze s prostými lidmi a jak následně chtějí nabourat svět smetánky a snobárny.. ()

Solly

Není to sice úplně špatné, ale od Allena prostě čekám víc. Být to nějaký "nezávislý" film určitě bych byl nadšenější, ale takhle už prostě je nějaké očekávání. ()

pabelito

Prvýkrát v živote dávam Woodymu 4 hviezdičky. Small Time Crooks je síce zatiaľ to najslabšie, čo som od neho videl (a videl som už takmer všetko...), ale v kontexte komediálnej produkcie posledných rokov ide stále o vyšší nadpriemer. Možno keby si starý ujo Allen trošku viac zafilozofoval, ako za starých čias, dal by som mu tradičný plný počet: "Did you realize that God backwards is actually a "dog"? Is that just an accident?" (W.A: Sleeper). Skrátka, niečo na tento spôsob... ()

RajAthen

Konečně film, kde Hugh Grant odhalí pravý charakter jeho milovníků :) Film je takový ... woodovský, docela zajímavá ústřední zápletka, neochvějné love story a pro mě další důkaz, že soužití s tímto pánem, musí být o nervi, protože řada věcí se snad nedá takhle zahrát. V určitých pasážích přesto z mího pohledu dochází filmu dech, což není i při celkem střídmé pasáži úplně nejlepší vizitka, přesto se těsně přikloním k 4*, jelikož z filmu mi zůstal příjemný pocit a spokojenost z bytí. ()