Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

MartinNDL

Do you remember my nickname in high school? Brain? Brain! But it was a sarcasm. Not it wasn´t... Kdo se nedokáže naladit na stejnou frekvenci humoru jako je Woody, asi mu to nepřijde tak vtipný.. ()

Martin741

Prva polka filmu ma vyborne tempo a slusny rozjazd, ale Tiglatpilesarzial sa v druhej polke zacne kopit nuda, pomaly dej a nevyrazne postavy. 50 % ()

zuzinka2

Další konverzační komedie z dílny W. Allena, plná výborných hlášek (což ale bude možná bohužel jediné co si z celého filmu zapamatujete). Film nejvíc baví na svém začátku a potom až úplně na konci. Prostředek mě přeci jenom příliš nebavil a přiznám se, že jsem docela měla problém udržet pozornost, ale finále a loupež náhrdelníku film opět vylepší a konverzace na večírku jsou opravdu výborné ("konverzuj, ale nemluv" ).Celkově bych řekla, že film patří spíš k průměru ve filmové tvorbě W. Allena a já vždy budu upřednostňovat jiné jeho filmy, ale i tak docela příjemná zábava. 70% ()

tomtomtoma

Darebáčci jsou uvolněně nezbednou šarádou tklivého klauna, který dal přednost cirkusové bezprostřednosti, přirozenému úderu anekdotické grotesky a frivolnímu laškování s kulturní rozdílností stavů. Aneb klaun si vybral kriminální žánr za svou arénu karikatur a dychtivé sarkastické touhy po kořisti. Bohatství, nebo láska, to je klaunova zákeřná otázka na konci jeho běsnění, rubání, pečení a pobíhání. Klaun udržuje rytmus jízlivostí, nebojí se žádné společenské třídy a s tím rozjařeným předsevzetím a nihilistickým uznáním rozehrává nadneseně škádlivou taškařici o zlodějích, bohatství, snobství, morálce a lásce. Hlavní zbraní klaunovy šarády je Ray Winkler (velmi příjemný Woody Allen), umývač nádobí s geniálním plánem k bankovní kořisti. Bohatství přijde cynicky z opačné strany a začne se neodbytně ptát: co je to štěstí? Mravy, způsoby, a za všechno prý může láska. Klaun rozjařeně jásá. Křehkou klaunovou zbraní je Frances Fox-Winkler alias Frenchy (zajímavá Tracey Ullman), manikérka a Rayova manželka i jeho pragmatická připomínka reality. Nové možnosti jsou pokušením pro dychtivou náruživost. Ale klaun se neúprosně zeptá: a je to láska? Významnou postavou je David Perrette (velmi příjemný Hugh Grant), obchodník s uměním a uhlazený zástupce sebevědomé uvědomělosti vyšší střední třídy. Učitel mravů stavu se nechá zlákat tučnou odměnou. K výraznějším postavám patří také May Sloane (velmi zajímavá Elaine May), sestřenice s prostomyslnou podstatou osobnosti. přesto dokáže mást bezděčností i mluvou. Z dalších rolí: zločinní kumpáni Raye při jeho geniálním plánu a pozdější prostodušší viceprezidenti sušenkového koncernu, páni Denny Doyle (Michael Rapaport), Tommy Walker (Tony Darrow) a Benjamin Bukowski alias žhář Benny z osmého bloku (Jon Lovitz), na sušenky divý a také po zásluze úspěšný policista Ken DeLoach (Brian Markinson), hostitelé posledního klaunova pokušení a zločinu Langston Potter (Howard Erskine) a Chi-Chi Velasquez Potter (Elaine Stritch), veselý vdovec, okouzlený May, George Blint (George Grizzard), či investigativní reportér Steve Kroft (sám sebe). Film Darebáčci je uvolněně nadnesenou klaunovou hříčkou, v niž si bere za rukojmí kriminální žánr a nuance vztahů mezi mužem a ženou. Příjemně nenáročné i odhodlaně nadnesené klaunovo třeštění. I sušenky mohou přinést vzrušující dobrodružství. ()

Wormboy

Mimoriadna oddychovka od Woodyho Allena, ktory nam pripravil dalsiu nadpriemernu komediu s takym mnozstvom vnutorneho obsahu a napadov, ze tento by inemu reziserovi vystacil na dva-tri filmy. Sice nejde o ziadnu kanonadu vtipov a hlasok, niekolko skutocne zapamataniahodnych sa vo filme nachadza. ()

mortak

Příjemné, ale z hlediska Allena spíš nevýrazné. První polovina docela vtipná, ale pak ten proletariát mezi aristokraty...viděno stokrát jinde. ()

otík

Woodyho Allena nemusím a ani tohle dílo mně nepřesvědčí. Jasně, nelze čekat kdoví jakou akci, ale přeci jen by trošku toho tempa mohlo být více. ()

StanislachKo

A zase sa mi to stalo! Ďalší z Allenových filmov, pri ktorých si poviem "Hm, to bolo dosť smiešne" ale pri tom sa sám nesmejem, iba to skonštatujem. Zápletka hodná označenia geniálna, to určite a preto mám úprimne radosť z každého vyššieho hodnotenia, lebo je za čo! Akurát mňa to žiaľ trochu minulo ako sa mi to s Woodym občas stane. PS: Jedna z jasných dôkazov (ironickej) geniality WA je aj obsadenie doposiaľ večného romantika Hugha Granta do polohy... v akej bol (a myslím, že zatiaľ prvý a aj posledný krát). Smekám maostro, nabudúce bude chémia medzi nami dúfam lepšie fungovať. ()

LeoH

S Darebáčky mám dost problém. Především protentokrát nějak nedokážu Woodymu uvěřit, že je blbej, a spousta hlášek mě tím pádem míjí. Snad kdyby jeho postavu hrál někdo jiný... Ale ne, není to zdaleka jenom tím. Celý tenhle film mi připadá, jako by Zdeněk Troška natočil komedii o partičce jaderných fyziků – míněno o druhu lidí, které vůbec nezná –, a dělal si legraci z toho, jak jsou jiní než my, místo z toho, jací doopravdy jsou. Ve většině svých komedií se Allen strefuje do intelektuálů, tj. sám do sebe, a jde mu to báječně. Tady žertuje na účet něčeho, čím sám v žádném případě není, a především v druhé polovině mu z toho vychází takový krutý povýšený humor, stojící hodně na trapných situacích (nevkus, neznalost pojmů a jmen, nevhodné chování...), a těm já se smát neumím, místo toho s postavami trpím. Pak je tu řada fórů jak z Banánů, které by byly v některé rané ulítlé allenovce bezvadné, ale tady se ocitají v napůl vážném kontextu, ve kterém (aspoň pro mě) vůbec nevyznívají (nejvíc mě to trklo, když Woody začal „vyšetřovat“ trezor). No ale pořád ještě zbývá dost vtipů, kterým se smát dokážu, dějový zvrat „bohatství přišlo z nečekaného směru“ je prostě miliónový, obsazení (až na v úvodu zmíněnou výjmku) tradičně skvělé... Vychází mi z toho tak dvě a půl hvězdičky, a že je to Woody, zaokrouhlím nahoru. ()

baruss

Napriek tomu, že Woody Allen varí prakticky z vody, 100 krát opozeraný námet, napriek tomu dokáže svojím osobitým štýlom, svojou nadsázkou, humorom, aj hereckým výkonom urobiť zaujímavý film. Dialógy, čo sa ich týka sú takmer bezchybné. Film o prostých ľuďoch ako ja. Skôr si myslím, že tento flm je humorom preexpandovaný a také množsvto hlášok človek pohltiť nedokáže, vzniká zmätok a... Možno nabudúce. (4 hviezdy by boli asi o dosť záslužnejšie) ()

DivX

Komediální snímek Woodyho Allena v hlavní roli o to tom jak zbohatnout způsobem, kterým vlastně nechcete. Film se tváří z většiny části vtipně ale až do té doby než Woody zjistí, že ho peníze kazí a nebaví ho... 50% ()

black.mao

To co zpočátku vypadá jako celkem zdařilá komedie o životním štěstí několika packalů, se nakonec zvrhne v cosi tak neskutečně nudného a naivního. Zdařilé Allenovské dialogy nemohou zachránit celý film, kde je vtipu asi jak na pohřbu Kim Čong-ila. ()

lennyd

Zlodějíček Ray Winkler (Woody Allen) má svůj velký plán. Pronajme si malý obchůdek nedaleko banky, a se svými kumpány se ze sklepení prokope až do banky, vezme prachy a zmizí daleko na Floridu. Přesvědčí svou ženu, aby investovala ušetřené peníze, a v obchůdku začala prodávat sušenky. Zatímco Ray je nešika, jeho ženě se začíná dařit, a brzy jsou její sušenky známé po celém New Yorku. Proč nakonec vylupovat banku, když se dá stejný balík vydělat i na sušenkách ? ... Na rovinu se přiznám, Woodyho Allena po většinou nemusím (a to ani jako herce, ani jako režiséra - čest výjimkám - Stíny a mlha). I u Darebáčků mi přišlo, že perfektní námět byl Woodyho sebestředným vystupováním zatlačen kamsi do pozadí. A jak je to u filmů Woodyho Allena obyklé, ve filmu se mnohem víc povídá než jedná. A přitom první polovina filmů slibovala opravdu nevšední filmový zážitek ... dostat tak do rukou tento scénář bratři Coenové... ()

Nihlathak

Do té doby, než vyšumí koncept vykrádání banky, je to opravdu skvělá nahláškovaná komedie. Poté sice Allen setrvává v hlásení, film se ale divně vleče a podle mě je o ničem, maximálně "o málu". 3* ()

anli

Woody Allen tady předkládá kriminální komedii,místy poměrně slušně ztreštěnou,o bandě liupičů,které velí a která chce podzemním tunelem vyloupit banku.Zhora mají krytí v podobě cukrárny a jeho manželky,která tu prodává jeden druh placiček,neb nic jiného upéct neumí.Loupež v bance se nezdaří,zato placičky se stanou hitem a penízky se začínají sypat.Velmi zdařilá komedie,která opravdu připomíná rané Allenovy ztřeštěné komedie a která je napsaná s gustem,vtipem a onen zlodějíček s velkými sny v podání Woodyho je jedna z mála postav,kterou jsem u Allena schopen herecky nejen snést,ale dokonce se mi opravdu líbí.Je vtipně a majestátně napsaná a divák se jeho nápadů nemůže nabažit.Film má opět skvělé a brilantní dialogy,výborně napsané postavy a komediálně laděné poselství.První polovina je absolutně bez chyby a je to vskutku hold komediím podobného typu a ukázka toho,jak mají vypadat.Ve druhé polovině Allen přidává trochu více morálního poučení,než je nutné a tím pozastavuje skvěle vyprávěné tempo.Což je asi jediné,co bych vytknul.Jinak jsem se opravdu výborně a upřímně bavil a"Darebáčci"patří mezi mé nejoblíbenější Allenovky,Dávám jasných 85% a musím se zeptat,jak to vypadá s tím povolením na tu cukrárnu. ()

elanius

(37/2019) / No klasika. Strašne dobre sa na to pozerá, ešte lepšie sa to počúva, Woody je stále majster scenára a dialógov. Prvá polka je snáď trošku zaujímavejšia a trochu pripomína Take the Money and Run, ku koncu sa už viac kecá. Nechýbajú vtipné postavičky a bizarný príbeh, ako vždy. Klasická Woodyho komédia. (8/10) ()