Will Smith a Martin Lawrence spojí své síly jako parťáci na poli zločinu, tedy spíš v boji proti němu, v tomto akcí nabitém filmu o dvojici skvělých chlapíků, z nichž se stanou skuteční Mizerové! Policii právě někdo přímo před nosem ukradl zabavené drogy v hodnotě sta milionů dolarů. Detektivové Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) mají možná po kariéře a navíc hrozí, že jim zavřou celé oddělení narkotik miamské policie. Proto se pouští do vyšetřování, které se ale nebezpečně zvrtne, když zabijáci unesou jedinou svědkyni loupeže, krásnou policejní informátorku a kamarádku obou chlapíků (Téa Leoniová). Rychlá auta, okouzlující žena a nikdy nekončící akce ve filmu Mizerové jsou zárukou dobré zábavy! (HBO Europe)

O_Peki

Komentář píšu v roce 2014, tedy 19 let po vzniku filmu a po asi 20 shlédnutí a pořád mě to baví. Zvyšuju na plný počet hvězdiček, protože čas ukázal, že je to naprosto boží klasika akčníkrimikomedie. Netřeba hledat umělecký dojem a intelektuálno - tohle vzniklo pro pobavení publika. Film je nabitý hláškami a akcí, tak jak se na správný blockbuster Michaela Baye sluší a patří. ()

PatrikP4

Člověk by neřekl že i po 20 letech kdy to Nova vysílá každej rok, tak ho to bude pořád bavit, ale baví! Podařilo se totiž sladit akci, vtip a napětí. Smith a Lawrence jsou ve svejch rolích naprosto super. ()

Pjotr8

Tak tuto záležitost mohu vždy. Pro mě příjemná oddechovka s dobře se doplňující dvojící Smith-Lawrence. ()

Franki69

Tohle je pro mě kultovka, kterou jsem si díky kampani na Mizery III. rád připomněl. Do arény akčních filmů ranných devadesátek drze vtrhnul s Bad Boys a The Rock produkční tým Jerryho Bruckheimera s režisérem Michaelem Bayem a převrátil ho na několik let vzhůru nohama. Od té doby musí letící kamery kroužit v dlouhých detailech, ideálně rychle letící nad nějakou americkou mrakodrapovou metropolí a dráhu obrazu musí v protisměru protnout rychle letící vrtulník..a protože je to Bruckenheimer, vše nasnímáno v jakém si HDR filtru a s nezbytnými humvee v pozadí nebo na dalších záběrech, v precizním 5.1 Dolby surround na decibelový doraz zesíleným svištěním rotorů, rachocením motorů a burácením bůhvíčeho, řízlým dunícím rockrapovým soundtrackem s kvílící kytarou. V Bad Boys definitivně zazářil Will Smith a teď po letech, kdy HBO nabídlo Mizery v původním znění, doceňuju jeho raperskou a sitcomovou průpravu, kterou přetavil do ikonické role, v jakých jsme ho poté mnozí rádi viděli v následujících dvaceti letech. ** Protidrogoví vyšetřovatelé Miami policejního sboru Smith/Lawrence se musí vypořádat s nadmíru inteligentním a také krutým padouchem (Tcheky Karyo), který hned v úvodu filmu stylem Dannyho parťáků ukradne z policejní služebny asi tunu heroinu a v dalších minutách odpraví Smithovu blízkou krásku. Já vím, je to kravina, ale právě o tom tenhle film je. Vše se v něm záměrně přehání. Příjemní chlapíci jsou ukrutně cool, hezký holky jsou ultra sexy wamp, vážnější okamžiky jsou smutné jako záběry z hladomoru, naopak akce je explozivně eponymní a v pěti minutách strčí do kapsy celé finále tehdy známých Star Wars.. Dávám, i z té nostalgie, zasloužených 95%. P.S. Dvojku doporučím velmi opatrně, je na ní až příliš znát, že vznikala s cílem urvat po letech znovu nějaké dolárky po nečekaně štědré kasovní žni, se kterou Bad Boys s komerčním megaúspěchem prosvištěli kiny po celém světě. Příběh dvojky už je ale v podstatě nablblý a akční scény vykrádají jedničku příliš okatě. Nicméně, početné fan obci nevadilo a je to pořád, i v roce 2020, akční nadprůměr, pro mne za 70%. ()

BrusVejn

Najlepší diel z momentálnej trilógie. Martin Lawrence ešte nebol otravný a zápletka s výmenou mien je veľmi zábavná. Nízky rozpočet a k tomu zodpovedajúca skromnejšia akcia takémuto typu filmu iba prospela (narozdiel od dvojky kde sa Bay odtrhol z reťaze). ()

belinko

Celý film som sa snažil prísť na to prečo sa z tohto filmu stal taký hit. Neviem. Aj tie 2* čo mu dávam je veľa. ()

Ace.A.T.L.

Mizerové byli vždycky super akční komedie a už u jedničky to slibovalo, že to bude mít pokračování a že se na tom lidi vyřádí. Bay sednul ke svýmu prvnímu filmu a tak nějak se hledal, ale velice slušně si nastavil svůj štajl. Je to rychlý, akční, vtipný a povedený. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Kozlowski8

Vcelku zábavná a svižná akční komedie, která, kromě úžasné ústřední dvojice, není ničím až tak vyjímečná. Má to ale koule a atmosféru a prostě baví. Proto ty slabé, ale čtyři hvězdičky. 70 %. ()

Lendak

Michael Bay netočil len bumbum wannabe hláškujúce akčňáky. Ale natočil aj jeden wannabe hláškujúci akčňák. Wannabe s veľkým w, lebo tie dialógy, to bolo dačo strašné. Finále to ako tak vyzdvihuje. Ale čo iné čakať od Míši Záliva? ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

wdc

Slušná akční komedie s řadou sprostých/vtipných hlášek. Teče tam krev a akce je tam dost. Nudné to nebylo. ()

PTuranyi

Akože akčná komédia v štýle Smrtonosná zbraň s humorom založeným na hádkach hlavných hrdinov - pohodového bohatého šviháka Lowreya a zamindrákovaného Burnetta. Celkom som chápal, že toto je vtip a mal by som sa zasmiať, ale vôbec mi to neprišlo smiešne. Prestrelky sú infantilné rovnako zločinci, ktorí to v rozhodujúcej chvíli poserú a pri prestrelkách sa zásadne nekryjú. ()

Trageeed

Svižný akční filmeček s fungující a doplňující se hlavní dvojcí. A hlavně žádný americký patos jako u Skály. ()

f1

Nejlepší je ten zlý francouz, co hraje skoro ve všech filmech zapornou postavu bez charakteru. Ale co si budeme povídat. Lawrence a Smith jsou bouráci. Lawrence v posilovne a Smith v tanečním klubu. Pro mě top akční komedie ever. A abych nechvalil malo, kamera panove a damy bez chybicky. Nejvic se mi libi, ze ten film si na nic nehraje, proste americky film. ()

shinlove

Že bych byl zrovna dvakrát unešený z tohoto filmu, to se říct nedá. Normální krimi s vynikajícími Lawrencem a Smithem, který roste s každou rolí. Režie báječná, ale zápletka ničím nová...3* ()

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

01.02.2023

Po úspěšnému návratu k sérii Mizerové se Will Smith (Král Richard) a Martin Lawrence (Jednej správně) oficiálně vrátí i pro čtvrtý díl. Situaci před rokem mírně zkomplikoval fakt, že si Smith ušil z… (více)

Třetí Mizerové našli záporáka

Třetí Mizerové našli záporáka

22.12.2018

Třetí Mizerové, oficiálně Bad Boys For Life, obsadili hlavního záporáka. Stane se jim Jacob Scipio (Útok z hlubin), který ve filmu bude hrát hlavu drogového kartelu a chladnokrevného vraha Armando… (více)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015

Godzilla 2… a Mizerové 3?

Godzilla 2… a Mizerové 3?

17.08.2014

V Hollywoodu často vznikají pokračování, po kterých moc lidí netouží. Dvě následující mezi ně ale rozhodně nepatří. Nejdříve trocha potěšení pro fanoušky letošního restartu Godzilly. Půlmiliardový… (více)