Marie je typická městská singl. Pracuje sice jako úspěšná televizní moderátorka, ale ve vztazích má dar přitahovat samé blbce. Naopak její sestra Karolína už toho pravého našla a plánuje svatbu. Právě kvůli tomu Marie přijíždí po dlouhé době za rodinou na návštěvu do své rodné vesničky. Doma potkává svou dávnou lásku, Jiřího. Během pár okamžiků je jasné, že jejich city nejsou minulostí a skončí spolu v posteli. Jenže celá věc má jeden velký háček. Právě Jiří je snoubencem její sestry. (Bioscop)

Hemlock odpad!

Nevím, jaký je světový rekord v množství zvratků, které vyšly z lidského těla, ale během sledování tohoto filmařského lejna jsem ho minimálně atakoval... ()

ostravak30

Už po deseti minutách jsem si říkal, co za feministickou pitomost jsem si to zase pustil. Klasické ženské komediální drámo o tom, jak moc jsou chlapi neschopní a ženy jsou ty svaté, že to s nimi musí vydržet. Což se odráží i na manželství E. Holubové a Boba Klepla. A právě B. Klepl dělá pořádnou legraci ve filmu. Jinak totiž není pořádně čemu se smát. Usmívat se nad neustálým konstatováním, jak jsou všichni muži neschopní, nebo snad tomu, že se Anna Polívková ztřískala? Snímek trochu působí jako dokumentární schizofrenní drama, když Marie mluví k divákům do kamery. Přiznávám se, že konec je mírně překvapivý, ale očekávaný ve smyslu, že se ti dva zase dají dohromady. Ženy nejspíš další romantický blábol potěší, jako komedie je to ale hrozné. ()

borohub

Na poměry "novodobé české komedie" docela obstojný. Konec mi přišel odfláknutý, tak nějak to na mě působilo, že tvůrcům došla stopáž, tak to hlavně chtěli skončit. Děj byl předvídatelný, ale to u podobných filmů bývá, styl vyprávění byl ale zajímavý. Sedlo mi herecké obsazení, Annu Polívkovou jsem si poslední dobou docela oblíbil. 60% ()

Gamekeeper77

Zase jedna novodobá česká romantická komedie, se kterýma se za poslední roky roztrh pytel. Táhne to tu slušný obsazení a i když příběh není bůhvíco, alespoň z toho nečiší trapnost na sto honů a produkt placement v každý scéně jako u většiny tomu podobných filmů. Velký plus dodává i příjemnej vesnickej kolorit. 60% ()

DeDanu

Milý film do nemilých časů. Herci udělali z předvídatelného příběhu pohlazení po duši. Za to jim dík. ()

sardon

Ano, všechno jsme to už někde viděli. Ano, není to žádná bomba scénáristicky, ani herecky. Ano, všem je jasné jak to nakonec dopadne. Přesto je tenhle film s naprosto pohádkovým závěrem, kdy láska a dobro zvítězí úplně nad vším celkem koukatelný. Trochu lepší průměr vzhledem k tomu, že domácí tvorba vyplodila mnohem větší braky. ()

Prubner

První půlhodina je docela svižná a vcelku vtipná, bohužel pak scenáristům najednou dojdou nápady a film se nadále jen bezradně vleče k očekávanému konci, prohýbaje se pod předimenzovaným product placementem (zvlášť skupinu Brutus bych po té vydatné masáži nejradši vystřelil na Mars). ()

ZHODNOTITEL

Tak tohle bylo mega velké překvapení! Podle traileru jsem odhadoval velkou kravinu. Ale všechno je jinak. Obsazení skvělé. Herecké výkony bombastické a člověk si během filmu ty postavy oblíbí a fandí jim. Moc pěkná romatická komedie s hudebním nádechem Francie. ()

PamelaJJK

Odpočinková komedie, která se mi nečekaně líbila. Ano, člověk tuší, jak to celé dopadne, ale vůbec to nepřekáží tomu, aby se bavil. Mělo to atmosféru, kde nebylo místo na nudu a když k tomu přičtu skvělé obsazení (hlavně Anna Polívková, Jaroslav Plesl, Bohumil Klepl a Jan Dolanský) a skvělou hudbu kapely Brutus, která zde sama měla podstatnou roli, tak vlastně není co řešit. Velká většina komedií z poslední doby je nekomediálních, ale Dvě nevěsty jsou přesně podle mého gusta. Takže určitě 4 hvězdy. A proč vlastně nedat plný počet? Bavil jsem se, líbilo se mi to a klidně si Dvě nevěsty v budoucnu zkouknu znovu. Takže to navýším a dávám plnou palbu. ()

Emilii

A. Polívková, B. Klepl, E. Holubová - Tomáš Svoboda režie, to je dobrá sranda!!!!!! Fakt jsem se bavila, SUPR!!!!!!! ()

pafka

Nesikovne vypointovane vtipne sceny ztraceji vtip a nebiraji na trapnosti. Bohuzel tohodle je film neskutecne plny. Krome toho zase priblbla ztrestenost scen, kterym se proste neda verit, ze by se to nekdy mohlo stat. Pokud by to bylo s vypravene s nadhledem, bylo by to o necem jinem. Pak priserny productplacement - zkratka NOVA produkce. Skoda tech hercu, ktery se snazili, ale blby scenar dostal film do zanru blba komedie. ()

jokino

Českí tvorcovia takmer každoročne vytvoria relatívne slušné množstvo filmov, ktoré ale poväčšine nemajú vôbec nič do seba. Jedným z takých príkladov je, podľa mňa, aj tento snímok, ktorý bol pre mňa doslova oničom. Ako komédia možno malinko pobavil, ale inak, zbytočnosť.. ()

blondboss

Jedna z ďalších priemerných letných komédií z českej produkcie. Ja osobne som očakával grc v štýle babovresiek, avšak sklamaný nie som. Dostal som viac, ako som očakával, a v zásade je to celkom pohodová letná jednohubka, na ktorú síce zabudnete hneď po titulkoch, ale vyčaruje vám úsmev na tvári a ničím vás to neurazí. 55 % ()