Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

Chise

Mělo to grády, protože dva vtipný černoši, to se jen tak nevidí ;). Ale žádnej zázrak kinematografie... ()

SG-1

"Hele, vážně. Já věřím na duchovní osvícení a takový ty hovadiny. Ale když na mě vlítne vytřeštenej maník s devítkou, tak ho radši usmažím." -Mike Lowrey- ()

sedm.1

Když vezmu akční stránku filmu,je skutečně nabroušená a skvěle natočená.S dějovou stránkou už je to ovšem daleko horší.Ona už v prvním díle nebyla zápletka nijak zázračná,ale zde byla doslova jen vatou a to vatou navíc špatnou.Navíc i filmu škodí opravdu dlouhá stopáž,takže jsem se nejednou přistihl,že se poměrně často nudím.Skutečně,když se nestřílelo,nic nebouchalo,nebo alespoň nebouralo,šlo vturánu o nudu a nezachránilo to ani jinak sympatické duo Smith-Lawrence.Dvojka Mizerů mi přišla zkrátka jako nastavovaná kaše,kde mělo být vše mnohem explozivnější,ale chvilky mezi oněmi explozemi byly zoufalé. ()

Cejny

Pokračování je trochu slabší, ale pořád to jsou moji staří známí a oblíbení Marcus s Mikem. Akční komická jízda pokračuje. :) ()

The Viper

Jestli je dáno, že druhý díl nemůže být lepší než první, tak tady to rozhodně neplatí. Více akce, více srandy. Charismatický Will Smith a vždy se vtipně tvářící a chovající se Martin Lawrence, dvojka k nezaplacení. Ta akční eufórie na konci nemá chybu, úžasné, prostě geniální film, který neomrzí ani po třetím shlédnutí. Určitě nejsem jediný, kdo si tento film parádně užil a po skončení nadmíru spokojený filmový divák. Rád bych tuto dvojici uvítal i ve třetím pokračování. Velké rozmezí let mezi natočením jedničky a parádní dvojky filmu hraje do karet a bylo dost času vše promyslet, aby z toho vyšlo, to co vyšlo a jsem rád. ()

Sdoom

O něco lepší akce než v jedničce, zejména závěr, ale hlášky a humor téměř odpadly, scénář zůstal na podobné nic moc úrovni jako jednička a já se prostě bavil míň. ()

mikulíšek

Není to vrchol kinematografie, je to moc dlouhé a založené občas až překvapivě nudné, ale rozhodně to není zlo. Pokud se někdo nenechá u filmu opít rohlíkem v podobě triků a super-cool vizuálů, tak já klidně ano. Mizerové II, je takovým Sexem ve Městě pro muže. Ukazuje luxusní život, příjemné policejní napětí, sympaticky realistické chování hrdinů... prostě všechno co k běžnému životu patří. ()

kenkaku

Prvním Mizerům jsem dal plný počet, protože šlo o zcela perfektně vyváženou akční komedii. U dvojky měl asi (jako u každého pokračování jak se zdá) Bay pocit, že je třeba přidat (prostě všeho víc a víc zatlačit na pilu). Díky tomu jsou Mizerové II o fous hůře stravitelnější a pár momentech jdou na můj vkus i přes závit (krysí porno je fakt moc). Proto u mě o jeden stupeň dolů. ()

herr_carter

"Je to speciální druh hlodavců, takzvaní....vačnatci". Hláškami daleko lépe osazené než jednička a celkově to má i větší spád a smysl pro destrukci, jeden z mála těch kvalitnějších filmů užvaněného Lawrence...................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

coscarelli

Príliš "čierna" , príliš jazda. Aj po dnešnom jubilejnom 20tom deguste ostávam pri 4ke. Jedna s vyznamenaním je pre Pantoliana. A Haiťani su Fayn. ()

PALINO

Akčný nářez ? Rozhodne ! Michael Bay už od úvodných minút zaraďuje piaty rýchlostný stupeň a nohu z pedála uvoľňuje len na niekoľkých nevyhnutných miestach. Jeho BAD BOYS II ponúkajú všetky ingrediencie potrebné pre vznik bombastického akčného filmu a absentuje v ňom iba jedno: statické obrázky. Dynamika Bayových záberov pripomína závody F1, akčné scény majú štýl a šmrnc, hudba potrebné grády a navyše to celé dopĺňa kvalitný humor, takže ak film nebudeme brať úplne vážne, okrem akčného zážitku zažiari aj po tejto stránke. Na tom má zásluhu i bezchybné duo Smith-Lawrence, ktoré fuckuje a hláškuje ako máloktorá iná dvojka a keď sa do toho navyše zapojí aj ich kapitán v podaní Joea Pantolianiho, zábava dosahuje magických výšin. Videoklipový spôsob točenia filmov mi síce nie je moc blízky, ale Michael Bay je jeden z mála režisérov, ktorému to dokážem zožrať i s navijakom a aj preto si myslím, že BAD BOYS II sú vzorom pre odľahčené akčné filmy nového milénia. ()

Frankie

Proč hledat u Baye nějakou myšlenku? Nebo snad nějaké poselství? Každý už přece dlouho ví, že se jeho spektákly nesmí brát vážně, Mizerové jsou pořád komedie s jasně zřejmou a čitelnou nadsázkou takže jakékoliv pohoršování nad obsahem nebo absolutně vyhrocenou vizuální stránkou s mega explozemi, bombastickými honičkami a efektními přestřelkami, je trochu pozérské. Je to pouze drsná, místy uchylná (mrtvoláci, krysy:)), svižná a našlapaná cool zábava, která si na nic, ale opravdu na nic nehraje. ()

Famfulín

Jen jeden z dalších filmů z dnes oblíbeného žánru akční komedie. Zasmál jsmem se asi jen třikrát (víc vtipných okamžiků tam nebylo...) Kvalitám jedničky se ani trošku nepřibližuje... Film na podívání se a vrácení do půjčovny a to raději ne do té klasické - to by aspoň mě bylo líto peněz... ()

honzii

Akční pecka, robustnější, vtipnější a lepší než jednička. Honičky, přestřelky, to je nářez nářez nářez. Takhle si představuju akční film. Přestože zápletka není nějak světová, že je film prošpikovanými klišé, jde pravděpodobně o jeden z nejlepších akčních filmů co jsem viděl. Honička ve městě a na mostě nebo přestřelka přes zeď pokoje, to byly LAHŮDKY! ()

BluT

Proč ve VŠECH akčních filmech, když někdo střílí OBROVSKÝM rotačtím kulometem s neuvěřitelnou kadencí a tisíci a tisíci náboji, tak netrefí ani vrata od stodoly a když má JAKÁKOLI postava revolver s posledním nábojem, dokáže trefit kohokoli na jakoukoli vzdálenost? ()

Seti

Klasická dvojka - delší, dražší, nafouklejší ale rozhodně ne lepší. Nebudu komentovat konec na Kubě, protože o něm už padlo hodně slov a každému je jasné, že to bylo moc i na Michaela. Když ovšem někdo v Holywoodu potřebuje natočit nejadrenalinovější, kulervoucí akci, kde lítá do povětří všechno s koly i bez nich, kde se poboří nejmíň polovina bloku a kde se vystřílí tak polovina americkejch muničních skladů, přičemž to všechno stylově obletuje kamera z těch nejnepravděpodobnějších míst a úhlů, tak pak zajde za jediným člověkem - ano za Michaelem Bayem. Ovšemže je spousta scén trapných, zbytečných i ubohých, ale bože ta akce! Co se týče herců tak Smith je cool jako vždy, Lawrence má míň prostoru, ale zato je o to víc otravnější, ovšem nejlepší je Joe Pantoliano, jehož kapitán je ještě rulóznější než v jedničce. Nemůžu si pomoc, ale prostě jsem si to užil (samozřejmě mozek přepnout do polohy OFF). ()

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí