Velmi povedené anime, které zpracovává už poněkud lehce otřepané téma zase trochu jinak, než je u tohoto žánru běžné. Rozhodně se mi líbila idea, že přestože mají super-schopnosti, tak žádná se neobejde bez nějaké očividné nevýhody, která velmi omezuje její využívání. Děj se bohužel poněkud příliš dlouho rozjíždí a tak na konec už nezbývá dostatek času. Mě osobně se zdál konec příliš uspěchaný, ale i tak musím říct, že velmi povedený. Fanouškům žánru rozhodně doporučuji. U mě to naprosto těsně uteklo 5* hodnocení... - 84 %(19.4.2017)

„Myslím, teda som. Počul som, že sú to slová starovekého filozofa.“ Cogito ergo sum povedal René Descartes, čo bol francúzsky predstaviteľ filozofie v dobe baroka, žiadny starovek. Každopádne. Medaka Box + X-Men + Angel Beats = Charlotte? Keď som zistil, že Charlotte napísal Jun Maeda, ktorý má na svedomí počiny ako Angel Beats či Clannad, nemohol som odolať ani na sekundu. Nešiel som ale pre bezpečnosť zážitku ani so zbytočne veľkými očakávaniami. Rukopis v humore aj vlastnostiach postáv naozaj badať. Asi najväčšie zakopnutie Charlotte je v rozpoložení deja. Prvá polovica vypadá ako žánre supernatural/slice of life, a je to naivné. Až na niekoľko momentov absolútne absentuje na budovanie toho, čo má prísť. Potom sa to v pólke zvrtne na vážnejšiu záležitosť, ale nanešťastie všetko ide z rýchlika. Trpia tým hlavne postavy, ktorých psychológia je strašne unáhlená a neprecítená. Chce to viac, viac pritlačiť na pílu. Navyše, niektoré veci ani neboli vysvetlené (prečo Nao bola šikanovaná spolužiačkami?). Záverečné „konečné riešenie“ prehnané, niečo také by bolo, ako sa hovorí: na draka!(28.8.2017)

Studio P.A. Works nemá mnoho titulů, který by se výrazněji zapsaly do podvědomí fanoušků, nicméně jeden z nich vyčnívá jasněji jak kometa na obloze: Angel Beats! (který nemohu nedoporučit). Seznali, že to bylo dílo natolik povedené, že ho po několika letech zreplikují a zabalí tentokrát do světa živých. Postavy, jejich nadnesenější přístup vůči životu, dílčí mise, druh humoru, práce s nadlidskými schopnostmi (sympaticky každá má svůj drobný neblahý vedlější účinek) a emotivnější doslov; jak v AB!, tak i zde tento recept zafungoval a patří k prvkům seriálu, kterým se nedá mnoho vytknout. Překvapivě pro mě se ale v jistém ohledu tvůrci vůbec nepoučili. Naneštěstí si Charlotte od AB! převzal i strukturu děje, stejným způsobem jej rozdělil a bohužel naprosto totožným způsobem neblaze usprintoval jinak zajímavě gradující závěr. Nechci tím svádět vinu na první poloviny, které se vezou na té usměvavější stránce, protože tyto části jsou velmi svéží a postavy jsou dostatečně chytré (postava Nao je silný nosník), aby neměly potřebu se snižovat k trapně nenáročným gagům. Sám nevím, jak bych s tím naložil, krom přidáním pár dílů navíc, ale aktuálně tento neduh požitek trochu kazí. Víc není třeba ani říkat, takže ve zkatce: Pokud se vám AB! líbily, tak Charlotte zaboduje podobným způsobem. Je to napěchovaný odkazováním/detaily na již mnohokrát zmíněného předchůdce typu koncerty, postava Kumagamiho vypadá a má stejné inicály jako TK anebo moment, kdy Yuu kouká na televizi, jak Kanade jde dělat ze stínů fašírku. Charlotte víceméně zaostává v hloubce látky, o něco slabším humorem a emotivním úderem. Nicméně onen přístup platí obzvlášt reverzně: Pokud se Vám Charlotte zalíbil, tak Angel Beats! by měla být vaše příští destinace. 4* jak vyšité.(29.8.2017)

Docela škoda, že toto anime má jen 13 epizod, ale i tak jsem byla s Charlotte moc spokojená. Příběh je originální, vtipný a většina scén dojemných. Jsem spokojená s koncem, ještě před zhlédnutím posledního dílů jsem si v hlavě přehrávala ty nejhorší možnosti, ale konec mě potěšil. Charlotte si rozhodně zaslouží 5*.(25.9.2016)

Musím říct, že až do šestého dílu mě to trošinku nudilo a bylo to takové meh. Od šestého dílu se to ale změní k lepšímu, hlavně poslední 3 díly jsou fakt super. Původně jsem si myslel že to je tak 7/10, ale za ty poslední 3 díly a super zakončení to je 9/10. Ahhhh, po dlouhé době jsem viděl anime, které mi na konci dalo takový ten feel, že jste smutní, že to skončilo a že to nikdy nebude pokračovat. Feels bad, man. Ale taky.... Feels good, man.(31.5.2017)