Reklama

Reklama

Charlotte

(seriál)
Trailer 1

Epizody(13)

Chlapec se zvláštními schopnostmi se z donucení přidává k ostatním dětem v neobyčejné škole, kde se mohou bránit před organizacemi, jež se je pokoušejí využít. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (21)

DaweForeman 

všechny recenze uživatele

Zpočátku jsem čekal jen další školní život se speciálními schopnostmi, ale byl jsem mile překvapen, když jsem později zjistil, že až tak růžový příběh to nebude a děly se tam docela závažné zvratové situace (rozhodně tímhle si udržuje určitou originálnost). Příběh jako takový má dobrý potenciál, který ani není úplně využit, protože taková ta nudnější část je rozpracovaná nejvíce a pak zase ta nejnapínavější část je zkrácena do několika okamžiků. Kdyby tohle mělo ještě jednou takovou délku a všemu tomu napínavému ke konci se dal větší prostor, bylo by to rozhodně lepší dílo. Vše je navíc zaobaleno do opravdu pěkné animace a celkem dobré hudby. ()

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Začátek byl vcelku zajímavý, občas i docela vtipný, místy i roztomilý a vypadalo to, že to bude občas i smutné. Zkrátka to vypadalo na komplexní podívanou, která nabízí širokou škálu emocí a rozhodně nebude nudit. Druhá polovina se však rozjela opravdu nevídaným stylem a ke konci je to opravdu velmi zajímavé, vtip se kamsi vytratil, roztomilost už se také tolik neobjevuje a je to opravdu poměrně slušně emotivní a místy velmi smutné. Rozhodně tedy nelze říct, že by Charlotte nudila a sledování je pro mě zážitkem poměrně intenzivním. Příběh je velmi dobře zpracován a má čím překvapit. Co se charakterů týká, docela jsem si některé oblíbil, takže i v tomto ohledu spokojenost... Animace je pěkná a třeba využití CGI při prvním představení místnosti, kde se schází studentská rada, mě překvapilo a přišlo mi i jako vcelku povedené. Hudba je také docela dobře zvolená. Když to shrnu, tak Charlotte je určitě nadprůměr, autoři ukazují, že dokáží zaujmout a že umí vzbuzovat emoce. Konec je také velmi povedený a příjemný. Když to shrnu toto anime mě velmi potěšilo a vlastně nemám ani co vytknout a proto zasloužených 9/10, protože jak píše kolega: " zas takovej overkill to nebyl", prostě stále to mohlo být o 10% víc "cool"... ()

Reklama

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Chvilku jsem uvažoval i nad 5* :-) Ale zas takovej overkill to nebyl a koukat na to asi už nikdy nebudu. To však neznamená, že jsem se nebavil!!! Charlotte byla osvěžující, bohužel vcelku krátká, komedie-drama,která byla plno situací, které zatím nikde nikdo nevymyslel. :-) Proto možná tak osvěžující. Velmi! (a náhoda to nebude) mi připomínala Angel Beats, takže komu se líbilo toto, určitě do Charlotte běžte!. Příběhem vás zde nebudu trápit, je tam tolik odbočet a variací, že bych vás unudil rozepisováním a radši na to koukněte, litovat nebudete. Veškeré postavy (snad krom jedné, dvou) jsou velm sympaticky vymyšlené, dokonce i Imouto se dá vydržet a hlavní hrdina není žádný oslnivý princ, ani hrubý traktorista, spíše klasický, úchylný středoškolák :-) Správně úchylný... :-D No nic... Koukněte ;-) Od srdce úsměvných 88% Lehké překvapení. Ona byla ještě další episoda :-D Bravurní zakončení. Autoři nám ho nenechali představit si, ale nelehký, avšak velmi zajímavý úkol Yuua nám znázornili s dávkou emocí a temných okamžiků v jeho "pouti". A velmi se jim to povedlo. Krásné zakončení a zvedám hodnocení na 90% ()

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

Studio P.A. Works nemá mnoho titulů, který by se výrazněji zapsaly do podvědomí fanoušků, nicméně jeden z nich vyčnívá jasněji jak kometa na obloze: Angel Beats! (který nemohu nedoporučit). Seznali, že to bylo dílo natolik povedené, že ho po několika letech zreplikují a zabalí tentokrát do světa živých. Postavy, jejich nadnesenější přístup vůči životu, dílčí mise, druh humoru, práce s nadlidskými schopnostmi (sympaticky každá má svůj drobný neblahý vedlější účinek) a emotivnější doslov; jak v AB!, tak i zde tento recept zafungoval a patří k prvkům seriálu, kterým se nedá mnoho vytknout. Překvapivě pro mě se ale v jistém ohledu tvůrci vůbec nepoučili. Naneštěstí si Charlotte od AB! převzal i strukturu děje, stejným způsobem jej rozdělil a bohužel naprosto totožným způsobem neblaze usprintoval jinak zajímavě gradující závěr. Nechci tím svádět vinu na první poloviny, které se vezou na té usměvavější stránce, protože tyto části jsou velmi svéží a postavy jsou dostatečně chytré (postava Nao je silný nosník), aby neměly potřebu se snižovat k trapně nenáročným gagům. Sám nevím, jak bych s tím naložil, krom přidáním pár dílů navíc, ale aktuálně tento neduh požitek trochu kazí. Víc není třeba ani říkat, takže ve zkatce: Pokud se vám AB! líbily, tak Charlotte zaboduje podobným způsobem. Je to napěchovaný odkazováním/detaily na již mnohokrát zmíněného předchůdce typu koncerty, postava Kumagamiho vypadá a má stejné inicály jako TK anebo moment, kdy Yuu kouká na televizi, jak Kanade jde dělat ze stínů fašírku. Charlotte víceméně zaostává v hloubce látky, o něco slabším humorem a emotivním úderem. Nicméně onen přístup platí obzvlášt reverzně: Pokud se Vám Charlotte zalíbil, tak Angel Beats! by měla být vaše příští destinace. 4* jak vyšité. ()

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

No prosím, takže po všech těch, anime seriálech, sem skončil u tohohle ? No to ne, nemůže skonči u tohohle seriálu, to prostě ne. Jako tvůrci asi nevěděli, jaké to vlastně dělají anime, komediální, fantasy, drama od každého trošku. Což o to tahle kombinace by nebyla špatná, ale v seriálu se míchá deprese a úzkost, s komediálními momenty (které nejsou tedy moc vtipné) a s rodinným dramatem. Po čase se začne i cestovat časem, kradou se schopnosti, něco se stane znova se cestuje časem a aby to byl fakt guláš, tak hlavní hrdina v sobě střídá emoce že už sem ztratil přehled, v jaké že to náladě je a jestli je hodnej, zlej nebo co vlastně je. Jako ono né že by se na to špatně koukalo, to né, i ty díly svým způsobem nenudí, ale s každým dílem se to celé víc a víc zamotává. A hlavní hrdina, do toho všeho je zatlačen tak nějak násilně, a ono mi tohle tak nějak vadilo, nejde jen o školní radu, ale celkově do všeho je tlačen násilím, takže si nejsme ani jist, jestli to fakt chce udělat on sám z vlastní vůle, nebo je tomu prostě přinucen. Byť to tedy nenudí a dokoukat se to dá, k nikomu zvlášť sem nepřilnu, akce v polovině docela dobrá a to finále bylo......zase násilně uděláno. ()

Galerie (52)

Reklama

Reklama