• Scalpelexis
  ****

  Studio P.A. Works nemá mnoho titulů, který by se výrazněji zapsaly do podvědomí fanoušků, nicméně jeden z nich vyčnívá jasněji jak kometa na obloze: Angel Beats! (který nemohu nedoporučit). Seznali, že to bylo dílo natolik povedené, že ho po několika letech zreplikují a zabalí tentokrát do světa živých. Postavy, jejich nadnesenější přístup vůči životu, dílčí mise, druh humoru, práce s nadlidskými schopnostmi (sympaticky každá má svůj drobný neblahý vedlější účinek) a emotivnější doslov; jak v AB!, tak i zde tento recept zafungoval a patří k prvkům seriálu, kterým se nedá mnoho vytknout. Překvapivě pro mě se ale v jistém ohledu tvůrci vůbec nepoučili. Naneštěstí si Charlotte od AB! převzal i strukturu děje, stejným způsobem jej rozdělil a bohužel naprosto totožným způsobem neblaze usprintoval jinak zajímavě gradující závěr. Nechci tím svádět vinu na první poloviny, které se vezou na té usměvavější stránce, protože tyto části jsou velmi svéží a postavy jsou dostatečně chytré (postava Nao je silný nosník), aby neměly potřebu se snižovat k trapně nenáročným gagům. Sám nevím, jak bych s tím naložil, krom přidáním pár dílů navíc, ale aktuálně tento neduh požitek trochu kazí. Víc není třeba ani říkat, takže ve zkatce: Pokud se vám AB! líbily, tak Charlotte zaboduje podobným způsobem. Je to napěchovaný odkazováním/detaily na již mnohokrát zmíněného předchůdce typu koncerty, postava Kumagamiho vypadá a má stejné inicály jako TK anebo moment, kdy Yuu kouká na televizi, jak Kanade jde dělat ze stínů fašírku. Charlotte víceméně zaostává v hloubce látky, o něco slabším humorem a emotivním úderem. Nicméně onen přístup platí obzvlášt reverzně: Pokud se Vám Charlotte zalíbil, tak Angel Beats! by měla být vaše příští destinace. 4* jak vyšité.(29.8.2017)

 • rikitiki
  *****

  Začalo to jako /ne/zábavná variace na střední školu pro děti se super schopnostmi. Každá ze schopností má totiž pořádný háček, takže středoškoláci někdy působí jako klubko lehce nešikovných pokémonů. Díváte se na seriál, který se v úvodních dílech točí v kruhu: najdou vždycky někoho nového se schopností a pak ho musí přeprat. Přemýšlíte, kdy konečně frackovitý hlavní hrdina začne přemýšlet, jak dostat hlavní chladnou hrdinku do postele, nebo aspoň na rande, a pak najednou – šok. _____ Zlom v ději a částečně i v animaci. Místo obnažování pubertálních těl a emocí tu máme plnohodnotnou depresi, která se propadá až do psychologického hororu. Neskutečná ukázka, jak někoho zmasakrovat a nudit se při tom. Temnota polkne barevnost a obestře hrdinovu mysl. Sem tam sice ještě přijde vzpruha, ale hned vzápětí následuje další rána. Děj se vymaní z obvyklého středoškolského dovádění, začne košatět, proplétají se v něm různé časové roviny - tohle si rozhodně zaslouží minimálně ještě jedno zhlédnutí. Atmosféra natolik nakažlivá a vtahující, že pro mě přebila i nedostatky seriálu, například, že se nevysvětlí, proč jsou spolužačky zlé na ledovou krásku, proč jim to ona toleruje, chodí na školu jen děti se super schopnostmi? A hlavně: to se tam fakt nevyučuje zemák? Protože kdyby ano, mohl by si Yuu podstatně zkrátit svoji závěrečnou misi. S aspoň minimálními znalostmi geografie by věděl, jak si naplánovat výpravu a necestoval by po Zemi cik-cak. Ale je fakt, že studiu on moc nedal. SHRNUTÍ SE SPOILEREM: From zero to hero. Ale za cenu, jejíž výši se nedozvíme, protože konec musí na Jednookého démona zákonitě číhat až za závěrečnými prozářenými titulky. A JEŠTĚ P. S. Schopnosti mají jenom dospívající. Není právě to doba, kdy ještě člověk věří na zázraky a zároveň ve vlastní možnosti je uskutečnit? Což se s dospělostí většinou vytrácí. Komu tahle víra zůstane i poté, obvykle končí neúspěchem. Povede se to jen málokomu.(26.3.2019)

 • SonGokussj
  ****

  Chvilku jsem uvažoval i nad 5* :-) Ale zas takovej overkill to nebyl a koukat na to asi už nikdy nebudu. To však neznamená, že jsem se nebavil!!! Charlotte byla osvěžující, bohužel vcelku krátká, komedie-drama,která byla plno situací, které zatím nikde nikdo nevymyslel. :-) Proto možná tak osvěžující. Velmi! (a náhoda to nebude) mi připomínala Angel Beats, takže komu se líbilo toto, určitě do Charlotte běžte!. Příběhem vás zde nebudu trápit, je tam tolik odbočet a variací, že bych vás unudil rozepisováním a radši na to koukněte, litovat nebudete. Veškeré postavy (snad krom jedné, dvou) jsou velm sympaticky vymyšlené, dokonce i Imouto se dá vydržet a hlavní hrdina není žádný oslnivý princ, ani hrubý traktorista, spíše klasický, úchylný středoškolák :-) Správně úchylný... :-D No nic... Koukněte ;-) Od srdce úsměvných 88% Lehké překvapení. Ona byla ještě další episoda :-D Bravurní zakončení. Autoři nám ho nenechali představit si, ale nelehký, avšak velmi zajímavý úkol Yuua nám znázornili s dávkou emocí a temných okamžiků v jeho "pouti". A velmi se jim to povedlo. Krásné zakončení a zvedám hodnocení na 90%(24.9.2015)

 • kirmakX6on
  ****

  tohle je hodně dobré anime. Jediný, co se mi zdálo trochu ..podivné ...bylo, že ty schopnosti v dospělosti vymizí. Ale pokud tuto jedinou prapodivnost přijmeme, zbytek je téměř dokonale promyšlený, i věci, které se napřed zdají, že nemají zvláštní důvod, důvod mají (a musím se ohradit proti tomu, co psal Yoshitsume - vůbec se mi to nezdálo jako mišmaš, ale naopak jako velmi dobře vyvážené a tvořící harmonický celek). Jen si nejsem jist, jestli se mi anime nějak vryje do hlavy ..většinou se mi vrývá anime s výraznou atmosférou, která něco vyjadřuje, či myšlenkou či nějaké ikonické scény ...nemyslím, že zde cokoliv takového bylo ...ale jako jednohubka nemělo chybu. První část je bezstarostná, zábavná a inteligentně vtipná- pak se něco stane.. a anime začne být temnější. Pak přijde totální zvrat...a zbytek klidně mohl tvořit samostatnou sérii. V obou částech byly situace, ve kterých byl náznak hloubky a vážnosti ...a pro obě části platí, že to nebylo rozvedeno. Nemůžu se rozhodnout, jestli to je dobře nebo špatně. Přecijen mám zkušenost, že anime, která se snaží jít do hloubky, jsou fakt strašně často zkažena. Toto anime je možná někdy stručné (nikdy ale ne na úkor příběhu), ale zkažené v něm není nic. Je dobré od začátku do konce. Na druhé straně, pokud jde o dlouhodobý efekt, ukazuje se, že zkažení příběhu nevadí ..na zkažené části po měsících a letech člověk zapomene nebo přesněji řečeno, zapomene skoro vše ...to, co je z dlouhodobého hlediska důležité je, zda v anime bylo něco, co člověkem otřáslo a vrylo se mu do hlavy. Jak už jsem psal, ..s jistotou to ukáže až čas, ale zatím si myslím, že zde nic takového nebylo. I tak všem doporučuji. 85%(11.8.2016)

 • Gantai
  *****

  Musím říct, že až do šestého dílu mě to trošinku nudilo a bylo to takové meh. Od šestého dílu se to ale změní k lepšímu, hlavně poslední 3 díly jsou fakt super. Původně jsem si myslel že to je tak 7/10, ale za ty poslední 3 díly a super zakončení to je 9/10. Ahhhh, po dlouhé době jsem viděl anime, které mi na konci dalo takový ten feel, že jste smutní, že to skončilo a že to nikdy nebude pokračovat. Feels bad, man. Ale taky.... Feels good, man.(31.5.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace