Charlotte (TV seriál)

シャーロット

Charlotte

Animovaný / Drama / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2015, 13x24 min

tohle je hodně dobré anime. Jediný, co se mi zdálo trochu ..podivné ...bylo, že ty schopnosti v dospělosti vymizí. Ale pokud tuto jedinou prapodivnost přijmeme, zbytek je téměř dokonale promyšlený, i věci, které se napřed zdají, že nemají zvláštní důvod, důvod mají (a musím se ohradit proti tomu, co psal Yoshitsume - vůbec se mi to nezdálo jako mišmaš, ale naopak jako velmi dobře vyvážené a tvořící harmonický celek). Jen si nejsem jist, jestli se mi anime nějak vryje do hlavy ..většinou se mi vrývá anime s výraznou atmosférou, která něco vyjadřuje, či myšlenkou či nějaké ikonické scény ...nemyslím, že zde cokoliv takového bylo ...ale jako jednohubka nemělo chybu. První část je bezstarostná, zábavná a inteligentně vtipná- pak se něco stane.. a anime začne být temnější. Pak přijde totální zvrat...a zbytek klidně mohl tvořit samostatnou sérii. V obou částech byly situace, ve kterých byl náznak hloubky a vážnosti ...a pro obě části platí, že to nebylo rozvedeno. Nemůžu se rozhodnout, jestli to je dobře nebo špatně. Přecijen mám zkušenost, že anime, která se snaží jít do hloubky, jsou fakt strašně často zkažena. Toto anime je možná někdy stručné (nikdy ale ne na úkor příběhu), ale zkažené v něm není nic. Je dobré od začátku do konce. Na druhé straně, pokud jde o dlouhodobý efekt, ukazuje se, že zkažení příběhu nevadí ..na zkažené části po měsících a letech člověk zapomene nebo přesněji řečeno, zapomene skoro vše ...to, co je z dlouhodobého hlediska důležité je, zda v anime bylo něco, co člověkem otřáslo a vrylo se mu do hlavy. Jak už jsem psal, ..s jistotou to ukáže až čas, ale zatím si myslím, že zde nic takového nebylo. I tak všem doporučuji. 85%(11.8.2016)

Zpočátku jsem čekal jen další školní život se speciálními schopnostmi, ale byl jsem mile překvapen, když jsem později zjistil, že až tak růžový příběh to nebude a děly se tam docela závažné zvratové situace (rozhodně tímhle si udržuje určitou originálnost). Příběh jako takový má dobrý potenciál, který ani není úplně využit, protože taková ta nudnější část je rozpracovaná nejvíce a pak zase ta nejnapínavější část je zkrácena do několika okamžiků. Kdyby tohle mělo ještě jednou takovou délku a všemu tomu napínavému ke konci se dal větší prostor, bylo by to rozhodně lepší dílo. Vše je navíc zaobaleno do opravdu pěkné animace a celkem dobré hudby.(27.9.2015)

Pfff, no tohle anime vyvolává docela zvláštní pocit, co vám budu povídat. Upřímně jsem poměrně zmaten. Jakoby ani tvůrci nevěděli, co vlastně dělají a tak se žánr anime mění v podstatě každé tři epizody. Ze začátku komedie, pak se přimíchá sci-fi, pak komedie úplně odejde a následuje tvrdé drama, pak ještě více sci-fi a superschopností (aby se neřeklo) a zakončí se to opět špetkou (velkou) dramatu.... Tato strategie někdy může fungovat, ale ne vždycky. Právě u Charlotte mi přišlo, že by jí více ucelený děj a větší zaměření jen na daný žánr sedl více. Čímž jsem se přes oslí most dostal k největšímu problému Charlotte, a to je ten, že zkrátka zklamává v těch nejdůležitějších momentech, tedy tam, kde je drama na nejvyšším bodě. Většinou se v takových momentech vyžívám, ale Charlotte prostě něco chybělo. Nějaká ta špetka emocí. Některé věci byly moc urychlené, některé zase mohli být svižnější. V podstatě celou dobu se mi zdálo, že Charlotte hledá nějakou vyrovnanost v tom, co přináší. A proto je mé hodnocení "jen" tři. Pokud jste poměrně nový, tak bych místo tohoto doporučil Angel Beats, zaručeně lepší podívána ve všech směrech. Pokud jste už AB viděli.. no, tak tohle možná můžete zkusit, záleží přece jenom na vás.(3.8.2017)

„Myslím, teda som. Počul som, že sú to slová starovekého filozofa.“ Cogito ergo sum povedal René Descartes, čo bol francúzsky predstaviteľ filozofie v dobe baroka, žiadny starovek. Každopádne. Medaka Box + X-Men + Angel Beats = Charlotte? Keď som zistil, že Charlotte napísal Jun Maeda, ktorý má na svedomí počiny ako Angel Beats či Clannad, nemohol som odolať ani na sekundu. Nešiel som ale pre bezpečnosť zážitku ani so zbytočne veľkými očakávaniami. Rukopis v humore aj vlastnostiach postáv naozaj badať. Asi najväčšie zakopnutie Charlotte je v rozpoložení deja. Prvá polovica vypadá ako žánre supernatural/slice of life, a je to naivné. Až na niekoľko momentov absolútne absentuje na budovanie toho, čo má prísť. Potom sa to v pólke zvrtne na vážnejšiu záležitosť, ale nanešťastie všetko ide z rýchlika. Trpia tým hlavne postavy, ktorých psychológia je strašne unáhlená a neprecítená. Chce to viac, viac pritlačiť na pílu. Navyše, niektoré veci ani neboli vysvetlené (prečo Nao bola šikanovaná spolužiačkami?). Záverečné „konečné riešenie“ prehnané, niečo také by bolo, ako sa hovorí: na draka!(28.8.2017)

Docela škoda, že toto anime má jen 13 epizod, ale i tak jsem byla s Charlotte moc spokojená. Příběh je originální, vtipný a většina scén dojemných. Jsem spokojená s koncem, ještě před zhlédnutím posledního dílů jsem si v hlavě přehrávala ty nejhorší možnosti, ale konec mě potěšil. Charlotte si rozhodně zaslouží 5*.(25.9.2016)