• Yoshitsune
  ***

  No prosím, takže po všech těch, anime seriálech, sem skončil u tohohle ? No to ne, nemůže skonči u tohohle seriálu, to prostě ne. Jako tvůrci asi nevěděli, jaké to vlastně dělají anime, komediální, fantasy, drama od každého trošku. Což o to tahle kombinace by nebyla špatná, ale v seriálu se míchá deprese a úzkost, s komediálními momenty (které nejsou tedy moc vtipné) a s rodinným dramatem. Po čase se začne i cestovat časem, kradou se schopnosti, něco se stane znova se cestuje časem a aby to byl fakt guláš, tak hlavní hrdina v sobě střídá emoce že už sem ztratil přehled, v jaké že to náladě je a jestli je hodnej, zlej nebo co vlastně je. Jako ono né že by se na to špatně koukalo, to né, i ty díly svým způsobem nenudí, ale s každým dílem se to celé víc a víc zamotává. A hlavní hrdina, do toho všeho je zatlačen tak nějak násilně, a ono mi tohle tak nějak vadilo, nejde jen o školní radu, ale celkově do všeho je tlačen násilím, takže si nejsme ani jist, jestli to fakt chce udělat on sám z vlastní vůle, nebo je tomu prostě přinucen. Byť to tedy nenudí a dokoukat se to dá, k nikomu zvlášť sem nepřilnu, akce v polovině docela dobrá a to finále bylo......zase násilně uděláno.(3.8.2016)

 • Scalpelexis
  ****

  Studio P.A. Works nemá mnoho titulů, který by se výrazněji zapsaly do podvědomí fanoušků, nicméně jeden z nich vyčnívá jasněji jak kometa na obloze: Angel Beats! (který nemohu nedoporučit). Seznali, že to bylo dílo natolik povedené, že ho po několika letech zreplikují a zabalí tentokrát do světa živých. Postavy, jejich nadnesenější přístup vůči životu, dílčí mise, druh humoru, práce s nadlidskými schopnostmi (sympaticky každá má svůj drobný neblahý vedlější účinek) a emotivnější doslov; jak v AB!, tak i zde tento recept zafungoval a patří k prvkům seriálu, kterým se nedá mnoho vytknout. Překvapivě pro mě se ale v jistém ohledu tvůrci vůbec nepoučili. Naneštěstí si Charlotte od AB! převzal i strukturu děje, stejným způsobem jej rozdělil a bohužel naprosto totožným způsobem neblaze usprintoval jinak zajímavě gradující závěr. Nechci tím svádět vinu na první poloviny, které se vezou na té usměvavější stránce, protože tyto části jsou velmi svéží a postavy jsou dostatečně chytré (postava Nao je silný nosník), aby neměly potřebu se snižovat k trapně nenáročným gagům. Sám nevím, jak bych s tím naložil, krom přidáním pár dílů navíc, ale aktuálně tento neduh požitek trochu kazí. Víc není třeba ani říkat, takže ve zkatce: Pokud se vám AB! líbily, tak Charlotte zaboduje podobným způsobem. Je to napěchovaný odkazováním/detaily na již mnohokrát zmíněného předchůdce typu koncerty, postava Kumagamiho vypadá a má stejné inicály jako TK anebo moment, kdy Yuu kouká na televizi, jak Kanade jde dělat ze stínů fašírku. Charlotte víceméně zaostává v hloubce látky, o něco slabším humorem a emotivním úderem. Nicméně onen přístup platí obzvlášt reverzně: Pokud se Vám Charlotte zalíbil, tak Angel Beats! by měla být vaše příští destinace. 4* jak vyšité.(29.8.2017)

 • Gantai
  *****

  Musím říct, že až do šestého dílu mě to trošinku nudilo a bylo to takové meh. Od šestého dílu se to ale změní k lepšímu, hlavně poslední 3 díly jsou fakt super. Původně jsem si myslel že to je tak 7/10, ale za ty poslední 3 díly a super zakončení to je 9/10. Ahhhh, po dlouhé době jsem viděl anime, které mi na konci dalo takový ten feel, že jste smutní, že to skončilo a že to nikdy nebude pokračovat. Feels bad, man. Ale taky.... Feels good, man.(31.5.2017)

 • Alenes
  *****

  Docela škoda, že toto anime má jen 13 epizod, ale i tak jsem byla s Charlotte moc spokojená. Příběh je originální, vtipný a většina scén dojemných. Jsem spokojená s koncem, ještě před zhlédnutím posledního dílů jsem si v hlavě přehrávala ty nejhorší možnosti, ale konec mě potěšil. Charlotte si rozhodně zaslouží 5*.(25.9.2016)

 • kirmakX6on
  ****

  tohle je hodně dobré anime. Jediný, co se mi zdálo trochu ..podivné ...bylo, že ty schopnosti v dospělosti vymizí. Ale pokud tuto jedinou prapodivnost přijmeme, zbytek je téměř dokonale promyšlený, i věci, které se napřed zdají, že nemají zvláštní důvod, důvod mají (a musím se ohradit proti tomu, co psal Yoshitsume - vůbec se mi to nezdálo jako mišmaš, ale naopak jako velmi dobře vyvážené a tvořící harmonický celek). Jen si nejsem jist, jestli se mi anime nějak vryje do hlavy ..většinou se mi vrývá anime s výraznou atmosférou, která něco vyjadřuje, či myšlenkou či nějaké ikonické scény ...nemyslím, že zde cokoliv takového bylo ...ale jako jednohubka nemělo chybu. První část je bezstarostná, zábavná a inteligentně vtipná- pak se něco stane.. a anime začne být temnější. Pak přijde totální zvrat...a zbytek klidně mohl tvořit samostatnou sérii. V obou částech byly situace, ve kterých byl náznak hloubky a vážnosti ...a pro obě části platí, že to nebylo rozvedeno. Nemůžu se rozhodnout, jestli to je dobře nebo špatně. Přecijen mám zkušenost, že anime, která se snaží jít do hloubky, jsou fakt strašně často zkažena. Toto anime je možná někdy stručné (nikdy ale ne na úkor příběhu), ale zkažené v něm není nic. Je dobré od začátku do konce. Na druhé straně, pokud jde o dlouhodobý efekt, ukazuje se, že zkažení příběhu nevadí ..na zkažené části po měsících a letech člověk zapomene nebo přesněji řečeno, zapomene skoro vše ...to, co je z dlouhodobého hlediska důležité je, zda v anime bylo něco, co člověkem otřáslo a vrylo se mu do hlavy. Jak už jsem psal, ..s jistotou to ukáže až čas, ale zatím si myslím, že zde nic takového nebylo. I tak všem doporučuji. 85%(11.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace