Příběhy hrdinů Bábovek nám ukáží, že některá setkání dokáží navěky změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí té nejsložitější sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás. (CinemArt)

Marrakech86

Poměrně kvalitní český film na který se dá koukat, jen škoda, že tu Ondřej má menší roli a že tu je spíše v ústraní, konec je spíše úsměvný a přijde mi nedodělaný. Záběry na Plodkovou jsou ovšem hodně luxusní. ()

ravo2

Nic moc scénář (navíc scenáristé asi nikdy neslyšeli o výpovědní době), trapný Taclík, trapný product placement. A trapné taky je, že ženy souloží oblečené, ať už manželka s manželem nebo prostitutka se zákazníkem - zkrátka aby to šlo na 20 na ČT1. ()

chill_nazgul

Na tenhle kousek jsem se vcelku těšila, protože původní knížku od Třeštíkové jsem četla hned několikrát a zařadila se mezi moje top favority. Filmové zpracování bylo ale jedním slovem katastrofa. S knižním příběhem to má jen pramálo společného. Co je úplně nejhorší je absence velké části hlavních postav. Promyšlenost propletení jednotlivých postav a vztahů v knize byla páteří celé zápletky. ....Možná někdo, kdo nečetl knihu, by mohl film hodnotit líp, já se však nezbavím toho, jak morbidně překroutili předlohu. Je to asi jako klasický "co si objednáte z aliexpressu vs. co vám doopravdy přijde". Nejde nezaznamenat taky absolutně nesnesitelnou hudbu, která po celou dobu, bez jediného momentu ticha, ruší vjem z filmu. Tu jednu hvězdičku dávám za Plodkovou a potažmo Taclíka, na které se tam jako jediné dalo koukat. ()

Zeuska

Tak komedií ani dramatem bych to nenazvala, romantickým filmem ano. Styl vyprávění Radky Třeštíkové se mi líbí, je správně "ujetý", tak jsem na film byla zvědavá a taky naladěná. Musím říct, že mě příběh spousty bábovek a zamotaných vztahů moc bavil, různé drobnosti, které by se v reálu asi nemohly stát, beru jako nadsázku. Také překvapení na konci potěšilo. Co však bylo otravné je hudba. Ne že by byla špatná, ale zněla celý film, což bylo velmi rušivé i nevhodné. ()

Jirkacek

Český film Bábovky z roku 2020 jsem zahlédl v nabídce společnosti NETFLIX a tak se jednoho večera rozběhl na obrazovce naší korejské televize. Moc jsem si od něj nesliboval, ale je pravda, že v poslední době mne už několik českých snímků příjemně překvapilo, například Ženy v běhu nebo Bezva ženská na krku. Byl jsem tedy zvědavý, jestli se i Bábovky zařadí mezi ty úspěšné nebo zaujmou místo v kolonce nuda a děs. Na začátku jsme se seznámili s několika hlavními hrdiny, jejichž osudy se následně proplétaly po 97 minut trvání filmu, obsazeném velmi známými herci. První z nich byla Miluška (Lenka Vlasáková), pracující u záchranné služby, která měla za manžela Zdeňka (Jiří Langmajer). Společně měli dceru Sašu (Brigita Cmuntová), které vychovávala Kryštofa (Oliver Vyskočil), dítě školního věku, protože ona o něj neměla zájem a Zdeněk se příliš staral o svou práci realitního makléře. Miluška se bohužel záhy dozvěděla diagnózu mozkového nádoru bez možnosti léčby, takže jí zbýval rok života, o čemž však nikomu neřekla. Před smrtí si chtěla splnit sen a u cestovní agentury si zaplatila zájezd do Brazílie, kam však už neodjela….Další hrdinkou byla Karolína (Barbora Poláková), která měla za manžela Martina (Rostislav Novák) a neúspěšně se snažili počít vysněné dítě. Tomu odpovídala také kvalita jejich sexu, který se řídil ovulacemi a kalendářem, takže si Martin našel milenku Rebeku (Kristýna Podzimková). Jednoho dne mu byla Karolína nevěrná na firemním večírku se Zdeňkem, který svou Milušku podvedl poprvé v životě. Výsledkem bylo těhotenství Karolíny a k ní se přidala i milenka Rebeka, takže jsme byli zvědaví, s kým bude Martin žít….No a pak tu byla patnáctiletá Nikola (Denisa Biskupová), slečna zaneprázdněných rodičů. Maminka Renata (Tatiana Pauhofová) pracovala ve vedoucí funkci v britské firmě, tatínek Vladimír (Ondřej Vetchý) mířil do senátu. Doma měla dívka vše na co si vzpomněla, ale jídlo jí dělala hospodyně, nikdo s ní nemluvil, neptal se jí na školu, kamarády, lásky. Dítě vyrůstající v blahobytu dělalo rodičům věci na truc, když si vymyslela těhotenství, ve škole schválně propadala a vrcholem bylo, když na svého otce házela vajíčka na jeho předvolebním mítinku. A to všechno jen proto, aby si jí konečně rodiče všimli. Jednoho dne se však dozvěděla, že byla adoptována a tak utekla z domu a díky svému kamarádovi Ondřejovi (Oskar Hes) se ubytovala na hotelu. V něm se setkala se svou pravou matkou Lindou (Jana Plodková), která se živila jako prostitutka, přičemž jejím pasákem byl Marek (Marek Taclík), který kromě toho distribuoval i drogy, k čemuž mimo jiné využíval i Ondřeje. Linda byla svým životem naprosto ubitá a chtěla toho nechat, ale její pasák o tom nechtěl ani slyšet. A tak jednoho dne práskla svého pasáka policii a poté, co obdržela 500 tisíc korun od politika Vladimíra, aby nic neřekla své dceři, utekla do hotelu, kde se s ní paradoxně poprvé od porodu setkala. Vraťme se k zmíněné Renatě, která rodinný život obětovala firmě, pro kterou pracovala. Tato nelítostná šéfová klidně vyhodila podřízenou, která po telefonu řešila školní problémy svého dítěte, protože v práci se soukromé telefonáty prostě nesměly vyřizovat. Nikola jí nezajímala, stejně nebyla její a starat se o ní měl otec, na čemž se už dávno dohodli. Jednoho dne však přiletěl jejé šéf z Británie, který Renatu vyhodil a tím jí zcela změnil život. Otázka však byla, jestli už nebylo pozdě pro ni i její rodinu. Na konci se u zmíněného hotelu osudy všech definitivně spojily, ale nic konkrétního už neprozradím. Jak jsem už psal na začátku komentáře, ve filmu se objevilo spoustu známých hereckých jmen. Někteří herci nebo herečky patřili mezi mé oblíbené jako třeba Ondřej Vetchý, Marek Taclík, Táňa Pauhofová či Jiří Langmajer, jiné jsem naopak nemusel jako Lenku Vlasákovou a ostatní bych zařadil někde mezi neutrální - Jana Plodková, Barbora Poláková, Rostislav Novák mladší, Denisa Biskupová, Kristýna Podzimková a Brigita Cmuntová. Celkově mne film hodně bavil, i když to nebyla komedie, ale spíše smutný a dramatický příběh výše uvedených lidí. Nic veselého, ale zajímavé to tedy bylo docela dost. Mé spokojenosti odpovídá i hodnocení. Suma sumárum, český film Bábovky ode mne získal čtyři bábovkové hvězdy ****. () (méně) (více)

SilGhost odpad!

Dlouho jsem přemýšlel, jakou tvorbu produkuje někdo, mezi jehož bulvárem prezentované symboly jsou nová prsa, auto za dva mega a snaha být vidět mezi celebritami. Mno, tak jsem to viděl. Tedy protrpěl. Přitom jsem si vzpomněl na dávná slova jednoho „renezančního“ muže, který řekl, že nastal čas, kdy by umělci měli opět bydlet v chudých bytech na předměstí a protloukat se bídně životem, neboť v blahobytu nikdy kvalitní díla nevznikala. Ale zpátky k tomuto dílu na úrovni středoškolské písemné práce, a to ještě tak za slabou dvojku. Nadneseně ji tady titulují „spisovatelka“, ale stěží bych ji nazval scénáristkou, neboť nic v příběhu se nevyvíjí přirozeně, ale jen za daným cílem finálního konce. Charaktery postav postrádají osobnosti jen jsou to tragikomické figurky na šachovnici scénáristky a žádná nezíská vaše sympatie maximálně je vám je jen upřímně líto. Říká se, že autoři obvykle popisují události, které viděli ve svém okolí nebo z doslechu. Pokud byla tak hloupá, že zneužila v těchto popisech události ze svého okolí a někteří z jejich známých se tam poznají, tak ztratila určitě i některé části svého sociálního okolí. Po určité době sledování tohoto panoptika hlouposti a nenávisti si uvědomíte, že méně je opravdu více a je lépe něčeho málo velmi kvalitního než „kýbl sraček“, s prominutím. Ale tohle už nelze jinak nazvat, když vidíte, do jakých trapně vykonstruovaných rolí jsou skvělí herci v tomto díle nuceni se přetvařovat. Ani režisér to neukončil se znalostí věci, že herce je lépe do skvělé role dosadit než po něm chtít, aby špatnou roli zahrál… Našel jsem zde jen jediné pozitivum a to, že jsem si uvědomil, jak si nyní o to víc budu vážit jiných už tak skvělých příběhů herců v jejich přirozenosti ve srovnání s tímto brakem. ()

Benigni

Pro mne zatím nejlepší film Rudolfa Havlíka, který drží všechny složky na úrovni, má slušný scénář a herci nedělají kraviny, kterým nevěříte. Naopak velmi koncentrované dílo s atraktivními herci a konečně i nějakou atmosférou a postavami, které se v ději smysluplně pohybují. ()

maxim77

Nechápu pozitivní recenze. Vy co je dáváte žijete asi v nějakém paralelním vesmíru, kde takovýto lidé, děje a vztahy existují. Přímo dětské představy autorky o korporátu. Co se Třeštíkové v hlavě odehrává nechci ani vedět, tolik negativity. Všichni muži v tomto filmu jsou jen škodiči, kteří pro své ženy a okolí nedělají nic dobrého. ()

710.cz

Věřím tomu, že až se Havlík odstřihne od koule na noze (Radky Třeštíkové), tak vystřihne film jako fík. Koukat na Bábovky je jako skládat "puzzlata" z několika krabic. Trestem je melodramapodkresmjůzik vinoucí se filmem, vysvobozením pak závěrečné titulky. ()

vinson003

Kdo a co jsou vlastně bábovky. Je to invektiva Praze? Jste všichni bábovky, neznám pozadí. Lehká žena, ve finále matka? Malá holka od bohatých rodičů totálně v pytli v pubertě? Člověk, který udělá dítě druhé ženě, bez jakýchkoli vnitřních imperativů? Krásná Poláková, která postrádá jakoukoli osobnost? Manžel, který má milenku, se kterou chce také být v baráku, který jí postaví? Ještě k tomu škaredce? Rozvrácené manželství, kde žena kolabuje každou chvilku? Bláznivý dealer a pasák, který skončí v náručí policie? Tohle že je soudobá Praha? To snad ne. Čekám na Hřebejka a Michálka, až udělají lepší snímek o soudobé Praze nebo Česku. Je to trochu k pláči, nikde žádný intelektuální problém 55 % ()

Cuffini

Zajímalo by mě, kdo rozděluje filmy do různých kategorií. Tohle měla být komedie. Někdo by tu měl asi dostat padáka. Jinak film super zpracovanej, leč depresivní. ()

Lonelybiker

Dřív, než si přečtu zdejší asi spíš negativní komentáře, napíšu ten svůj. Film Bábovky mě docela odrovnal. Posledních 20 minut jsem řval jako želva a jsem rád, že se mi to nestalo v kině, ale doma u televize. Už hodně dlouho se to žádnému filmu nepovedlo a nevzpomínám si, kdy jsem naposled bulel u českého filmu. Řekl bych, že do sebe všechno krásně zapadlo. Jasně, happyend jsem očekával, ale to mi vůbec nevadilo. Scénář je velmi promyšlený, hudba pasuje jak prdel na hrnec a herecké výkony většiny herců se mi taky líbily. Postavy jednají rozumně, nikdo nevybočuje a jejich chování dává smysl.  Nemám, co bych Rudolfovi Havlíkovi vytknul. A děkuju, byl to fakt zážitek. Ještě na závěr: Lidi, starejte se o svoje děti, i o ty velký. ()

Marcimor

Zajímavý film, u kterého jsem se rozhodně nenudil. Perfektní herecké výkony a zajímavý scénář s na mě příliš krkolomným/násilným rozuzlením - i náhody holt mají své meze. Ale to je asi tak jediné, co bych kritizoval. Takže co mě překvapuje nejvíce, je nízké hodnocení na ČSFD.  PS: Romantický nebo komediální, jak avizuje zařazení do kategorií, film nečekejte. ()

pleva

Odedávna chtějí tvůrci příběhy nějak propojit. Možná to kulhá na jednu nohu, ale propojení ostav je slušné a funguje. Skvělé obsazení na jistotu. Ondřej Vetchý a Jiří Langmajer se ve svých rolích trochu trápí... Pekelná je hudba, která vám v každý okamžik říká co máte cítit. Rozsáhlá symfonie vykradených motivů z Glasse, Nymana, Zimmera (Zimmer krade taky). Za Janu Plodkovou hvězda navrch. Pro mě největší chameleón mezi herečkami, která zahraje skvěle cokoliv a zároveň si ji nespojim s jednou postavou.  Dějově je to směšné, ploché, hlubší smysl to nikdy animít nemělo (chyba předlohy) a často se tu tlačí na pilu, aby i dojetí bylo. ()