Série(2) / Epizody(16)

PaTa.Freya

Už mi pár let od teenagera uteklo, ale tohle mě sakra baví. Správný britský suchý humor bez hnutí koutku a suprová mluva hlavní hrdinky. Ještě dlouho po shlédnutí tohohle seriálu jsem si stále dokola opakoval "Pretty shit". Navrch hudební doprovod mistra Coxona z Blur byla slast nejvyšší. Krátké díly, u kterých mě mrzelo snad jen to, že byli moc krátké. Tragická láska je prostě nejlepší láska...zdá se. ()

VsetkoVsade

Jedným z následkov života medzi ľuďmi so širokým spektrom zlozvykov je, že všetkým ich nerestiam a mentálnym poruchám začnete každým dňom rozumieť o čosi lepšie. Áno, áno, týka sa to aj vás, len si to priznajte! Kým v detstve ste si s kamarátmi z družiny zdesene ukazovali prstom na každého miestneho opilca bez detí a zamestnania, dnes sa s rovnakým úžasom vzájomne štucháte do boku pri pohľade na človeka s dlhodobým pracovným a milostným pomerom, ktorý si ich na rozdiel od vás dokáže udržať aj v triezvom stave; kým v detstve ste každé škaredé slovíčko preventívne utekali vypľuť do záchodovej misy, dnes používate termíny označujúce genitálie namiesto interpunkčných znamienok; a kým v detstve ste pri pohľade na zločincov v televíznych správach nemohli pochopiť, prečo pod nimi Pánbožko jednoducho na mieste neroztvorí zem, aby už žiaden nevinný občan nemusel ďalej znášať ťarchu ich existencie, dnes aj obyčajnú schopnosť prežiť to tu s čistým registrom pokladáte za vrchol renesančného umenia. Nie je mi teda celkom jasné, ako mohol aj mládežnícky seriál o nevinnom výlete dvoch študentov pohoršiť tisícky dospelých divákov, ktorí v tejto skazenej dobe rovnako ako všetci ostatní dennodenne žijú. Priamočiara dejová línia, výživné dialógy a bezchybný Alex Lawther, to všetko sa rozhodli s klapkami na očiach dobrovoľne prehliadať len preto, že konanie postáv vraj - a teraz sa držte - nedávajú dobrý príklad mladým divákom! Áno, hlavná hrdinka je podľa nich vrcholne nesprávnym vzorom, pretože na rozdiel od ich antikoncepčných zlyhaní netrávi celé dni doma pred počítačom, ale vo voľnom čase navštevuje s rovesníkmi prírodné destinácie, a že z času na čas jej z úst vykĺzne z úst nejaké to tfuj tfuj slovíčko, pretože oni sa v jej veku isto dorozumievali výhradne odbornou latinčinou! Dobre, dobre, uznávam, že jej slovník pripomína skôr závodného dláždiča s Tourettovým syndrómom, že na ten výlet sa nemuseli vydať zrovna tým ukradnutým autom kamarátovho otca, keď miesto fyzického napadnutia si ho od neho mohli jednoducho vypýtať, a k jeho notorickým vražedným sklonom by som si vlastne tiež našiel zopár výhrad, pokiaľ však nie ste členom miestneho klubu moralistov a Stvoriteľ vás obdaril dostatočnou porciou zdravého nadhľadu, tri hodiny tejto parádnej minisérie si nepochybne užijete do poslednej minúty. Alebo pri nej zistíte, že som väčšinu času iba plietol nezmysly, pretože nemám nič lepšie na práci a vy ste nemali brať vážne každý komentár, ktorý si na internetoch prečítate. ()

barny120

Haha tak to je niečo.. Super seriál s prvkami čierneho humoru. Alyssa je veľmi vulgárna, no keď som si zvykol tak jej prejav bol príjemne sarkastický. Seriál má svoje čaro, má svoje policajné lesbické duo, je brutálny, vulgárny, vtipný, neuveriteľlný a pomýlene liberálny.. a do toho hrá ozaj úžasná hudba. A očarili ma tiež myšlienkové dialógy. Paráda. ()

Richmond

Dámi a páni, absolútna topka! Morbídno-krimi-komediálny-depresívny seriál o dvoch podivínoch. Scenáristicky jedna veľká tragédia ale nie je žiadnou náhodou že scenár stál za h*vno. Ba práve naopak, pasovalo to, a nebolo z toho cítiť neurózu scenáristu typu: "neviem čo tam dať tak tam dám toto." Hlavných aktérov som si zamiloval. Prestrihy medzi hlavným dianím mi nevadili ba naopak dovysvetľovali dej alebo zdôrozňovali zápletku. Krása 5* 100% ()

srandovanie

Niektoré seriály rozdeľujú ľudí na tých, ktorí ich zbožňujú, a ktorí ich nemusia, pretože im moc neprídu na chuť. No, kto má rád čierny humor, ten si určite príde na svoje. Seriál je dobrý tým, že jeho dej sa ťažko dá predvídať. A hlavné postavy protestujú proti paradigmám svoje doby svojským spôsobom (napr. rozbije mobil, pretože jej napíše osoba, ktorá sedí hneď vedľa nej) ()

Stepancer

Po shlédnutí první série si podle mě člověk jako já musí říct no tvl to je něco, chápu, že tohle dílo není pro každého, ale já v tom viděl něco hodně unikátního, co jsem ještě nikdy neviděl. Podle mě byli postavy přesně takové jako měli být, lidé sice hodně píšou " postavy jsou nesympatické", ale přesně takové měli prostě být. Musíte se do nich prostě vcítit. Šel jsem do tohoto seriálu s očekáváním průměru, byl jsem překvapen. Myslím si, že za takovou krátkou dobu stihnout toto, si zaslouží nemalý obdiv. 90% Po 2. sérii můj údiv trochu upadl ovšem ne moc. Trochu se to změnilo, postavy se docela změnily, což se dá předpokládat během těch 2 let, co si prožili. Ovšem mi připadali trochu normálně... což vzhledem k první sérii je dost velká změna. Příběh docela odlišný, ale stále zábavný. 65% Celkově bych tenhle počin ohodnotil krásnými 75-80% ()

Aceboris

Super, konečne nejaký seriál, ktorý sa na nič nehrá. Neskutočná haluz kde som sa výborne bavil. James má skryté chúťky niekoho zabiť, Alyssa tá zase nemá úctu vôbec k ničomu a nikomu. Spolu vyrazia na trip, každý však pre niečo iné Alysse chce nájsť svojho otca a James ten ju chce zase zabiť. Čo je však veľké prekvapenie je samotná stopáž seriálu cca 22 min jedna časť sa mi zdala až príliš malá, zato však stihli povedať všetko. Hudba výborne zapadala do deju. Angláni zpravili výborný seriál. Za mňa waaw 9/10 ()

s0re

totalna herecka mizeria, trapny britsky humor, primitivny scenar.  To co sa este v prvej serii dalo zvladnut, v druhej  mi uz vytahovalo nozik z vrecka a to hlavne vtedy ked ta skareda protagonistka otvorila hubu. Nie je asi nic horsie ako pocut jednoslovne otrasnym britskym prizvukom zohavene "shit"  Skareda a nesympaticka herecka, ktora ked zacala kecat, tak bolo vsetko 100x horsie.  1 hviezda za chlapca, ten to este celkom uhral  inac fuj fuj fuj ()

matousak

Komedie založena na černém humoru který funguje. Hlavní hrdinové jsou magoři kteří se mají rádi a zároveň nemají, jeden chce toho druhého zabít, ale když má možnost neudělá to. ()

ptuko

"The End of the F***ing World" je svěží, odvážný a emotivní seriál, který vás nechá naprosto ohromené. S překvapivou směsicí temnoty, černého humoru a laskavosti se jedná o neobyčejně zábavný a zároveň dojemný zážitek. Příběh se zaměřuje na dva hlavní protagonisty, Jamese a Alyssu, dva ztracené duše, kteří se spolu spojí a rozhodnou se uniknout ze svého každodenního života. James, který si myslí, že je sériovým vrahem, a Alyssa, která touží po dobrodružství, tvoří neobvyklou, ale nádherně fungující dvojici. Jejich cesta plná nečekaných událostí, která se postupně odhaluje, vás neustále drží v napětí. Přímočarý styl a vynikající scénář dodávají seriálu jedinečný šarm. Dialogy jsou ostré, inteligentní a plné života. Zároveň se však do nich vtěluje něha a křehkost postav, což je právě jedna z hlavních předností tohoto seriálu. Přestože je místy temný a kontroverzní, dokáže vás překvapit svou přirozenou a zranitelnou stránkou, což dodává příběhu hloubku a sounáležitost. Vynikající herecké výkony Alexe Lawthera a Jessicy Barden přidávají do seriálu další vrstvu autentičnosti. Jejich chemie na obrazovce je zcela úchvatná, a dokáží přenést na diváka směs strachu, rozpaků a pochopení, která je velmi přesvědčivá. Jejich postavy jsou komplexní, a přestože jsou mladé, mají hloubku a emocionální rozměr. Nemohu než dát seriálu "The End of the F***ing World" hodnocení 5/5. Je to příběh, který vás zasáhne přímo do srdce. Jeho schopnost skloubit temné a světlé prvky, černý humor s hlubokými emocemi, je obdivuhodná. Pokud máte rádi svěží a originální seriály, které zároveň dokážou být "UwU", pak je tohle ten správný seriál pro vás. ()

Indy_

Geniální teenage drama. Alysaa se setká s Jamesem, který si myslí že je psychopat a odjedou pryč, na příč amerikou a mezi tím zabijí násilnického pedofila. Černá dramedy, která je plná emocí, humoru a skovostného vizuálu. Vyvolává takovou tu krásně temnodepresivní atmosféru, která je díl od dílu hustší a hustši.  V druhé sérii je vidět znatelný pokles kvality, ovšem stále je to skvělá podívaná, pro svou cílovou skupinu. za mě solidních 9/10 ()

Strážce vesmíru čeká další reboot

Strážce vesmíru čeká další reboot