Král komedie Eddie Murphy se v tomto zábavném filmu stává zhýčkaným a sebevědomým africkým princem, který přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Arsenio Hall) si Murphy záhy najde práci, byt a nové prátele i nepřátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů. Murphy i Hall jsou ve svých rolích skvělí a rozhodně by Vám už kvůli nim tahle komedie neměla uniknout! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

benyy

eddie Murphy v najlepšej forme, celá spústa známych hercov skvelým Jamesom Earl Jonesom počnúc a Samuelom L. Jacksonom končiac. Skvelý nečakaný štek Dona Amecheho a Ralpha Bellamyho, sledujúci osudy dvoch bývalých milionárov z Murphyho predhádzajúceho filmu s Johnom Landisom Výmena. Zlaté osemdesiate roky:) ()

gotham

Velmi milá romantická komedie, kde je sice děj až moc předvídatelný, nicméně takovémuto pohádkovému příběhu to člověk může odpustit. Film stojí a padá na výkonu Eddieho Murphyho, který byl však většinou vynikající. Co moc nemusím jsou takové ty scény, kdy ON řekne JÍ v přeplněném metru MILUJI TĚ a celé metro mu začne tleskat, to je neuvěřitelně patetické. Kdyby se Cesta do Ameriky těmto hloupostem vyhnula, tak bych dal třeba i těch pět hvězd. Kromě Murphyho mě také zaujal Arsenio Hall jako Sammy, který je opravdu vynikající jako líný sluha. 80% ()

rodier

Jeden z nejlepsich filmu 90tych let. Tuhle ameriku proste miluju. Skoda ze se to potom vsecko podelalo (bush senior, irak, bush jr, irak2, afganistan......) 80 a 90 ty leta byli proste best. Hudba, filmy, svobodna amerika, M.Jackson, Eddie Murphy.. ()

jakoby

Skoda ze Eddie Murphy uz netoci takoveto komedie. Zabavne, akcni a nenucene Vubec divakovi neprijde, ze je obsazeni 97% cernossky a prece neni jen pro limitovanou etnickou skupinu.Divam se casto a porad se bavim. ()

honzic

Solidní humor, kostýmy a masky trochu potlačují humor Murphyho a místy už trochu přehrává. Hodnocení: 65 % ()

Gig

Snad jedno z nejlepších komických vystoupení Eddieho. Jinak zde výtečný James Earl Jones. Slušná komedie, která stojí za shlédnutí i po létech. ()

fimler

Každý asi ví že Murphy už si lepší roli nezahraje než policajta v Beverly Hills a prince ve filmu Cesta do Ameriky, ale i na výkony v ostatních filmech ho mám rád.Film je takoví zvláštní tím nemyslím jenom hloupé vtipy které mě pobavily, ale i celkové zpracování a kostýmy.Dnes už je to klasika a proto to má tak vysoké hodnocení pro mě je to taky klasika kterou jsem dlouho opomíjel a kdybych to viděl dřív tak bych se možná přiklonil k pětihvězdičkovému hodnocení. ()

maestrotatum

Na pozadí špinavého Queens v NY City sa rozvučí africký orchester so svojími áriami a mesto sa rozžiari úsmevom princa Afriky- Eddie Murphy vo svojej životne najlepšej roli. V tejto pokročilej dobe je mi smutno, že toto bohatstvo humornej filmárčiny už nie je schopné vzniknúť. Cesta do ameriky je dôležitou súčasťou mojej mladosti, na tomto filme som vyrastal a s obľubou si ho rád pripomeniem aj teraz. Nechutne bohatý princ so svojím rovnako rozmaznaným sluhom zažíva rôzne príhody a skusenosti v NY, pod zámienkou len jedného životne dôležitého cieľu. Zábava je pozerať sa na ich honosný život a ešte väčšia sranda je pozerať sa na ich snahu nevyzerať bohato a hlavne nesprávať sa spôsobom ,,dirty rich,,. [79%] ()

AndrewNewman

Dej, kostýmy a samozrejme aj herci sú skvelí. Celé to stojí na Murphyho hereckom výkone a vôbec to nie je zlé. Nebyť utáraných kaderníkov dal by som aj 4 hviezdy. ()

wowylgu313

Naprosto se dá pochopit že pokud by si tenhle kousek pustila dnešní generace tak se převážně shodnou na záporu. Já osobně jsem na těchto filmech vyrůstal a jeden z nich byla Cesta do Ameriky. Kdykoliv si to teď pustím je to pohlcení nostalgie a i po miliontý se tomu prostě budu smát, humor tam kde má být. Člověk tomu věří, směje se a nemyslí na nic kolem sebe. Detaily, které by mohli bejt jinak atp psát nebudu. Plné hodnocení dávám opravdu jen vytříbeným kouskům/srdcovkám. A zároveň musím být fér vůči ostatním filmům. Dávám čistých 80% za nostalgii. ;-) ()

K.O.vi

Kdopak si všimnul, že Cesta do Ameriky velice vtipně navázala v jedné scéně na (o pět let starší Landisův snímek) Záměnu? Randolph a Mortimer Dukeovi se opět stanou boháči... Já si toho všimnul až dneska :-) ()

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

14.10.2020

Peníze na dřevo jsou peníze na dřevo. Zhruba tak se dá shrnout rozhodnutí producentů pokračování Cesty do Ameriky vynechat klasickou kinodistribuci a prodat snímek streamovací službě Amazon. Nový… (více)

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

13.01.2019

Kariéra Eddieho Murphyho (Dr. Dolittle, Norbit) nestojí v poslední letech za řeč, není tedy divu, že již nějakou dobu usiluje o návrat k jedné ze svých nejslavnějších rolí. Chce totiž natočit… (více)

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)