Král komedie Eddie Murphy se v tomto zábavném filmu stává zhýčkaným a sebevědomým africkým princem, který přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Arsenio Hall) si Murphy záhy najde práci, byt a nové prátele i nepřátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů. Murphy i Hall jsou ve svých rolích skvělí a rozhodně by Vám už kvůli nim tahle komedie neměla uniknout! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

gotham

Velmi milá romantická komedie, kde je sice děj až moc předvídatelný, nicméně takovémuto pohádkovému příběhu to člověk může odpustit. Film stojí a padá na výkonu Eddieho Murphyho, který byl však většinou vynikající. Co moc nemusím jsou takové ty scény, kdy ON řekne JÍ v přeplněném metru MILUJI TĚ a celé metro mu začne tleskat, to je neuvěřitelně patetické. Kdyby se Cesta do Ameriky těmto hloupostem vyhnula, tak bych dal třeba i těch pět hvězd. Kromě Murphyho mě také zaujal Arsenio Hall jako Sammy, který je opravdu vynikající jako líný sluha. 80% ()

jakoby

Skoda ze Eddie Murphy uz netoci takoveto komedie. Zabavne, akcni a nenucene Vubec divakovi neprijde, ze je obsazeni 97% cernossky a prece neni jen pro limitovanou etnickou skupinu.Divam se casto a porad se bavim. ()

honzic

Solidní humor, kostýmy a masky trochu potlačují humor Murphyho a místy už trochu přehrává. Hodnocení: 65 % ()

Gig

Snad jedno z nejlepších komických vystoupení Eddieho. Jinak zde výtečný James Earl Jones. Slušná komedie, která stojí za shlédnutí i po létech. ()

fimler

Každý asi ví že Murphy už si lepší roli nezahraje než policajta v Beverly Hills a prince ve filmu Cesta do Ameriky, ale i na výkony v ostatních filmech ho mám rád.Film je takoví zvláštní tím nemyslím jenom hloupé vtipy které mě pobavily, ale i celkové zpracování a kostýmy.Dnes už je to klasika a proto to má tak vysoké hodnocení pro mě je to taky klasika kterou jsem dlouho opomíjel a kdybych to viděl dřív tak bych se možná přiklonil k pětihvězdičkovému hodnocení. ()

maestrotatum

Na pozadí špinavého Queens v NY City sa rozvučí africký orchester so svojími áriami a mesto sa rozžiari úsmevom princa Afriky- Eddie Murphy vo svojej životne najlepšej roli. V tejto pokročilej dobe je mi smutno, že toto bohatstvo humornej filmárčiny už nie je schopné vzniknúť. Cesta do ameriky je dôležitou súčasťou mojej mladosti, na tomto filme som vyrastal a s obľubou si ho rád pripomeniem aj teraz. Nechutne bohatý princ so svojím rovnako rozmaznaným sluhom zažíva rôzne príhody a skusenosti v NY, pod zámienkou len jedného životne dôležitého cieľu. Zábava je pozerať sa na ich honosný život a ešte väčšia sranda je pozerať sa na ich snahu nevyzerať bohato a hlavne nesprávať sa spôsobom ,,dirty rich,,. [79%] ()

AndrewNewman

Dej, kostýmy a samozrejme aj herci sú skvelí. Celé to stojí na Murphyho hereckom výkone a vôbec to nie je zlé. Nebyť utáraných kaderníkov dal by som aj 4 hviezdy. ()

wowylgu313

Naprosto se dá pochopit že pokud by si tenhle kousek pustila dnešní generace tak se převážně shodnou na záporu. Já osobně jsem na těchto filmech vyrůstal a jeden z nich byla Cesta do Ameriky. Kdykoliv si to teď pustím je to pohlcení nostalgie a i po miliontý se tomu prostě budu smát, humor tam kde má být. Člověk tomu věří, směje se a nemyslí na nic kolem sebe. Detaily, které by mohli bejt jinak atp psát nebudu. Plné hodnocení dávám opravdu jen vytříbeným kouskům/srdcovkám. A zároveň musím být fér vůči ostatním filmům. Dávám čistých 80% za nostalgii. ;-) ()

K.O.vi

Kdopak si všimnul, že Cesta do Ameriky velice vtipně navázala v jedné scéně na (o pět let starší Landisův snímek) Záměnu? Randolph a Mortimer Dukeovi se opět stanou boháči... Já si toho všimnul až dneska :-) ()

Lumíka

Jak nesnáším Murphyho, tahle komedie byla celkem vydařená. Nemusíte u ní moc přemýšlet a nemusíte se neustále schovávat (jako já) za polštář, protože koncentrace trapných trapasů tady není zas tak velká.. ()

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

Cesta do Ameriky 2 míří na VOD

14.10.2020

Peníze na dřevo jsou peníze na dřevo. Zhruba tak se dá shrnout rozhodnutí producentů pokračování Cesty do Ameriky vynechat klasickou kinodistribuci a prodat snímek streamovací službě Amazon. Nový… (více)

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

Eddie Murphy se znovu vydá do Ameriky

13.01.2019

Kariéra Eddieho Murphyho (Dr. Dolittle, Norbit) nestojí v poslední letech za řeč, není tedy divu, že již nějakou dobu usiluje o návrat k jedné ze svých nejslavnějších rolí. Chce totiž natočit… (více)

Famufest otevře brány do pekla

Famufest otevře brány do pekla

13.11.2017

Film o vyrůstání ve vietnamské komunitě, cesta dvou ukrajinských uprchlíků za svobodou nebo experimentální pohled na socialistickou architekturu, to vše a dalších více než 120 filmů nabídne 34.… (více)