Ve své době známý a velice úspěšný režisér komedií John Landis natočil tuto chytrou komedii s výborným duem herců Aykroyd a Murphy pojednávající o výměně životů úspěšného obchodníka a drzého bezdomovce. Je to klasika ale popravdě ikdyž jsem se slušně bavil, takřka vůbec jsem se nesmál a nějaké vydařené "hlášky" jsem ve filmu hledal marně.(10.6.2009)

Komédia, o ktorej som donedávna ani nepočul sa po "sto rokoch" vrátila do TV Markíza. Aspoň teraz som si ju všimol. Netušil som, že Eddie Murphy natočil niečo takéto a to som z jeho úbohej filmotéky videl bohužiaľ dosť. Pri úvodných titulkoch ma zarazil hlas ŠTEFANA BUČKA, ktorého "titulkársku" kariéru som radil skôr ku pôvodným dabingom a VHS dabingom od Intersonicu. V samotnom filme si ale zadaboval iba krpaté postavy. AYKROYDA nadaboval menej známy BORIS ZACHAR a MURPHYHO klasicky TOPOĽSKÝ. Vedľajšie úlohy obsadili tiež výborne. Dvoch starcov - miliardárov dabovali senzačné hlasy, ktoré však už odišli do hereckého neba SLÁVO DROZD a GUSTÁV LEGÉŇ, ďalej: VLADO BARTOŇ, SILVIA PETOOVÁ, LOTAR RADVÁNYI a ďalší. Réžia slovenských dialógov: BOHUMIL MARTINÁK(31.3.2010)

Jedna z nejlepších zahraničních komedií. Murphy je ve formě a skvěle mu sekunduje zbylá trojce budoucích milionářů. Především komorník je nezapomenutelný, trošku mi jej připomíná v Chůvě k pohledání Neiles, ale nesahá mu ani po kotníky. Spousta fórků se snažila být využita i v jiných filmech, avšak u mě nezaznamenala takový úspěch.(19.2.2008)

Jedna z těch mála lepších duchaplnějších amerických komedií. Pozdější komedie s Eddie Murphym postupně rok od roku ztrácely na zábavné hodnotě. Alespoň pro mě. Když se někdo začne nepromyšleně hnát za výdělky v okamžiku, kdy stojí na vrcholu své "rychlé" slávy, bere roli za rolí, aniž by přemýšlel o scénáři, dopadá to obvykle tak, že hodnoty jeho práce postupně a nezadržitelně klesají. V tomto případě jsem se však vydržel dokoukat i při druhé projekci (po letech) až do konce. Ten okamžik, kdy Valentin zjišťuje, že opět vidí a může chodit je opravdu kouzelný.(30.8.2010)

Další z mých oblíbených starších amerických komedií (často sjížděných na videokazetách). Obzvláště před Vánoci mi vždycky sedne. Sympatičtí herci, kouzlo osmdesátkového zimního New Yorku, prima humor - ne v nějakém ďábelském tempu, ale na to posezení před vánoci a navodění úklidové atmošky super. Jen pro slabší povahy - ta autobousová scénka s lososem v plnovousu Santa Clause (Louise) je teda dost nechutná...ale i vtipná. :) :)(27.12.2017)

• - Postavy Randolph a Mortimer Dukovi se objeví ve filmu Cesta do Ameriky (1988) jako dva homelesáci, kterým daruje postava Eddieho Murphyho peníze. (don corleone)

• - Časopis Premiere zařadil tento film mezi 50 nejlepších komedií všech dob v roce 2006. (don corleone)

• - Pánský klub je ve skutečnosti Curtisův institut hudby. (don corleone)