Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Louis Winthorpe III. z Filadelfie se narodil a žil pouze privilegovaným životem. Má vzdělání na Harvardu, je úspěšný ve své práci, má drahý dům placený svými zaměstnavateli a je bohatý. Děti, které nejspíš bude mít se svou snoubenkou Penelope, s největší pravděpodobností nepoznají jiný život než on. S přáteli, kteří mají podobné zázemí, žije Louis pompézním a snobským stylem. Pracuje jako výkonný ředitel společnosti Duke & Duke, komoditní makléřské společnosti vlastněné bratry Randolphem a Mortimerem Dukovými. Bratři Dukovi často navzájem nesouhlasí a uzavírají sázky o výsledku těchto neshod. Jejich poslední sázka je o „přírodě versus výchově“: jakou důležitost hraje prostředí ve srovnání s přirozenou pokrevní linií člověka při určování toho, jak dopadne něčí život. Jejich pokusnými králíky se stanou právě Winthorpe, jehož život se pokusí zničit, aby zjistili, jak reaguje, a Billy Ray Valentine, podvodník, se kterým se vévodové a Winthorpe už setkali. Stejně jako Winthorpe se Billy narodil a žil jediný život, jaký kdy poznal. Bratři Dukovi se teď pokusí Billyho zasvětit do všech aspektů života Winthorpa, aby zjistili, jak si s ním poradí. Winthorpe naopak přijde o všechno své bohatství i snoubenku a musí si poradit v prostředí, ve kterém dříve žil Billy. Zajímavý sociální experiment bude mít neočekávané vyústění, a to pro všechny zúčastněné. (Viacom)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (307)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Mám hned několik mnohem oblíbenějších filmů Johna Landise, které navíc nedisponují příběhem fungujícím z větší části díky "idiot plot" a skoro až ideologickému karikování retardovanosti snobských pracháčů. Zkrátka tady jsem nějak tu "úžasnou komiku" nezaznamenal a podruhé bych se nepodíval ani kvůli Jamie Lee. ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Běžní smrtelníci mají na hraní všemožné hlodavce, rozmarným boháčům Randolphu a Mortimerovi poslouží jako laboratorní myšky pro výzkum dva chlapíci- těžkotonážní poctivec z dobré rodiny a notorický flákač z ulice, kterým prohodí role, domy a životy. Váží více genetika, nebo prostředí? Odvěké dilema sice Záměna nerozsoudí, ale zato tu je neodolatelný Ralph Bellamy, který s přehledem přehraje Eddieho Murphyho, krotitele Ackroyda i děsivou Jamie Lee Curtis. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Americká komédia "Výmena" je vystavaná na tom, že dvaja muži si nedobrovoľne vymenia svoje miesto v spoločnosti. Jeden z nich je chudobný asociálny černoch, ktorý sa pretĺka zo dňa na deň v uliciach veľkomesta. Druhý je bohatý, úspešný, vzdelaný beloch, čo má výborne rozbehnutú karieru v nadnárodnej firme, luxusný dom a krásnu mladú manželku. Dvaja starí, lakomí boháči sa z rozmaru postarajú o radikálnu zmenu ich životov. Z chudáka spravia pána a úspešného muža nechajú padnúť až na dno. *** ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Výborná variace na Prince a Chuďase Marka Twaina, kde si hlavní dvojici střihnuli Dan Aykroyd a vycházející hvězda Eddie Murphy. Navíc ta zápletka má něco do sebe, lehce vede k zamyšlení, ačkoliv je to samozřejmě jen komedie, kterou je třeba brát s nadsázkou. A komických situací, které to umožňují, je tu dost a jsou povedené. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Volá sa to litera krvi... to preto, že keď to niekomu urobíš, stratí liter krvi.“ Vyrastal som na amerických filmoch 80. rokov 20. storočia, ale nie som žiadny extra fanúšik Eddieho Murphyho, Dana Aykroyda, Jamie Lee Curtisovej či Johna Landisa. Rešpektujem ich však ako výrazné komediálne (v prípade Curtisovej i hororovej) osobnosti toho desaťročia. Snímka trvá takmer dve hodiny, ale nestíha nudiť. Naopak, šikovný scenár nestíha nudiť: len čo sa nabažíme Louisovho života na vysokej nohe, rýchlo prejdeme k Billymu Rayovi a jeho životu na ulici. Len čo to začne nudiť, strany sa drasticky vymenia a zrazu ani nevieme ako a sedíme vo vlaku s jednou skutočnou a jednou maskovanou (James Belushi!) gorilou, Curtisová je prezlečená za Rakúšanku (v skutočnosti je ale samozrejme Švédka) a zábavný komorník Denholm Elliott pije tvrdú írsku whisky. Prepracovaný scenár, plný zvratov, ponúka tiež prekvapivo prepracované postavy (netvrdím, že je to sociálna dráma, ale tým postavám sa dá veriť), výrazne tomu pomáhajú i originálne podporné figúrky, Santa Claus s rezňami v špinavých vreckách, dobre sa dopĺňajúce duo Aykroyd/Murphy („Zrejme je to nejaký primitívny spôsob zdiskreditovať ma...“) a kultové prsia Jamie Lee. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (20)

  • Původní název filmu byl "Black and White". (don corleone)
  • Don Ameche je silně věřící a víra mu nedovoluje mluvit sprostě. Měl velký problém se scénou na konci filmu, kdy má zařvat "Fuck him!", proto se scéna musela natočit na jeden záběr. Ten byl ochotný postoupit. (don corleone)
  • Poslední film Alfreda Drakea. (Kulmon)

Reklama

Reklama