"Mám ešte niečo rozbiť?" Výborná komédia s dobrým príbehom, hoci toho humoru vzhľadom na žáner by sa patrilo pridať, ale nevadí. E. Murphy ešte v časoch najväčšej slávy, ééj a čo by dnes dal za vtedajšiu popularitu... Od premiéry ubehlo veľa času, J.L. Curtis je stále sympatická žena, ale vtedy bola sexi. Neviem o inej herečke, ktorej by lepšie sedeli krátke vlasy...80%.(1.1.2015)

Ve své době známý a velice úspěšný režisér komedií John Landis natočil tuto chytrou komedii s výborným duem herců Aykroyd a Murphy pojednávající o výměně životů úspěšného obchodníka a drzého bezdomovce. Je to klasika ale popravdě ikdyž jsem se slušně bavil, takřka vůbec jsem se nesmál a nějaké vydařené "hlášky" jsem ve filmu hledal marně.(10.6.2009)

Určite jedna z najlepších komédií možno na celom svete. Film, ktorý nevyniká ani svojou dĺžkou, ani rozpočtom a ani zárobkom. No aj tak bol robený zo srdca, a bolo to na filme vidieť. Addie Murphy, jeden z mojich obľúbených hercov a bol fakt skvelý, rovnako Dan Akyrod (musím uznať, že sa u mňa zviditeľnil práve pri tomto filme). Píše sa rok 83, a natočil sa jeden z mojich obľúbených filmov ... 90%(2.4.2013)

Jé, jsem 8 888 hodnotitel na čsfd. Jak to tak bývá, v tento sváteční den (Velikonoce) všechny televize rády všechno opakují. Už mě nebaví se koukat na ty samé pohádky, které dávali před třemi měsíci. Tak Záměna, kterou jsem hodně dlouho neviděl dnes zvítězila. Je to klasika, u které dobře víte, že se budete bavit.(1.4.2013)

Nestárnoucí komedie, která má myšlenku. Finanční trhy versus chudoba. Jeden se topí v přepychu, druhý mrzne venku. Ale co když se úlohy u dvou takových lidí obrátí? Co pak? A je to vůbec možné? O to se vsadili dva staří finanční obchodníci. A sólo pro Eddieho Marphyho a Dana Aykroyda může začít. Zpočátku se snímek tváří jako veselá komedie, ale jakmile si hlavní postavy vymění úlohy, atmosféra trochu zvážní. Na kvalitě to však nijak neubírá. Naopak to budí zvědavost, jak to všechno celé vlastně dopadne. Byť se natáčelo v 80. letech, zub času nějak není znát. Ono se taky od té doby zase toho moc nezměnilo, takže příběh by se klidně mohl odehrát i dnes. Scénář je napsán precizně, nikde se netlačí na pilu a vše plyne tak jak má. Málo takových snímků.(1.11.2014)

• - Vězeňské číslo postavy Dana Aykroyda je 7474505B, stejné měl John Belushi právě v The Blues Brothers (1980). (don corleone)

• - Původní název filmu byl "Black and White". (don corleone)

• - Když Valentine honí Winthorpa z vánoční párty chytne muže v kostýmu Santa Clause. Je to Mike Strug, televizní reportér, který je stále aktivní ve městě Philadelphia. (don corleone)