Výborná variace na Prince a Chuďase Marka Twaina, kde si hlavní dvojici střihnuli Dan Aykroyd a vycházející hvězda Eddie Murphy. Navíc ta zápletka má něco do sebe, lehce vede k zamyšlení, ačkoliv je to samozřejmě jen komedie, kterou je třeba brát s nadsázkou. A komických situací, které to umožňují, je tu dost a jsou povedené.(18.9.2010)

Asi jsem měl tuhle komedii vidět dřív, ale nějak mi v televizi kdysi unikla. Dostal jsem se k ní až nyní a musím říct, že jsem se prostě moc nebavil. Pravda, ona stačí ke štěstí i Jamie Lee Curtis sama o sobě, ale přece jen, na dvouhodinový film je to docela málo, hlavně proto, že je zde příliš mnoho hluchých míst.(8.6.2015)

Nestárnoucí komedie, která má myšlenku. Finanční trhy versus chudoba. Jeden se topí v přepychu, druhý mrzne venku. Ale co když se úlohy u dvou takových lidí obrátí? Co pak? A je to vůbec možné? O to se vsadili dva staří finanční obchodníci. A sólo pro Eddieho Marphyho a Dana Aykroyda může začít. Zpočátku se snímek tváří jako veselá komedie, ale jakmile si hlavní postavy vymění úlohy, atmosféra trochu zvážní. Na kvalitě to však nijak neubírá. Naopak to budí zvědavost, jak to všechno celé vlastně dopadne. Byť se natáčelo v 80. letech, zub času nějak není znát. Ono se taky od té doby zase toho moc nezměnilo, takže příběh by se klidně mohl odehrát i dnes. Scénář je napsán precizně, nikde se netlačí na pilu a vše plyne tak jak má. Málo takových snímků.(1.11.2014)

Záměna patří mezi jedny z nejlepších komedií své doby, síly spojili dva ohromní tahouni Aykroyd a Murphy a vykouzlili skoro to nejlepší v daném žánru. Pod vedením Johna Landise, který se v osmdesátých letech pral o titul krále komedie s Haroldem Ramisem je jasné že dojde k vynikajícímu výsledku. Jedna z nejlepších komedií vůbec.(8.9.2010)

Pro mně velmi zajímavý film jednak tím, že hlavní zápletka příběhu čerpá z konfliktu dvou stěžejních socio-politických konceptů. Dále, nejedná se o klasickou "bláznivou" komedii s Eddie Murphy, kterou jsem čekal - film obsahuje (především pak ve své první půli) příliš mnoho nekomediálních momentů. Rozhodně příjemné překvapení.(8.1.2013)

• - Vězeňské číslo postavy Dana Aykroyda je 7474505B, stejné měl John Belushi právě v The Blues Brothers (1980). (don corleone)

• - První film Jamese Eckhouse, známého zejména ze seriálu Beverly Hills 902 10. (Kulmon)

• - Ve scéně, kdy si jde Louis do klubu půjčit peníze, objeví se na scéně postava Muffy, kterou hraje Kelly Curtis, sestra Jamie Lee Curtis. (don corleone)