Foltest

Povedený film. Líbil se mi celkový námět. Co mi chybělo, bylo nějaké napravení hlavního hrdiny v tom smyslu, že by se třeba přestal chovat povýšeně, což se zde bohužel neobjevilo. Také mi přišlo dost umělé, že by se černoch z ulice stal z fleku vynikajícím obchodníkem s agrovýrobky a umělá byla i celá romance protagonisty s prostitutkou, kdy jí byl věnován příliš malý prostor k tomu, aby se nějak rozvinula. Pochválit musím celé dění v silvestrovském vlaku, jež mě velmi pobavilo a závěrečné rozřešení, které bylo opravdu uspokojivé. Celkově se mi tak film líbil a vřele jej každému doporučuji ke zhlédnutí. ()

J.Crusader

V rámci karantény a sjíždění i starších kousků z videotéky jsem se konečně dostal i k tomuto klenotu osmdesátek. No, klenotu... prostě výborná komedie se spoustou postav, kterým to jednání sice věřit nemusíte (občas to trochu papírem šustí), ale což, jsou to přece osmdesátky! Aykroyd, Murphy, Bellamy, Ameche, Elliot - ti všichni odvádí špičkovou hereckou práci. Zábavy si zde člověk užije dosytosti a čtyři hyvězdy by to byly bezpochyby. Ta pátá je za rozkošnou J. L. Curtis, kterážto se role prostitutky s dobrým srdcem ujala více jak skvěle. A navíc, fakt to tenkrát byla sakra šťabajzna k nakousnutí! ()

sunlion

Louis Winthorpe III je sice neskutečný snob, ale také pracant, Billy Ray Valentine žebrá po ulicích, staří a mimořádně bohatí bratři Duke & Duke dělají pokusy na lidech, tentokrát na Louisi a Billym, Ofélie se prodává, poněvadž je náramně sympatická a hodná, ale nic neumí, Coleman slouží v domě Lousie (a později Billyho), Penelope Witherspoon se hodí k Louisovi hlavně na začátku příběhu více než kdo jiný, ovšem jakmile Louis ztratí v jejích očích prestiž, odkopne ho. A padouch Beeks. Natočeno v první půli osmdesátek, což obnáší nekorektnost, archaické prostředí a vášnivý souboj humoru s dějovým napětím, i když je fakt, že příběh vyznívá častěji poučně než humorně, například když Billy zjistí, že mu u zničehonic nabytého majetku není lhostejné, poškodí-li mu jej kdosi. Komedie par excellence. Jo, to finále... poněkud stereotypní schéma – exotika, bohatství, všichni happy. Šlo by to i chytřeji, ačkoliv... na začátku osmdesátek? 75% ()