Pythonator

Když nepočítám Policajta v Beverly Hills, tak je Záměna asi nejlepší komedie s Eddie Murphym. Je to nestárnoucí klasika, která dokáže pobavit zas a znova. Navíc film předkládá otázku co vlastně dělá zločince zločincem a jaký vliv má na člověka prostředí ve kterém žije. Prostě nejenom obyčejná komedie, ale také geniální sociální experiment. Třešničkou na dortu je zde fakt, že mladá Jamie Lee Curtis vypustí na pastvu svoje výstavní kozy. A nevypustí je jen na chvíli. Představí je kompletně ze všech stran, takže pro fanoušky jejích někdejších Halloweenských výkříků je povinnost vidět tento film. ()

kodwin

Jakožto profesionální obchodník s komoditami (obzvláště vepřové mám rád), jsem se na tento film, který mi z různých důvodů unikal, docela těšil. Hodnocení? Jak to říct ... Nejlépe asi "roztomilé". O obchodování je tam mluveno srozumitelně a příliš diváka nezatěžuje, což je jenom dobře. Příběh je taková klasika - ani neurazí ani nenadchne. Kromě prostředí burzy nepřináší nic moc nového na téma Princ a chuďas. Herecké výkony celkem slušné, jenom ta filmařská osmdesátá léta jaksi nemusím, takže to mi subjektivně trochu vadilo. Jako oddechovka proč ne, lepší tři hvězdy, ale že bych se na to musel dívat opakovaně, to teda ne. ()

DrifterSoul

První 2/3 OK - velmi vtipně na téma jak člověka určuje/formuje/deformuje přebytek/nedostatek peněz. Zbývajících 33% se ovšem zvrhlo v přiblblou frašku, tak známou z jiných filmových kusů. Ale Jamie Lee Curtis, tolik podobné na svého otce (tedy co se pouze tváře týče, že), to jako "Švédce" moc slušelo. Už je to bohužel 36 yrs.... ()

Awer

Celkem dobrý nápad a místy hezké provedení, ale neskonale přetažená stopáž a taky ta studnice nápadů, kdy už se to chvílemi, hlavně ke konci překlápí prostě ve slátaninu, která se snaží být zároveň edukativním dokumentem z prostředí burzy a rodinným cajdákem. Je to fakt škoda. Kdyby se z toho profikalo 20, 25 minut, mohlo by to být vtipné, v tempu a akorát. ()

motyka52

O kousíček lepší než Cesta do Ameriky. Ale jinak je to oboje vlastně stejné, jen obráceně - Murphyho show, v jednom případě jako bezdomovce, který je proměněn v úspěšného byznysmena, v druhém případě jako prince, který je proměněn v chudého studenta. Buď vám to sedne nebo. Oboje v sobě má 100 a jednu scénáristickou díru a nešikovnost, ale oboje je zábavné. A není to trapné. Což je důležitá poznámka, vzhledem k Murphyho pozdější produkci. ()

Thalin

Fajn oddechovka s morálním podtextem a humorem. Sice to chvilku po záměně ztrácí tempo a humoru se lehce ubere, ale pořád si to drží dobrou notu a já se bavila po celý film. Jedna z těch komedií, které klidně shlédnu opakovaně. ()

Haj Ou El

200x: pohodova oddychovka ze zlaty ery komedii z USA (jeste nez to zprznilo kdejaky "rovnopravnostni" a "emancipacni" a "neurazejici" ... no proste dnesni hollywood). Videl sem ten film asi desetkrat a muzu klidne rict "ty fory nevysumej" ...2013: Dal jsem si to znova, ale nejaky "divny", pak mi to doslo, verze davana na TV H@vn@ v soucasny dobe ma jinej dabing, nez puvodni co jsem videl nekolikrat pred lety ... smutny :( ()

Me&You

Naprosto dokonalé! Herecké obsazení, režie, příběh, ... po všech stránkách perfektní. Naprosto jsem si u tohoto filmu oddechl. ()

A.Dufresne

I když jsem tento film viděl snad stokrát, vždycky se popadám za břicho, jak výborně hraje Eddie Murphy!!! Jeho scény a vtipy jsou vážně na oscara...všem doporučuji, pokud mají špatnou náladu. A scéna, jak Santa v podání Aykroyda v tramvaji přímo hltá sirové maso, které vyndal z pod vous, je opravdu vynikající:) ()

marzilla

Hóóódně jsem se bavil při prvním shlédnutí,hóóódně jsem se bavil i napodruhé a hóóódně se budu bavit znovu, neboť tahle komedie fakt ví jak pobavit.Dan Aykroyd v životní formě,začínající Eddie Murphy a krásná Jamie Lee Curtis.Vřele doporučuji nejen o vánocích:-) ()

akiro

Výborná komedie na kterou se dá dívat několikrát. Oba hlavní protagonisté se výorně doplňují a Edie se naštěstí v tomto filmu nepitvoří jako v jeho pozdějších filmech, které stojí za starou belu (ne všechny samozřejmě). ()

CrashHP

Famózny film, neviem prečo, ale komédie z 80. rokov sú priam dokonalé a ani tento film s Eddie Murphym nie je výnimkou. A tu sa začala rozbiehať jeho kariéra... ()

TOMASINI

Vtipná komedie, dobře vypracovaná od začátku do konce. Film nestojí na jediné osobě, ale je kolektivním dílem, což je příjemné. 111 minut vtipu. ()