Narcos - Season 2

(série)
USA, 2016, 8 h 41 min (Minutáž: 46–57 min)

Wagner Moura, Boyd Holbrook, Pedro Pascal, Paulina Gaitan, Martina García, Eric Lange, Joanna Christie, Alberto Ammann, Diego Cataño, Jorge A. Jimenez (více)

Epizody(10)

Escobarové se se snaží zvládnout život na útěku. Pablovi nepřátelé se proti němu spojili. Jeho pronásledovatelé z Bloque De Búsqueda se uchylují k taktikám na hraně zákona. (Netflix)

Ironhead

Druhá série o Pablově postupném pádu má trochu méně dokumentárních vložek a více dramatických momentů. Ale já s ní mám trochu morální problém, kdy vyšetřovatelé ve druhé sérii ustupují mírně do pozadí a doslova hlavním hrdinou se tu stává sám slizký Pablo a jeho rodina. Prostě sem měl malinko problém koukat několik posledních roztahaných dílů na téměř milostné melodrama o tom jak Pablo a jeho rodina trpí. Přitom šlo doslova o masového vraha a teroristu, který má na svědomí stovky nebo spíš tisíce životů plus jeho manželku a příšernou matku, které o většině Pablových aktivitách věděly a navíc ho v tom i "morálně" podporovaly. Osobně nemůžu považovat takové lidi nikdy za nevinné nebo dokonce oběti. Jen prostě jednou sklízí co sami dřív rozsévali. A po tom všem pokrytecky pláčou že nemají peníze a nikdo jim nechce dát ochranu nebo politický azyl a divák je snad má dokonce litovat. ()

Kushina

O trošku nudnější jak první série, ale pořád mě to dost bavilo. Stále se mi líbila Escobarova až neskutečná chytrost, ale zároveň u šílenství a nesmyslná neústupnost. Když si říkáte, kdy se to všechno začalo obracet proti němu, tak dle mého to bylo v momentě, kdy zabil své 2 téměř největší kumpány, v tu chvíli si znepřátelil lidi, o kterých si myslel že jsou neškodní, avšak měli stále dost moci a peněz na to najít další lidi, kteří po něm půjdou. Jak se proti němu obrátila vláda, policie, Cali, Judi, šílené bratři (Los pepes) a nevím kdo všechno další, tak bylo jedno, jak velkou moc má, vše najednou zkrátka zvládnout nemohl. A když k tomu přidal nesmyslný bombový útok se 100 kg C4, tak tím si podepsal rozsudek smrti, protože už ani obyvatelé kterým pomohl a kteří si ho vážili ho nepodporovali. Jak říkal agent DEA, nebylo to "jestli", ale "kdy". Jedna jediná věc se Escobarovi jako neskutečnému hajzlovi zazlívat nedá, ba naopak, miloval svoji rodinu nadevše na světě a když došlo na lámání chleba, tak rodina byla vždy na první místě (za což fakt respekt, člověk by čekal, že takový hajzl nebude mít v srdci tolik lásky). No a tak skončil příběh o nejznámějším drogovém dealerovi na světě. 90% ()

bonovox

II. Séria je zameraná na postupný pád Pabla z pozície narkobarona ale kvalitou sa drží na maximálnej úrovni. Pri záverečnom dolapeni a usmrteni mi ho bolo aj trochu ľúto...jednoducho je to puta seriál! ()

Sebule

Za mě o něco lepší než první série. Přes začátek jsem se musel trochu prokousat, ale pak už jelo a musím říct, že Wagner Moura si mě naprosto získal, opravdu skvělej výkon, kdy šel z něho strach. Skvělý scénář, postavy, hudba. Poslední díl byly nervy až do samého konce. Hodnocení: 9/10 ()

david141474

Musím konstatovat, že druhá série je mnohem lepší než ta první! Tohle je herecký koncert všech zúčastněných. Wagner Moura je naprosto perfektní, to už dokázal v první sérii. Ta nenávist, která z něho celou sérii sršila, byla neskutečná. Tohle je důkaz kvalitního herectví. Soundtrack je perfektní. Úvodní song se mi vryl do paměti tak, že už ho z hlavy jen tak nedostanu. Všichni zúčastnění herci jsou skvělí! Tvůrci to obsazení vybrali vážně perfektně. Plukovník Carrillo se vrátil, takže o drsný scény tady nebyla nouze. Všechny díly jsou naprosto dechberoucí a všechny si zaslouží uznání, ale ze všech nejlepší je samozřejmě díl čtvrtý a sedmý, hlavně kvůli konci. Všechny díly obsahují naprosto nepříjemnou a dosti drásající atmosféru a já se od toho nemohl odlepit. Sice jsem sledoval jeden díl denně, ale i tak to vždy stálo za to. Finále posledních dvou sérií je tady natočeno naproto perfektně. Vlastně celá ta cesta Pabla Escobara tady byla skvělá a na jeho konečný pád jen tak nezapomenu. Celým seriálem mě srala jeho matka, ale naštěstí už ve třetí sérii nebude. Já jsem velice spokojen a taky dosti překvapen a mohu ze srdce doporučit. 10/10 Tak toto byl masterpiece! ()

Pilgrim6

Královský závěr kokainového krále aneb závěrečnými slovy seriálu "The King is dead, long live the Kings". Na konci první série jsem se poměrně bál, jak se druhá série se závěrem osudu Pabla Emilia Escobara Gavirii popasuje. Přeci jenom z jeho života si moc na všech deset dílů po útěku z La Cathedral nenechala. Druhá série je ale vlastně krásný protiklad té první. Pablo Escobar aniž by to sám věděl už dosáhl svého vrcholu a do poslední chvíle si svůj pád nepřipouští. Často se mi vybavil Pád třetí říše, kdy sledujeme Hitlera jak zatímco se všechno kolem něj rozpadá, on vymýšlí plány, jak se všechno obrátí. V konci vlastně není nikdo šťastný. Pablo je sice dopaden, ale z jeho legendy zůstal pouze stín, na jeho místě už kvetou jiní (Cali cartel) a divák má zasebou dvě úžasné série. Samostatnou otázkou budou (minimálně) příští dvě série. Seriál se sice jmenuje Narcos, což samozřejmě dává možnost pokračovat (viz zmíněný Cali cartel), ale nedokážu si představit, jak si bez Wagnera Moury dokáže seriál udržet takovou úroveň. Ale pro své vlastní dobra doufám, že budu znovu mile překvapen. ()

Tumbik

Jednoduše vynikající, druhá série pokračuje v úžasné kvalitě série první (troufnu si tvrdit, že v několika aspektech dokonce překonala první sérii). Koncert úžasných herců, vynikajících přestřelek a honiček s auty. Toto se opravdu povedlo. Příběh Escobara je až neuvěřitelný, z 7. nejbohatšího muže světa se stala během několika let troska, které nemá nikoho (kromě rodiny), komu může důvěřovat... Jedním slovem vynikající. Nemohu se dočkat třetí série... ()

antolikopoli

Myslím že po technickej stránke o máličko lepšie zvládnutá ako prvá séria. Osobne by som povedal že diváka bude viac baviť prvá séria čisto z tematickej stránky. Predpokladám že každému asi dôjde podľa názvov jednotlivých dielov alebo podľa letáčika ďalšej série, že sa bude zameriavať na ukončenie Pablového pôsobenia v kokainovom biznise a každý asi vie ako skončil veľký Pablo Escobar. Tvorcovia sa podobne ako v jedničke snažili držať skutočných udalosti a historických momentov. Čo im celkom vychádzalo. Ak by niekoho zaujímalo viac, na internete sa dá pohľadať článok od syna Escobara kde píše o sérialových nepresnostiach a o tom ako to podľa neho v skutočnosti bolo. Mimo toho luxusný super zvládnutý seriál, jediný kráľ žánru. Ťažko napísať v čom by sa mali polepšiť , bohaté v každom ohľade. Jedine čo ma v túto chvíľu desí je strach o Narcos bez Pabla. 9/10 s čistým svedomím. ()

draxxi

Ta kombinace realnych a filmovych zaberu perfektne funguje. Clovek vi jak to dopadne a presto jsem si to napeti uzil az do finale. Skvele obsazeno i natoceno, paradni hudba... 1/10/2021 95% ()

Flashback

Jediný seriál v historii, který nepotřebuje vyplňovat nudnou vatou. Hromada reálií, spád a propojení se skutečností. Našlapané událostmi bez hluchého místa. S velkým náskokem nejlepší a nejdospělejší seriál vůbec. ()

dansimon

Druhá série popisuje pád největšího narkobarona všech dob. První série, která byla o jeho vzestupu, mě bavila o trochu více, ale i tak je SE2 super počin, od kterého se neodtrhnete. Ke konci mi bylo až Pabla líto, jak se z něj stal štvanec, každopádně dopadení i smrt si zasloužil. Jsem zvědav na SE3, kde bude kartel z Cali - potenciál tam je. Hodnotím 90%. ()

Tobias18

Slabší, než téměř dokonalá první řada. Pomalý rozjezd, který se však zhruba v polovině série proměnil zpět ve velmi zábavný realisticky vyobrazený boj proti narcos. Závěrečné tři epizody jsou však velmi neuspokojivé a myslím že třetí řada není nejlepší nápad. Až na těchto pár nedostatků jde však stále o vysoce nadprůměrný seriál, který si zaslouží pozornost. 80%. ()

Tomas129

2. série prakticky pokračuje v naprosto stejném duchu. Díky ní lze i pochopit, jak si matka největšího parchanta a vraha, může myslet, že její synáček byl chudáček nevinný. ()

lukas.7

2 séria Narcos rozpútava lov na Escobara + nahráva jokera Narco baronom z Cali ... Druha séria je rozpútanie pekla + akcie  ... Najviac ma dostala epizóda c.4 kde prišlo prekvapenie  a po tomto tronfnom čine prišiel zároveň postupný pád a rozpad Pabla ( nastráženie bomby v uliciach bolo podľa mňa to čo zašlo za hranice všetkého )  ..  Veľmi sa mi páčilo ako potichu a manažérsky zvládli narco baróni z Cali to sa musí uznať pracovali v utajení a dostali sa na TOP spicu a zosadili úplne z koňa Pabla .. Páčili sa mi aj Los Pepes chladnokrvne šli a čistili ..  Pre mňa 2 séria bola rozpútanie pekla + akcia ktorá bola na každom kúsku v každej epizóde bolo co pozerať a na co sa tešiť moje hodnotenie je 9,7/10  ... ()