Epizody(6)

Čtvrtá série nazvaná "Blackadder Goes Forth - Černázmije pokračuje" se odehrává za I. světové války. Hlavní postavou je kapitán britské armády Edmund Černázmije (to není chyba - po těch staletích už se to píše dohromady) snažící se dostat pod jakoukoliv záminkou z války. Skvělý plán mu ale vždy překazí generál "Mroží ksicht" Melchett a jeho pobočník, kapitán Darling, který kapitána Černouzmiji nenávidí. Kromě nich jsou zde opět jeho přátelé - pucflek svobodník Baldrick a naivní poručík George. (Fary)

boshke

Takhle bych si představoval celou Černou zmiji. Všechno mi perfektně sedí. Laurie má skvělou postavu, na rozdíl od trojky, stejně jako Percy s Melchettem se mi mnohem více líbili jako generál a jeho slouha než v jejich starých rolích. I ten Baldrick se Zmijí se mi ve čtyřce více zamlouvali. Styl humoru mi byl taky mnohem bližší... Čtyřka určitě zlepšuje reputaci celého seriálu, který pro mne byl poměrně silným zklamáním. A to jsem fandou britského humoru... 100% ()

rikitiki

Poslední díl je opravdu smutný. A Baldrickovo:"Z toho žebříku trčí velká tříska, někdo by se mohl poranit" těsně před závěrečným sebevražedným útokem, má skoro stejně humornou tragiku, jako Švejkovo:"Proboha, nestřílejte, jsou tady lidi!" křičené za zákopů první světové války. ()

Ivoshek

Vrchol černozmijácké série. Kpt. Blackadder je cynický a mimořádně vtipný, vojín Baldrick má "opravdu vychytralé plány", armádní velení je plné idiotů a závěrečný odkaz na Gallipoli je třešnička na dortu. Asi nejvtipnější jsou díly s polním soudem za sežrání poštovního holuba a díl s nástupem k letectvu. Nepřejte si vědět, z čeho v polních podmínkách Baldrick vaří "vynikající napěněnou kávu s mlékem a cukrem" :o)) ()

Deschain

Hi, Flashheart here. Yeah, cancel the state funeral, tell the king to stop blubbing. Flash is "not" dead. I simply ran out of "juice!" Yeah, and before all the girls start saying: "Oh, what's the point of living anymore?", I'm talking about petrol! Woof, woof! - neviem čo viac dodať, smiala som sa skoro nepretržite, štvrtá séria spolu s druhou moje obľúbené:) a nikto nevie tak krásne zakričať "Bravo!" ako George:))) ()

Thomick

Neodolatelně ponurá, stísněná atmosféra zákopů, Darling a jeho nezapomenutelný tik, Tommy - absolutní vrchol Baldricka -, nejlidštější nelida Blackadder a depresivní, citlivá tečka, která v dějinách britského sitcomu nemá obdoby. Joo, k tomu se budu vždycky rád vracet, k této legendární sestavičce. ()

SLOTH

Dle mého nejužasnější Černá zmije ze všech. Skvělý Atkinson Stephen Fry i Laurie a samozřejmě nejde opomenout Darling. ()

Necrotongue

Luxusní závěr výborné ságy s tradičně skvělým obsazením a výborným humorem,který má ve čtvrté řadě nepatrně hořkou příchuť.Čtvrtá série funguje jako výborná protiválečná záležitost,která dává divákovi spoustu příležitostí k zamyšlení a zároveň se ho snaží udusit smíchy.Závěr posledního dílu je mistrovský. ()

rawen

Snad je to tím neskutečně stupidním a nepovedeným dabingem TV Nova - nevím - Černá Zmije IV je snad ještě slabší než předchozí série, opravdu nevím kde vzala tak vysoké hodnocení - trapné juchuchů hlášky okořeněné několika málo povedenými. Trapné postavy George, Baldricka... Všechno je to samo o sobě průměrné a ve srovnání s klasikami britského humoru (MP, RD...) to naprosto neobstojí... 5/10 s oběma zavřenýma očima PS: druhé shlédnutí, tentokrát v originále, mi dojem napravuje, čtverka nedosahuje úrovně druhé a třetí řady, přesto je docela fajn a první řadu předčí s přehledem - Baldrick umí skvěle připravit ranní kafe a George je sice už trochu moc hňupovitý hňup, ale nevadí mi tam... Slušné zakončení celého spektáklu... nakonec 7,5/10 ()

BoPo

Vojenská debilita v britskom balení. Dva diele sa mi páčili, dva boli obyč, jeden nič moc a jeden naprd. Z môjho pohľadu teda silne nadhodnotené. V päťdesiatke najlepších seriálov a v oblasti 90% to nemá čo robiť. ()

adamo_znk

Rozhodně nejlepší série tohohle skovstného seriálu ! Září jak Atkinson, Laurie, Robinson ( Baldrick forever) ale taky Stephen Fry a Tim McInnerny jako geniální dvojice Melchett - Darling. Absurdita zákopové války je v těhto šesti dílech dovedena k dokonalosti. No a hlavně se tu vyskytuje muj uplně nejoblíbenější díl ze všech 4 sérií - Polní soud. Ten opravdu nemá chybu. "Mám vychytralý plán pane, mám tu výbavu k vašemu útěku." "Výborně Baldricku, kdyby tam bylo kladivo, majzlík, zbraň, francouzký pas a falešný knír tak bych se odtud mohl dostat, tak co tu máme? ....... Tužka a miniaturní trumpetka !" "Ano pane, tužku tam máte proto abyste mi mohl napsat jak útěk dopadl a trumpetku máte pro případ, že byste muset při útěku zabavit nějaké otravné děcko!" ()

ladko

Síce stále absolútne famózna záležitosť, ale v kontexte s predchádzajúcimi sériami mi pripadalo, že Edmund už akosi hláškoval a prirovnával veľmi veľa, až to trochu strácalo účinnosť...Ale Baldrick opäť paráda - napr. ako svedok popierajúci všetko nemal chybu:). ()

Laxik

Nejlepší série ze všech. Nejvytříbenější a nejšpinavější humor, přesně jako ta doba, nejvybroušenější dialogy, Darling... Bohužel se už nikdy nedozvíme, jaký že to byl poslední Baldrickův vychytralý plán. Nebo to je dobře? ()

buldock

Nejlepší Černá zmije ze všech čtyř sérií a to hlavně díky prostředí a atmosféře I. světové války , ale také kvůli skvělým a někdy až "drtivým" dialogům! Kapitán Edmund (Atkinson) zde není už za takového podlého , všehoschopného zlosyna a jeho postava jakoby více dospěla , ovšem vše nahrazuje jeho vynikající černý humor a celé jeho snažení je podřízeno útěku z války za každou cenu. Z dalších postav musím vyzdvihnout hlavně pucfleka Baldricka , který je snad ještě lepší , než sám Atkinson a samozřejmě nesmím zapomenout na poručíka Georgeho v podání Hugha Laurieho. Pro mě je to za 90%. ()

IllIlIlIIl odpad!

Bohužel britský humor mi je cizí a když k tomu připočtu ještě slovícko sitcom, tak se z toho pro mě zrodí výtvor, který je jako velký obraz slavného malíře, ve kterém laik nic nevidí. ()