Novinář Chris Chandler přijde v Los Angeles o auto, které nutně potřebuje. Nečekaně mu pomůže neznámý muž, který mu daruje svůj luxusní vůz. Překvapený Chris později dárce, právníka Thorsena, vyhledá, a ten mu vypráví, jak byl před časem v nemocnici s dcerkou, která dostala astmatický záchvat. Lékaři si jich nevšímali, dokud je k tomu se zbraní v ruce nedonutil mladý raněný černoch, kterého nikdy dřív neviděl. Chris se rozhodne vypátrat o podivném řetězu dobrých skutků víc. Dostane se tak na stopu jedenáctiletého Trevora McKinneye, který žije na chudinském předměstí Las Vegas s matkou, alkoholičkou Arlene. Před čtyřmi měsíci dostala jeho třída od nového učitele Eugena Simoneta neobvyklý úkol. Vymyslet způsob, jak zlepšit svět kolem sebe, a pokusit se ho realizovat. Trevor přišel s nápadem, že pomůže třem neznámým lidem, a každý z nich místo aby mu pomoc oplácel, ji pak poskytne dalším třem. V rámci projektu přivedl domů bezdomovce Jerryho, dal mu najíst, nechal přespat v garáži a poskytl mu trochu peněz. Druhý, kterému se Trevor rozhodl pomoci, byl sám učitel, poznamenaný v obličeji popáleninami. Pokusil se dát ho dohromady se svou matkou, kterou se tak současně snažil ochránit před svým hrubiánským otcem Rickim. Později však nedokázal zabránit týrání spolužáka Adama trojicí rváčů a smutně konstatoval, že ani v případě Jerryho a učitele se mu snaha nevydařila. Netušil, že se jeho nápad šíří jako nenápadná lavina celou zemí. Ne všechny pohádky však mají dobrý konec. (TV Nova)

Timak

Typicka Hollywoodska pohadka s prekvapivym koncem. Za to jedna hvezda plus. Jon Bon Jovi ale teda velke minus. Strasne nevyrazny, prazdny a trapny ... ()

MIGHTTREE

Kevin Spacey v jednom ze svých lepších filmů po boku chlapce s vizí jak změnit naší společnost. Nejdříve vše vypadá jako naprostý neúspěch, ale nakonec jsem se rozbrečel i já. Ano brečel jsem. Film jsem viděl již několikrát a vždy se mi stalo to samé..... Dokázali utvořit příběh plný citů a vzájemného propojení lidí. Tak tě tady prosím a pošli to dál!!!! ()

ivo333

nemôžem si pomôcť, ale takéto filmy ma vždy dostanú, navyše potom keď si neprečítam o čom to je a potom ma dostane pointa filmu .. a navyše keď sa to neskončí podľa klasického hollywoodskeho konca odo mňa 90 percent. ()

lucascus

Klasická americká hra na city, v tomto případě to ale funguje, a to především díky skvělým hercům - malý Osment je perfektní dětský herec, Helen Hunt zase jako jedna z mále hereček umí zahrát alkoholičku, Caviezelovi skvěle sedla role narkomana a rovněž i ostatní herci byli dobří. U většiny diváků nezůstane oko suché. V tomto případě ukápne slzička i u nás chlapů. ()

zdenny

Věřím v to, že když člověk udělá dobrý skutek, vrátí se mu to. Věřím i v to, že to tak funguje, i když člověk udělá něco zlého. Nevím ale, proč z toho na konci udělali takovou skandální citovou vydíračku. A proto nechápu, že se na tom podílel Kevin Spacey. ()

lykan9

Tenhle film mě dostal už před lety. Nejen vynikajícím hereckým výkonům (Spacey, Hunt), ale i skvělému příběhu. ()

sskrblik

Kterak Kevin Špaček inspirovati študáky chtěl a jeden študák svoji iniciativou větší inspirací mu byl. Helena Huntová ještě není toliko zhuntovaná z Halekání Džou Osmáka. ()

cross

Na film jsem se moc těšil a byl jsem, upřímně řečeno, poněkud zklamaný... Čekal jsem možná trochu něco jiného - Pošli to dál je drama, vystavěné na zajímavém nápadu, které chvílemi naprosto nemohoucně pokulhává a jenž nemůže pořádně zachránit ani skvělé herecké obsazení. Na druhou stranu, i když je film příliš dlouhý, celkem jsem se bavil. Budete-li mít v jeho průběhu různorodé pocity, určitě vydržte do konce - ten totiž vše změní. Je naprosto nečekaný, nekompromisní a nádherný (i když je zněj cítit jasný záměr tvůrců, rozplakat celé kino:o). Průměrný film, dobrá zápletka, úžasný konec... ()

huli601

Skvelý scenár a skvelí Space(ako vždy) a Osment(svoje najlepšie roky asi zažil ako malý chlapec). Réžia a hudba nič moc, čo je veľká škoda, pretože toto mohol byť fakt veľký film! Samozrejme musíme sa naň pozerať s nadhľadom a celý ten nápad by fakt mohol fungovať asi len vtedy, keď bude existovať "ľudské dobro". ()

Roseinka

Co více Vás může chytit za srdce než příběh malého chlapce, který se snaží změnit svět k dobrému. Lidé si mají pomáhat, mají tu být jeden pro druhého a to si děti uvědomují mnohem více než dospělí. Také si to uvědomují více lidi, kterým něco chybí, kteří se kvůli něčemu opravdu trápí. Tenhle film dokáže vyjádřit čistou dětskou lásku a upřímnost. Vyvoválá u mě obrovské emoce a bohužel ani zde se nedokážu ubránit slzám. A nejhorší je, že ti nejčistší a nejhodnější většinou musí nejvíce trpět... možná jen tak se dá nejlépe předat odkaz lidství. Nádherné! ()

Autogram

Zaujímavá myšlienka, ako sa treba snažiť o dobro cudzieho človeka a prinesie to dobro celému svetu. Natočené ale trochu rozvláčne, príbehy sa dozvedáme veľmi pozvoľna, dokonca aj tie, ktoré som si ešte predtým domyslel sám. Učiteľ zadá na začiatku domacu úlohu, ktorú si nakoniec musí urobiť aj on sám. Ani srdcervúci anjelský záver filmu mi dojem nenapravil. ()

Death

Fakt nevim co si mam o tomhle myslet. Scenar byl dost spatny-prekombinovany a se spoustou nudnych mist. Cely film byl neuveritelne nastavovany-ubral bych tak 20 minut. Napad s "posli to dal" treba nebyl tak uplne spatny, ale ta realizace. Zachranuji to snad jen herci a par dobrych momentu. Je to klasicka dojemna, ubrecena hollywoodska sracicka s prisernym zaverem (jak ja nenavidim tyhle prehnany dojaky). ()

Lenulinka

Své původní čtyřhvězdičkové hodnocení jsem musela o jednu snížit po přečtení knihy. Je sice jasné, že do filmu nemohlo být vtaženo vše, ale hodně mi chyběla paní Greenbergová a zajímalo by mě, proč změnili jméno učiteli. Ale budiž. Pěkný film, i když oproti naprosto perfektní knižní předlohy slabý. ()

Philoun1

Krásný film o tom jak je důležité pomáham druhým když to potřebjí. Skvělí herci i s vycházející hvězdou Haley Joel Osmentem. ()

LondonGirl

Nápad vážne dobrý, ale spracovanie nebolo to pravé orechové. Nie som nadšencom Haleyho a kombinácia Spacey - Hunt sa mi vôbec nepozdávala. Napriek tomu to nebolo zlé, ale nie je to film, ktorý by som túžila vidieť viackrát. ()

spikey1

Taková hra na city a příručka pro to, jak zlepšit svůj život. když vidíte obsazení tak víte že se na to bude dát dívat. ()

Anez

Snad každého tento film musí přivést na myšlenku- "Je tento svět obravdu tak dobrý, aby nebyla potřeba ho změnit k lepšímu?" Byl to pro mě veliký filmový zážitek. Sice konec byl drsný, ale jinak to byla krásná podívaná- Kevin Spacey a Helen Hunt. Prostě krása. ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006