Školní nářez

• Velká Británie Slaughterhouse Rulez (více)

Vítejte v elitní internátní škole, ve které jsou chlapci i dívky pod přísným dohledem učitelů vedeni k budoucímu úspěchu, uznání i volbě vhodného protějšku. Starobylý svět tradic a pevných zásad se ale oklepe v základech a to doslova když půdní otřesy vyvolané kontroverzní těžbou v místním vzácném lese vytvoří závrt a uvolní tak hrůzu nepředstavitelných rozměrů. Nastaly nové pořádky, ve kterých žáci, učitelé, ani ředitelka školy nemají jinou možnost, než se pustit do krvavé bitvy o přežití. (Bontonfilm)

Johnny.ARN

Drogy. Silné a kvalitné drogy môžeme vidieť v pozadí vzniku tohto filmu. A to na Anglánoch trochu obdivujem, že dopečení urobia film, o ktorom vedia že bude sračka, ale napriek tomu tam napchajú hercov zvučných mien a vydajú to ako regulérnu podívanú a ľudia im to ešte žerú. Aj keď netuším komu to bolo určené, snáď sa na tom pobavilo aspon domáce publikum. 1 z 5 ()

oveckaoa

Zhruba hodinu sledujeme dva kretény a jejich radosti a starosti na škole pak si asi režisér uvědomil , že točí horor tak tam narval něco hororového. Ty dvě hvězdy jsou za postavu Clamsie na kterou se dá jedinou dívat a za jednu scénu kdy umlátí k smrti jednoho mladého mutantíka jinak se nejedná o nic světoborného dokonce ani průměrného. Navíc to není taková kokotina jak Iron Sky Coming Race. ()

neoBlast

Hrozně jsem si přál, aby tenhle falešný "Wright" dopadl dobře, třeba jako Attack the Block (stále jedna z nejvíce podceňovaných britských multižánrovek), motá se přece kolem ta stará správná parta - Pegg & Frost. Ale oproti výše zmiňovanému Činžáku jsme o pár levelů níže. Všichni mladí herci do jednoho jsou zaměnitelní a ta fešná žánrovka v první půlce se vleče a trvá dlouho. Je pozdě když se dostaneme do více ujeté druhé poloviny, kde nápadů a gore je trochu povíce. Tady ale tvůrce zařízl talent, na více nemají, pár herců mělo na place možná trochu srandy, milníkem žánru se ale Školní nářez nestává. 50% ()

drake31

Jedným z najväčších problémov Slaughterhouse Rulez je, že film až príliš často vyznieva ako nepodarená pocta Cornetto trilógii. A to je škoda. Je to však chýba produkčnej spoločnosti Stolen Picture, ktorá je dielom Pegga & Frosta? Alebo Crispian Mills si len potreboval nájsť vlastný štýl a tvorcovský hlas. Ak by ho našiel, výsledok mohol byť lepší ... možno. Hovorím možno, lebo základy nie sú zrovna najpevnejšie. Spadá tu réžia, efekty čas od času. Scenár rozhodne nie je najoriginálnejší či najvtipnejší, a tak často mnohé momenty nemajú potrebný dopad. Je to obzvlášť očividné, keď niekde v polovici filmu, vznikne konflikt medzi dvoma hlavnými hrdinami. Tento konflikt vyeskaluje extrémne rýchlo a nezanechá žiaden dopad - obzvlášť ten emočný o ktorý malo ísť. Čo mňa osobne držalo pri živote, bola charizma prítomného cast, príjemná atmosféra, či prostredie Stowe school - ktoré žiaľ nebolo využité do plného potenciálu. Gore funguje, no nejedná sa o nič extra špeciálne. Slaughterhouse Rulez neurazí, neoslní, a len tak ubieha. Za kino by som neplatil, radšej by som počkal na streamingové možnosti. Čo však s radosťou odporučím je Attack the Block - podobný film, lepší film, a film s minimálne desaťkrát coolovejším monštrom. 2.5* P.S. Hermione Corfield je tohto týždňová filmová crush ♥♥♥ ()

VanTom

Mylně by se tato teenagerovská hororová míchanice dala považovat za 4. část Wrightovy „Cornetto trilogie“ (dvojka Pegg – Frost, žánrová parodie s vážnou tváří), ovšem když dva dělají totéž, není to totéž. Nástup na elitní, na první pohled podezřelou školu Jatka s jejími výlučnými kolejemi (říkal někdo Bradavice?) natěšil, jenže po výlezu žravých potvor z podzemí nastala jen předvídatelná, rutinní, nevtipná jatka. „Do škodovky!“ ()

sedm.1

Strašná chujovina, kdy mi ani tak nevadilo, že je to tak pitomoučký a nevýrazný, jako spíš že je to tak nezábavný a o hovně. Když bych měl tedy přeci jen zmínit nějaké to pozitivum, asi bych sem zařadil poměrně sympatické postavy, stvárněné navíc docela známými filmovými tvářemi, toť ovšem naprosto vše. Zbytek je fakt jen jeden velký kokotinec první třídy, s teatrální a zcela plochou zápletkou v čele, kde se v první hodině filmu nic neděje a v té druhé, když už se dít konečně něco začne, tak to nestojí vůbec za nic, nefunguje zde humor, nefungují zde žádné hororové prvky, tedy atmosféra, napětí, krvavé efekty, to vše se míjí s účinkem, prostředí samotné školy, v podobě obrovského starobylého sídla, je pak též až trestuhodně nevyužito, co se týče zpracování těch příšerek, nebo co to mělo vlastně vůbec jako být, působilo na úrovni společnosti Asylum, tedy lacině a dětinsky, po celou dobu se tu navíc vyskytují dlouhatánské minuty nudy a nezáživnosti a rádoby akční finále pak už jen sklouzlo k vlastnímu sebeztrapnění, takže hrůza. Žánr komediálního hororu je zkrátka vždy ošemetná věc, a v tomto konkrétním případě se to tedy hrubě nepovedlo, nefunguje zde vážně naprosto vůbec nic a nemám vlastně ani jediný důvod, proč bych to někomu mohl vůbec doporučit. ()

Wotan

Škoda, přeškoda. Takové obsazení a taková slabota. Od dvojice Simon Pegg a Nick Frost jsem toho čekal daleko víc. ()

iXtr3m3

S menami ako Frost, Pegg a Sheen urobiť takúto zívačku? Ty vole, tak to chcelo fakt blbca, ktorý toto dokázal. Málo vtipu, málo hororu, nie je to ani jedno ani druhé. Polovicu filmu sa čaká na niečo a keď to "niečo" príde, tak je to o ničom. Tých pár efektov bolo skvelých, ale inak slabota. Dve hviezdy len za mená. ()

Hanys_

Takový ten druh filmu, u kterého se nedá říct že je špatný. Spíš jen nevýrazný, nudný... Poslední akční třetina už se přibližuje tomu, v co jsem trochu doufal, ale je to krutě pozdě. S tím obsazením to mělo dopadnout o dost líp. ()

Asmodin

Stejně jako Útok na věžák je někdy lepší, když se filmy nenatočí. Pokud někdo ze spolupráce Pegg + Frost čekal horror - komedii, tak se nedočká ani jednoho. Film postrádá vtip i strašidelnou atmosféru. ()

Prochy38

Za mě naprosto pohodová britská hororová komedie. Je pravda, že krví se moc nešetří, možná spíše plýtvá, ale na škodu to není. Na efektech se taky nešetřilo a mě to teda bavilo od začátku až do konce. Má to pár hooodně slabých míst, jako je vztah našeho hrdiny a nejkrásnější holky školy, ale to je fuk. Super herci britské komedie v čele s S. Peggem a M. Sheenem. Mělo to grády, nenudilo ani chvilku. Spousta sympatických i těch mladých obličejů. ()

Bozvav

Tak skvělé obsazení to má a taková kraina děsná to je. přitom potenciál by tam byl obrovský. Škoda. za mne 45%. ()

Raziel_cz

První polovina je hororová komedie udělaná dobře. Druhá polovina je hororová komedie udělaná špatně. Vlastně to působí, jako by každá měla úplně jiné tvůrce, jak jsou stylově odlišné. Zatímco začátek jede pomalejším tempem a přináší dost tajemna a stupňovaného napětí, konec je krvavá řež neobratně imitující Edgara Wrighta. Naštěstí ale i ta neobratná imitace Edgara Wrighta je pořád hravá a zábavná, takže pozornost udrží, ačkoliv někdy jsou pokusy o humor absurdně silené. Jenom už je o dost míň zručně napsaná. Ostatně i vývoj postav si to zajímavější odbude kolem padesáté minuty a později sice přijdou jedna dvě pozdržené pointy, už ale vyloženě jako vyvrcholení vtipu a zbytek, se kterým si Mills nevěděl rady, poněkud antiklimaticky vykydlí. Pegg a Sheen jsou ale fajn, otrávený Asa Butterfield tomu naprosto kraluje a krtkoobludy vypadají fakt dobře (i když mě trochu zklamaly, protože z traileru to vypadalo na klasičtější hororový výtah). Slither, Attack the Block nebo irští Grabbers jsou lepší, ale tohle rozhodně žádná tragédie není – ačkoliv to z upoutávek vypadalo podstatně líp. ()

BOURQUE

Vo svojom žánru uznávaní herci a mladí titány, ale ten príbeh nedokáže prekvapiť a „osloviť“ tak, ako to bolo v prípade Súmrak mŕtvych . Príliš predvídateľný a skutočne vydarených scén je málo. Nebolo by na škodu skrátenie filmu o 20 minút. Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)