Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva mladí lidé jsou mrtví a vojenský prokurátor Roman Rédl ví, že vrahové mohou kdykoli znovu udeřit. Proč vraždí? Jaké tajemství se snaží chránit? Rédl musí pátrat nejen po odpovědích, ale i schovat svědka jedné z vražd. Díky němu si Rédl poskládá obraz, co předcházelo vraždě. Svědek spolu s kamarádem narazili na machinace v počítačovém systému železnic. Ukazují na to, že i v roce 1992 se dá udělat velká vlaková loupež. Sovětská vojska se odsouvají zpět do východní Evropy a územím Československa přepravují vagóny plné zbraní. A díky úpravám v systému je někdo dokáže nepozorovaně krást. Rédl ví, že krádeže vojenských zbraní jsou případ pro tajnou službu. V nové tajné službě očekává amatéry, ale opak je pravdou. Tajní rychle odhalí, že Rédl jim neukázal všechny karty a to se v paranoidní porevoluční garnituře neodpouští. Rédl je rozhodnutý případ dotáhnout do konce i sám, ale jen do té doby, než se vrahové objeví před dveřmi jeho bytu. (Česká televize)

(více)

Recenze (30)

Eleanor05 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jak se mi první díl líbil, tak druhý mě velice nudil. Vše podstatné se odehrálo až v závěrečné čtvrthodině, před touto to byla jen "vata". Rédl chodí od jednoho člověka k druhému a vykládá mu o počítání nákladních vlaků a šifře. Nevidím důvod, proč by celý dosavadní průběh vyšetřování měl divák slyšet za jeden díl seriálu asi pětkrát dokola, plus v jednom případě dokonce doprovázený flashbackem z minulého dílu, který názorně a polopaticky ukazuje Rédla na kolejích, jak nachází zařízení na počítání nákladních vagonů. Opravdu si tvůrci myslí, že je divák ČT tak tupý, že se mu musí neustále opakovat, co se doposud v seriálu stalo? Plus zjevné faily - nábytek jak z 50. let, plochá obrazovka počítače v příběhu situovaném do roku 1992 a Rédl, který jede ve tmě autem a nesvítí mu reflektory. Ale to vše by se dalo přehlédnout, pokud by měla epizoda spád, byla napínavá a tvůrci pochopili, k čemu slouží ve filmu střih. Ve kvalitu tohoto seriálu nad průměr obvyklé současné televizní produkce již nedoufám. ()

jungewolf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je to čím dál lepší : 5 * a 80 % . Realistický je (v 1. i 2. dílu) J. Sedal coby Frim starší - senilní děda Frima mladšího, jednoho ze dvou VŠ studentů, co přišli na nesrovnalosti v provozu nákladních vlaků přes naše území. Odsunovaly se na nich sovětské/ruské jednotky z bývalé NDR (zanikla 3.10.1990, odsun probíhal až do r. 1994), mimochodem tam sloužil i plukovník Správy rozvědky KGB (od r. 1992 je to SVR - Služba vnější rozvědky Ruska = civilní špionáž) V. Putin .... pokračoval i v SVR .... . ()

Reklama

Ištván87 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak zatímco první díl se nám rozjel až ke konci, tady už to šlape od prvních minut a závěr je vyloženě labůžo. Výborná práce s herci (díky kvalitně napsaným dialogům to asi šlo snadno), výborn kamera a hudba a Ondřej Sokol konečně v trochu jiné poloze, resp. hned v několika. Těšing na další dva díly. ()

Ozzy2 odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To je strašná hovadina.Tolik pitomostí v jednom dílu, to je síla.Nejvtipnější scénka?Cedule Pozor, kys.sírová.Hodí tam tělo, vystříkne gejzír, postříká je od hlavy k patě a pohoda...nikdo si toho nevšímá.Nohejbalový turnaj estébáku byl taky fajn:))Tak on má informace, delikátní a důvěrně a nadřízený ho odvede přímo do jejich hnízda, kde jeden chytrolín hned odhalí písmo Lorence, pardon, Ference.......Scénář: Miro Šifra a ono je to celé o šifrách... ()

sorrow 

všechny recenze uživatele

Nerozumím proč se zde poukazuje na nerozsvícená světla... Pokud Rédl u sebe na chalupě ukrývá důležitého svědka, který je ohrožen na životě, předpokládám, že nechal světla schválně zhasnutá, aby se ujistil, že ho nikdo nesleduje. Osobně jsem se opět utvrdil, že pořádné krimi seriály u nás umí ve větších televizích točit jen Česká televize. Sokol není můj nejoblíbenější herec, ale zde hraje dobře a na roli se hodí. Za mě zatím spokojenost. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (7)

  • V čase 44:25 má protijedoucí cyklista helmu, žlutou vestu a diodovou blikačku s bílým světlem. Avšak nic podobné tenkrát nebylo. (pleva)
  • V záběrech na nymburském ranžíru svítí šedé autovozy, které se používají pro současnou produkci. V jednom záběru jsou vidět i naložené současnými Škodovkami. Správně měl být ranžír plný cihlově červených vozů, se kterými tam párkrát projeli před kamerou. (lukas.kohout)
  • Ve scéně před hotelem září na střeše hotelu bílá venkovní jednotka klimatizace. Tyto malé a levné klimatizace se v ČR rozšířily až po roce 2000. (lukas.kohout)

Reklama

Reklama