Oteckovia

(seriál)
Rodinný
Slovensko, (2018–2022)

Slavo Solovic

Vladimír Kobielský, Branislav Deák, Filip Tůma, Marek Fašiang, Zuzana Mauréry, Monika Hilmerová, Oliver Oswald, Mary Bartalos (více)

Série(5) / Epizody(772)

Na Markízu prichádza nový rodinný seriál zo života štyroch mladých mužov – otcov, z ktorých každý zápasí s úlohou rodiča po svojom. Nechýba im zodpovednosť a snaha nájsť si stabilné miesto vo svete matiek, čo prináša množstvo úsmevných situácií. Ich život odzrkadľuje reálne situácie, s ktorými sa otcovia bežne stretávajú. Každý z nich zápasí s úlohou otca po svojom a ako každý z nás majú svoje lepšie ale aj horšie chvíľky. V kritických situáciách sa ale vedia vynájsť a spojiť svoje sily... Ambiciózny rozvodový právnik Alex (Braňo Deák) zažije v živote zvrat, keď mu na dvere zaklope bývalá priateľka. A nie sama, ale aj s jeho synom Maxom, o ktorom dovtedy ani len netušil... Majiteľ pizzérie Vlado (Filip Tůma) je trojnásobný otec. Žije s manželkou Luciou, ktorej občas dáva zabrať. Na fungovanie domácnosti má totiž jasný názor... Veterinár Tomáš (Marek Fašiang) sa práve prisťahoval do mesta s dcérkou Julkou. Tú ako vdovec vychováva sám s pomocou svokry Mariky. Tomáš sa snaží byť dcérke otcom aj mamou a jeho názory občas iritujú ostatných oteckov... Marek (Vlado Kobielsky) sedí na dvoch stoličkách. Má dve dcéry z prvého vzťahu s exmanželkou Tamarou, s novou partnerkou Petrou čaká syna. Svoje deti miluje a každému sa vždy snaží ulahodiť. Bývalá manželka má naňho však ťažké srdce, keďže ju opustil kvôli jej kaderníčke... Seriál Oteckovia je inšpirovaný chilskou predlohou, ktorá je adaptáciou pôvodného argentínskeho formátu. (TV Markíza)

Robbi odpad!

Když vám to dnes a denně řve z tabletu max volume, tak se tomu neubráníte. Ale ještě jsem tam neslyšel nic, kvůli čemu bych se přinutil zastavit a poslechnout si dalších pět vteřin. Jak řekl jeden režisérský klasik: slabé, plytké, nedovypointované. Ale co bychom také chtěli, když nám to vítr z hor donesl až z dalekých And. Marně přemýšlím, proč by tohle mělo mít jednu hvězdičku. Tu bych tentokrát nedal ani za odvahu se do tohoto běsu pustit. ()

evulienka3

Iba 34 % ? Veď je to jeden z najúspešnejších seriálov Markízy...radšej nejdem rozoberať čo som tým vlastne chcela povedať. Ale možno sa mi to len zdá, lebo to sledujem väčšinou len veľmi zriedkavo a aj to náhodou, možno keby som si to púšťala každý deň, vymyli by mozog aj mne.1*pre zopár výborných hercov, ktorý sa zrejme potrebujú nejak uživiť. ()

janesX odpad!

Tak táto blbosť s týmto konkrétnym scenárom by nebola o nič horšia ak by nemala scenár vôbec. Už by to síce bolo "reality", ale aspoň herci by po celý čas nevyzerali tak že nasilu niečo musia hrať. Tu asi nejaký kamoš dostal sľúbenú zákazku a konečne sa môže pýšiť že prerazil do slovenskej smotánky. Lenže samotná práca ostane až treťoradá. Nevadí, všetci zúčastnení sa budú robiť, že je to dobré, alebo že to nie je až tak zlé a ťuknú si na ďalšiu spoluprácu. No neviem či títo ľudia už potom žijú v akejsi bubline, lebo pre bežného a nenáročného človeka s mierne zvýšeným IQ toto je zlé, je to veľmi zlé, je to odpad, je to horšie ako odpad, pretože vám to predal niekto s naprostou aroganciou. Ako  plesnivú tortu. Ale čo na tom, veď niekto má prácu, niekomu vyšiel kšeft. A má to dokonca aj divákov, však? ()

Arsenal83

Správa dňa konečne prišla dnes. Po asi 900 častiach tento kult mäknutia mozgu končí. Pamätám si, ako pred rokmi boli v našom krajskom meste zápchy a dopravný kolaps, lebo štyria pandrláci a ich spratkovia prišli do obchodného centra. Ľuďom z toho mainstreamu pekne drbe. Niektoré reakcie na ukončenie tejto zúfalej kraviny sú naozaj vtipné. Napríklad: "Konečne to končí. Aspoň si ma bude žena po večeroch viac všímať." ()

MM_Ramone odpad!

Mojej priateľke Evke sa tento televízny seriál hodne páči. Pravidelne ho sleduje a dokáže sa pri ňom aj dobre pobaviť. Pozná všetky postavy, má rada jednoduchý rodinný zábavný formát, dokáže oceniť herecké výkony vrátane tých detských. "Oteckovia" sa jej páčia. Evička je milá, dobrosrdečná, úžasná žena. Je to moja láska, ale tento komentár nepíše ona. Píšem ho ja, starý ufrflaný cynik MM_Ramone. A ja hovorím, že je to poriadna pičovina. Je to stupidný markízacký odpad! ()

• V prvej sérii bola právnická kancelária Alexa Beckera (Branislav Deák) v polyfunkčnom objekte Twin City v Bratislave. Z neznámych dôvodov však od druhej série bola kancelária "presunutá" do kancelárskej výškovej budovy na Mlynských Nivách. Interiér a architektúra kancelárie ostali nezmenené, zmenil sa však "výhľad" z okien a exteriéry. V seriáli nikdy nebolo vysvetlené ako sa kancelária zázračne presunula do inej budovy a postavy o nej celý čas hovoria, akoby bola od začiatku na tom istom mieste. (matthew.17)
  • Seriál Oteckovia je inšpirovaný čilskou predlohou, ktorá je adaptáciou pôvodného argentínskeho seriálu Sres. Papis (od r. 2014). Formát sa medzinárodne predáva pod názvom "Dear Daddies". Mediálna spoločnosť CME ho kúpila pre svoje európske trhy vrátane toho slovenského. [Zdroj: etrend.sk] (JADIM)
  • Na maskování Jána Koleníka, který hraje živou sochu, bylo spotřebováno až 15 zlatých sprejů a celý proces trval asi hodinu. (SONY_)