Lenka Vlasáková hraje v romantické komedii Jak se zbavit nevěsty moderní dynamickou ženu Evu, která vlastní cukrárnu, stará se o syna a musí krotit svou rázovitou maminku v podání Jany Švandové. S bývalým manželem s tváří Davida Matáska má skvělý vztah a jak, říká její kamarádka „nebyli byste první, co se rozvedli a zase dali dohromady". A pak se málem políbí a následuje pozvání na drahou večeři při svíčkách, kde se Honza konečně vyjádří. Opravdu se znovu zamiloval a přemýšlí o svatbě . . . . . s někým jiným! S krásnou, sympatickou a chytrou klavíristkou Lindou! A ještě chtějí upéct svatební dort. To je něco pro svéráznou Evinu maminku. Nikdy nevzdává, vždy si ví rady a zničit cizí svatbu je ta správná výzva. S bojovnou maminkou v zádech jede Eva na společný výlet se šťastnými snoubenci. A do toho rodinná regata, závod, bratrský souboj o místo přednosty zubařské kliniky, zlovolná švagrová a jeden potrhlý operní pěvec. Třešničkou na zábavném dortu je pak fotbalový trenér v podání Matěje Rupperta. (Bontonfilm)

carl.oesch odpad!

Skončil jsem cca ve dvacáté minutě, tedy o dost později, než jsem třeba u Teorie tygra zjistil (překvapeně), že se jedná o dobrý film. Tady jsem pochopil, že se jedná o další totální rádobykomediální sračku. Jako vždy dost trapný Matásek (jediná role, kde jsem ho bral byli Básníci, ale tam byl protiváhou Pavlu Křížovi), čím dál tím nesympatičtější Vlasáková, vlezlá Kolesárová (vzpomněl jsme si na Poldu, kde s Matáskem "excelovali") a celé to nezachránila ani Andrejka Kerestešová. Zajímalo by mně, co si o těchto výtvorech jejich autoři myslí a hlavně, jestli jim není trapné vyhazovat prachy na podobné pokleslé hovadiny, za které by se snad styděl i Soukup z TV Barrandov. Inu - to je ten systém financování českého (a nejen českého) filmu... ()

megajalec

Hrozne plytké, ešte menej uveriteľné. Tortová vojna to dokonale vystihla. Pri väčšine filmu som len nechápavo pretáčal očami. ()

makuk1

Trochu jsem se bál po přečtení některých komentářů. A musím uznat jednu věc, romatická komedie tady už dlouho nebyla a po tomto filmu také není. Je to spíš telenovela, komedie určitě ne. Bezstarostní bohatí lidé co mají dvě jachty a luxusní auta si užívají. Jeden z nich řeší vztah k bývalé manželce, která si na něj stále myslí a on chce jinou. To je ta romantika. Jako telenovela proč ne, ale jako film to neobstojí. ()

gipper

Letní kino, pivko v ruce a kamarádku s sebou.. a ideální konstalace hvězd nad hlavou ;) Film sám o sobě nebyl nijak velkodušný, ale to tentokrát nebylo vůbec potřeba. Nasmály jsme se moc. Shodly jsme se, že místy to bylo skutečně přitažené za vlasy, ale co.. Herecké obsazení celkem fajn. Takže za mě spokojenost :) ()

rigby

Herecké obsazení je výborné, tak jsem se těšil na zábavnou odpočinkovou komedii. Bohužel scénář je o něco slabší, ale to by ještě tolik nevadilo. Co ovšem předvedl režisér, tomu lze uvěřit jen velmi těžko. Natočeno je to opravdu lacině, jako bůhvíkolikátý díl nějaké nekonečné televizní série. Vrcholem trapnosti je pak zpomalená dortová bitva. Nečekal jsem žádné umění, ale tohle byla opravdu podpásovka. ()

hony23

Skvěle obsazená komedie trochu doplácí na stupidní děj, na druhou stranu od romantické komedie člověk nic víc, než nenáročnou oddechovku, čekat nemůže. Každopádně tak hrozné, jak napovídají zdejší komentáře, to není. ()

LencaN

Zase jedna typická novodobá česká romantická komedie. Ničím nevybočuje, nenadchne, neurazí, nepřekvapí. Herecké obsazení jde, ale scénář stojí za pendrek. Že je to absolutní výmysl z toho smrdí už na hony daleko. Jediným světlým bodem byly ty plachetnice. Bylo to něco jiného a pro české filmy netypického. Ale jinak to bylo klišoidní a lehce unavené. ()

fafejt001

Všichni se snažili a tak jeden dám . V podstatě faaakt zoufalé . A to neskutečně . Jo pozor , trenér kluků asi nejlepší rolička . Tak sportu zdar a nevěstám zvláště . ()

montelie

Přišlo mi to jako by to scénárista nadrápal za večer, ráno rozdal hercům role a večer to fičelo do střižny.... ()

esmoke

Přihlouplý scénář Marcela Bystroně (Post Coitum, Po hlavě... do prdele, Kameňák 4) o strastiplných cestách za štěstím doplní úvodní píseň, které je úplně stejně "nápaditá". Dětské herecké výkony raději ignorovat, dospělý herci se snaží, ale nemají moc co hrát. Pak předvádějí takové "krásy" jako když majitelka cukrárny oblizuje nůž, kterým pak dál natírá čokoládu na dorty - není to rozmilé je to NECHUTNÝ... No a ten dortec nakonec - prostě hrůza. ()

johnnie78

Čekal jsem totální průser, ale vlastně to bylo docela v pohodě. Kvituju s povděkem, že se Češi už SNAŽÍ točit normální rádoby "hollywoodské" komedie - poznáme to například podle toho, že v téhle nikdo neumře. Tenhle film v mých očích dramaticky snižuje asi nejhorší píseň, co jsem kdy slyšel, zpívaná Davidem Krausem, s tak přiblblým textem, že jsem si v jednu chvíli chtěl propíchnout ušní bubínky, bohužel tam zazní hned dvakrát. ()

zigy

Scénář je napsaný za čtvrthodiny po pár sklenkách něčeho ostrého....pak to takhle dopadne - jinak základní nápad je docela nápaditý:) ale ty dialogy stojí za starou bačkoru. Ale je to hezky barevné.... ()

trigan

Producent a scénárista v jedné osobě garantuje mizerný výsledek ve většině případů. Málokdy je takový člověk ochoten naslouchat názorům jiných. A dětská role taky Bystroň. Alespoň víme, kdo dostal dárek k narozeninám. Jinak film je výborný pro cvičení postřehu PP firem. A pro jachtaře to je studnice čerpání informací, jak dávat plachty, aby jste vyhráli regatu. Jen mám obavu, že ti co pojedou stejně jako hrdinové ve filmu, skončí na krásném, posledním místě. ()

Kozlowski8

Komedie, která - až na několik málo momentů - vtipem a humorem zrovna nepřekypuje, bříběhově banální, bez kreativity, bez překvapení, kýčovitý a ohraný - s pasážemi, které jsme už mnohokrát někde viděli. Jediným chválihodným aspektem snímku jsou Lenka Vlasáková a David Matásek v hlavních rolích (opravdu mají takové herecké osobnosti potřebu hrát v něčem takovém?). 35%. ()

superzurda

Ano, přesně takhle to funguje. Rozvedení rodiče mají korektní až přátelský vztah, ale jeden neví o druhém, že si našel partnerku. Dozví o ní tak, že muž požádá bývalou ženu o upečení dortu na svatbu s novou partnerkou. Nová partnerka pak muže raději opustí, protože osmiletý kluk jí řekne, že kvůli ní nemohou být jeho rodiče spolu. Po rozchodu partnerka zjistí, že je těhotná a vše vrcholí dortovou bitvou, kde všichni byli zasaženi omylem, protože z přivřených očích a zatnutých zubů v každém záběrů je evidentní, že zásah nečekali. Nakonec se partnerka přizná, že je těhotná s mužem, jenž se správně zachová a požádá ji o ruku. Pak přichází svatba, kde si matka ženy bere bývalého přítele partnerky. Na svatbě partnerka požádá bývalou svého nastávajícího, jestli ji nepůjde za svědka. Nejsem génius, ale poznám, že je to shit. Jediné co je dobré je zjištění, že funguje fiktivní charitativní organizace Zubaři bez bavoráku. Ano, jedná se parafrázi vtipu Charlieho Harpera Právníci bez jachet, ale je to lepší než jakýkoliv jiný vtip v této komedii. A rozhodně má i lepší timing. A proč na to koukám? Protože, když mám pocit, že Párty hárd je lepší než většina českých komedií, bylo by dobré jich i pár vidět ()