Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

• USA Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (více)

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). (Cinemart)

Torgal

Dungeons & Dragons je srdcovka, s našou partiou ho v rôznych edíciách hráme už skoro dvadsať rokov a aj napriek priateľkám, manželkám a deťom neplánujeme prestať :-) Stále mám ale v pamäti desuplnú adaptáciu z prelomu tisícročí, tak som sa radšej ani neodvažoval sa na tento film tešiť. Tentokrát ale všetko klaplo a v kine som sa dobre bavil. Pre fanúšikov je tu kopec pomrknutí, ale znalosť predlohy je skutočne len bonus, film si bez problémov užijú aj diváci DnD nepobozkaní. V centre diania je samozrejme rôznorodá partia dobrodruhov plná sympatických postáv na čele s bardom Edginom, ktorý sa snaží zachrániť svoju rodinu. Film je plný odľahčeného humoru, ktorý do príbehu a k postavám dobre sedí a prímera k fantasy Strážcom galaxie je veľmi trefná. Scenár ma celkovo príjemne prekvapil keďže sa sústredí na jednotlivé charaktery a záchrana sveta sa deje až v druhom pláne, pričom ani na chvíľu nezačne nudiť. Akčné scény sú nápadité (heist s “portal gunom”, drak) a výborne realizované. Skrátka je cítiť, že tvorcovia vložili do filmu srdce. Lepšiu popkornovku sme tento rok v kine nemali. 8+/10 ()

Urukhaj98

Škoda, že takových fantasy se netočí víc (já vím, až na výjimky z nějakého důvodu pořád prodělávají). Zrovna u D&D bych si totiž z fleku dal pokračovaní a výhodou je, že by klidně mohlo být o něčem (a někom) jiném. Tenhle svět je na to bohatý dost. Což ovšem neznamená, že bych tuhle partu hrdinů nerad viděl znovu, jelikož strávit s nimi ty dvě hodiny bylo víc než fajn. 8/10 ()

aR3Zz

Asi největší překvapení loňského roku! Ač patřím k fandům D&D, filmu jsem nevěřil a nechtělo se mi do něj. Až na ujištění kamaráda, že zklamán nebudu, jsem se s jistou dávkou skepse odhodlal. Překonal jsem pomalejší rozjezd a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Tak čisté, přímočaré, přirozené, a přitom zábavné a ubíhající fantasy jsem už dlouho neviděl! Nenásilně to uteklo a ikdyž to mělo své mouchy, tak v jednoduchosti tentokrát opravdu byla krása! A některé typické D&D rysy (ať už charakteristiky postav či známá kouzla (velmi krásně graficky zpracovaná!) jsem si užíval! 90% ()

FeriusParfax

To jsem se v noci opět probudila – jako každý den – a nemohla jsem usnout. Tak jsem si pustila hned to první, co se mi nabídlo. Neočekávala jsem fakt vůbec nic. Ale extrémně mě to překvapilo. Jediný, kdo mi nesedl byla Rodriguez. Což je asi zapříčiněno mou averzí k Rychle a zběsile. Jinak se sešla super vtipná parta. Několikrát jsem se pousmála. Aby taky ne. Vtipem se vůbec nešetřilo. Nějaký ten vtípek byl poněkud trapný, ale dalo se přes to přenést.  Bylo to extrémně příjemné, pohodové a milé fantasy jak vyšité. Nejvíc se mi líbila všechna kouzla a jejich provedení, nápady, jak se dostat do trezorů, přeměny všeho druhu a krajina. Celé putování bylo doprovázeno milou, klidnou, středověkou hudbou. Konec nebyl samozřejmě nijak překvapivý a byl poněkud dost klišoidní. Hugh Grant si zahrál konečně někoho jiného než lamače dívčích srdcí a myslím, že si roli „záporáka“ užíval. ()

tomik99

Kdyby mi bylo deset let a já se každý den vracel ze školy a přemýšlel bych, jaký film si budu pouštět stále dokola, „Dungeons & Dragons“ by byl mezi mými oblíbenými. Jasně, není to žádný nový „Pán Prstenů“, ale fantasy žánr v posledních letech snad kromě „Her o trůny“ stojí za starou belu. Jeden nesmyslnější svět za druhým, ve kterém nejsou žádný pravidla. „Dungeons & Dragons“ mě ale celkem překvapily, ukázaly zajímavý svět mágů, zlodějů, zvířat a lidí, který mě po delší době nadchl svým pojetím. Film má tu správnou dobrodružnou atmosféru a tempo pěkně odsýpá. Jeden zvrat střídá druhý a těch překvapivých momentů je ve filmu hned několik. Za mě úplně „ v pohodě“ fantasy, na kterou by mohla vyrazit i celá rodina. Každý si tam najde své. Jen malinko nechápu ten divácký nezájem v kinech. Vytřískat z diváků jen něco málo přes 200 milionů dolarů je opravdu k povážení. To si tento film rozhodně nezaslouží. ()

NitroXcz

Vizuálně moc pěkná, humorem nadupaná podívaná v doprovodu vábivé hudby Lorneho Balfe. Nápadití tvorové a u kreativních nápadů kamerových záběrů a jednotlivých přechodů se meze nekladou. Michelle Rodriguez ukazuje, že její jediná činnost není jen řídit zběsilý káry ale i dokázat se o sebe postarat ve světě DnD, který nabízí mnohem víc než jen příběh o zlodějích. ()

Smejki

Hodnocení je potřeba vždy chápat v kontextu potenciálu díla. DnD neaspiruje na víc než být plytkou popkornovou zábavou. Jenže i tu udělat pořádně vyžaduje setsakra moc talentu. Jak to dopadne, když se vám to podaří jen tak napůl, dokazuje třeba Warcraft, nebo dobrá půlka filmů z MCU. Film podle DnD potřebuje - pořádné triky, slušné tempo, dobré herce, přirozené dialogy, jasné motivace, pěknou akci, a konečně zajímavou a přehledně vyprávěnou zápletku. Když navrch přidáte fungující humor a pár originálních nápadů, tak jedině líp. No a tenhle počin má tohle všechno a zvládá každičký aspekt natolik bravurně, aby se zařadil mezi nejlepší díla ve své kategorii. ()

Hellierer

Ano, trochu nadhodnocuji, ale konečně, konečně jsme se v kinech poprvé od dob Pána prstenů dočkali zábavného a skvělého fantasy, ke kterému nemám větších výhrad. Tady se jednoduše podařilo přesně trefit ten "sweet spot", kdy budou nadšení znalci světa, ale nesmírně se budou bavit i zcela sváteční diváci, co o něm neví nic. Není tu žádná zbytečná expozice pravidel, ale se vším se pracuje zcela organicky. Příběh se přitom zaměřuje pouze na hlavní bandu postav, kterou vysílá na vlastně docela normální quest (normální v duchu fantasy), který je postupně přivede před různá nebezpečenství a zábavné atrakce. K tomu se tu brilantním způsobem kombinuje humor s vážnější stránkou, kdy jedno neodporuje druhému. Emoce fungují a všichni zúčastnění si to dávají (ačkoliv za mě si to pro sebe krade hlavně Chris Pine). Do toho přihoďte zmáknutou režii, která nejen v akčních scénách mnohokrát učaruje svou nápaditostí, a máte prototyp výtečně fungujícího moderního blockbusteru. Který občas velice příjemně překvapí svým staromilským přístupem, nejen ke trikům a maskám. Jen houšť a chci dvojku. Hned! PS: Nejlepší filmový drak od Shreka! ()

Ceberus

Dostatečně zajímavá dobrodružná jízda s rozumnou porcí humoru a decentního množství romantiky a patosu. Jak říká mnoho jiných: fantasy varianta Strážců galaxie. Předpovídám, že z Chloe Colemanové - představitelky dcery hlavního hrdiny - vyroste žádaná herečka, pokud jí už není teď. ()

rublik05

Málokdy se v dnešní době stane, že člověk odchází z kina naprosto spokojený a plný pozitivních dojmů. Od Dungeons & Dragons: Čest zlodějů jsem toho moc nečekal, předlohu (hru) znám jen z doslechu, do kina mě nalákal především trailer, který sliboval vtipnou, svižnou fantasy jízdu. Po pár úvodních minutách bylo jasné, že tohle bude opravdu výjimečná podívaná. Začnu tedy u herců. Herecké obsazení je naprosto skvostné, všem hercům jejich role sedly jak ulité, chemie mezi nimi funguje na jedničku, každá postava zde má své místo i prostor se projevit. Z mého pohledu ani nelze vypíchnout nejlepší výkon, bavili mě všechny postavy, včetně velice povedených záporáků. Příběh přímo překypuje fungujícím humorem a povedenými vtipnými situacemi, má velice příjemnou atmosféru, je nápaditý, originální a svižný, tady prostě není absolutně co vytknout. V souvislosti s příběhem, respektive se scénářem oceňuji také fakt, že tvůrci snímek pojali tak, že si ho dokáže naplno užít i divák, co hru nikdy nehrál, což byl jednoznačně krok správným směrem. Pochvalu si v neposlední řadě zaslouží i celkové zpracování a také výborné akční scény. Kdybych chtěl být hnidopich, tak bych vytkl občasnou umělost vizuálních efektů, avšak vzhledem k mému nadšení jsem to ochoten výjimečně přehlédnout. Takhle se zkrátka dělá kvalitní fantasy blockbuster. Velká spokojenost, už vyhlížím pokračování. 10/10. ()

Mini_X

Do kin dorazila očekávána adaptace jedné z nejznámějších deskových/online her na světě. I když jsem měl očekávání, tak jsem se obával, jak na mě film za působí, protože jsem jenom asi tak dvakrát v životě hrál herní titul. Ale mužů s úsměvem říct, že jsem hodně spokojen s výsledkem daného produktu. Snímek a všechno co by mělo mít správné fantasy film. Hlavní skupina postav byla asi ta nejlepší i nejzávažnější prvkem celého filmu (ono se to zdá, že tenhle prvek má většina filmů, ale ve skutečnosti někdy nemusí). Z hlavních postav jde cítit, že jsi svojí roli moc užívají a mezi mé oblíbence patří nemotora Justin Smith a metamorfomág (Harry Potter) Sophia Lillis. Byl jsem i hodně překvapený s komedii v tomhle snímku kdy mi přišlo, že prvek komedie vůbec mě ne vytrhaval z děje. Ale je trochu Škoda záporáka, který podle mě se potřeboval více rozvíjet v průběhu filmu. Ale další věc co byla hodně super, tak to kreativita fantasy, které sice je u hry, ale syčelo to nádherným vizuálem. Musím říct, že jsme mega spokojen a nemůžu se dočkat na plánovaný seriál. 8,5/10 ()

Withree

Někdy to prostě vyjde. Když scénáristi znají svou předlohu, dokáží napsat sympatické charaktery, která každá má svou silnou a slabou stránku a zároveň není směšná. Rege Jean Page v roli lawful good paladina je naprosto boží, celá zlodějská banda si to užívá. Pro Michelle Rodriguez je tento film a postava parádním kariérním oživením, ve který snad nedoufala ani ona. Příběh sice jednodušší, ale spousta výborně komediálně vypointovaných scén. Celé to odsýpá jedna báseň. ()

HawkeyP

70%. Téměř všechny mužské postavy jsou neschopní a trapní lháři, zatímco téměř všechny ženy jsou statečné a čestné bojovnice. Bohužel je to v Hollywoodu už nejakou dobu oficiální politika, která kazí dojem jinak vydařeného filmu. ()

Maximilianus

Obával som sa, že sa bude chcieť film podobať na The Legend of Vox Machina, ale Dungeons & Dragons si našiel vlastný štýl a humor, a to je iba dobre. Postavy boli každá svojím spôsobom zábavné, dej a príbeh fajn, miestami aj vtipný, bolo to dobrodrúžne a mne osobne sa veľmi páčilo, ako boli mnohé scény nasnímané. Vo výsledku sa jedná o fajn oddychovku s celkom slušnou znovupozerateľnosťou. 7,6/10. ()

ER

Tak tolik humoru nenajdu ani v komediích, což je jediná mírná výtka k jinak zábavné story se spoustou chytře vymyšlených kouzel. A také si mohli odpustit Hugh Granta, jeho poloha darebáka je už trochu okoukaná. Příjemně překvapil Chris Pine,jeho mentorování bavilo a nakonec i celá parta, která ladila. ()

Nemmonn

Očekával jsem sice víc, ale na chill je to perfektní. Jenom škoda toho CGI, který občas vypadá opravdu otřesně. Pak je to sice asi můj problém ale na mě je to moc pomalý. Pokračování by mi ale rozhodně nevadilo. 7,5/10 ()

kukkik

Po předlouhé době opravdu skvělé fantasy. Jsem nadšený, že se konečně někdo pořádně pustil do tohodle námětu, který si o rozličná zpracování volá už z principu. Tenhle film mě vážně nadchnul atmosférou, která svojí pohádkovostí, krásou a scénářem evokuje ty nejlepší fantasy snímky z přelomu milénia. Vtipy jsou vtipné, dojemné scény působí upřímně, děj je neskutečně poutavý, svižný a především zcela logický, dává smysl a je úžasně originální, už jsem ani nedoufal, že se podobný snímek v dnešní, pro kinematografii opravdu smutné a šílené době plné nekončících remaků, vykrádeček všeho druhu a ultraliberalismem zmrzačených scénářů i postav, ještě vůbec natočí. Za mě tedy naprostá a nadšená spokojenost, velice se těším na případná pokračování a snažně doufám, že její úspěch inspiruje i ostatní studia k podpoře takhle dobrých konceptů. Toto je tedy rozhodně film, ke kterému se budu rád vracet a po dlouhé době moje nová srdcovka. 5/5 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD