Sněžná past

• Kanada Braven (více)

Joe s rodinou si chce užít klidný víkend na lovecké chatě. Místo toho zde objeví kokain, který si tu schovali pašeráci a jdou si ho vyzvednout. Joeovi začíná boj o život... Joe Braven vede pilu v odlehlé kanadské divočině. Na pile pracuje společně se svým otcem, Lindenem. Jenomže Linden není vůbec v pořádku, nedávno utrpěl v práci zranění a od té doby mu vynechává paměť. Když Linden začne jednoho večera v hospodě otravovat nějakou ženu, o které je přesvědčen, že je to jeho mrtvá žena, Joe se rozhodne věc řešit. Lékař Joeovi radí, aby měl jeho otec ústavní dohled. Joe z toho není nikterak nadšený a je mu jasné, že otec, který je mimo své výpadky paměti jinak v pořádku, nebude souhlasit. Joeova žena Stephanie navrhne Joeovi, aby vzal otce do srubu v lese a tam si o tom všem bez ní a dcery Charlotte promluvili. Joe tedy s otcem vyrazí do srubu. Ani on, a ani jeho otec nemají tušení, že si ve srubu pašeráci drog ukryli svůj kontraband. Jenže po příjezdu do srubu drogu brzy objeví. Joeovi je jasné, že pokud se darebáci objeví, půjde do tuhého. Situaci zkomplikuje Joeova dcera, Charlotte, která se skryla v kufru auta a teď je nadšená, že otce obalamutila. Joe se snaží otce s dcerou naložit do auta a z místa odjet. Je však pozdě, objeví se mafiáni, které vede jakýsi Kassen, a zprvu vyzvou Joea, aby jim drogy vydal. Joe však není dnešní, ví, že jakmile drogy vydá, darebáci je všechny jako nepohodlné svědky zavraždí. Kassen před Joem dokonce zastřelí jednoho ze svých lidí – muže, který pro Joea pracoval na pile a který drogy ukryl v Joeově srubu. Joe naoko souhlasí a prohlásí, že jde do srubu pro tašku s drogou. Ve srubu se však s otcem opevní a začnou se bránit. Joeovi se podaří ze srubu pomocí terénní čtyřkolky dostat Charlottu a poslat ji do lesa, aby zavolala o pomoc z mobilu. Kassen se svými lidmi nejenom že dobývá srub, který brání Linden, ale také pronásleduje Joea s Charlottou na čtyřkolce. Joe musí v lese doslova bojovat o život. Charlotte doběhne k místnímu vrchu, odkud zavolá matce. Ta zburcuje místního šerifa. Když se Charlotte prodírá lesem, narazí na ni jeden z Kassenových mužů, naštěstí se objeví matka, která Charlottu zachrání a muže ošklivě pobodá. Zatím se Joe vrací z lesa ke srubu, který brání Linden, ten je však těžce zraněný a je v šoku... (TV Prima)

Marze

Braven je standartní akční thriller s adekvátními hereckými výkony, příležitostným výbuchem napětí, hroznými dialogy a minimálním příběhem.A vlastně s maskulinním Jasonem Momoa. ()

SOLOM.

Docela jsem byl na tento film zvědavý. Obsazení nevypadalo vůbec špatně úvodní pětiminutové záběry na zasněženou krajinu – zvířata vypadali nádherně, tohle já rozhodně dokážu ocenit a příjemně to navnadilo na další děj. Jenomže pak přišla akční část filmu a začali problémy. Skupina ozbrojenců drogových mafiánů se chovají jako naprostí amatéři, díky čemuž měly postavy otce a syna (Jason Momoa, Stephen Lang) až neuvěřitelnou šanci většinu z nich v klídečku vyřídit). Jasně, trošku to bolelo, ale díky stupiditě mafiánů se jim to dařilo náramně. Očekával jsem nějakou pěkně krvavou vybíjenou, no dočkal jsem se spíš dost béčkové light podívané. Poslední třetina už byla vyloženě trapná. Tedy až na dvě scény, v nichž úřadovala sekyra. Matka lučištnice, scéna s provazem (ha ha ha) a co teprve ta s pastí na medvědy. Jednou v životě jsem jí viděl na vlastní oči a ač jsem v lovu naprostý amatér, myslím si, že kdyby jí někdo ve skutečnosti použil tak jako hlavní hrdina, při pádu z útesu by mu bez milosti rozdrtila kosti a utrhla nohu. Škoda, že Lang nebyl slepý i tady, to by byla teprve mordovačka. Nebýt tady tolik stupidit, dal bych snad i průměrné ohodnocení, jelikož odcházím ale spíš zklamán než pobaven, dávám lehký podprůměr. Bohužel. 45% ()

ARI50

Skvělé herecké obsazení, a hlavně nejkrásnější prostředí na film, slabší akční film ale povedený, takže spokojenost. Drogy jsou prostě lákadlo peněz, ale za jakou cenu. ()

JASON_X

Probůh proč musejí už i thrillery začínat tak ultradementním šablonovitým škvárem, jako jsou chlapácký rozhovory chlapů v chlapácký práci, nebo výjevy z rodinnýho života, ve kterejch se dédý junior kouluje s mámí, před spaním se láskyplně škádlí se svou malou roztomilou princeznou a dojemně se stará o svýho senilního dédýho seniora? Chcete hned na úvod znechutit každýho nestádního diváka vy retardi? Pak ano, gratuluju, povedlo se, předběžně hvězda dolů už po deseti minutách. První půlhodinu doporučuju proklikat. Ale ani pak žádná sláva, klasickej stokrát omletej příběh o bezskrupulózních gaunerech a jednom obyčejným ale statečným chlápkovi bránícím svoji rodinu. A spolu s ním statečně bojuje nejenom jeho statečný senilní dédy senior, ale i statečná manželka a hlavně jeho tuze statečná dcerka. Celej děj totálně k zblití. Kdybych tuhle banální, sterilní, bezduchou, nudnou, nenápaditou krávovinu viděl coby dvacetiletej vypatlanec v devadesátkách na videu, určitě mě bude dost bavit, dneska už mě nebaví ani jako úmyslný retro, pokud je teda ovšem vůbec úmyslný. Dvě za srandovního feťáckýho Indiána, za mýho jmenovce Jasona, kterej je tak jako tak sympaťák, za pár hezkejch vraždiček a za dost netradiční použití medvědí pasti v závěru. ()

Morholt

Docela svižná blbina, ve které běhá Momoa zasněženou krajinou s pistolí, lukem i tomahawkem a za asistence Langa v roli senilního otce-snipera krosí padouchy. Občas člověk sice musí zakroutit hlavou nad jeho počínáním, ale tyhle nedostatky k podobným jednohubkám patří. Fajn byl i záporák v Dillahuntově podání a bavil mě užvaněný Indián. Na dobrou noc je to tak akorát. 60% ()

seale

Úvod do filmu je vyjádřený nádhernými kameramanskými snímky kanadské přírody. Celý zbytek příběhu je ale škaredý. Úplně zbytečný film. ()

JohnCZ

Ukázkově jednoduchá a přehledná béčková akční zábava s postavami, na kterých divákovi záleží a fandí jim. Obsazená samými známými tvářemi a dobře zahraná. Čtvrtou hvězdu za mé oblíbené prostředí zasněžených kanadských hor. ()

ConanVJ

Film není akcí našlapaná a zběsilá jízda. Dokonce ani originalita, co se scénáře týče. Je to spíše pomalu plynoucí thriller, který je o rodině a o snaze přežít, když jde o život blízkých. Když přijde na řadu akce, tak je pěkně natočená a krvavá. Zimní krajina parádní a obsazení hlavních postav vyvedené. Mě film nenudil a dávám 80% :) ()

agentmiky

To jsem tak jednou projížděl kinematografii Momoy, když jsem narazil na Braven. Přesně ten typ filmu na večer, od kterého nečekáte nějakou duchaplnou podívanou, spíš jen zábavu na absolutní vypnutí celého organismu. A to vám přesně Braven nabídne. Céčkové zpracování s béčkovými herci (tedy, pokud beru jen Momou a Langa, jinak bych asi musel pokračovat v abecedě). Příběh absolutně stupidní, až vám vlastně nepřijde tak pitomý. Za velké plus považuji luxusní natáčecí exteriéry v zasněžené krajině, to přece jen trochu pozvedne mé hodnocení. Jak jsem již zmínil, tak zápletka s drogami je již tisíckrát ohraná, jednání postav je přímo na ránu, ale řekněme si na rovinu. Člověk jednou za čas potřebuje vidět takový film. Rozpočet byl asi nula nula nic, ale i tak se zde najde pár lepších kousků, ať už jde o hody se sekerou (Momoova postava by s tou přesností měla začít dělal snad nějaký sport), nebo i ucházející bitky, které nepůsobí jako pěst na oko. Závěr s pastí také docela slušný. Jsem nadšen. Film dostane maximum, co může. Za mě dávám 60 % ()

Ellmariachi

Mám krásný horský prostředí. Mám J. Momou. Vymyslím, jestli se tomu dá takhle říct, primitivní zápletku s balíčkem drog. A jde se na to. Uděláme fajn béčko. A neboo, udělám nudnou podívanou kde je snad všechno špatně. Momoa je ty vole zabijácký udělaný hovádko, tak proč si mám myslet, že je to obyčejný taťka od rodiny? Nebo proč, když pominu, že tlupa záporáků vypadá jak vydláci z roku 1991, se chová jako banda blbců? Proč do filmu s minimální šancí na prosazení se dá proboha někdo, nemocného taťku, malou dcerku a ani jeden nesehrají nějakou důležitější roli? Za mě musím říct, že až na lokace a to, že jsem se chvílemi, ale fakt jen chvílemi i bavil, velké zklamání. 55 procent. ()

Tony.cs

Na neděli jo. Ale dvakrát vidět netřeba. Není to zle natočené, výprava hodně zachraňuje. Ale scénář není zrovna top. Avšak, špatný film to není. ()

AlistairMir

Pár hnidopichů se tu čílí jak je to logicky úplně mimo mísu, no když jim to udělá radost, ať se čílej. Já čekal odreagovačku, kde se pár drogových drsňáků bude snažit sejmout Jasona se Stephenem, kteří nebudou zdaleka tak lehká kořist, a to jsem taky dostal. Zasněžená přírodní krajina tomu krásně sedla, šarvátek na život a na smrt je dost a tak tu máme ponaučení - Ať seš drogovej boss jakej chceš, nikdy neštvi dřevorubce nebo Tě rozseká na kusy. Velmi dobře koukatelná vybíjená, kterou táhne drsňácké duo Momoa-Lang. ()

bourec

Další film,kterej při druhym promítnutí ukazuje svoji nijakost,okoukanost.Ani záporáci nejsou nic extra.Spíš slabej průměr.50%. ()

BarryLyndon

Škoda scénáře, protože námět, prostředí, Momoa a Stephen lang jsou tu prostě super. Akční béčko z ranku Cliffhangera nebo Kráčející skály. Momoa je sympaťák, umí hrát a opravdu jsem mu to věřil. Fakt ušel od StarGate Atlantis velký kus cesty, je navíc i obstojný tvůrce. Těžký machr je tu Stephen Lang, který si v podstatě střihnul Nicka Nolteho z Angel has Fallen. Přesně film, který kdybych si ve 12 domů přinesl na VHS, tak jsem nadšený a pak se o přestávce s kamarádama bavíme o tom koho jak Momoa killnul. Do jisté chvíle je to podobně kvalitní béčko jako 21 bridges, akorát to tam ke konci nenaprcá konspirančně twistovou linku, což je ke cti. 6,5/10 ()

PROCESOR

Mam rád chaty a zasněžený krajiny a k tomu nějaký ten lov. Pokud se mezi sebou loví lidé tím lépe. Odlehlá krajina, kde není signál, takže se nedovoláš. Všechny tyto aspekty jsou prima, a hrajou filmařům do karet, navíc „dědek“ Stephen Lang vypadá, že by se ještě rád porval a jen tak by se nevzdal, ale i přesto je to jenom naháněčka, která bohužel nic nového nepřináší. ()

fugazi odpad!

Nikdy bych neřek, že je možný se ve filmu takhle ztratit. V podstatě celý děj se odehrává kolem jedný chaty někde v lese. Jenže režisér a kameraman nemaji nejmenší tušení o orientaci v prostoru a tak se chata a příjezdová cesta k ní neustále prodlužuje nebo zkracuje, podle toho, jak se to hodí. Takže se postavy náhodně generujou na místech, kde není možný, aby byly. V jedný chvíli chlápek přijde k útesu pěšky a v další scéně nasedne do auta, který tam nebylo. Celej konflikt je neskutečně trapnej a vlastně úplně zbytečnej a každá potyčka vypadá jak pošťuchování dětí ve školce. Občas dokonce při rvačce chybí zvuky! Všichni maji obří bouchačky, ale jen dva náboje do nich a tak s nima kolem sebe jen máchaj, aby to neskončilo dřív, než má. Ve finále to celý završí Momoa svojí výzbrojí čítající past na medvědy a lano, kterym udělá takový kombo, že jsem řval smíchy po celý konečný titulky. ricci.s dal čtyři hvězdy, tak je jasný, jaký kvality tehle nervák má. ()

majo0007

Dosť často pritiahnuté za vlasy, vrátane krívajúcej logiky. A Jason Momoa je nový MacGyver. Ale aspoň to svižne ubehlo. ()

alisa.upir

Asi tak - každá holka, tak jako já, se nechá na film zlákat díky krásnýmu obočí Jasona Momoa. Bohužel vzhledem k tomu, že celej film tam pobíhá v zateplený zimní bundě, z něho fakt kromě toho obočí není vidět nic jinýho, a na záběry ala Khal Drogo si holt zase budem muset přepnout na Game of Thrones. No a děj - nějak se tam nějací borci honí v zasněžený krajině, sem tam nějakej umře, pak je tam i krev, a tím jsem asi vystihla celej film. Nuda. ()