poster

Apoštol Pavel

 • USA

  Paul, Apostle of Christ

 • Slovensko

  Apoštol Pavol

 • Kanada

  Paul, Apostle of Christ

 • Nový Zéland

  Paul, Apostle of Christ

 • Velká Británie

  Paul, Apostle of Christ

 • Austrálie

  Paul, Apostle of Christ

Historický / Drama

USA, 2018, 113 min

Komentáře uživatelů k filmu (37)

 • Arsenal83
  ****

  Filmová filozofia s náboženským tónom, nikto nič iné ani neočakával. Možno je škoda, že nejde o životopisný film sv. Pavla, ktorý sa v takmer všetkých historických knihách uvádza ako jeden z top 10 najvplyvnejších ľudí všetkých čias. Na začiatku som bol trochu sklamaný, ale potom som zistil, že film nosí v sebe iný presah a myšlienky. Vidíme tu ukrývajúcu sa kresťanskú komunitu, ktorá je tiež len zložená z obyčajných ľudí a tiež sa len hádajú - jedni chcú bojovať a zabíjať nepriateľa, iní sa držia Kristovho posolstva o láske a odpúšťaní. A predstaviteľom tohto smeru je práve sv. Pavol. Ak by dnešná cirkev sa skladala len z ľudí ako on (a vzdala sa majetku), kresťanstvo by malo oveľa viac stúpencov.(30.6.2018)

 • T2
  ***

  Rozpočet $5miliónovTržby USA $17,560,475Tržby Celosvetovo $22,532,426▐ Kresťania a ich skalopevná viera, našťastie Caviezel má stále charizmu a v celku je to pozeratelné. /60%/(10.7.2018)

 • misterz
  *

  To som ale zase raz stúpil do riadneho h... Tešil som sa na poriadny biblický sandál a dostal som len akúsi nezáživnú inscenáciu, v podstate o ničom. Herci nuloví, dráma skoro žiadna. A kresťania sa tam tvárili, ako keby chceli dať každému okoloidúcemu obličku - prehnané, ba až smiešne. Ani veriaci si tu toho moc neužije - biblia len taká okrajová záležitosť a pár chronicky známych výňatkov k tomu. Skrátka ide o stelesnenie biblickej nudy. 20/100(26.6.2018)

 • KrestanFilms
  *

  Tento film byl pro mne ohromným zklamáním. Jde o dobový smyšlený příběh, do nějž zasadili postavu apoštola Pavla. V podstatě je to celé výtvor autora s téměř nulovou věrností a několika slovy Pavla. Nějaké "poselství" sice nesl, ale raději pro to měli zvolit jakoukoli smyšlenou postavu a nikoli překrucovat Bibli. Za mě - nedoporučuji.(25.1.2020)

 • yakoob
  ****

  Dnes je "in" vyprávět biblické příběhy jinak, snažit se jít kapánek s dobou. A já to chápu. Nevyprávět celistvý příběh, ale vzít krátké historické období. Můžeme se pak více zaměřit na formování postav a pro ten příběh více zapojit naši fantazii a mé chápání víry, křesťanství a všehokolem. Je to jako číst biblické příběhy po xté a stále nacházet nové a nové myšlenky. I zde, v tomto filmu, je příběh Pavla podán z jeho posledního období a jeho sdílení s Lukášem (zde jsem opravdu nepochopil proč do role Lukáše obsadili Jamese Caviezele, pořád si ho vybavuji jako Ježíše). Hezky se ty dialogy/monology poslouchá a ten rozdíl mezi dobrem a zlem, mezi láskou a nenávistí je zde markantní. Film je opět komorní, nemá velké výpravné scény. Ale do budoucna je to pro křesťanskou tvorbu cesta dobrým směrem. Komorně podaná část příběhu Pavla, kde se však projeví hloubka poselství.(23.7.2018)

 • silentname
  ***

  "Paul, Apostole Of Christ" mohol byť zaujímavým filmom, no akosi sa to niekde stratilo a výsledne tu teraz píšem názor na tento pokus, čo som práve videl a nie som z toho vôbec nadšený. Nemôžem povedať, že by išlo o hrozný film, no mám pocit, že padá na pár zásadných problémoch. Tie si ale rozoberieme trošku neskôr. Najprv pozitíva. Musím povedať, že Mauricius je tu asi najzaujímavejšou postavou. Jediný má skutočne nejaký charakter, musí robiť rozhodnutia a počas filmu sa niekam posunie. Čo je super. Najprv sa tváril ako jednoduchý zloduch, no vyšiel z neho skutočný charakter. To oceňujem. Pavol je podľa mňa tiež okey, no zase mám pocit, že má veľmi veľa monológov, čo nie sú zaujímavé a najmä sme ich počuli už miliónkrát v iných kresťanských filmoch. Ale vidieť jeho život z minulosti je dobre spracovaný a aj herec je celkom okey. No tam zaujímavé postavy končia, lebo ostatní ma vôbec nezaujali. V prvom rade vôbec neviem kto je vlastne hlavným hrdinom filmu a to poriadne rozsypáva. A rozhodne to nie je Pavol. Nera dokopy ani neuvidíme a len sa o ňom hovorí. No celý tento film je dokopy len kopec monológov. Monológy a monológy a monológy. Najprv je to celkom okey, no postupne to začína byť už otravné. Okrem toho tu nie sú veľmi zaujímavé postavy a najmä je ich akosi moc. A ťažko sa nám na to sústredí. Film je potom často veľmi nudný, lebo pôsobí veľmi rozbito a nevie na čo sa sústrediť. Na konci sa dočkáme pár dobrých momentiek, no jednoznačne mám pocit, že najlepšie scénky si tu ozaj vzal Mauricius. Ostatní sú na tom o niečo horšie. Nie je to hrozný film, ale rozhodne to nie je film, ktorý by som si niekedy pozrel znovu. Myslím si, že sa to dalo spracovať inak, lepšie, zaujímavejšie a mohlo to fungovať. Ale takto to tú cestu nenašlo. Je mi ľúto. Hodnotenie: C(30.6.2018)

 • hygienik
  ***

  Už zajtra zabudnem na detaily tohto filmu. Klasické by bolo zobrazovať Pavlov život ako dobrodružný príbeh, alebo pojednávať o jeho dogmatike. Namiesto toho, si režisér zvolil strednú cestu, prerozprávať Pavlove posledné mesiace života emotívne, cez osobný život rímskeho väzenského dozorcu. Preto si musel 70% scenára autorsky domyslieť. To nie je to, čo od filmu o apoštolovi národov čakám. Síce nemanipuloval s biblickými faktami, na druhej strane tam citátov z Biblie za 2 hodiny odznelo dosť málo. A najsilnejšia črta, ktorú Pavol vo filme má, je láska - nenásilie. Takže ateistický divák si z toho zoberie asi toľko, že Pavol bol iba "pacifistický aktivista". Lenže Pavol bol viac než to. Bol gordickým uzlom kresťanstva. Bol na seba tvrdý, o Bohu rozmýšľal úprimne a od veriacich aj veľa vyžadoval. Každý kresťan sa z jeho názormi musí konfrontovať. Vyformoval prvotnú cirkevnú doktrínu a dodnes sa vedú početné spory o tom, čo z jeho listov je dnes (ne)aktuálne. A to mi vo filme veľmi chýbalo.(7.4.2018)

 • Morholt
  **

  Z mého pohledu jen další z řady zbytečných křesťanských agitek. Existuje zde sice snaha nedržet se biblických textů, ale co je to platné, když vyznění je stejné. Vesměs je to o tom, jak Pavel diktuje Lukášovi jeden z textů Skutků Apoštolů (což mě moc nebavilo) a paralelně je vyprávěn příběh římského důstojníka, který Pavla stráží (to mě nebavilo jen o trochu méně). Ten nakonec pochopitelně zjistí, že ten člověk z Tarsu je docela fajn chlapík. Kdo by to byl čekal. Náhled do křesťanské komunity během Nerovy vlády jakž takž ušel, ale nejedná se o nic intenzivního a samotné prostředí Říma není sice špatné, ale rozhodně nenadchne. Jediným výraznějším pozitivem je James Faulkner, kterého jsem si jako Pavla nedokázal představit a o to víc potěšil. Ale to bylo sakra málo. 35%(17.6.2018)

 • kaposlav
  odpad!

  Tí, ktorí stáročia vraždili ľudí pre vymyslené dôvody a fanatizmus sa vo filmoch vykreslujú ako chúďatka. Obyčajná propagácia náboženstvá, ktorá sa hrá na historický príbeh. Žiadna akcia, žiadne napätie, trápne dlhé dialógy o ničom od chorých hláv.(28.6.2018)

 • kaylin
  *

  Caviezel už hrál Ježíše, teď Lukáše, no těch biblických postav má před sebou ještě dost.(5.7.2018)

 • dee-key
  ***

  Nečekal jsem zázraky, spíš jsem doufal, aby to nebyl úplný průšvih. A navzdory příběhové vatě, která nastavovala kompilát úryvků z různých knih Nového zákona a tomu, že to bylo celé takové meditativní, proložené Pavlovými meta-vzpomínkami, to dopadlo jako celkem přijatelná interpretace, i když výtek bych pár určitě měl. Tak tři za snahu a za vtipného Lukáše.(25.8.2018)

 • slunicko2
  ***

  Seriózně divácky srozumitelně zpracovaná osvědčená klišé. Vlastně celý film je jedno velké klišé.(24.11.2019)

 • chelseaman22
  odpad!

  Něco jako Chatrč, akorát situováno do města na Tibeře. Vážně netuším, pro koho vyjma skalních křesťanů je tenhle film určen, protože pozorovat starého (asi rybáře) Pavla hovořícího o jeho oblíbeném mytí nohou Ježíšovi nemůže nikomu vonět. Ani se Římanům ze jejich represi nemůžu vůbec divit. odpad! Celosvětový příjem k 7. 2. 2019: $23,038,478, což je 4,61 násobek rozpočtu(7.2.2019)

 • ecceHOMMO
  **

  Čakal som plne minutážne posolstvo, dostal som iba také pár minutové prestrihy s nádychom posolstva. Snímok, ktorý ma nezaujal absolútne ničím.(7.7.2018)

 • radektejkal
  ****

  Musím se přiznat, že jsem si tento film vybral ke shlédnutí především na základě nízkého hodnocení na čsfd. Dovtípil jsem se, že se zde asi nebude klást zásadní akcent na dobrodružné zobrazování biblických událostí (podtržené nějakou novou originální smyšlenkou), jak tomu obvykle bývá. A vskutku, film měl klidnou, meditativní povahu, jak v příběhu, vyprávění, tak dialozích a dokonce i v barvách. Životní příběh apoštola Pavla, římského občana a největšího intelektuála mezi apoštoly, končící v římském vězení, je příběhem smíření, které mu bylo po celý život odpíráno. Pavel, po svém "přepólování" na cestě do Damašku, sice změnil cíl svého pronásledovatelského úsilí, ale jeho chápání Ježíšovy mise bylo naplněno pouze faktem jeho zmrtvýchvstáním. Živý Ježíš ho nikdy nezajímal - a církev, jejíž základy postavil, brzy svými činy ukázala, na jakých základech skutečně stojí. Kéž by, tak je tomu ve filmu, došel alespoň on sám naplnění pravdou a láskou, o kterých vždycky snil (Pavlovou, ne Havlovou, tou která vítězí sama o sobě, nikoliv bojem a vítězstvím nad čímkoliv).(30.6.2018)

 • Biopler
  *

  Bolo to slabé a hlavne nezáživné z dôvodu, že snímok nemá vôbec zadefinované čo chce divákovi odovzdať. Okolo Pavla sa len sčasti točíme a jeho známe vety z Biblie sú len akýmsi doplnkom slabého scenára. Jeho život, jeho cesty sú len jemne načrtnuté. Je to nepresvedčivé a neúctivé použiť jeho meno pre názov filmu a maskovať pod ním nepodarok. Vo filme sa skôr sústredíme na Lukáša, evanjelistu, ktorý narazí na rímskeho vojaka, ktorého hrá Francúz, a akože mu zmení život. Na výprave vidno, že štáb disponoval malým rozpočtom. Upaľovanie kresťanov na uliciach je toho najjasnejším dôkazom. Suma sumarum, bol to kríž sledovať.(15.2.2019)

 • lemonova
  ***

  James Faulkner mi nikdy nebol sympatickejší. Na môj vkus bolo však rozprávanie dosť uťahané a nerealistické. (Navyše podfarbené sentimentálnou hudbou, ktorá mi zážitok kazila ešte viac) Ak by som nebola veriaca, asi by som sa takémuto podaniu iba pusmiala..(16.4.2018)

 • LuiCJ
  *****

  Nejedná sa o žiaden vysokorozpočtový kasový trhák, no aj napriek tomu tento film má čo ponúknuť. Ide o prvé spracovanie biblického príbehu o Svätom Pavlovi, ktoré som videl. Musím však povedať, že to nie je klasický, dobrodružný príbeh, aký by sme mohli očakávať. Film pojednáva o Pavlových posledných mesiacoch života, ktoré strávil v rímskom väzení, za to, čo nikdy neurobil. Dej sa odohráva v starovekom Ríme, za čias vlády krutého cisára Nera. A presne takáto temná atmosféra panovala počas záberov na mesto, budovy a na ľudí, ktorí museli prísť o život a "slúžiť" ako fakle pre mešťanov. Nero bol neskutočne bezcitný a nemilosrdný vládca a presne to bolo v tomto filme dokonale vyjadrené a to sa samotný Nero ani vo filme neukázal. Veľmi sa mi páčilo ako Svätý Pavol komunikoval s kresťanskou komunitou prostredníctvom Svätého Lukáša, ktorému diktoval jeho listy obsahujúce myšlienky a posolstvá, ktoré sa dajú aplikovať aj v dnešnej dobe. Z historického hľadiska takmer všetko zostáva nedoknuté až na postavu rímskeho väzenského dozorcu Mauritia, ktorý bol vymyslený pre tento snímok. Svätý Lukáš mu pomohol uzdraviť chorú dcéru a tým pomohol aj jemu. Mauritius sa po tomto skutku aspoň trochu zamyslel nad existenicou “kresťanského” Boha, v ktorého neveril. A takto sa zamýšľal stále viac a viac a aj keď neuveril, rozhovory ktoré viedol so Svätým Pavlom v záhradách boli zamyslenia hodné. Pavol bol skromný človek, ktorý vedel ľudom pomôcť iba za pomoci slov a modlitby. Pavol sa modlil za rímsku kresťanskú komunitu žijúcu v nebezpečí a slová, ktoré hovoril Lukášovi sa dostávali priamo do tohto "združenia". Film Apoštol Pavol je krásnou interpretáciou toho, ako láska víťazí nad akýmkoľvek zlom a násilím. Boh od nás chce aby sme takýmto spôsobom rozmýšľali a šírili lásku medzi nás a našich blízkych. Amen.(3.6.2018)

 • Juto
  ***

  Nebolo to zlé ,ale mohol v režisér viac natočiť z jeho príbehu.(30.6.2018)

 • dalziel
  *

  To sa važne nedalo....Takú pizdovinu som už dlho nevidel....(14.10.2018)

 • muti
  *****

  Úžasný film, vrelo odporúčam všetkým. Človek si už vie vizuálne predstaviť situáciu v Ríme po nerovom požiari, pohľad do basy z pohľadu väzňa aj šéfa väznice, aké rozhodovanie museli postupovať rímski občania Priscilla a Aquila, a pod. Nezabudni to zapísať.(7.4.2018)

<< předchozí 1 2