Hlavní hrdina Pepa (Michal Suchánek) od útlého věku čeká na to, až začne ten opravdový a šťastný život. Ve školce nebyl oblíbeným dítětem paní učitelky, ve škole s ním nikdo moc nekamarádil. Na gymnáziu patřil mezi vyložené outsidery. Dlouho mu trvalo, než se osamostatnil, našel si práci, ženu, založil rodinu. V současnosti pracuje jako obyčejný úředník, který žije se svou ženou Zdenou (Petra Špalková) a dospívající dcerkou Zdeničkou (Natálie Grossová). Každý týden chodí s manželkou hrát karty ke svému dobrému kamarádovi Tondovi (Filip Blažek) a jeho ženě Jarmile (Alice Bendová). Zdá se, že Pepovi nic nechybí a vede obyčejný, ale šťastný život jako celá řada jiných lidí. Možná ale, že to není život, o kterém snil. A možná, že ho čeká život úplně jiný. Přijde opravdu ten správný zvrat v jeho životě, když k němu do kanceláře nastoupí nová kolegyně mladá a krásná Pavlína (Alena Doláková)? Nebo když potká svou vysněnou krásku (recepční - Anička Stopnická), kterou občas sleduje dalekohledem a díky které dokáže uniknout alespoň na chvíli z nudné a stereotypní reality jeho běžného života? Paralelně s životem Pepy se nám otevírá i život již zmíněné recepční Ireny, která v soužití se svým přítelem Emanem (Martin Pechlát) není úplně šťastná, avšak stále se snaží otěhotnět. (Bohemia MP)

KasaK

Na tenhle snímek přece musíte zapomenout. Tak jak zapomeneme na podobné charaktery ze střední či základky. Je přece o looserovi Pepovi, který žije a čeká, žije a čeká. Ta filozofická pointa tu je hlubší, než se se na první pohled zdá, kdy všem váhačům jasně vzkazuje: nenech si srát na hlavu a neposer se ze všeho. Pepa je Suchánkem ztvárněný suchar, který se z toho všeho přešlapování nakonec přešlápne fatálně. Co tu všichni máte? Jde o velmi povedené ponoření a ztvárnění totálně nudného osudu. I z hovna se plete bitch. ()

Ironhead

Kupodivu to není tak blbé, jak jsem si myslel, že to blbé bude. Tragikomedie o jednom submisivním klukovi/chlapovi, co celý život žije jen představami a nechá se sebou zametat. I tak to někdy někde opravdu chodí a těch lidí nebude málo. ()

zigy

Důvod zdejšího nízkého hodnocení? Většina zdejších uživatelů jsou právě takoví "pepové", jenže si to nechtějí přiznat, a pohled do zrcadla bolí.....Suchánek i jeho mladší vydání jsou přesným obrazem života spousty mužů, kteří místo toho, aby žili život, tak ho jen přežívají. Češi jsou mistry žánru tragikomedie. Ten konec je nečekaný a úžasně optimistický, po té depresi ze zpackaného života. ()

Franki69

Český pokus o "severské" černohumorné drama. S výborným Michalem Suchánkem, který roli celoživotního losera Pepy Nováka uhrál i v českém, v poněkud rozpačitém a těžkopádnějším provedení. Přesto mi ale film dopřál docela příjemné překvapení. Už jen proto, že ačkoli je jeho základním tématem vhled do života uťápnutého čecháčka, který si s ničím neví rady a se kterým se nikdo nemazlí od kolébky až k funusu, pod přehledným režijním vedením příběh nezadrhává. A ve chvíli, kdy ději hrozí vykolejení, vstoupí do příběhu nová postava nebo zvrat, které bědnému Novákovu životu udají nový směr. K snesitelnosti výrazně pomohla Petra Špalková, která se v roli manželky Pepy Nováka doslova vyřádila a vůbec dobré obsazení dalších rolí. Škoda, že si nejzajímavější dějové zápletky tvůrci schovali doslova pro poslední minuty. Uplatnit takových šoků v příběhu víc a dřív, dosažení „severské“ mety bylo doslova na dosah. Dávám 50%, už jen za tu odvahu zkusit v Česku nový žánr. P.S. I když v tom hraje M.Suchánek, rozhodně to není komedie. ()

quido_zidle

Nevyužitý potenciál... Vždycky, když se se nadechovalo ke zvratu v ději, k "akci", k čemukoliv kromě nudy, se to zase hodně rychle vydechlo... Takže nakonec nudný film o nudném blbovi s blbým koncem... ()

Dawe2

Film si v upoutávkách hraje na něco, čím není. A i jinak nic moc. Suchánek je sympaťák, ale tady hraje troubu a nevynikne. ()

Matry

je to vlastně o hovně film furt jsem čekal kdy Pepa něco udělá proto aby s dějem něco udělal. Když už se tak konečně stane tak je konec. Je jasný že o tom ten film je, bohužel je to hrozná nuda. A jak nám může být Pepy líto když se po večerech baví stalkovaní cizích lidí. ()

fila_B odpad!

Některé věci jsou v naší domovině neměnné jako Vltava se vlévá do Labe, Tři oříšky pro popelku na Vánoce v ČT a to, že Novák zase natočí sr...ku. Bohužel. Proč to dělá? ()

M_crha

Už dlouho jsem nebyl v takových rozpacích! To je tak amatérské. Jako kdyby to natáčela okresní televize s tím, podívejte a to je Suchoš a taky tu máme Koháka a Bendovou. Díval jsem se co má pan Novák za sebou a to je jeden průser za druhým. Jak někdo mu může dát peníze na další film? Vždyť kdyby to byl chirurg tak má na kontě 4 mrtvoly, šel by k němu někdo další na operaci? ()

pidla odpad!

Neschopný a pilný - to je skutečně smrtelná kombinace. Je neuvěřitelné, v jakém množství režizér Novák zásobuje diváky svými diletantskými pokusy. Dva a půl měsíce po premiéře Dukátové sklály je tu Pepa. A to letos ještě není konec. Za necelé dva měsíce po premiéře tohoto paskvilu pustí do kin další "dílo" - Teambuilding. Podle traileru to bude opět výživné. Zajímalo by mě, kdo jeho "tvorbu" financuje a kolik se mu z těch investic vrátí. Mimochodem zaujalo mě, kdo takovému průšvihu dá pět hvězd. A ejhle - tito uživatelé se zaregistrovali právě dnes, zřejmě jen proto, aby Pepu podpořili. Že by se tak autor snažil dostat z černých čísel? ()

Slepejsek

Do půlky snůška vyčpělých silvestrovských scének (od hippie matky přes traumata školních lavic až po pomaturitní ztrátu panictví), v druhé půlce plochá historka okresního formátu o tom, jak trubka k šoustu nepřišla... Mám pocit, že ještě větším nešťastníkem než filmový Pepa Novák, je jiný Novák. Jmenuje se Ján a je režisérem a spoluautorem scénáře tohohle filmu... ()

Fracek

Kupodivu je to tak zvráceně pravdivé, až z toho přeskakuje bránice ... tentokrát mě ani nenasralo, že to začalo a končilo pohřbem, takže dobrý počin, jen tak dál ... ()