Hlavní hrdina Pepa (Michal Suchánek) od útlého věku čeká na to, až začne ten opravdový a šťastný život. Ve školce nebyl oblíbeným dítětem paní učitelky, ve škole s ním nikdo moc nekamarádil. Na gymnáziu patřil mezi vyložené outsidery. Dlouho mu trvalo, než se osamostatnil, našel si práci, ženu, založil rodinu. V současnosti pracuje jako obyčejný úředník, který žije se svou ženou Zdenou (Petra Špalková) a dospívající dcerkou Zdeničkou (Natálie Grossová). Každý týden chodí s manželkou hrát karty ke svému dobrému kamarádovi Tondovi (Filip Blažek) a jeho ženě Jarmile (Alice Bendová). Zdá se, že Pepovi nic nechybí a vede obyčejný, ale šťastný život jako celá řada jiných lidí. Možná ale, že to není život, o kterém snil. A možná, že ho čeká život úplně jiný. Přijde opravdu ten správný zvrat v jeho životě, když k němu do kanceláře nastoupí nová kolegyně mladá a krásná Pavlína (Alena Doláková)? Nebo když potká svou vysněnou krásku (recepční - Anička Stopnická), kterou občas sleduje dalekohledem a díky které dokáže uniknout alespoň na chvíli z nudné a stereotypní reality jeho běžného života? Paralelně s životem Pepy se nám otevírá i život již zmíněné recepční Ireny, která v soužití se svým přítelem Emanem (Martin Pechlát) není úplně šťastná, avšak stále se snaží otěhotnět. (Bohemia MP)

horskejvlk

No odpad to není jen díky přesvědčivým hereckým výkonům ale ten námět… tak strašně a zoufale slabej. Když bychom vzali pointu že Pepa je celoživotní lůzr kterému se nedaří zbavit se okov stereotypu ta by nebyla špatná viz. Excelentní film Walter Mitti a jeho život ale zde se Pepa takto neosvobodil byť start a dramaturgický šok by byl perfektní. Bohužel scěnář takto odvážný nebyl, překvapení že Pavlínka byla jeho dcerou, asi po WC sexuálních 40s na maturiťáku se spolužačkou byla neurčitá tak jak se nabízela fiktivní dcera po rychloseznámení s frigidni symetrikou která potřebovala hnízdo pro Kukačku - Natálku Grossovi, byla velmi slabá. otázku proč ta blbost o ničem byla natočena ? Odpověď je nabíledni : Aby Natálka Grossová měla záminku dostat milionový honoráŕ. ()

Hansolo35

Rozhodne to není komedie, jak se u nás označuje 80% filmů. Hlavní hrdina žije všedního život... stejně jako spousty jiných lidí kolem nás. Pepa si to uvědomoval, oni ne. Jen těžko říct, zda si reinkarnací polepšil ;-) ()

Korpy22

Pepa Novák je přesným příkladem typického českého občana s docela nudným každodenním životem, který je zakončen nečekanou smrtí. Věřím, že takový byl zřejmě i záměr režiséra, vytvořit film o obyčejné postavě. Tím pádem si ale kladu otázku, koho tohle baví? Suchánek jakožto představitel Pepi, je stále spíše Suchánkem, snaží se diváka pobavit svým lehce trapným humorem a zbytek scén, je spíše taková výplň. Film je nudný, nevtipný a zbytečný. ()