Hlavní hrdina Pepa (Michal Suchánek) od útlého věku čeká na to, až začne ten opravdový a šťastný život. Ve školce nebyl oblíbeným dítětem paní učitelky, ve škole s ním nikdo moc nekamarádil. Na gymnáziu patřil mezi vyložené outsidery. Dlouho mu trvalo, než se osamostatnil, našel si práci, ženu, založil rodinu. V současnosti pracuje jako obyčejný úředník, který žije se svou ženou Zdenou (Petra Špalková) a dospívající dcerkou Zdeničkou (Natálie Grossová). Každý týden chodí s manželkou hrát karty ke svému dobrému kamarádovi Tondovi (Filip Blažek) a jeho ženě Jarmile (Alice Bendová). Zdá se, že Pepovi nic nechybí a vede obyčejný, ale šťastný život jako celá řada jiných lidí. Možná ale, že to není život, o kterém snil. A možná, že ho čeká život úplně jiný. Přijde opravdu ten správný zvrat v jeho životě, když k němu do kanceláře nastoupí nová kolegyně mladá a krásná Pavlína (Alena Doláková)? Nebo když potká svou vysněnou krásku (recepční - Anička Stopnická), kterou občas sleduje dalekohledem a díky které dokáže uniknout alespoň na chvíli z nudné a stereotypní reality jeho běžného života? Paralelně s životem Pepy se nám otevírá i život již zmíněné recepční Ireny, která v soužití se svým přítelem Emanem (Martin Pechlát) není úplně šťastná, avšak stále se snaží otěhotnět. (Bohemia MP)

uiu

Na film jsem nevěřícně zírala celou stopáž, protože jsem pořád čekala, kdy přijde nějaká ta myšlenka nebo zápletka - a ono nic. Začátek celkem baví, zvlášť dětství hrdiny a puberta, charakter je jako každý český film zaměřen na lidi, co zažili komunismus a povinnou vojenskou službu. Jak ale hrdina dospěje, celý příběh ztrácí tempo a jak jsem již zmiňovala zápletka žádná. Někdo se asi bude smát "Mámo, to je jak u nás." a ten, kdo tohle během sledování řekne, tak je mi ho velice líto. Hlavní hrdina totiž v životě nikdy nic nedokázal, oženil se se ženskou, která ani nečekala jeho dítě, souložili spolu za 15 let manželství 4x, pracuje pořád na stejné pozici, zatímco všichni kolem něj povýšili a neustále na něco čeká. Stále čeká na štěstí, lásku, spokojenost. A pak umře... Smysl filmu je asi takový, abychom na nic nečekali, protože dokud sami nepůjdeme osudu vstříc, tak samo nic k nám nepřijde. A skončíme jako Pepa. Smutný fakt je ten, že tímhle způsobem žije asi 60% Čechů nad 40 let. ()

Master19 odpad!

Snažím se v každém českém filmu najít aspoň tu jednu hvězdu. Vyškrábnout ji... kdekoliv. A musím říct, že tady to nešlo, prostě není kde brát. Čtyřicet minut jakéhosi představování, nebo úvodu, nebo co a pak má začít děj a je úplně jasné, že děj nebude. Příšerné, fakt. ()

Timak

Suchánek prostě neumí hrát. To mi nikdo nevymluví. A tenhle film na tom nic nezmění. Naprosto zbytečná záležitost. Blažek i Kohák hrajou pokaždé stejně typy a Špalková je sice dobrá, ale taky vlastně hraje pořád stejné krávy. Jedna * za Vlastíka. ()

Koryntos

Tady nám pan režisér obkresloval a pan scénárista opisoval.Tam je snad vobšlehlé úplně vše.Někdo tu měl nakoukaného Foresta Gumpa, Americkou krásu a vše zakončil koncem z Acid Hausu. Kdybych byla neznalá těchto filmů mohla bych si chrochtat blahem, že něco takového tu ještě nebylo, ale tohle je jen slabý čajíček vycucnutej z výborných filmů, ale chápu, že Českému divákovi zblblému soudkyní bramborou a vším ostatním z MOJí televize musí Pepa připadat jako vrchol kinematografie. ()

Jaro.Krafcik

Tak treba uznať že netflix pridava aj dobré filmy. Melancholická komédia Pepa alebo Pepík je toho dôkazom. Začiatok aj stred filmu bol ozaj vydarený, koniec už menej, čakal som iný záver ale nejak to muselo končiť, prišlo mi to ale až dosť tragické, asi to tak malo na diváka pôsobiť, každopdne Súchankov výkon bol famózny a toto je jeden z najlepších českých filmov. A to ich veľa nepozerám a malokedy sa mi nejaký zapáči. Percentové hodnotenie nepochopím. Mne sa to páčilo. 4* ()

ghatos

Rozhodně ne špatné. Bylo to takové chudokrevnější a nejrozvinutější, ale námět slušný, humor tam byl a Suchoš také ok. 62%. ()

KASUGI odpad!

Další (kolikáté už?) depresivní drama neustále a všude prezentované jako komedie. Přepnu na ten film. Scéna: Suchánek leží večer v posteli s manželkou, cosi mudruje a jde do sprchy nejspíš masturbovat, myslíc při tom na jinou ženskou. Tu jinou ženskou šmíruje oknem naproti v baráku. Ženská je ožralá, manžel jí vyčítá, že moc pije a že jestli chtějí vytoužené miminko, tak by měla přestat pít. Ožralá ženská mu vynadá, že děti mít přece nemůžou. Hystericky řve a manžel ji vlepí facku. Manželka utíká do ložnice, manžel za ní a hrozně se omlouvá, že to nechtěl. Střih, druhý den sedí Suchánek za krásným stolem někde v kanceláři a závidí, že takhle se dělá kariéra... vypnuto pochopitelně. ()

zsn

Tak to nemělo chybu. A to české filmy nenávidím. Takže za mne obrovská poklona. Zdravím - Nováková 😁 ()

sedm.1

Pepu lze zařadit mezi početnou skupinu projektů pocházejících z českých luhů a hájů, zabývajících se jednoznačně nejoblíbenějším tématem tuzemských tvůrců, a to vztahovými, respektive milostnými avantýrami lidí z davu, což by snad nebylo zas až tak nejhorší, kdybych ovšem místo úsměvu od ucha k uchu nevycházel z kina s depresí, znechucen a s myšlenkami na bodu mrazu, a to vůbec ne kvůli kvalitě snímku, ale kvůli obsahu, který do podobných stavů musí dostat opravdu snad každého diváka. Já už jsem vážně ze všech těch neustálých negativismů českých filmařů, potažmo scénáristů, pramenících z partnerských životů, vážně otrávený a je mi úplně ukradený tvrzení, že to prostě takto chodí, že taková je realita a blablabla, to přeci ale neznamená, že se v tom musí celá společnost plácat pořád dokola i ve filmové kultuře. Přitom to tentokrát ale nezačalo až tak depresivně, první třetina je totiž především sledem epizodních trampot dospívajícího ústředního hrdiny Pepy, nesmělého outsidera, jenž se protlouká životem jak jen to jde, hledajíc i on alespoň kousíček toho štěstí a lásky na tom světě ve svém zatím ne zcela výrazném životě. Tento úsek je ještě poměrně vtipný, zábavný, se slušným spádem a rozhodně nenaznačující vývoj, jakým se film začal ovšem ubírat následně. Místo nalezeného štěstí a lásky totiž Pepu čeká tvrdá a nelítostná realita všedních dnů a postupně tak sledujeme naprostou degradaci lidské bytosti, měnící se v rezignující trosku, nicméně stále doufající v lepší zítřky. Jak to skončí je pak už vážně jedno, snad jen mohu zmínit, že tragikomický závěr je jen posledním hřebíčkem do divácké nálady, která je vzhledem k předchozímu dění už tak na dně a prostě při závěrečných titulcích mi nebylo dvakrát do zpěvu, což jsem bohužel ale vážně před začátkem zrovna této podívané opravdu nečekal. Co se samotné filmařiny týče, nechci zde nic a nikoho vyloženě kritizovat, většina odvedla svou práci na únosné úrovni, rozhodně tedy nejde v žádném ohledu o nějaký vyloženě laciný a nepovedený brak, do nějaké intelektuálnosti to má ale také na míle daleko, což ovšem za sebe jen s povděkem kvituji, herecky lze jinak jistě vyzvednout přesvědčivého Michala Suchánka, který svého Pepu zahrál uvěřitelně a upřímně, naopak našroubované štěky přehrávajících pánů Koháka, či Vašuta mi přišli zbytečné a nevhodné. Zkrátka, Pepa je tragikomické drama, které ve finále nepůsobí ani trochu lehce, opak je pravdou, takže i když se tak vůbec na první pohled netváří, je plný smutku, a těžkých a bezvýchodných emocí, a těch pár fórků toho pak už moc z výsledného dusného dojmu nezachrání. Kdo má tento typ filmů tedy rád, vyloženě zklamán asi tedy nebude, podle mě se po něm ale většina párů pohádá, neboť se v něm jednoduše nemalé procento pozná, a to já osobně vážně zrovna nevyhledávám. P.S. Pepa rozhodně není určen pro nezadané, či teprve s partnerským životem začínající diváky, ti ho totiž "zatím" vůbec nepochopí, možná proto se u něj ale na druhou stranu pobaví. ()

Autenticita

Po okouknutí hodnocení tohoto filmu jsem byla připravená na nějakou hrůzu, ale nic takového, v půlce filmu mi bylo jasné, že jsem pozitivně překvapená. Je to dobře vymyšlené a dobře zahrané. Ještě dost dlouho po skončení filmu jsem uvažovala o osobnosti Pepy, hlavního hrdiny, jestli je vůbec možné, aby někdo takový, komu věci moc nevycházejí, měl v sobě pořád takovou pozitivitu a víru, že jednou to bude lepší. Nakonec jsem si řekla, že asi ano. Pepa totiž, ač "trpící" svou sociální neobratností, hlavně pokud jde o ženy, je nadán zvláštním druhem slepoty. On nepozná manipulátora. Nevidí, jaké hry s okolím hrají. Jako takový dobráček samozřejmě naletí zdatné manipulátorce a hned se berou. Jejich rozhovory pak nejsou nic jiného, než manipulátorská hra s obětí. A Pepa není schopen to dlouho rozpoznat, ke své ženě se chová slušně a snad ji má i rád. Sexuální frustraci chodí rozkouřit na balkón a nestěžuje si. Pepa si skoro nikdy nestěžuje. Pozoruje dalekohledem pár bydlící naproti a myslí si, o bůhvíjakou lásku mezi nimi nejde. V tom páru je naopak manipulátorem muž... ()

MsUtahraptor odpad!

Ubohý život neschopného budižkničemu bez páteře, zato s nulovou osobností . Předpokládám, že svojí cílovou skupinu to má. Nejspíš i dostatečně širokou. ()

bari68

Po pravde povedané, čakal som väčšiu hovadinu. A aj keď to vlastne bola taká hovadina, tak celé pozitívum, čo by som vo filme našiel ide na vrub Suchánka, u ktorého som sa bavil. Jeho mimické herectvo tu zapadlo veľmi dobre a myslím si, že sa v tejto úlohe (ako aj niektorí z nás ) našiel. ()

klukluka

S Pepou jsem se nejprve setkal v podobě scénáře. Byl přesně tak špatný jako film. Novákova režie mu neublížila, pouze svou afektovaností zvýraznila a podtrhla jeho nedostatky. Ale ta stupidita (mohl bych šukat kolegyni z OPBH, nadchází tedy můj nejkrásnější den v životě) a odporná “poetika”, tu filmu Pepa vtiskl už Nováko/Sauerův scénář. Šťastný mi nepřijde ani to, že tady kluka ve věku 20+ hraje mnohem delším životem notně opotřebovanej Michal Suchánek. Úplně největší bolest Pepy je ale jeho výstavba. Někdo nedával ve škole pozor, nebo se prostě jen vykašlal na pravidlo výstavby dramatického příběhu. Ten by měl sestávat minimálně z expozice, kolize, krize a závěru. Tady vystačili s hodinu a půl trvajícím uváděním do děje a závěrem. Pan Novák- režisér je neumětel a měl by se na to už vážně vykašlat. Natočit kvalitní film se mu nepodaří a v soutěži o nejhoršího českého režiséra současnosti pravděpodobně taky neuspěje, na to je v této disciplíně příliš velká konkurence. Odstřihněte ho od prachů a pošlete je syrským sirotkům. Dávalo by mi to větší smysl. ()

Devadesát Dva

Stejně neambiciózní jako hlavní hrdina, co si chce jen trochu užít života (Suchánkovo neherectví taky přesné)... scénář bez scénáře o ničem, příběh průměrného přežití života, vlastně je to v tom, o čem to pojednává absolutně bezchybné, jenže si myslím, že to nebyl tvůrčí záměr. Ale mě tenhle film neurazil, viděl jsem spoustu snímků, co jsou horší, nudnější i falešnější a nacházejí se tu mezi klasikami a nebo jsou nazývány kultem v červených číslech. V lecčems se tu člověk může identifikovat, pokud je introvert nebo inteligentní nebo jej cokoliv dělí od zbytku zdejší tupé ignorantské populace - holt generační výpověď. Je to takovej ten další českej film, kterýmu řada lidí dá nízký hodnocení proto, aby něčemu dali nízký hodnocení a připadali si jako drsní páni kritici. Není to žádná velká filmařina ani co by se za nehet vešlo. Ale taky to není vůbec špatný. 6/10 ()

Lukoboss

Pepa je celoživotní smolař. Ve školce i škole ho šikanovali a byl za otloukánka, na vojnu ho nevzali, protože má plochý nohy, práci má nezajímavou, s ženskýma to neumí atd., atd. A já si říkám, proč bych se na to vlastně měl dívat?! Resp. kdyby to byla nějaká střelená komedie, možná to bude fajn, ale tady vtip není vtipem, drama je zase málo dramatický. Nějak si nejsem jistej, jestli J. Novák věděl, co chce natočit. Celý to zůstalo na půl cesty a já jsem se nebavil. Znovu to vidět určitě nemusím. ()