Hlavní hrdina Pepa (Michal Suchánek) od útlého věku čeká na to, až začne ten opravdový a šťastný život. Ve školce nebyl oblíbeným dítětem paní učitelky, ve škole s ním nikdo moc nekamarádil. Na gymnáziu patřil mezi vyložené outsidery. Dlouho mu trvalo, než se osamostatnil, našel si práci, ženu, založil rodinu. V současnosti pracuje jako obyčejný úředník, který žije se svou ženou Zdenou (Petra Špalková) a dospívající dcerkou Zdeničkou (Natálie Grossová). Každý týden chodí s manželkou hrát karty ke svému dobrému kamarádovi Tondovi (Filip Blažek) a jeho ženě Jarmile (Alice Bendová). Zdá se, že Pepovi nic nechybí a vede obyčejný, ale šťastný život jako celá řada jiných lidí. Možná ale, že to není život, o kterém snil. A možná, že ho čeká život úplně jiný. Přijde opravdu ten správný zvrat v jeho životě, když k němu do kanceláře nastoupí nová kolegyně mladá a krásná Pavlína (Alena Doláková)? Nebo když potká svou vysněnou krásku (recepční - Anička Stopnická), kterou občas sleduje dalekohledem a díky které dokáže uniknout alespoň na chvíli z nudné a stereotypní reality jeho běžného života? Paralelně s životem Pepy se nám otevírá i život již zmíněné recepční Ireny, která v soužití se svým přítelem Emanem (Martin Pechlát) není úplně šťastná, avšak stále se snaží otěhotnět. (Bohemia MP)

PinkButterfl

Do kina som išla so zmiešanými pocitmi, ale musím povedať, že film ma celkom milo prekvapil. Hoci tragikomédie nepatria k žánrom, ktoré preferujem, tento film sa mi páčil. Naozaj ide o tragikomédiu v tom pravom slova zmysle, postava Pepu zažíva jedno sklamanie za druhým, čiže celkovo je film dosť pesimistický, na druhú stranu však prináša iný pohľad na život a na možnosti, ktoré život ponúka. ()

petruska777

Tak tady jsem hodně na rozpacích...Po zhlédnutí traileru jsem se těšila na vtipnou, lehce ironickou komedii, ale bohužel...Záhy jsem zjistila, že vše vtipné bylo v onom traileru a že tento film je jedna velká nuda. Ty dvě hvězdy patří Michalovi Suchánkovi, který se role Pepy zhostil na výbornou. ()

Benigni

Otřesné. Snad jedině Suchánek obstál a Petra Špalková se pěkně trápila, takhle kvalitní herečka v tomto filmu nemá co dělat... Hudba a scénář pod úrovní základní školy, Pechlát a Kohák v pasti totálně špatné režie a kamera, jak z nejlacinějšího seriálu. ()

baqq

Podľa mňa celkom dobrý oddychový film, pri ktorom som sa zabavil. Na druhej strane nič prevratného, čo by som z akéhokoľvek dôvodu potreboval vidieť viac krát. Jednoducho slušná jednorázovka, o 1 hviezdu menej za úplne zbytočný reinkarnačný záver, ktorý tomu celému mal dodať nejakú pointu - v momente, v ktorom ten film už nijakú nepotreboval. ()

kekebreke

Suchánek je v tom báječný. Film je smutný, bohužel taková může být klidně i realita. Snímek zapůsobil na mne naplno a já mu přeji hodnocení, které si zaslouží. Za mne 75% ()

JerryPilsen

Příjemné překvapení.V návalu přiblblých českých komedií se jedná o zázrak. Příběh má švih,žádné reklamy v každém záběru,jen toho humoru mohlo být víc. ()

SandroCZ

Děj filmu je jako sama Suchánkovo kariéra - nic moc ale s pár pěknýma a vtipnýma místama a s tragikomickým koncem. ()

Chemik

Tento film neměl snad nic .. na konci jsem se divil, že už je konec a vlastně se nic neodehrálo. Asi jako řada jsem se sám sobě divil, že jsem to vůbec dokoukal. Asi jsem čekal na nějaký velký zvrat v ději, který byl velice neočekávaný ... ale co kdyby.. ()

Kralovna.Noc

V celku fajn film,řekla bych nenáročná komedie o jednom smolaři. Konec mi přišel trošku zvláštní,jinak ale vůbec není špatný a zde na ČSFD je podhodnocený. ()

Kinepa

Příjemné překvapení. Suchánek kvalitní herecký výkon. Spíše depresivní film a hodně na zamyšlení ... ()

stanslon odpad!

Moji maminku mile překvapilo, že už se zase začali točit Bakaláři. Já se také na Pepu díval, už kvůli mamince jsem to přetrpěl, aby nebyla na velikonoce sama. Doufám že jí nikdo nevykecáte, že Pepíkovi dávám odpad. ()

boudiccaw

Nádherně zpracovaná tragikomedie, se kterou se ztotožní jistě hodně lidí, akorát si to možná nepřizná... Za mně skvělý výkon pana Suchánka i ostatních s naprosto dokonalou hudbou od Noida... ()

AdminkaDF

Fakt jsem tomu chtěla dát šanci i přes to, že zde úřaduje Michal Suchánek, který je bez pochyb výborný komik a předpokládám, že i chytrý člověk, ale bohužel jeho hraní mi přijde prostě nedostačující a to i na úrovni české filmové scény. Co tím chtěl vlastně básník říci? Že průměrný muž Čech je neschopný podpantoflák, který se nechává ponižovat, doprošuje se sexu se svojí manželkou, nezasluhuje respekt svého potomka? Nebo to, že když se nám napoprvé život nevydaří, nebuďme smutní, protože se pak převtělíme do dítěte našeho kámoše? Děj se táhne, zbytečně se nafukuje a tak nějak nešťastně se snaží i vtipkovat. Film asi neurazí, ale k nedělnímu žehlení to určitě nepomůže... ()