Hlavní hrdina Pepa (Michal Suchánek) od útlého věku čeká na to, až začne ten opravdový a šťastný život. Ve školce nebyl oblíbeným dítětem paní učitelky, ve škole s ním nikdo moc nekamarádil. Na gymnáziu patřil mezi vyložené outsidery. Dlouho mu trvalo, než se osamostatnil, našel si práci, ženu, založil rodinu. V současnosti pracuje jako obyčejný úředník, který žije se svou ženou Zdenou (Petra Špalková) a dospívající dcerkou Zdeničkou (Natálie Grossová). Každý týden chodí s manželkou hrát karty ke svému dobrému kamarádovi Tondovi (Filip Blažek) a jeho ženě Jarmile (Alice Bendová). Zdá se, že Pepovi nic nechybí a vede obyčejný, ale šťastný život jako celá řada jiných lidí. Možná ale, že to není život, o kterém snil. A možná, že ho čeká život úplně jiný. Přijde opravdu ten správný zvrat v jeho životě, když k němu do kanceláře nastoupí nová kolegyně mladá a krásná Pavlína (Alena Doláková)? Nebo když potká svou vysněnou krásku (recepční - Anička Stopnická), kterou občas sleduje dalekohledem a díky které dokáže uniknout alespoň na chvíli z nudné a stereotypní reality jeho běžného života? Paralelně s životem Pepy se nám otevírá i život již zmíněné recepční Ireny, která v soužití se svým přítelem Emanem (Martin Pechlát) není úplně šťastná, avšak stále se snaží otěhotnět. (Bohemia MP)

RedRose

vyslovene komedie to neni a tezko rict co tim presne autori chteli rict... takovych pepanu je na svete plno, rekl bych vic nez je zdravo a mnozi by ve svem okoli podobne smutnou postavu urcite nasli... smat se nad promarnenym zivotem moc nejde takze to zachranovali herecky... suchanek a blazek naprosto v pohode... bendova a spalkova jsou desny baby... spalkova je alespon slusna herecka... celkove rozpacitych 47% ale rad jsem to videl, je to trochu k zamysleni... ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: "Vtipný" pohled na "smutný" a nenaplněný život, který žádný chlap nechce. Netáhlo se to, zájímalo mě to a Suchánek výborný. ()

Meev

Film, pro jehož existenci není důvod. Nepobaví, nic nového nepřinese, jen v celku nudném podání servíruje nezajímavý život nezajímavého člověka a to ještě k tomu nezajímavým způsobem, 1,5 hvězdy. ()

ANTYCHRYST

Dokoukal jsem to jen kvůli Kladnu.. Film o ničem.. Spousty známých tváří.. ale chybí humor.. Příběh.. Velká bída.. 20% ()

Knor

Koukal jsem pouze ze zvědavosti bez jakýchkoliv očekávání a nakonec jsem neměl problémy to dokoukat jako spousty jiných českých píčovin. Suchánkovi takováhle role docela sedla a kdyby byl o něco zajímavější scénář, mohli by z té postavy vytřískat víc. Ve finále nebyla tahle tragikomedie úplně k zahození, Pepa je týpek, kterýho asi každej ze svýho okolí známe, chtělo to lepší příběh, škoda. ()

Gamekeeper77

Čekal jsem trapnej shit a dostalo se mi celkem příjemnýho překvapení. Smutnej tragéd Pepa mě dokázal místy pobavit, skoro rozesmát, stejně jako přinutit k politování i lehkýmu zamyšlení. Filmařsky velice dobře zpracovanej závěr mě skoro utrh ze řetězu se čtvrtou hvězdou, ale přeci jen, buďme objektivní. 64%. ()

subic

Tvl na tohle šel někdo do kina jo? Jako není to úplně blby do televize ale do kina? Navíc Suchosovi ta dramatičnost moc nejde. A ta rezavá holka je celkem ošklivá. Tak já myslím, ze jednou stačilo. ()

Pitryx

Tak jak nesnáším kecy do děje, zde mi to nevadilo. U této komedie, nebo chcete-li, tragédie se divák nezasměje tak, že by se popadal za břicho, ale spíše se bude usmívat celý film. Mimo závěr, bohužel. Ale ten je prozrazen ihned na začátku. No, já jsem se bavil. *** A PŮL ()

Ukrizku

Pepa je hodně naivní tragéd, který si není schopen zařídit sebemenší životní výhru. Nikdo ho nemá rád a nikdo pro něj nehne prstem. Zato Pepa je dobrota sama, drsný život si nechává proplout mezi prsty. Film není nic moc, smát se fakt není čemu, jen si celou dobu říkáte, to snad není možné a nakonec začnete cítit tu hrůzu, že s tím nejde nic udělat. Podle mého Suchánek ve své životní roli, kdybych ho teď někde potkala, dala bych mu peníze a poslala bych ho na psychoterapii. Jednou jsem ho slyšela říkat, že je poctivý maximalista, že na své role dře, aby byly tip top. Nevěděla jsem, o čem mluví, ale Pepa mi ukázal, o co jde. Všechny 3 body má pro sebe, odteď ho beru vážně. ()

ostravak30

Film Pepa mi, alespoň v první polovině zcela jistě, připomněl mé vlastní dětství a pubertu. A vlastně i mládí. Takže je možné, že můj život bude tak trochu pokračovat jako ten Pepův. Vůbec si myslím, že docela trefil hřebíček na hlavičku dnešních třicátníků a čtyřicátníků. A možná se v tom najde i mnoho padesátníků. Asi v tomhle je hlavní důvod k mnoha rozvodům. Vždyť podle nedávné statistiky každý druhý muž do pětatřiceti neměl vztah. Takže tenhle film z něčeho reálného vychází. Možná proto je mi tak sympatický. Já bych především netvrdil, že se jedná o komedii. Možná o drama s komediálními prvky, to ano, ale asi bych to do žánru komedie neřadil. Líbil se mi Jakub Kohák jako hipík a také hudba, která byla skvělá. Michal Suchánek se role zhostil perfektně a docela mu sedla. Je to bohužel taková smutná, leč pravdivá óda na současnou generaci! ()

Tominni

Příběh celoživotního lůzra Pepy, který tráví čas pozorováním jiné rodiny ze střechy paneláku. Poselství, že je někdo horší, než jsou ostatní v naší zemi samo o sobě nestačí. Film zrovna moc nebaví, navíc v sobě nemá ani nějaké poselství a tak jen tak ubíhá. I na české poměry spíše podprůměr. ()

Cortesz

Další českej průser. Dokud to bylo z mládí, tak to ušlo, ale potom to šlo klasicky do řádné prdele. Špalková strašně nesympatická, na zabití, vím, že to byl účel, ale tohle je extrémně vyhrocenej magor.Suchánek úplně mimo, mám dojem, že ho to snad vůbec nebavilo a nezajímalo. Tohle je fakt špatný. ()

Fajt

Pěkný film i když přímo komedie to nějak není, ale Suchánek je výjimečně. skvělý. Jen ten režisér byl při režírování asi nějak mimo. Kakao se v žádném případě nešňupalo, ale POUZE vdechovalo, aby se usadilo rovnou na plicích a ne do frňáku, aby z něj byly holuby. Druhý přehmat je, že žádný plukovník se nikdy aktivně nezúčastňoval odvodu, přece jen byla určitá hierarchie i na voj. správě. ()

javlapippi

Milujem, keď otvorím knihu alebo si pustím film o ktorých nič neviem, nič konkrétne nečakám a dostanem absolútnu pecku. Dokonalý príbeh lúzra vedúceho poľutovaniahodný život s ktorým si každý akurát vytrie p-odlahu. Preto som nepochopil tunajšie hodnotenie, ktoré je skôr než hodnotením tohto filmu kritikou ostatných aktivít jeho tvorcov. Mne je fakt jedno či režisér, scenárista a herci majú na svedomí kameňáky, nekonečné seriály alebo priblblú televíznu zábavu. Tento film je dobre napísaný, dobre natočený, skvele zahraný a fakt som sa pri ňom pobavil. ()

Kulhi13

Dvě hvězdy jen za to, že mám rád Suchoše, ale o čem ten film byl? Proč vlastně byl vůbec natočen? Pořád jsem čekal, kdy tam bude něco vtipného něco co zaujme, ale ono prostě nuda nuda nuda... ()

Honzulik odpad!

Pepa - tak tomuto pokusu o komedii chybí všechno a tvůrci si bláhově mysleli, že to napraví jmény některých herců. Režisér i scénárista Jan Novák si asi nabral moc velké sousto, které vůbec nezvládl... ()

ZHODNOTITEL

Hvězda ze soucitu. Nevím, čím to je, ale zatím si nikdo moc nevšiml, že Ján Novák je asi takový režisér, jako Tomáš Magnusek. ()