Lily je úplně obyčejná středoškolačka, která spíš než v realitě žije na mobilu, kde „postuje, lajkuje, šéruje a selfíčkuje“, ostatně jako většina jejích vrstevníků. Když však do digitálních životů většiny obyvatel města pronikne neznámý hacker, který začne zveřejňovat zejména to, co mělo zůstat skryto, začnou se dít věci. Absolutní panika v městečku se záhy promění v peklo a Lily si dříve či později musí položit otázku, zda se vůbec dožije příštího rána. Vše totiž naznačuje, že tím neznámým infiltrátorem do lidských soukromí je právě ona. (Cinemart)

Necrotongue

Dvě hvězdičky jsem filmu udělil za chvilkové nadšení, které se mě zmocnilo při velice pěkném vykreslení falešné morálky a toho pravého pokrytectví, bez něhož by Amerika nebyla Amerikou, ale víc jsem toho k ocenění nenašel. Scénář byl totiž z větší části až bolestně hloupý a místy jsem se i nepříjemně nudil. ()

ancientone

"Zasranej internet". Instagramová kinematografia. ale som veľmi na vážkach, či v "medium is the message", alebo iba v "ten film je fakt strašne vyprázdnený" zmysle. Levinson je každopádne majster pekných obrázkov, edgy štylizácie, videoklipových/reelsových momentov a soundtracku (tú Tommy Genesis veľmi cením), ale pod povrchom chýba dôvod, prečo daný film vlastne sledovať (respektíve nepremáhať sa k tomu) a koncentrovanejší ponor do témy, resp. plnohodnotné rozvíjanie motívov. Všetky nedostatky sa dajú strčiť pod univerzálny koncept "generačnej výpovede" o povrchnosti, neschopnosti sa koncentrovať, roztekanosti atď. atď. Levinson ale nie je Korine, ktorý dokázal v Spring Breakers reflektovať a glosovať. Levinsonov film je iba komfortným symptómom, súčasťou vlny, na ktorej sa vezie. A čo je najviac annoying, kryje to násilnými moralistickými momentkami. ()

BoPo

Ty si plakala? Nie, len mi jeden kluk vrazil prsty do krku. Nie je to tak sexy, ako to znie. Tak takýchto rozhovorov je tu viac. Mladí zabijáci začnú ako pohľad na necenzúrovaný party život mladých a nadržaných. Potom sa ich každodennosť začne komplikovať dôsledkami straty súkromia, v podstate drama o rizikách sociálnych sietí. Následne prehupneme do štýlu filmu Očista. A aby tých žánrových hupov nebolo málo, tak záver div že nepožmurkáva po Grindhouse: Planeta Teror. Je Vám asi jasné, že v tomto mixe sa postavy budú ťažko chovať logicky, rozumne a uveriteľne. Nevadí. Sympatickosť ústrednej štvorke tiež nikto do vienka nenadelil. Nevadí. Ako celok film totiž napriek tomu drží pokope, má svoj štýl (aj keď asi viac videoklipový, než filmový), jedna z hlavných postáv je transka (a nikto sa tu z toho nesnaží vytrieskať Oskara) a hlavne dodá pocit, že ste nevideli tento rok už 20 rovnakých. ()

Tommassi3

"Právě mě napadla děsivá myšlenka.. Že všichni jsme postavy ze Simpsonovejch, jenom to netušíme.." Mladej Levinson natočil opravdu skvostnou a Očistnou kritiku dnešní společnosti, maloměšťáctví a v neposlední řadě toho zasranýho internetu.. Formálně i obsahově navýsost inspirativní biják, jímž si otcovými Oscary a Zlatými medvědy vytírá prdel.. ()

corpsy

Po dopozeraní tohto snímku, som si začal uvedomovať jednu vec. Ako sa hovorí každého jeho jest a karma je zdarma. Lenže je smutné, že aj napriek tomuto filmu ( ktorý videlo strašne málo ľudí ), si divácka obec ( ktorej sa tento sociálno -kritický pohľad na vec týka ) aj tak neuvedomí následky a bude ďalej troliť na internete a ničiť ľudské životy. A vlastne za to môže aj samotný snímok, ktorý končí tak akosi americky a predošlý kritický myšlienkový presah spláchol do budára. Zo začiatku inteligentné dielo, ktoré sa zvrtne v ( tomto prípade ) zbytočnú exploitation jazdu na horskej dráhe. Obe časti sú skvelé a výborne natočené, ale každá z nich mala mať vlastný film. ()

ledzepfan

Aktuálních 53% mě vůbec nepřekvapuje, protože tohle je sice po technické stránce parádní filmařina, zároveň je ale tak syrově empatická, rafinovaně vrstevnatá, v klíčových motivech ambivalentní a hravá, že to prostě musí většinu diváků mást. ()

k4n9ur odpad!

Asi do půlky jsem koukal, pak mi došlo že je to takový nesmysl, až si můj mozek snaží vymyslet nějaký vlastní příběh/pointu, aby se trochu zabavil. Co to ku*a je? ()

Miseet

U tohodle filmu jsem měla veliký problém se rozhodnout, zda mě to baví, nebo nebaví. Některé pasáže tam byly fakt dobré, a u některých jsem naopak měla pocit, že bych ten film měla co nejdřív vypnout. Místama záživné, místama nudné. Čekala jsem tedy úplně něco jiného, než jsem dostala. Paradní námět na zpracování aktuálního tématu, internetu. ale chyceno za špatný konec.. Proto volím zlatou střední cestu a dávám tři hvězdy. ()

BoredSeal

Čekal jsem podle traileru nějaký ujetý exploitation bizár o moderní době. Překvapivě je to vážně naladěná depresivní úvaha o tom, jak je lidstvo (asi nejen) v USA debilní, kde se daří bez problému sympatizovat s hlavní hrdinkou, vnímavou vůči pokrytectví společnosti kolem. Viditelně přiznaná inspirace vizuální poetikou krvavých filmů Daria Argenta (i s použitou skladbou Morriconeho z jistého emancipovaného díla) potěší. Film vyzní v závěru profeministicky a režisér nedokáže vymyslet po svíravém atmosférickém nátěru podobně působivé finále, což mě trochu zhasilo nadšení, ovšem pointa je super. Není to úplně dokonalé a chvílemi díky temnotě zapomínáte, že se jedná o satiru, ale stojí za vidění. ()

M.i.k.e

Assassaination nation je opravdu taková Euforie skřížená s Očistou a v jádru nepřináší nic moc nového,ale to vůbec nebrání tomu,že je to sakra nepříjemný film a něco podobného by se klidně mohlo časem stát.Jak psal Enšpígl,v první fázi (první polovině filmu) už nyní defacto jsme a jakkoliv je ta druhá půlka možná až moc přitažená za vlasy,včetně ještě extrémnějšího konce,klidně se může stát (a doufejme že lidi opravdu nejsou tak extrémně blbí),že se něco podobného někdy odehraje.Je samozřejmě velmi pravděpodobné,že by to v reálu - nejspíš - nemohlo dojít až do takové krajnosti a od tvůrců je to v prvé řadě velká nadsázka,ale osobně mi z toho filmu nebylo vůbec dobře...85% ()

Jimmi

Je to velmi pritiahnute za vlasi a ten koniec je totalne uleteny...ale celkovo dost originalne. Na jedno pozretie urcite nesklame ()

bourec

Film o dementech a debilkách co sou celej den ponořený na sociálních sítích všeho druhu,a ještě maj pocit ,jak plnohodnotně žijou.Hovno.Kravina,kterou sem shlídnul vlastní nepozorností.30%. ()

C0r0ner

Nic jsem nečekal, ale kurva! Kurva! To teda byla paráda, jaká se vidí jednou za dlouhou dobu. Nejenom že to je extrémně brutální výpověď o současné společnosti, ale navíc to má špičkový scénář (někomu ta skoro až absurdita bude určitě vadit, ale mně teda, kurva, ne), režii a kameru, kterou tvůrcům může závidět 99% slavnějších autorů a k tomu ještě perfektní soundtrack. Totální špička. 100% ()

dubinak

Živý důkaz toho, že když se až moc tlačí na pilu, kombinují se různé styly dohromady, mluví se až nestoudně explicitně a obsazují se za hranou nesympatické hrdinky, nemůže film nikdy fungovat. Trailer vypadal super, vypadalo to originálně, drze, stylově. Ale to co jsem dostala bylo jen tisíce a tisíce zkopírovaných scén z jiných filmů. Začátek vypadal silně Arronovsky, prostředek silně evropsky a konec až očistecky. Když k tomu přičtu ještě dost nepravděpodobný děj, twist a trapné, rádoby drsné, v závěru metamorfované charaktery postav, výjde mi z tohoto zážitku naprosto neucelený bordel. Co můžu pochválit je asi práce s kamerou, některé scény měly z vizuálního hlediska něco do sebe a výběr hudby taky sedl jako prdel na hrnec, ale jinak je to z mýho pohledu tak nějak průser. Tohle prostě nemělo žádnou sdělovací hodnotu. ()

PROCESOR

Námět snímku se mi líbil. A všem co sdílí každý své hovxx a musí se za každou cenu prsit na instagramu to moc přeju. Soukromí je důležitá věc a když si jí neumí chránit tak pozdě… Toliko k námětu a teď ke zpracování, který až do závěru celkem šlo, ale potom to za mě bylo úplně přes čáru a pokus o Tarantina nevyšel. Ono totiž nejde jenom o množství krve a násilí, ale je tam v jeho filmech i jiná důležitá deviza. ()

Wormboy

Vyborna a cim dalej aktualnejsia tema, ktora vsak naraza na, slusne povedane, nie velmi vydarene spracovanie, najma od 2/3 filmu. Viac by ma zaujimalo ako sa mestecko Salem vysporiadavalo s celou udalostou +1,2,3 dni po nej...Druhy krat skor uprednostnim tematicky blizky, ale vyrazne citlivejsi a najma vydarenejsi Disconnect. 2,5/5* ()

Juto

Energeticky odvážny, bezdôvodne násilný a pekelne zábavný, hororovo-satirový film je návrat k čiernokomediálnym tínedžerským filmom z minulosti. 7/10 ()

dr.fish

Je nová doba, ale lidi jsou stejní hajzli. To je poselství filmu. Styl vyprávění je podivně zacyklen a kolorován, ale v postatě je to nově natřená stará koloběžka. Levinsonovy režisérské vzory jsou velmi jasně viditelné. Přesto jsou tu zajímavé momenty. 60% ()

majo0007

Oliver Stone pre súčasných tínejdžerov. Bohužiaľ, musíte pretrpieť prvú sračkoidnú hodinu, než sa rozbehnú jatky. ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa