Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

Don_Salier

Překrásná Claudia, vynikající výkony, ještě lepší hudba, ale stále mi k tomu něco scházelo, wetern není můj oblíbený žánr, ()

Titleist

Co ještě říct? Dnes již naprosto legendární film, který se stal tou největší filmovou klasikou. Takhle to vypadá, když spolupracují dva geniální mozky Leone a Morricone. Tohle je prostě naprosto famózní filmařina! P.S.: Kam se sere Arnold na Harmonicu? To je prostě nejgeniálnější, nejdrsnější a nejcharismatičtější postava v dějinách filmu! ()

honzic

Opravdu vydařený film, skvělá režie, kamera, střih, hudba, herecké výkony a zvuk. Filmařina jak má být, která se povedla. Jen škoda, že další filmy už nebyly tak vydařené. Hodnocení: 95 % ()

simonaa

Film ktorý keď sa zapne väčšina ľudí v mojom okolí hovorí repliky za hercov. Film ktorý ma donútil si kúpiť harmoniku a začať sa na nej učiť MAN WITH A HARMONICA :D Pre mňa jeden z najkultovejších filmov, s najkultovejšou hudbou. ()

BAADRAAM

Začátek tohoto filmu je tak bezkonkurenční, že neznám žádný jiný film, který by mu sahal alespoň po kolena (to se však již nedá říct o zbytku filmu, kdy film od Sergia Olivy od začátku po konec mírně lineárně klesá). Zachycení té správné HUDBY pro daný OKAMŽIK je naprosto geniální. ()

yatan

S filmom Vtedy na Zapade mam problem. Zatial co prve tri spagetove Leonovky mali nieco do seba, ale uz beztak tlacili na pilu detajlom, originalitou a humorom, Vtedy na Zapade je zosobnenim vsetkych originalnych prvkov, ktore Leone pouzil uz ovela skor. Viem ze 99% divakov ma kamenuje za taketo hodnotenie, ale skuste sa pozret na ten film nezaujato. Zatial co v Good, Bad a Ugly hudba film umocnuje a dava divakovi pocit ze vidi nieco mimoriadne a pribeh ho neustale prekvapuje, v tomto filme dokonala, priam az nadlusky citliva hudba Morriconeho straca svoju dokonalost pre fadny a lepkavy, miestami az nudny scenar. Aj ked su vo filme nezabudnutelne sceny (mucha na tvari - dokonala scena), ktore si clovek zapamata asi navzdy ( Fonda ako ruthless murder), Once Upon a Time in the West, je len westernovska poza a snaha vyzmikat to najlepsie z dovtedy uz videneho. Pripustam, ze divak moze mat iny pocit ak vidi Vtedy na Zapade ako prvy z Leonovych westernov, ale ak posuva reziser latku kazdym filmom vyssie, musi cakat ze cakajuci chcu prirodzene a pravom ocakavane..7/10 ()

moviepill

Áno, maestro. Podarilo sa vám to... Takto nejak to vtedy bolo. Myslím, že železnica symbolizovala americký Západ, a nielen ten. Ako žila pretkávajúca sa Údolím monumentov, nechávajúc vlievať do seba život v podobe stavbárov, usadlíkov, kočov a lokomotív. Nádherný... ()

Chrudoš

Nádherný vizuální prožitek, podpořený jednou z nejsilnějších hudebních složek, jaké se v dějinách filmů objevují. Film bez hudby by přišel o velkou část své působivosti a dlouhé nájezdy kamery, záběry přírodních scenérií, by působily jako vycpávka. Takto ale tvoří celek jedinečný filmový zážitek, a snímek se po právu stal kultovním. Můj jeden z nejoblíbenějších filmů vůbec. Skvělá režie, kamera, výběr a výkony čtveřice hlavních hrdinů (Cardinale, Bronson, Fonda, Robards) a v neposlední řadě krása exteriérů. ()

kosaka

Klasika klasik, co se westernu týče. Zdánlivě se toho moc neděje, ale díky výborné kameře je stále na co koukat. Orchestrální provedení skladeb dokresluje skvělou atmosféru. ()

Honzus

"Tenkrát na Západě" nebo "Hodný, zlý a ošklivý"? Nevím, vážně nevím. A vůbec mi to nevadí. Jedno je ale jisté: Žádný jiný film nenabízí tak dokonalou souhru všech filmařských dovedností jako TnZ. A to, co zde předvedl génius Morricone, je mimo všechna měřítka filmové hudby. ()

Enelya

K tomuto filmu jsem se hodně dlouhou dobu doslova ,,dokopávala". Klasika, neklasika je to western a pro mě tedy skoro nekoukatelný žánr. Ovšem...musím uznat, že na filmu opravdu něco je. Nejspíše ta úžasná hudba Ennia, která podle mě film dostává o úroveň výše. Možná herecké obsazení s v čele nádhernou Claudii, proradným Fordem a pomstu hledajícím Bronsonem či skvělá režie Leoneho. Ať tak či tak rozhodně mohu souhlasit s tím, že označení ,,král mezi westerny" si Once upon a time in the West opravdu zaslouží. Navíc mi Ennio Morricone spolu s Sergiem Leonem ukázali, že western jako žánr rozhodně nemám zatracovat. :-)90% ()

Starda91

Tak tenhle film mě a mysím že i celou mou generaci moc nezasáhl, ale na dobu kdy byl natočen to musel byt unikát, i přes tu délku jsem se docela dobře bavil, jen mi vadily ty příliš přetažené scény. Nezbývá mi, než dát 4**** na pět to u mě určitě není a třema bych filmu z mého pohledu zase křivdil... ()

carl.oesch

Filmy se nedají objektivně porovnávat mimo žánry, ale tenhle western pro mně je jednoznačně nejlepší ze všech co znám a jeden z filmů, kde jsou všechny složky tak dokonale a nenásilně propojeny, že se tomu lze přiblížit, ale překonat se to nedá. A velký dík Eniovi Moricconemu - asi nejlepší filmová hudba všech dob, ale i to tady bylo řečeno. A stejně to člověků nedá, aby to zopakoval. ()

PartyzanFilm

Westerny nejsou pro me, ale samozrejme musim uznat kvalitu. Ta rozvlacnost mi tentokrat vubec nesedela. Dal bych 3*, ale hudba povysuje film o kategorii vyse. (i kdyz to bylou tou nadhernou hudbou az preplacane...) ()

Zoltar78

Film par excellence!!! Neskutečná záležitost a westernová klasika časem zrající jako ta nejlepší whisky. Kulervoucí scény a skvost filmařského umění. Tady je i 5* málo. Srdeční záležitost... ()

bobin

Už ten úvod pusté železniční zastávky s čekajícími muži zasluhuje zvláštní cenu . A celé se to rozvine do geniálního westernu , tak odlišného od ostatních . A ta mistrovská muzika Morriconeho ! Úžasný zážitek. ()

Wolfface

Westernová dokonalost,která vás skoro na tři hodiny nenechá zahálet a kterou zdobí všechny hlavní postavy,osudová a jímavá hudba Morriconeho a krásné vyústění,které filmu nesmírně sluší. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone