Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Předchůdce populárního westernu Butch Cassidy a Sundance Kid vypráví příběh o dvou nejsympatičtějších mužích divokého západu postavených mimo zákon a o období, kdy se setkali a začali tvořit nerozlučnou dvojici. (oficiální text distributora)

Recenze (30)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Nový pokus o reinkarnaci filmové slávy legendárního dua pistolníků je prospěšný především v jedné věci - názorně a zjevně divákům ukazuje, jak velký a jedinečný byl původní film Butch Cassidy a Sundance Kid a jak nedostižní byli oba jeho charismatičtí herečtí představitelé - Paul Newman a Robert Redford. William Katt a Tom Berenger jim totiž nesahají ani po kolena... ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Mňa sa nemusíš báť.“ – „Tiež si si to všimol?“ Ako sa spoznali? Ako prepadli svoj prvý vlak? Kde preboha prišli k otrasným prezývkam a kde až pramení ich strach z vody? Nuž, nápad nakrútiť prequel k pravdepodobne jednému zo sto najlepších filmov kinematografie (bez nároku na žáner, rok, krajinu atď.) je rovnako dobrý ako zlý. Určitú poetickú atmosféru tomuto trúfalo zúfalému pokusu uprieť nemožno (minimálne William Katt alias Tommy Ross z CARRIE sa na Roberta Redforda diabolsky podobá, ale postráda jeho charizmu a zmysel pre humor), ale výsledok uspokojí skôr tých divákov, ktorým k westernovému šťastiu stačí tucet koní a zopár mlčanlivých chlapov v klobúkoch s mokvajúcimi ranami. Ten nápad je každopádne oveľa bizarnejší a horší, než samotný film. ()

Reklama

monolog 

všechny recenze uživatele

Je to vlastně jako klasický prequely o dětských letech a mládí oblíbených hlavních hrdinů. Trochu akčnější, trochu humornější, trochu dětinštější a trochu míň dospělý. Dalo by se to přirovnat třeba k nějaké trochu míň zábavné epizodě Brisco County Juniora. Herci byli už původně obsazení proto, že byli podobní Redfordovi a Newmanovi, aby to vypadalo autentičtěji. Jenže se to celkově nijak moc nepovedlo. Je to takový nedovařený, občas to člověka chytne a zabaví, ale většinou se tam nic moc neděje. Navíc dějový nedotaženosti ve vztahu k filmu s Redfordem a Newmanem to absolutně stahují na dno k ostatním rejžařským filmům (a není to od režisér, ale od rejžovat). Posledních třicet minut se sice snaží ukázat, že se něco děje, ale to tu první nudnou hodinu a půl prostě nezakryje. Nebýt staršího snímku, dávno by na tento film všichni zapomněli. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Deset let po premiéře legendární westernové tragikomedie "Butch Cassidy a Sundance Kid" se rozhodl režisér Richard Lester vrátit na začátek a zobrazit začátek kariéry těchto dvou mužů. A v žádné případě nemohu říci, že by se jednalo o špatný film. Ovšem začátek je slabý a nevýrazný. Až jsem se divil, že tohle vůbec natočil Lester, autor nejakčnější verze "Tří mušketýrů". Až v druhé půli nabývá film obrátek, nemá chybu přepadení banky s pytlíkem od popcornu a záverečné přepadení vlaku je jedna velká zábavná akce. William Katt a Tom Berenger sice nedosáhli Newmanovsko - Redfordovského šarmu, ale také nebyli k zahození. Z vedlejších rolí zde má celkem zajímavou roli Brian Dennehy, škoda že nemá moc prostoru. "Butch a Sundance: Začátky" jsou dobrý a zábavný western, s originálem sice nesrovnatelný, ale alespoň že takhle. ()

PinokKio 

všechny recenze uživatele

Lehkovážně pojaté vyprávění o slavné dvojici psanců z divokého západu. Ačkoliv je to detailnější, co se týče reálných osudů Butche a Sundance, než byla známější filmová verze s Newmanem a Redfordem, tak je výsledek spíše o ničem. Těžko říct, jestli jsou na vině oba hlavní představitelé, kteří nepředvedli zrovna nic oslnivého nebo samotný příběh, který si z dané doby spíš utahoval než aby ji vykreslil v temnějších, tedy přirozenějších barvách .. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (1)

  • Sundance (William Katt) ve filmu říká Butchovi (Tom Berenger), že se jemenuje Longbow. Stejnou informaci obdrží Butch i ve filmu Butch Cassidy a Sundance Kid (1969), avšak je z ní překvapený. (JohnSmith)

Reklama

Reklama