poster

Butch a Sundance: Začátky

 • USA

  Butch and Sundance: The Early Days

 • slovenský

  Butch a Sundance: Začiatky

 • slovenský

  Butch a Sundance: Kedysi dávno

Western / Dobrodružný / Krimi

USA, 1979, 107 min

 • monolog
  ***

  Je to vlastně jako klasický prequely o dětských letech a mládí oblíbených hlavních hrdinů. Trochu akčnější, trochu humornější, trochu dětinštější a trochu míň dospělý. Dalo by se to přirovnat třeba k nějaké trochu míň zábavné epizodě Brisco County Juniora. Herci byli už původně obsazení proto, že byli podobní Redfordovi a Newmanovi, aby to vypadalo autentičtěji. Jenže se to celkově nijak moc nepovedlo. Je to takový nedovařený, občas to člověka chytne a zabaví, ale většinou se tam nic moc neděje. Navíc dějový nedotaženosti ve vztahu k filmu s Redfordem a Newmanem to absolutně stahují na dno k ostatním rejžařským filmům (a není to od režisér, ale od rejžovat). Posledních třicet minut se sice snaží ukázat, že se něco děje, ale to tu první nudnou hodinu a půl prostě nezakryje. Nebýt staršího snímku, dávno by na tento film všichni zapomněli.(29.8.2006)

 • Diamant
  ****

  Filmu môžeme dodať výchovnú hodnotu premostením na podobenstvo O nepoctivom správcovi z Evanjelia: Je obdivuhodné, čo všetko dokážu ľudia vymyslieť a uskutočniť pre získanie pominuteľného bohatstva. Iste, samotná krádež, či lúpež sú zlé veci. My si tu chceme všimnúť vynaliezavosť a nasadenie s akým synovia sveta myslia na svoju budúcnosť. O čo viac by sa mali synovia Svetla usilovať konať dobro, aby tak pomáhali sebe, aj ostatným ľuďom získať oveľa väčší poklad - večné šťastie - nebo! ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov.(3.2.2009)

 • Thommie
  ****

  Beru tohle jako předkrm k Redfordovi a Newmanovi. Rozhodně bych nedával výraznější herce, myslím, že by se to začalo míchat a to by byla škoda. Z tohoto pohledu je to celkem sympatický snímek. Je tam humor, který je mi více než blízký. Není to samozřejmě taková kvalita jako v podání již zmíněných pánů herců, na druhou stranu jde o úplně něco jiného.(13.9.2008)

 • Radek99
  **

  Nový pokus o reinkarnaci filmové slávy legendárního dua pistolníků je prospěšný především v jedné věci - názorně a zjevně divákům ukazuje, jak velký a jedinečný byl původní film Butch Cassidy a Sundance Kid a jak nedostižní byli oba jeho charismatičtí herečtí představitelé - Paul Newman a Robert Redford. William Katt a Tom Berenger jim totiž nesahají ani po kolena...(15.10.2007)

 • Historik
  ***

  Čekal jsem to horší. Musím říct, že to bylo docela sympatické, na rozdíl od původního filmu ale jen tak na jedno podívání. Hlavní hrdinové byli trochu podobní Newmanovi a Redfordovi a snažili se vystupovat jako oni. Akorát scénárista zapomněl, že svá skutečná jména řešili už v původním filmu, tedy až na konci své kariéry, a také, že Sundance tam byl levák. Tady jsme viděli, že začínal jako pravák. Musel to být opravdu excelentní střelec. Ale jak říkám, bylo to vtipné. Vyloupení vlaku na závěr bylo velmi povedené. Asi by to dopadlo lépe, kdyby to byl film stojící zcela samostatně, kdyby nebylo nutno ho srovnávat s tím dokonalým filmem z roku 1969.(27.8.2006)

 • William Katt

 • - Sundance (William Katt) ve filmu říká Butchovi (Tom Berenger), že se jemenuje Longbow. Stejnou informaci obdrží Butch i ve filmu Butch Cassidy a Sundance Kid (1969), avšak je z ní překvapený. (JohnSmith)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace