Pásky z Nagana

• USA The Nagano Tapes (více)

stihac10

Sám jsem to tehdy ve třech letech nevnímal, ale díky tomuto filmu jsem si Nagano prožil. Slzy na konci jsou povinností! ()

vandamator

I po dvaceti letech mi tahle sportovní události vhání slzy do očí, kdo nezažil nemá ani tušení, výborně zpracovaný dokument.O jedné z největších sportovních událostí našich dějin. ()

KasaK

"What does Svoboda mean? I know it's a popular name." "It means freedom." "Oh my God. Are you kidding me? Svoboda means freedom? That's crazy, that's too perfect. If someone wrote that and said: OK, so this guy, his name is Peter Freedom, scores the wining goal against the evil empire, I'd say this is the dumbest thing I've ever heard. What do you talking about? That's crazy!" ()

randycz

Kolik hvězdiček asi může dostat dokument o největší sportovní události České republiky?? Odpověď je jasná. Ale tady se nebavíme o původním dokumentu z roku 1998 točeném tak, aby jste se na něj dívali na obrovské krabici. Nejvíce mě dostalo množství zrecyklovaných záběrů, které byly převedeny do digitální podoby. Při záběru na Pavla Bure máte pocit, že na Vás vyskočí z obrazovky, utře si pot z čela Vaším přehozem na gauči a vrátí se zpět na obrazovku. Povedený soundtrack i faktické informace o politické situaci a možnostech hráčů hrát hokej. Opravdu excelentní počin ! ()

0kozel

Kdo to nezažil, tak to asi nepochopí, ale tenkrát se odehrálo něco velkého co vstoupilo do našich dějin! Povedený dokument. ()

M.J

"Kdyby mi někdo napsal, že hráč jménem Petr Freedom (Svoboda)dá rozhodující gól proti zlému umpériu, řekl bych, že jsem nikdy neslyšel větší blbost...... ()

KoudyTheAlko

Pro Čechy národní poklad. V zahraničí by to tak velký úspěch nemělo, i když IMDb říká něco jiného, je to jen malý vzorek. Každopádně nechci znít jako vlastizrádce. Je to národní hrdost v 73 minutách a rozhodně to ukazuje i na bojovnost a soudržnost, která v Češích je, i když už občas moc vidět není a spíš mi přijde, že se vytrácí. To se ale není čemu divit. Když hlavy státu spíše národ rozdělují.. 85% ()

Kinison

K tomuto turnaji mám ve svém deníku jen dvě poznámky: "Na ráno jsem se domluvil s bubáčkem, že se jukneme na hokej. Málem bych jej zaspal. Naštěstí jsem byl vzbuzen a mohl vychutnat dost dobrý zápas Česká republika - Kanada. Po nájezdech jsme vyhráli 2:1 a byli jsme ve finále olympijského turnaje. ... Ráno jsem hokej zaspal. Probudil mě až hlahol, když jsem dali gól. První a poslední, který nám zajistil vítězství v olympijském turnaji. Brečel jsem. Bylo to hodně emocionální." Tento kvalitně zrealizovaný dokument mě k slzám opět dohnal. ()

kolly13

Cítit ten pocit národní hrdosti, s výhrami nad nejlepšími v pozici Davida proti Goliášovi, znovu si uvědomit dopad na celý národ s danou historií. Jsem rád za tento snímek, kdy znáte konec a stejně se těšíte. Hlavně, dává to smysl, je to zvládnuté technicky i fázemi a probouzí silné city. Snad se mohli více vyjádřit i rusáci, ale kdo ví, zda chtěli... ()

Syndrom

Mikropříběhy ve velkém oblouku o Davidovi o Goliáších. Trhání gauče a to mi to tehdy a asi i dneska bylo u prdele. Hudeček je vlna sama o sobě. Poď s tim celovečerákem do nebes!___Po druhé projekci jsem si uvědomil, že Hudeček bude asi docela nacionalista, jako by měl každej Čech ještě pár dekád, a že ty záběry IMAX kamerama jsou lepší než život. Jo a dneska už mi to u prdele neni, už moc vidim ten kulturní význam - hlavně do budoucna tedy. Je to vlastně srandovní, všichni si myslí, že všechno je v hajzlu a přitom v ČR to naopak od První republiky po 100 letech zase začíná nějak vypadat. Oproti velkým národům. Depresivní třicátníci se můžou těšit. ()

Fender

Úžasný dokument, který reflektuje hokej, jako důležitou stránku naší národní identity, jenž nás stmeluje dohromady. ()

oli9

Freedom :) prostě nostalgie, i po těch letech se ve mě praly emoce a zase sem cítil velkou hrdost na náš národ. Diky téhle partě kluků. To jak spojili národ něco neuvěřitelného. Jinak jako filmařina to má svou kvalitu a kouzlo. ()

Dvojirakri

Po 25 letech dávám poslední tři české zápasy turnaje celé ze stránek ČT. Když Kanaďan, který u toho byl, po těch letech dnes řekne, že jsme to ubetonovali, dokazuje, jak velký mindrák jsme jim připravili, stejně tak takové jméno jako je Gretzky, když se ani dnes, po takové době, nedokázal k tomu turnaji vyjádřit alespoň tak, že si to naši kluci zasloužili. Naši sportovci celkově měli v tu dobu vysoké sebevědomí a bylo to na nich znát. Dnes je právě to sebevědomí, které nám často schází k lepším výkonům. A možná je to i proto, že si málo vážíme elit... Ale to by bylo na jinou debatu. Dokument je fantastický, asi nejlepší sportovní dokument který znám. Až tak ho obdivuju a dodává mi dokonale pocity sentimentu z doby kdy "bylo vše v pořádku" tak, že patří do mých TOP10 snímků vůbec. ()

Mersis

Po dlouhé době jsem zase hrdý, že jsem se narodil v této zemi a že jsem zažil tyhle momenty naživo. Až mi slza ukápla 😁 Za tohle by měl Ondřej Hudeček dostat minimálně nějakou cenu! ()

BrusVejn

Fajn a svižný dokument. Jedine mi prišlo, že tvorcovia prehnane tlačili na to, že českú repre vykreslili ako úplne zúfalých outsiderov, pritom 2 roky predtým vyhrali majstrovstvá sveta :))) Túto skutočnosť dokument totálne odignoroval a spomínal z 1996 iba akýsi svetový pohár, ktorý je úplne irelevantý. ()

BigbyWolf

Pro fanoušky hokeje a sportu obecně koncentrovaná dávka emocí, pro ostatní snad přiblížení společenského významu nejen Nagana. Jsem si jistý, že to bude fungovat i na obyvatele jiných končin téhle planety, než je ČR. Skvělá práce. ()

Silnica

Ouvej...dokument českého režiséra ve světovém formátu díky kterému už nepotřebujeme žádný hraný celovečerák o Naganu, žádný muzikál ani nic jiného...protože tento dokument je filmařský klenot!! Střih, hudba a hlavně osobnosti, které sice jen mluví, ale přitom hrají (věřím a doufám, že dokument zůstane bez dabingu pouze s titulky - u nečesky hovořících osobností)...Theo Fleury je na Oscara, nejsilnější postava plná stále (i po 20ti letech) přítomného kanadského opovržení nad nájezdy...Marc Crawford, Eric Lindros a další...tolik příběhů, a to nejen těch českých...ano, je to o Naganu, ale ultimátní hodnocení prostě není jen výrazem nostalgie..dojme Vás to, rozesměje, naštve (hlavně řeči Kanaďanů)... a ta bonusová scéna, wow....Američané mají "Miracle On Ice" a my teď máme "Nagano Tapes" ()