Do Dne matek zbývá už jen několik dnů a několik rodin se musí vyrovnat s tím, jak tento velký den letos stráví. Ať už to znamená strávit ho s novou láskou, ztracenou láskou či úplně bez lásky, letošní Den matek se určitě nezapomenutelně zapíše do historie romantických komedií – a na několik dalších desetiletí i do povědomí diváků. Laskavý, starostlivý, vtipný a dojemný – stejně jako matky na celém světě. (Freeman Ent.)

Amroth666

Po asi 40ti minutách jsem to musel vypnout. Jediný důvod, proč jsem na to koukal byla nestárnoucí a pořád krásná Aniston. ()

carly

Príjemný film so skvelým obsadením a niekoľkými veľmi vtipnými momentami. Dejových línií nebolo toľko, ako v predchádzajúcich sviatočných počinoch, čo ale nie je na škodu. Dostali sme tak šancu trochu viac sa zoznámiť s jednotlivými postavami. napriek tomu som mala pocit, že tomu občas chýbal príbeh. Že to bol skôr len pohľad na vzťahy medzi matkou a deťmi. Č o nie je vôbec zlé a napriek tomu, že s Mother Knows Best na môj vkus trochu moc tlačili na pílu, film som si užila. a to hlavne vďaka hercom. Najsympatickejšia mi bola línia Kate Hudson a Sarah Chalke, aj keď práve v nej ma najviac sklamalo rozuzlenie. Oceňujem rôzne situácie, na ktoré poukázali, ako adopcia, strach zo sklamania, rozvod a noví partneri rodičov, smrť rodiča, či rasizmus a homofóbia tých, ktorí by vás mali podržať za každých okolností. Film zbytočne nezadrhával, mal skvelú hudbu a bol tam Hector. Aj Larry. Film splnil moje očakávania a to nie je žiadna maličkosť. ()

necisty

Tohle je vážně špatné. Usnul jsem u toho. Po vzoru Na sv. Valentýna a Šťastný Nový rok, jsem čekal jinou ligu. ()

KajusaK

Na film jsem netrpělivě čekala, poté jsem se dlouho odhodlávala ho pustit. Každopádně jsem velmi příjemně překvapená. I když byl závěr naprosto předvídatelný, tak některé momenty stály opravdu za to. Nadprůměrná komedie. Z těch nových rozhodně nejlepší. Jennifer, Kate a Julia v jednom filmu to je dokonalost. Hello Sandy with two sons :D). ()

angel74

Začátek nestál za nic, ale postupem času se to docela rozjelo, takže jsem se místy celkem slušně bavila. Největší zásluhu na tom měla Jennifer Aniston, ovšem Jason Sudeikis taky nebyl špatný. Je však třeba zohlednit fakt, že v reálném životě nekončí všechno tak sluníčkově jako v téhle milé oddechovce, která svým obsahem osloví spíše ženy než muže. (55%) ()

kocik1

Jedna matka horší než druhá a humor tu hledám jenom ztuha. Film je plný klišé a nabubřelé nudy, k zajímavé podívané dejte se jinudy.... ()

Copacabana

Nádherný film. Priam ako vystrihnutý z bežného života plného radostí a starostí, doplnený o moje obľúbené herečky - tak to bola pre mňa stávka na istotu. Nemôžem si pomôcť ale silne mi to pripomínalo niečo medzi seriálom Zúfalé manželky a filmom Matky rebelky, čo nie je samozrejme zlé kombo. Rozveselilo, chytilo za srdiečko, ach čo dodať, snáď len že už sa teším ako aj ja budem niekedy usporadúvať takéto detské oslavičky,keď budem mať deti.  V tomto filme mali teda veľký úspech.😁 ()

arbitr

Souhlasím s Katushkou, spíše než o komedii se jedná o sociologickou sondu do života dnešních amerických rodin. Určitě to není film pro náctileté, plný obhroublých a přiblblých vtipů s využitím přehršle sprostých slov. Pomalu se to rozjíždělo, ale postupně se to rozjelo do správného tempa. Takový protipól komediím z pera Setha Rogena, vhodná ke shlédnutí po dobrém nedělním obědě během deštivého odpoledne. Akorát ty holky v hlavních rolích nám zase nějak zestárly a ač nejsem žádný odborník na módu, tak ty outfity zejiména u JR se vyloženě nepovedly (pokud to nebyl záměr, jako s tou její parukou). Budu muset kouknout i na ty dva předchozí Garryho filmy věnované americkým svátkům, nevím jak mně mohly uniknout. Asi je občas potřeba kašlat na nízké hodnocení, dát šanci a udělat si názor sám. ()

Johnny.ARN

Zbytočne umelo pretiahnuté o 20 minút. S jedinou dobrou scénou v kuchyni pri príchode starých rodičov. Až nechápem to obsadenie. To bolo tak dobre zaplatené? Len za tú scénku a krásnu Jennifer ( ktorej je už tak koľko? 200? ) 1 z 5 ()

Minimie

Myslím, že jako nenáročná oddychovka film docela slušně obstál. Jasně že se to neobešlo bez několika trapně komických situací a amerických klišé (milý Hollywoode, vážně si myslíš, že ti uvěřím chlapa, který svoji přítelkyni uhání ke svatbě? :D), ale ve výsledku jsem se celkem dobře bavila. Scéna s nečekanou návštěvou rodičů vyhrála na plné čáře, a rozhodně nepropásněte nepovedené záběry během závěrečných titulků - smála jsem se u nich snad víc než za celý film. ()

venison

Žádné velké umění jsem od prvoplánové citově vyděračské komedie "Svátek matek" neočekávala.. Hlavní lákadlo pro mě byla ženská trojka - Jennifer Aniston, Kate Hudson, Julia Roberts - která se takhle zajímavě sešla na plátně.. U filmu jsem si krásně odpočinula, zarelaxovala, vypnula a mnohdy i pobavila, takže svůj účel to splnilo.. Nejvíce potěšila scénka s Julií Roberts a Hectorem Elizondo s odkazem a "Pretty Woman" :-) Rozhodně zapomenutelné, místy nemístné, ale jinak vcelku i milé - koukatelný průměr.. ()

Pavlínka9

Hledala jsem nějakou "americkou komedii" - to často nedělám. A vzpomněla jsem si na trailer, kde měla Julia Roberts fakt příšerné vlasy :D :D A tak jsem po tom šáhla. Bavila jsem se, zasmála jsem se, je to různorodé, je to hodně americké, ale moje očekávání to splnilo. Nejvíc mě bavila Kate Hudson a její indický manžel s matkou :) :) Ti byli fajn :) :) ()

WincKruspe

Úplně chápu poselství tohoto filmu. Ale bože můj, takhle mě mozek ještě nebolel. To fyzicky hloupnete. Tvůrcům zřejmě takto promyšlený děj zabral celou pauzu na cigaretu. Nenapadá mě lepší příklad mainstreamového, hollywoodského přesládlého klišé, než je právě tento film. Ale aspoň to obsazení stojí za podívání. ()

Tejkina

Film, co vám v hlavně moc dlouhou dobu nezůstane, přesto se jedná o příjemnou komedii s pár emotivními momenty. Dovolím si srovnat s letošním Matky a dcery, které mě zasáhlo mnohem více. Ale jedná se o příjemnou oddychovku, takže dávám slabší 4*. ()

sedm.1

Svátek matek je klasická hollywoodská agitační naivitka, plná šťastných, všechápajících a tolerantních postaviček, přesvědčující v každém záběru, každým slovem, veškeré diváky, o nádherném, jedinečném, neotřesitelném americkém rodinném snu, kde se všichni k sobě chovají tak krásně, ochotně a upřímně, že by z toho jeden fakt zvracel, jelikož ví, že k realitě to snad nemůže být ani kurevsky vzdálenější. V podstatě je to tudíž taková pohádka pro dospělé, matlající obecenstvu med kolem huby a kvalita těchto snímků pak spočívá vlastně jen v tom, jak snesitelně ten růžovoučký život bez mráčků tvůrci publiku ve výsledku podají. A jak se to tedy podařilo zpracovat v tomto případě? No, s odřenýma ušima to snesitelný je, a to hlavně díky sympatickému castingu a v několika scénách poměrně funkčně působícím emocím, nicméně těch negativ je přeci jen víc. Především zápletka, stojící na epizodních příbězích různých rodinek, v závěru propojených v jeden celek, působí hrozně nevýrazně a nezábavně, většinu postav pak zachraňují zmiňovaní herci, jinak je to ale panoptikum kýčovitých, nepřesvědčivých a nafrněných figurek, z nichž jsem si nenašel cestu ani k jedné z nich, dále zde zamrzí naprostá absence vtipnosti, a co se dramatických scén týče, tak to se jaksi též minulo s účinkem. Můj celkový dojem z této podívané je zkrátka takový rozkolísaný, budu tentokrát ale hodný, v podstatě mě to totiž vážně až tolik neiritovalo, a i v rámci podobně laděných falešných kýčů o bezchybném rodinném životě v júesej, se jedná o pěkný průměr. ()

Lisabellla

Nejdřív jsem si říkala, že zafungoval stádní fundament zdejších stránek. Jak to tak bývá. A velmi často. Ale kdepak. Naopak. Tentokrát bych sama řekla, že film je značně nadhodnocen. Ačkoli jsem se velmi těšila na hvězdné trio, od první minuty hltala obrazovku, aby mi neušlo něco z parádních kousků těch tří superstar.. Ale čím více jsem viděla, tím víc jsem si byla jista, že lepší už to nebude. A nebylo. Nejsem expert režisér, scénárista, nejsem herec, jsem pouhý konzument a bohužel musím říct, že mi to nechutnalo. Tentokrát ne. ()

dopita

Je to strašně umělý a zároveň krásně nevěrohodný. Dějou se tam strašný voloviny, film obsahuje několik nechutně přeslazenejch scén. Hereckej ansábl toho nemá moc co předvádět, všichni si odvedli běžnej standard, ale vesměs všechny postavy jsou sympatický - kupodivu tentokrát nemám problém ani s Jennifer Anistonovou, kterou jinak vůbec nemusím. Já se ani na chvíli nenudil, nemám problém akceptovat kýčovitost a umělost příběhu, protože mě ta kýčovitost hodně baví. ()

simply

I přes řadu typických amerických klišé, celkem příjemná komedie která si vystačí i bez fekalního humoru. Jako plus vidím i skvělé herecké obsazení...3,5 * ()

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman