Do Dne matek zbývá už jen několik dnů a několik rodin se musí vyrovnat s tím, jak tento velký den letos stráví. Ať už to znamená strávit ho s novou láskou, ztracenou láskou či úplně bez lásky, letošní Den matek se určitě nezapomenutelně zapíše do historie romantických komedií – a na několik dalších desetiletí i do povědomí diváků. Laskavý, starostlivý, vtipný a dojemný – stejně jako matky na celém světě. (Freeman Ent.)

eraserhead666

Mám hrozně rád filmy, o nichž moc nevím, prakticky nic od nich nečekám (tedy žádný zázrak) a oni mě přesto dostanou. Čekal jsem jen další průměrnou citově dramatickou komedii, ale dostal jsem dost zábavnou komedii. Dokonce i tradiční katarzi, která je ve své podstatě kýčovitá a neuvěřitelná, dokázal ten film podat pochopitelnou a přijatelnou formou, respektive tou nejuvěřitelnější (taková ta klasika, kdy lidi odmítají něco/někoho, jen proto, že to/ho neznají, ale při setkání s ním zjistí, že mají více společného než toho, co je, zdánlivě, rozděluje). A nebo prostě jen stárnu, měknu a začínají se mi líbit blbosti. kdo ví... ()

Jenda

Nakonec film přes všechna klišé romantických filmů to nebylo tak strašné, i když první půlhodina svědčila o přítomnosti typické sociální bubliny groteskních charakterů... ()

ARI50

Bože Julia to celé malem pokazila, aspoň že zbytek herců byl dost slušný v pohodě komedie. Příště trochu zkrátit. ()

Morholt

Přehlídka klišé. Tak třeba matka se dvěma syny a otec se dvěma dcerami, kteří se vyrovnávají se ztrátou partnera, dvě ségry, přičemž jedna svým texaským rodičům tají tmavšího partnera a druhá to, že je lesba anebo holka, co po letech najde svojí pravou matku. Ale přesto, že je to nenápadité a předvídatelné, se to Marshallovi podařilo seskládat do víc než přijatelného celku. Ne že bych se nějak nasmál, ale bylo mi u toho fajn. Zásluhu a tom má i výborné obsazení s nestárnoucí Jennifer Aniston na čele. 70% ()

Handle

No, nechce se mi tomu věřit, po traileru jsem si říkal, že půjde o průměrnou a spíše trapnou podívanou. Hodnotím teda v rámci žánru, samozřejmě to je jednohubka, která vám během pár dní rychle vyšumí z hlavy, ale prostě jo, líbilo se mi to. Julia Roberts i Jennifer Aniston dokonce i dost slušně hrají, Jennifer Aniston mě i nejednou rozesmála. Spíš silné tři, ale za to milé překvapení... :) ()

Khalesi odpad!

Nudné, hlúpe, umelé a absolútne zbytočné. Je mi jasné, že tento druh filmu sa netočí pre žiadnych veľkých mysliteľov, ale aj tak je na mňa toľko zbytočných a povrchných vtákovín napechovaných v jedinom snímku príliš nestráviteľné sústo. ()

Borrtex

Ano. Klasika. Nic prevratneho. Takovychto "middleclass" romantickych filmu jiz vzniklo a jeste i vznikne nespocet. Je tomu tak jednoduse proto, ze jsou to ty oddychovky, u kterych si date veceri, behem filmu parkrat zkouknete mail nebo facebook a mnohdy si i pokecate s prateli. Ale to je duvod, proc presne takovyto filmy jeste potrebujeme. Abychom na chvilku vypli a relaxovali u predem jasneho happyendoveho filmoveho dila jako je toto. :-) ()

corpsy

Keby bol Garry Marshall vedel, že odíde predčasne do večných hollywoodskych lovíšť, zrejme by sa bol rozlúčil lepším dojákom. Množstvo scén pôsobí veľmi zlým dojmom a schádza do trapnosti. Zasmejete sa málo, pravdepodobne vás to ani nedojme a tých mnohých zúčastnených filmových hviezd, je na projekt takéhoto minimálneho kalibru naozaj veľká škoda. ()

Alementina

Nahodou, jako rodinny film na sobotni odpoledne je to 0erfektni.Jednoduchy a predvidatelny, ale jak rikam, ja to rodinny film, kazdy si v tom neco najde, pousmeje se, sezere nejaky to junk food a je mu dobre. ()

kaylin

Tohle je neskutečný mišmaš různých témat, kde se nakonec nic nevyřeší a kde je všechno vlastně takové, jak to čekáte. Prostě obyčejná romance, která má hlavní výhodu v tom, že jsou zde skvělá herecká jména. Jason Sudeikis mě zaujal asi nejvíc. I to málo procent je asi hlavně z úcty ke Garrymu Marshallovi. ()

jajinka

Po dlouhé době v kině a skvěle jsem se bavila. Sice víte, co bude následovat, ale přesto se smějete a několikrát vytahujete kapesník.. ()

Mikita

Ano, není to vrchol filmové tvorby, ani nijak překvapivé či dojemné dílko, ale proč nemít na každý svátek nějaký pěkně tematický rodinný film. A mně se ten nápad líbí. A pro společný večer 3 generací, já, mamka a její mamka, ideální. Všechny jsme se dojali a pobavily. Tak proč ne ;) ()

Aljak

Trilógia Garryho Marshalla (nech mu je zem ľahká) bola dokonaná (škoda, že nie aj dokonalá). Pokračovanie v línii Valentine's Day a New Year's Eve bolo zjavne čitateľné, no toto mi prišlo úplne najslabšie z celej Marshallovej trilógie, ktorou sa očividne snažil (neúspešne) vyrovnať vynikajúcemu vianočnému filmu Love Actually (jeden z mojich Naj). Mother's Day mal síce pekný námet a naozaj sme tu videli v podstate väčšinu foriem materských vzťahov, no celé mi to prišlo všetko strašne idealistické a zároveň dokonalo neprirodzené. Postavy sú na začiatku filmu zmietané v osobnostných krízach (čo bol mimochodom dosť dobrý základ pre kvalitu filmu) - no všetky krízy zrazu akoby mávnutím čarovného prútika pominú (čo mi príde teda dosť absurdné). Napokon najkomickejšie z celého filmu vyznieva veta z popisu, ktorým sa nás snaží nalákať distribučná spoločnosť: "Den matek se určitě nezapomenutelně zapíše do historie romantických komedií – a na několik dalších desetiletí i do povědomí diváků". Ja osobne si budem akurát tak pamätať, že to bol mizerný film, v ktorom bol trestuhodne zahodený sľubný potenciál zo začiatku príbehov. No a ten dubákový účes Julie Roberts - to bol vrchol nevkusu (to len tak na medzi rečou). ()

Vyhy

Příjemná komedie, která občas na vašich tvářích dokáže vykouzlit úsměv. Film dokazuje, že člověk se může bavit navzdory absence sexu a vulgarismu. ()

Martin741

Posledny natoceny film od rezisera Garryho Marshalla /Pretty Woman, Frenki a Dzony/ je aspon slusnou, priemernou, dobre odsypajucou komediou. Riesia sa pomerne dolezite veci ako spamatanie sa z rozvodu, dalsia zenska dosiahla vsetko co chcela, ale nema sa s kym podelit o majetok, dalsia riesi predsudky svojich rodicov, lebo zije nie podla ich predstav. Celkom slusne ako namet na film. Pre mna bola najlepsia herecka Jennifer Aniston /Rocker 2001, Marley a ja 2008 a Zkus me rozesmat 2011/, dalej slusne hrala aj Kate Hudson /Maly kousek nebe, my dva a kren/. Juliu Roberts /Pretty Woman, Hra Penez/ nepovazujem za dobru herecku, o vysinach takej Grety Garbo moze len snivat, nema na nu. Olyphanta /Vreskot 2, Die Hard 4/ som prezil, ale svoje si odohral, ovsem, nic extra to zase nebolo. Zase ale Olyphant nemal na konte nic schopne od roku 2007, a to z toho roku mal len Die Hard4, preto mi nevadil. Od prirodzenia som dobrak. Marshallove komedie boli a su pre mna prilis sterilne a sablonovite, akokeby si nasiel niekedy po roku 1990 sablonu a podla nej tocil filmy. Bez invencie, bez lepsich napadov, bez experimentovania. Aspon ze sa rozlucil slusnym, priemernym filmom : 69 % ()

Havaj8

Prý se to dle obsahu zapíše do historie romantických komedií na další desetiletí. To je strašnej blábol. Z mýho pohledu naprosto zbytečnej film, kterejch ale je spousta. O tom, jak kdo slaví den matek, u nás se to slaví snad jen kytkou. Přitom nabušený ženský obsazení. Jennifer Aniston v jejích letech, Kate Hudson a Julia Roberts, ta sice měla špatnou postavu, ale ten její úsměv. Prostě to nebylo ani romantický, ani vtipný. Takový všední problémky pár lidí, kdy se člověk občas pousměje, ale žádnej zázrak, naopak se na to hodně rychle zapomene. ()

vydumnica

Mám tieto pohodové filmy Garyho Marshalla rada. Už tradične ani v jeho žiaľ už poslednom filme Mother's Day nesmie chýbať Hector Elizondo. A samozrejme hviezdne obsadenie ako Julia Roberts, hoci tej sa tu ušla asi najmenej zaujímavá postava, v nudnom teleshoppingu a v tej parochni pôsobila skôr nevýrazne, ale ani za tých pár rôčkov od prvého vzhliadnutia som nezabudla na jednu jej scénku, kde hovorí, že bábätká sú vždy lepkavé (a potom ešte ako dcéra posiela otca kúpiť tampóny). Najviac priestoru tu dostáva ako vždy skvelá Jennifer Aniston, ktorá si pre seba ukradla tie najlepšie a najvtipnejšie scénky z celého filmu! Ani pri druhom pozretí som sa nenudila! Jennifer bola tá najlepšia voľba. Či už je to rozhovor s ex manželom, či všetky spoločné scénky s Jasonom Sudeikisom, scénka s klaunom, s deťmi, keď jej donesú raňajky do postele alebo ako sa háda s tou "sokyňou", že tá voľná stolička bola pre jej kabelku😄! Pred nedávnom som čítala rozhovor s Jennifer, čím všetkým si musela prejsť, keď sa snažila otehotnieť, no neúspešne, preto o to viac obdivujem ako vždy perfektne dokáže zahrať matku a ešte k tomu vo filme o matkách, muselo to byť pre ňu veľmi ťažké. Už menej zaujímavá bola linka s Kate Hudson, ale aj tam sa našlo zopár vtipných scén. Britt Robertson mám tiež rada. Mother's Day je vlastne taká pocta všetkým mamičkám a veľmi fajn oddychovka nielen (alebo hej?) pre ženy. Na rozdiel od Pretty Woman sa z neho kultový film nestal, ale za pozretie stojí, ak máte radi takýto žáner samozrejme. Hector Elizondo: "If you don't kiss her, I will!" 65%. ()

Streeper

Velmi příjemný oddechový film po náročném dni. Svátek matek nám nabízí veselou podívanou na několik skvělých hereček a herců. Jennifer Aniston byla vážně skvělá a jsem ráda, že si opět zahrála po boku Jasona Sudeikise. Přesto filmu něco chybí. Film "Na sv.Valentýna" se mi líbil daleko více, tady jsem nebyla úplně spokojená s koncem filmu, ale přesto film bude určitě velmi oblíbený a mě se to líbilo. ()

Rodriguez

Taková jedna lepší pohodová komedie na nudné odpoledne. Nevíte čím potěšit maminku na den matek? Tak rozhodně si neberte příklad z tohoto snímku plného nadsázky. 70% ()

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman